Guttalax – recenzia. Skúsenosti, dávkovanie a účinky na chudnutie

Zápchy nepotešia ani vodičov, ani ľudí s črevnými ťažkosťami. Tento nepríjemný problém sa však dá odstrániť. V našom článku sa pozrieme na výživový doplnok Guttalax, ktorý účinne bojuje so zápchou.

Preháňadlo Guttalax - aké sú skúsenosti a recenzie?

Treba brať do úvahy, že ide o instantné, okamžité riešenie, ktoré pre vás nemusí byť vhodné, ak trpíte na niektoré druhy ochorení, ktorých príznakom je len sekundárne zápcha. Ak u vás pretrvávajú ťažkosti s defekáciou dlhšie ako mesiac, radšej navštívte svojho gastroenterológa.

Guttalax za výbornú cenu kúpite v ✅ online lekárni Pilulka!

Zápcha

Nie veľmi príjemný zdravotný problém, ktorý trápi všetky vekové kategórie. Ide o stav, kedy naše črevá nie sú schopné vyprázdnenia. Vyprázdňovanie je potom bolestivé, sťažené alebo absentuje. O zápche môžeme hovoriť vtedy, keď je vyprázdňovanie zriedkavejšie ako ste zvyknutí.

Ako vzniká zápcha?

Potrava prechádza tráviacim traktom, kde počas trávenia dochádza k rozkladu potravy, vstrebávajú sa živiny a voda. Tento proces môže byť narušený viacerými faktormi. Môže absentovať tekutina, vláknina, pohyb a i. Prechod stolice tráviacou trubicou sa spomaľuje, čo vedie k zápche.

Problémy so zápchou

Príčiny zápchy:

 • Nedostatok prijímaných tekutín
 • Strava s nedostatočným obsahom vlákniny
 • Nedostatok pohybu
 • Stres
 • Zneužívanie preháňadiel
 • Tehotenstvo, starší vek
 • Cestovanie
 • Odkladanie potreby ísť na toaletu
 • Užívanie liekov

Perorálne roztokové kvapky Guttalax

Guttalax sú kvapky, ktoré patria do kategórie laxatív, čiže preháňadiel. Na trhu nie sú nováčikom, o čom svedčí nespočetné množstvo recenzií. Účinne bojujú proti zápche. Guttalax je aj vo forme tabliet, tie však v súčasnosti nie sú na Slovensku v predaji.

Účinky:

 • Zmäkčenie stolice
 • Stimulácia pohybu čriev
 • Úľava od zápchy
 • Kvapky sú vhodné pri stavoch, kedy je potrebné uľahčené vyprázdňovanie

Zloženie:

Kvapky Guttalax obsahujú účinnú látku dinátriumpikosulfát, ktorý dáva črevá do pohybu a zmäkčuje stolicu.

Pridané látky sú nátriumbenzoát, nátriumcitrát dihydrát, monohydrát kyseliny citrónovej, roztok sorbitolu 70 %, čistená voda.

Dávkovanie: 

 • Liek užívajte tak, ako vám povedal lekár a pred použitím si prečítajte príbalový leták.
 • Dospelí a deti staršie ako 10 rokov: odporúčaná dávka je 10  20 kvapiek za deň. Začnite dávkou 10 kvapiek a potom ju môžete podľa potreby upravovať.
 • Deti vo veku 4 – 10 rokov: odporúčaná denná dávka 5  10 kvapiek za deň. Začnite s dávkou 5 kvapiek a v prípade potreby dávku zvyšujte.
 • Deti mladšie ako 4 roky: odporúčaná je 1 kvapka na 2 kg hmotnosti dieťaťa.
 • Guttalax užite večer pred spaním na vyvolanie vyprázdnenia na nasledujúce ráno. Nástup účinku je po 6 – 12 hodinách od podania lieku.

Na čo si treba dať pozor:

 • Neužívajte viac Guttalaxu ako je dovolené!
 • Liek nie je vhodný na dlhodobé užívanie!
 • Neužívajte Guttalax, pokiaľ ste alergickí na niektorú z látok tohto lieku!
 • Pokiaľ ste tehotná, obráťte sa s užívaním lieku na svojho lekára!
 • Neužívajte liek, pokiaľ trpíte akútnou brušnou príhodou spojenou s vracaním!

Guttalax na chudnutie?

Najmä na diskusných fórach hľadajú ľudia prípravky na chudnutie. Medzi odporúčaniami sa objavil aj Guttalax. Ide však o zaťažovanie čriev, ktoré nie je zdravé. Liek je určený na uvoľnenie zápchy.

