Na čo sa používa probiotikum Hylak forte? Cena, dávkovanie, recenzia, skúsenosti

Vedeli ste, že stav vašej pokožky závisí do veľkej miery od toho, v akom stave sú vaše črevá? Črevná flóra sa odzrkadľuje aj na vašej bezproblémovej alebo naopak aknóznej pleti. Dokonca aj ekzémy sa veľmi často riešia dermatologickými prípravkami, pričom kľúčom vyriešenia mnohých problémov sú zdravé črevá. Živé kultúry (probiotiká) sa starajú o zdravú črevnú mikroflóru a o to ako vyzeráme, ako sa cítime a ako fungujeme.

Hylak Forte – recenzia, skúsenosti

Ak nemáte radi fermentované potraviny, kde je najviac probiotík, potom si ich dopĺňajte prostredníctvom výživových doplnkov, napr. pomocou Hylaku forte, ktorý vám pomôže pri rozličných gastroenterologických ťažkostiach.

Hylak Forte je dostupný v ✅ internetovej lekárni Dr. Max. Pri nákupe nad 9,90 eura budete mať dopravu zadarmo.

Čo je to Hylak forte?

Hylak forte je probiotický liek vo forme kvapiek, ktorý sa používa na problémy súvisiace s tráviacim systémom. Obsahuje zdravé črevné baktérie, ktoré pôsobia priamo v hrubom a v tenkom čreve. Ide o probiotiká získané počas procesu mliečneho kvasenia, a sú to metabolity Escherichia coli, Enterococci faecalis, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus helveticus. Práve tieto 4 baktérie môžu za celkové zdravie človeka, pretože tzv. srdce imunitného systému sa nachádza práve v črevách.

Hylak forte – obsah a zloženie

V Hylaku forte sa nachádza jedinečný komplex živých kultúr (probiotík), ktoré pôsobia okamžite po užití. Perorálne kvapky obsahujú bezzárodkový koncentrát metabolitov bakteriálneho mliečneho kvasenia spolu s baktériami prospešnými pre správne fungovanie črevného traktu. Ide o tieto baktérie:

Escherichia coli

Je klasická baktéria E. coli, ktorá spôsobuje mnohé ochorenia. Zaujímavé však je, že E.coli robí problémy len v prípade, ak sa nachádza niekde, mimo čriev. Ak sa nachádza len v črevách, pomáha liečiť mnohé ochorenia spojené s bolesťami a problémami tráviaceho traktu. Jej úlohou je naviazať sa na steny čriev, čo spôsobí miernu kyslosť tenkého čreva, a tak spomaliť vývoj zlých baktérií. Takýmto spôsobom podporuje obranyschopnosť a urýchľuje metabolizmus.

Enterococci faecalis

Baktéria, ktorá sa prirodzene nachádza v črevnej a vaginálnej mikroflóre. Nachádza sa aj v pôde a vo vode a ak sa v takomto stave dostane do tela človeka, spôsobuje vážne zdravotné problémy. Kmeňov z tohto radu baktérií je mnoho, tie, čo sa nachádzajú v črevách, sú pre človeka prospešné. Používajú sa na výrobu probiotických výživových doplnkov, určených na správnu črevnú a vaginálnu flóru.

Lactobacillus acidophilus

Je jedno z najbežnejších probiotík, ktoré sa bežne vyskytuje vo fermentovaných potravinách ako sú jogurty, kyslá kapusta, kefírové mlieko. V ľudskom čreve má za úlohu produkovať enzým laktáza, ktorá spracúva mliečny cukor = laktózu, ten podporuje spracovanie mliečnych potravín. Okrem toho znižuje hladinu cholesterolu, je prevenciou vzniku vaginálnych infekcií, pomáha správne fungovať celému tráviacemu systému. Týmto spôsobom podporuje chudnutie a aj imunitný systém, čo sa odráža na krajšej pleti, ale aj pri ľahšom znášaní sezónnych alergií.

Hylak Forte je vhodný aj pre malé deti

Lactobacillus helveticus

Je druh baktérií, ktoré sa tvoria počas mliečneho kvasenia, ale prirodzene sa nachádzajú v črevách, kde je ich úlohou starať sa o celkové zdravie človeka. Podporuje správne spracovanie a metabolitovanie potravy, znižuje krvný tlak, odstraňuje úzkosť a depresie, prispieva k lepšiemu spánku, podporuje správne metabolitovanie vápnika, čím podporuje zdravé kosti, zuby a prispieva k celkovej imunite.

