Linex a Linex Forte probiotiká – recenzia, skúsenosti, účinky

V prvom roku života je tráviaci trakt dieťaťa kolonizovaný veľkým množstvom baktérií, pričom dominantný podiel predstavujú bifidobaktérie. Zohrávajú úlohu vo fungovaní tráviaceho a imunitného systému. Užívanie probiotík pozitívne ovplyvňuje oba systémy aj u dospelej populácie, a to aj pri liečbe antibiotikami či pri zlom stravovaní a stresových stavoch.

Probiotikum Linex Forte (recenzia)

Účinky probiotík sú dokázané, dajú sa pozorovať už v priebehu niekoľkých dní, ale aj mesiacov. Závisí to od druhu zdravotných problémov. Medzi najznámejšie a najlepšie prírodné probiotiká patria bifidobaktérie a laktobacily. Probiotiká Linex od firmy Sandoz sú o ne obohatené a vďaka liekovej forme kapsúl je ich užívanie jednoduché aj pre najmenších.

Obľúbené probiotiká Linex nájdete v ✅ lekárni Pilulka.sk.

Zloženie

Rozdiel medzi Santoz Linex kapsulami a Linex Forte Santoz je najmä v zložení. To následne ovplyvňuje jeho účinky, ako aj určenie, pre koho sú a nie sú vhodné. Linex kapsuly obsahujú 3 druhy lyofilizovaných baktérií mliečneho kvasenia, Linex Forte kapsuly obsahujú dva druhy týchto baktérií plus prebiotiká. Tie slúžia, zjednodušene povedané, ako potrava pre probiotiká, čím zabezpečujú ich prežívanie, množenie a rast.

Linex a Linex Forte na trávenie

Komplexné zloženie Linex: V jednej kapsule sa nachádza 1,2 x 10⁷ Lactobacillus acidophilus (sp. L. gasseri), Bifidobacterium infantis, Enterococus faecium. Ďalšími zložkami sú dextrín, laktóza, magnéziumstearát, zemiakový škrob, želatína, oxid titaničitý E171, metylparabén E218, propylparabén E216.

Komplexné zloženie Linex Forte: V jednej kapsule sa nachádza najmenej 1 x 10⁹ Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium animalis subsp.lactis. Je obohatená aj o prebiotiká inulín s oligofruktózou. Ďalšie zložky nie sú na stránkach adc.sk uvedené.

Účinky

Kvalitné probiotikum môže organizmu zabezpečiť viaceré prospešné účinky, v závislosti od konkrétneho probiotického kmeňa. V prípade Linex a Linex Forte ide o nasledovné:

 • regulácia a udržiavanie črevnej mikroflóry,
 • pomoc pri trávení, produkcia enzýmov na ľahšie strávenie jedla,
 • potláčanie črevných ťažkostí – hnačiek, nadúvania a iných porúch trávenia,
 • zabraňovanie cudzorodým baktériám a vírusom, aby sa uchytili alebo ďalej rozmnožovali v čreve hostiteľa,
 • pri Linex kapsulách podpora liečby pri užívaní širokospektrálnych antibiotík, chemoterapeutík, ožarovaní orgánov nachádzajúcich sa v brušnej dutine,
 • pri Linex forte kapsulách podpora liečby pri užívaní širokospektrálnych antibiotík, stresových stavoch, zlom stravovaní.

Linex, Linex forte a variácie produktov

Cena

Probiotiká nie sú najlacnejšou záležitosťou. Pri niekoľkomesačnom podávaní týchto výživových doplnkov to môže pocítiť aj vaša peňaženka. Vzhľadom na druh tráviacich problémov v prípade hnačky je pri Linex a Linex Forte užívanie krátkodobé. Jedno balenie by tak malo byť postačujúcim riešením na optimalizovanie črevnej mikroflóry.

Linex Forte - dávkovanie, užívanie, cena

Ak ich potrebujete užívať kvôli úprave trávenia, ktorá súvisí napríklad s nafúknutým bruchom, nadúvaním, pravidelnosťou stolice a podobne, je pravdepodobné, že svoj nákup budete musieť zdvojnásobiť. Aj preto je pri produktoch Linex cena často považovaná za nevýhodu probiotík. Pohybuje sa okolo 8 eur.

Skúsenosti

V internetových lekárňach, diskusiách a fórach sú hodnotenia probiotík od spoločnosti Sandoz jednoznačne pozitívne. Užívatelia sa zhodujú, že ide o kvalitný produkt, ktorý normalizuje činnosť tráviaceho systému. To je hlavný dôvod, prečo by po ňom opätovne siahli aj v budúcnosti. V porovnaní s inými probiotikami, ako ProbioFlora, Lactomax, Lactoseven, sú skúsenosti výrazne lepšie.