Síce má laxatívne účinky, ale nie je určený na chudnutie. Môžete schudnúť, to áno, ale nie je to rozumná a správna voľba, pretože vaše telo bude časom trpieť nedostatkom dôležitých živín a paradoxne si môžete výrazne spomaliť metabolizmus. Na tom sa, koniec-koncov, zhodli aj prispievatelia na diskusných fórach.

Ak chcete schudnúť zdravo, potom siahnite po osvedčených produktoch. Jedným z najobľúbenejších je riadená proteínová diéta KETOMIX.

Dostupnosť a cena + skúsenosti a recenzie

Guttalax kvapky sú dostupné vo všetkých lekárňach a na internetových stránkach lekární. Cena za 15 ml balenie sa pohybuje v priemere okolo 4 €. Ako sme už spomenuli, Guttalax nie je žiadna novinka na trhu, o čom svedčí množstvo vyjadrení na internete. Zosumarizovali sme pre vás všetky pre a proti.

Medzi najčastejšie pozitíva bola zaraďovaná účinnosť lieku. Guttalax pomáha pri zápche, je to pomerne rýchle riešenie problému, pôsobí tak, ako má. Ľudia sú naň zvyknutí, spoliehajú sa na tento produkt. Ďalšou výhodou je aj možnosť podania lieku malým deťom, ktoré mávajú so zápchou problém. Výhodou je aj dávkovanie. Viete si načasovať nástup účinku, takže by vás nemalo nič prekvapiť.

Časté negatíva, ktoré sa objavovali na fórach, boli kŕče v bruchu. Viacerí užívatelia sa sťažovali, že po použití Guttalaxu sa dostavili kŕče, ktoré boli nepríjemnejšie než samotná zápcha. Môže to súvisieť s dávkovaním, ale nie je to výlučne tak. V prípade zápchy a jej liečenia je to dosť individuálne, takže ak sa to u niekoho prejaví, u vás sa to nemusí. Vo všeobecnosti sú však pozitívne ohlasy vo veľkej prevahe.

Guttalax recenzie na heuréke

Alternatívy na trhu

 • Laxygal: kvapky určené na odstránenie zápchy. Je vhodný aj pre deti a stojí v priemere 4 €.
 • Fenolax: laxatívum používané pri zápchach, ktoré pôsobí v tenkom čreve. Vhodné aj pre deti a cena za 30 tabliet je cca 3 €.
 • Bisacodyl-K: liek vo forme tabliet určený na liečbu dočasnej aj chronickej zápchy. Vhodný aj pre deti a cena za balenie je okolo 6 €.

Na záver

Pokiaľ máte zápchu a nič vám nepomáha, skúste kvapky Guttalax. Ide o laxatívum s načasovaným nástupom účinku, ktoré upraví vaše trávenie. Guttalax je cenovo dostupný a overený užívateľmi. Spĺňa sľubované účinky a je vhodný aj pre malé deti. Recenzie na internete hovoria za seba.

Skúste predchádzať zápche zdravým životným štýlom. Vyhnite sa stresovým situáciám a doprajte si veľa pohybu, aby ste nemali „lenivé črevá“. Docielite tým jednak úpravu životosprávy, naštartujete metabolizmus a postupne aj schudnete.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 02.02.2019
Hodnotenie článku:
(86.2%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Celiakia – varovné príznaky, prejavy, diétaCeliakia – varovné príznaky, prejavy, diéta

Celiakia je závažné autoimúnne ochorenie, ktoré postihuje 1 % populácie, a vedie k poškodeniu tenkého čreva. Aké sú varovné signály celiakie, dá sa toto ochorenie liečiť a ako vyzerá...

Na čo sa používa probiotikum Hylak forte? Cena, dávkovanie, recenzia, skúsenostiNa čo sa používa probiotikum Hylak forte? Cena, dávkovanie, recenzia, skúsenosti

Vedeli ste, že stav vašej pokožky závisí do veľkej miery od toho, v akom stave sú vaše črevá? probiotiká Hylak forte vám pomôžu pri rozličných gastroenterologických ťažkostiach.

Domáci test na celiakiuDomáci test na celiakiu

Celiakia sa zaraďuje medzi autoimunitné ochorenia a prejavuje sa pri konzumácii lepku (gluténu). Viete, aké možnosti máte pri zisťovaní, či máte alebo nemáte celiakiu?