Pridané zložky: heptahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, hydrogénfosforečnan draselný, kyselina mliečna, mliečny cukor, kyselina fosforečná, sorbitan draselný, kyselina citrónová bezvodá, čistená voda

Účinky probitoík v Hylak forte

Hylak forte je fantastickým pomocníkom, ktorý vám pomôže s akýmikoľvek problémami, ktoré sa spájajú s tráviacou sústavou. Nachádzajú sa v ňom zložky, ktoré podporujú bezproblémové trávenie a spracovanie potravy či bezbolestné a zdravé vylučovanie. Za to všetko môžu tráviace enzýmy, ktorých tvorbu podporujú črevné baktérie. Uvádza sa, že hmotnosť všetkých baktérii v črevách zdravého človeka, je okolo 1 kg. Potrava sa vďaka nim spracuje rýchlejšie, bezproblémovo. Vplyvom črevných, zdraviu prospešných baktérií sa cítime lepšie, sme plní energie, nepriberáme a navyše sme oveľa zdravší.

Hylak forte podporuje trávenie aj niektorých problematických potravín, napr. mliečnych výrobkov. Pomáha riešiť problém s histamínovou intoleranciou. Podporou zdravých kultúr a úpravou celého tráviaceho traktu, vrátane metabolitovania potravy, sa vo väčšom množstve tvorí enzým laktáza, ktorý je potrebný na spracovanie laktózy (mliečneho cukru), ale aj diaminooxidáza, ktorý podporuje odbúranie histamínu.

Hylak forte pomáha liečiť a odstraňovať:

 • nafukovanie, plynatosť, hnačku, zápchu, vracanie, napínanie na vracanie,
 • problémy s trávením, ktoré je narušené antibiotikami a ďalšími liekmi,
 • poruchy pečene, ktorá má problém s metabolizovaním tukov, cukrov a bielkovín,
 • tráviace problémy, ktoré sú spojené s cestovaním,
 • podporuje tvorbu žalúdočných kyselín,
 • pomáha pri chronickom zápale sliznice žalúdka a tenkého čreva,
 • urýchľuje rekonvalescenciu po salmonelóze.

Vyberáme z nášho katalógu

Pre koho je a nie je určený?

Hylak forte sa odporúča užívať všetkým, ktorých trápia nejaké zažívacie problémy, obzvlášť tým, ktorí sú po liečbe antibiotík alebo ešte antibiotiká užívajú. Môže sa užívať ako prevencia aj ako podporná liečba a pri miernych ťažkostiach aj ako hlavná liečba tráviaceho traktu. Môže sa podávať deťom od 2 rokov a je bezpečné užívať ho aj v období tehotenstva alebo dojčenia.

Užívaniu by sa mali vyhýbať tí, ktorí majú laktózovú intolernaciu, ktorí trpia alergiou na niektorú zložku obsiahnutú v Hylak forte.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Hylak forte sa vo všeobecnosti znáša veľmi dobre a ľudia s ním zaznamenávajú pozitívne skúsenosti bez výskytu neželaných účinkov. Každopádne medzi ďalšie opatrenia patria:

 • Vedľajšie účinky: objavujú sa zriedka, ide o precitlivenosť kože a problém s trávením.
 • Kontraindikácie: vek = do 2 rokov, alergia, laktózová intolerancia.
 • Interakcie: lieky, ktoré zvyšujú produkciou žalúdočných kyselín.

Dávkovanie a užívanie

Hylak fortesa dávkuje v závislosti od veku alebo tak, ako vám to povie váš lekár alebo lekárnik. Užíva sa krátko pred jedlom alebo počas jedla. Neužívajte s mliekom alebo mliečnou stravou. Po zlepšení stavu dávku znížte na polovicu. Ľuďom, ktorí trpia pálením záhy, sa odporúča dávku rozdeliť na viac ako 3 dávky. Odporúčaná denná dávka je:

 • Deťom od 2 rokov do 11 rokov sa Hylak forte dávkuje v maximálnej denne dávke 20 až 40 kvapiek 3-krát denne.
 • U dospelých a deťoch od 12 rokov sa dávkuje v množstve 20-40 kvapiek, tiež 3-krát denne.

Perorálne kvapky Hylak forte v dvoch veľkostiach

Dĺžka užívania Hylaku forte nie je časovo obmedzená, samozrejme, že po úplnom "vyliečení" ho prestaňte užívať, ale môžete ho užívajte aj preventívne alebo pri rozličných problémoch s tráviacim systémom. Odporúčanú dennú dávku však nikdy neprekračujte.

