Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?

Cukrovka je extrémne rozšírené ochorenie. Väčšinou si ho spájame so staršími ľuďmi, no aj ja mám vo svojom okolí ľudí vo veku 25 až 40 rokov, ktorí sa s týmto ochorením trápia. Pred pár mesiacmi sa u mňa na kontrole u lekárky objavili hraničné hodnoty glykémie – cukru v krvi. Keďže mamina i babka majú cukrovku, očakávala som, že to bude aj môj prípad. Mamina má doma glukomer a lekárka mi nariadila merať si hladinu cukru v krvi v konkrétnych častiach dňa a výsledky si zapisovať. Keďže mi hladiny cukru kolísali alebo boli hraničné (hlavne po jedle), bola nevyhnutná liečba liekmi. Samozrejme som musela upraviť moju stravu.

Na podnet môjho kamaráta, ktorý má cukrovku, sa mi do rúk dostal Diaben. Ide o doplnok výživy, nie liek. On ho berie doteraz a vraví, že aj to je dôvod, prečo stále nemusí brať inzulín injekčne. Samozrejme má nastavenú aj svoju liekovú liečbu. Ja som teda po Diabene siahla v nádeji, že sa mi hladina cukru stabilizuje. Jeho užívanie som konzultovala aj s diabetologičkou. Ako mi Diaben pomohol vám popíšem v nasledujúcej recenzii.

Diaben Advance na zníženie cukru v krvi (recenzia)

Pomoc s kolísaním cukru v krvi

Doplnok stravy Diaben je pre ľudí, ktorí majú problém s kolísaním cukru v krvi. V mojom prípade šlo napríklad o dlhodobejšie hraničné hodnoty a občas väčšie odchýlky. Účinky produktu, odporúčania a pozitívne recenzie ma zaujali. Za mňa je skvelé, že obsahuje len prírodné zložky. Základ tvorí rastlina nazývaná gurmar. Má zodpovedať za udržanie stabilnej hladiny cukru v krvi. Ďalej je tu extrakt z kôry škorice. Ten znižuje hladiny cukru. Dôležitá je aj tretia zložka, kyselina alfa-lipoová. Vyskytuje sa napríklad aj v špenáte alebo v kvasniciach a prospieva našim cievam.

Pravda je taká, že Diaben užívam už niekoľko mesiacov, odkedy mám problémy s hladinami cukru v krvi. V kombinácii s úpravou jedálnička, hlavne, čo sa pravidelnosti jedenia týka, sú moje hladiny cukru v krvi lepšie. Nepochybne, vďačím za to aj liekom, ktoré beriem, ale Diaben užívam súčasne a minimálne mám pocit, že má na tom podiel. Po jedle som niekedy mávala cukor na úrovni 10 mmol/l, aktuálne nemám viac ako 8 mmol/l, čo je takmer ideálna hodnota. Nalačno som hodnoty nemala tak zlé, no teraz sa držia okolo 5,7 až 6 mmol/l. Ešte dodám, že sa mi páči, že Diaben je bez lepku aj laktózy, keďže poznám viacero ľudí, ktorí trpia intoleranciami.

Dávkovanie a užívanie

Ja som dodržiavala odporúčané dávkovanie a užívala som jednu kapsulu za deň. Väčšinou vždy ráno pred raňajkami, takže nalačno. Občas, keď som sa pozabudla dala som si ho aj po raňajkách. Pri takomto dávkovaní mi balenie so 60 kapsulami vydržalo dva mesiace.

Balenie a kapsule Diaben Advance na zníženie cukru v krvi

Dávkovanie a užívanie Diaben Advance

Cena

U oficiálneho predajcu Advance Nutraceutics stojí Diaben (60 kapsúl) 13,49 EUR. Keďže mi vydrží 60 dní, považujem to za výhodné balenie. Nakoľko mi pomáha, investícia mi ani náhodou nepríde vysoká. Veď, keď si to prepočítam, deň užívania ma stojí 0,22 EUR. Po novom určite využijem akciu predajcu na 3 balenia za 37,49 EUR a dopravu zadarmo. Ušetrím tak takmer 5 EUR, ako keď by som si kupovala balenie samostatne každé 2 mesiace a platila aj dopravu. (01/2024)

Záverečné zhodnotenie

Ako by som zhodnotila užívanie Diabenu? Na základe vlastnej skúsenosti a skúseností z môjho okolia pozitívne a určite ho odporúčam diabetikom alebo ľuďom, ktorí sa pohybujú na hranici a majú nastavenú liekovú liečbu. Dokonca ho začína užívať aj mamina. Obsahuje prírodné zložky a je to cenovo dostupný doplnok stravy. Nechcem ho zbytočne propagovať, no v mojom prípade očakávaný účel splnil.

Áno, pri čítaní si recenzií, diskusií a názorov vo fórach som narazila aj na také, ktoré Diabenu nepriali. Viacero ľudí konštatovalo, že Diaben im nepomohol ani pri dlhodobom užívaní. Som však rada, že ma tieto názory neodradili. Chcela by som laicky ozrejmiť, že Diaben nie je náhrada liekov a liečbu cukrovky je potrebné vždy konzultovať s diabetológom. Nebránim produkt, no tak to funguje s väčšinu doplnkov výživy. Určite nemusí pomôcť každému a dôležitá je aj strava.

Kapsuly Diaben Advance na zníženie hladiny cukru v krvi

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

andrea 07. Mar. 2024
presne taketo nieco hladam, prirodne riesenie bez zbytocnej chemie, urcite vyskusam na ten moj nestastny cukor

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinkyRecenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinky

Vyskúšal som niekoľko druhov probiotík. Medzi nimi aj probiotiká Symprove. Počul som o nich len v superlatívoch, tak som ich vyskúšal na vlastnej koži. 

Recenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosťRecenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosť

Powerlogy je slovenský výrobca mimoriadne kvalitných produktov s čistým zložením. Takým je aj kombinácia vlákniny a superpotravín, ktorú poznáme pod názvom Upgraded Organic Greens....

Recenzia: Cholesten Advance – zníži cholesterol?Recenzia: Cholesten Advance – zníži cholesterol?

Zvýšený cholesterol v krvi dokáže prekvapiť kohokoľvek z nás. Ako jeho hladinu znížiť a stabilizovať? Jednou z možností je aj užívanie výživového doplnku Cholesten Advance, ktorý vám...