Recenzie Linex a Linex Forte sa týkali aj ich užívania pri antibiotickej liečbe. Vďaka nim nedošlo k podráždeniu tráviacej sústavy, žiadnym poruchám s trávením či nežiaducim účinkom. Za plus je považované i dávkovanie, ktoré je bezproblémové aj u detí. Mínusom je cena, no viacerí sa vyjadrili, že kvôli kvalite výživového doplnku sú ju ochotní zaplatiť.

Recenzie a skúsenosti s Linex Forte heureka.sk

Skúsenosti s Linex kapsulami

Vedľajšie účinky a upozornenia

Nežiaduce účinky po užití baktérií mliečneho kvasenia sú veľmi zriedkavé, to znamená, že môžu postihovať menej ako 1 z 10 000 osôb. Tie doposiaľ spozorované sa týkali reakcie z precitlivenosti na niektorú zo zložiek výživového doplnku. Prípady predávkovania neboli hlásené, rovnako ani liekové interakcie.

Probiotiká na žalúdok a ich opatrenia pri užívaní:

 • poraďte sa s lekárom, ak máte teplotu nad 38 ºC, hnačku viac ako 2 dni, silnú hnačku s dehydratáciou alebo veľkými bolesťami v brušnej dutine, krv alebo hlien v stolici,
 • pri súbežnom užívaní s antibiotikami alebo chemoterapeutikami užite kapsuly aspoň 3 hodiny po podaní uvedených liekov (ideálne Linex po jedle, Linex Forte s jedlom),
 • konzultujte užívanie s lekárom, ak máte chronické ochorenia alebo imunodeficienciu, precitlivenosť na laktózu, ste tehotná alebo dojčíte,
 • hnačka u detí mladších ako 3 roky sa musí liečiť pod dohľadom lekára, pričom v domácom prostredí je potrebné dopĺňať straty tekutín a elektrolytov,
 • aj keď príbalový leták výrobcu uvádza, že doplnok výživy sa má skladovať do 25 ºC (a nie je to iba prípad probiotík od Sandoz), všeobecne sa odporúča uchovávanie v chladničke, keďže živým kultúram prospievajú minimálne teploty.

Linex Forte - probiotiká s výbornými recenziami

Záverečné zhodnotenie

Narušená črevná mikroflóra môže spôsobiť nemalé množstvo zdravotných komplikácií. Ak sa u vás niektoré z nich objavili alebo im chcete predísť, siahnite po probiotikách Linex. Pomôžu vám aj s akútnymi ťažkosťami, akými sú hnačka, zápcha, funkčné črevné poruchy, bolesti brucha infekčného charakteru, poruchy biorytmu a trávenia spôsobené cestovaním.

Zdravé trávenie a fyziologickú rovnováhu črevnej mikroflóry udržia aj pri liečbe antibiotikami či liekmi podávanými pri chemoterapii. Pôsobenie probiotických kultúr a ich účinky tým majú vplyv tiež na podporu imunity a obranyschopnosti organizmu. Výhodou je, že ich môže užívať celá rodina, keďže sú indikované pre dojčatá, deti i dospelých. Podrobnejšie informácie získate, ak do internetového vyhľadávača zadáte Linex ADC.

Vyberáme z nášho katalógu

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 10.07.2019
Hodnotenie článku:
(90%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

15/07/2019 15:56
Lucka

najlepsie probiotika na trhu, vyskusala som viacero znaciek a tieto su absolutne TOP!

30/07/2019 10:06
adam

Linex forte odporucam z vlastnej skusenosti, zarucene pomozu aj pri dlhodobom probleme s travenim (pocit tazkeho zaludka, velmi pomale travenie potravy)

12/08/2019 14:48
Miruška

Tieto probiotiká som si vybrala kvôli vysokému obsahu živých baktérií, ale tiež preto, že sa nemusia uchovávať v chladničke. Už po pár kapsulách sa mi zlepšilo trávenie. Vyhovuje mi aj pomer cena/výkon.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Domáci test na celiakiuDomáci test na celiakiu

Celiakia sa zaraďuje medzi autoimunitné ochorenia a prejavuje sa pri konzumácii lepku (gluténu). Viete, aké možnosti máte pri zisťovaní, či máte alebo nemáte celiakiu?

Smecta na hnačku i zvracanie – recenzia, skúsenosti, dávkovanie, cenaSmecta na hnačku i zvracanie – recenzia, skúsenosti, dávkovanie, cena

Smecta je účinná zbraň proti hnačke, zvracaniu a na bolesť pokazených brušiek. Aké je jej zloženie, kedy je vhodné ju užívať a pre koho je určená? V recenzii sa všetko dozviete.

Zerex Enzemax na trávenie recenzia, skúsenosti, účinkyZerex Enzemax na trávenie recenzia, skúsenosti, účinky

Problémy s trávením závisia od viacerých faktorov. Pomôcť si však môžeme prírodnými produktmi, či už bylinnými prípravkami alebo výživovými doplnkami, akým je aj Zerex Enzemax.