Aké je balenie, koľko stojí a kde sa dá Hylak kúpiť?

Cena Hylaku forte závisí od predajne, v ktorej ho kupujete a od veľkosti balenia. Predáva sa v kamenných lekárniach a i v online lekárňach v 2 dostupných variantoch, pričom v každom ide o tekutý roztok. Predáva sa v množstve 30 a 100 ml, menšie balenie stojí okolo 5, väčšie okolo 8 eur.

Niekedy môžete v online lekárňach natrafiť na zľavu na Hylak forte, špeciálnu akciu, keď pri kúpe 100 ml balenia, dostanete automaticky zdarma aj menšie, 30 ml balenie.

Recenzie a skúsenosti s Hylak forte

S Hylakom forte má mnoho ľudí prevažne pozitívne skúsenosti. Hylak mnohí užívate ako prevenciu, ako podpornú liečbu na zachovanie črevnej mikroflóry pri užívaní antibiotík, ale aj ako hlavnú liečbu pri zažívacích problémoch.

Moje osobné skúsenosti s Hylak forte sú pozitívne. Hylak je "moje" probiotikum, ktoré je jediné, čo užívam pri antibiotikách. Dôvodom je hlavne skvelá cena, v porovnaní s inými probiotikami, a okamžitý účinok. Užívam ho aj pri nafúknutí a aj na urýchlenie metabolizmu. Samozrejme, že pri ťažších tráviacich problémoch, ako je črevná chrípka, ho musím užívať dlhšie, aby som pocítila zlepšenie, ale pri bežných nepríjemných črevných záležitostiach zapôsobí ihneď.

Recenzie a skúsenosti s perorálnymi kvapkami Hylak forte

Najčastejšie otázky a odpovede

Kedy pocítim účinky Hylaku forte?

Prvé účinky pocítite podľa závažnosti počiatočného problému. Ak sú vaše ťažkosti závažnejšie, účinky by ste mali pocítiť pri 2. dni užívania. Ako sa uvádza v príbalovom letáku k Hylak forte, ak sa váš stav nezlepší po 2 dňoch užívania, mali by ste navštíviť lekára.

Ako je to s užívaním Hylaku forte a mliekom?

Hylak forte by sa nemal užívať spolu s mliekom či s mliečnymi výrobkami.

Môžu Hylak forte užívať aj tehotné a dojčiace ženy?

Hylak forte nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre tehotné alebo dojčiace ženy. Môže sa užívať aj v tomto období, ale pre zachovanie čo najväčšej bezpečnosti odporúčame poradiť sa o tejto kombinácii so svojím gynekológom.

Môžem Hylak forte užívať, ak som pil alkohol?

Pri problémoch s trávením sa požívanie alkoholu alebo alkoholických produktov absolútne neodporúča a podobne je to aj v prípade kombinácie Hylaku a alkoholu. Ak ste požili alkohol, neužívajte Hylak forte, pretože ich vzájomné pôsobenie by mohlo negatívne pôsobiť na váš zdravotný stav.

Upozornenie

Hylak forte je roztok vo forme kvapiek, ktorý je potrebné skladovať mimo dosah malých detí, v tme a pri teplote do max. 25 °C. Keďže obsahuje živé kultúry, neodporúča sa používať už po dátume exspirácie. Po otvorení by ste ho mali spotrebovať do 12 mesiacov. Pred tým, ako začnete užívať Hylak forte, si na adc.sk dôkladne prečítajte príbalový leták. Ak sa váš stav do 2 dní nezlepší, navštívte lekára.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Probiotiká Biopron 9 Premium - výborná skúsenosťRecenzia: Probiotiká Biopron 9 Premium - výborná skúsenosť

Probiotiká vnímam ako skvelú podporu pre moje trávenie. Za roky užívania môžem potvrdiť, že to naozaj funguje. Viac z osobnej skúsenosti s užívaním probiotík Biopron 9 Premium nájdete v...

Recenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinkyRecenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinky

Vyskúšal som niekoľko druhov probiotík. Medzi nimi aj probiotiká Symprove. Počul som o nich len v superlatívoch, tak som ich vyskúšal na vlastnej koži. 

Recenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosťRecenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosť

Powerlogy je slovenský výrobca mimoriadne kvalitných produktov s čistým zložením. Takým je aj kombinácia vlákniny a superpotravín, ktorú poznáme pod názvom Upgraded Organic Greens....