Recenzia: Účinky Moringa Advance - je najlepšia na trhu?

Mnoho ľudí v mladšom, strednom či seniorskom veku zápasí s nedostatkom konkrétnych vitamínov, minerálov či stopových prvkov. Dôvodom je nedostatočný príjem týchto zložiek v strave alebo určité ochorenie, ktoré úbytok niektorých látok spôsobuje. V takýchto prípadoch je však dobré siahnuť po overených doplnkoch stravy. Ak hľadáte preparát so všestrannými účinkami, radi by sme vám predstavili produkt Moringu Advance, ktorý som v rámci redakcie Nasezdravie.sk podrobil dlhodobému testu po dobu 6 mesiacov.

Moringa Advance je na základe hodnotení užívateľov obľúbeným doplnkom stravy. V mnohých prípadoch ľuďom pomohol k zlepšeniu krvného obrazu, pri tráviacich ťažkostiach alebo zvýšil obranyschopnosť organizmu. Moringa olejodárna je považovaná za superpotravinu, ktorá obsahuje široké spektrum koncentrovaných živín a vitamínov. Práve to je dôvod, prečo mnoho ľudí siahne po doplnkoch stravy s obsahom výťažkov tejto rastliny. Okrem toho je moringa aj známe afrodiziakum.

Pre koho je Moringa Advance určená? Ľuďom, ktorých trápi: 

 • oslabená imunita,
 • dlhodobo zvýšená miera únavy,
 • časté zápaly v organizme,
 • zvýšený cholesterol,
 • zhoršený krvný obraz,
 • nedostatok železa a ďalších minerálov či vitamínov,
 • pomáhať môže ženám i mužom v intímnej oblasti.

Viac sa dozviete v nasledujúcej recenzii.

Moringa Advance (recenzia)

Charakteristika produktu

Moringa Advance je doplnkom stravy, ktorý garantuje čisto prírodné zloženie s vysokým obsahom koncentrovaných látok, ktoré sú obsiahnuté v listoch rastliny Moringy olejodárnej. Produkt je zaradený aj do elektronickej databázy farmaceutických produktov ADC.

Výrobcom je česká spoločnosť Advance nutraceutics s. r. o., ktorá je dobre známym producentom veľkého množstva doplnkov výživy. Jedno balenie v podobe plastovej uzatvárateľnej fľašky obsahuje 180 tabliet. Tablety majú okrúhly tvar a malý priemer, čo užívanie výrazne uľahčuje. Farba je zelená a pripomína prirodzene lisovaný extrakt zo sušených listov rastliny. Niekoho môže zaujať aj aróma, ktorá mne osobne pripomína sušenú trávu alebo seno.

Účinky a zloženie Moringy Advance

Moringa Advance obsahuje silne koncentrovaný extrakt z listov Moringy olejodárnej v pomere 10:1. Jedna tableta obsahuje až 300 mg sušených listov moringy. Jedinou zložkou mimo samotnej rastliny je stearan horečnatý (stabilizátor). Osobne sa mi páči, že tablety neobsahujú lepok, mliečnu bielkovinu ani laktózu. Obsiahnuté nie sú ani žiadne geneticky modifikované (GMO free) látky. Vďaka tomu je zloženie prírodné a vhodné pre každého.

Zloženie je preto bohaté na viaceré vitamíny a minerály. Na základe dostupných dát je rastlina obsahuje viaceré minerály, ako železovápnikdraslíkhorčík či fosfor. Okrem toho obsahuje tiež vitamíny CEA. Ja osobne by som bol rád, keby výrobca doplnil na obal výrobku aj informácie  o tom, v akom množstve sú jednotlivé vitamíny a minerály zastúpené v prepočte na 100 mg či jednu tabletu.

Vďaka rozmanitému obsahu minerálov a vitamínov má tento doplnok stravy širokospektrálne účinky:

 • protizápalové,
 • antioxidačné,
 • pôsobí ako detoxikátor pečene,
 • pomáha s trávením
 • prispieva k vyššej kvalite vlasov a pokožky.

Dávkovanie a užívanie

Na základe predpísaného dávkovania mi jedno balenie s obsahom 180 tabliet vystačilo až na 3 mesiace, čo považujem za pozitívum vzhľadom na komplexné účinky preparátu. Odporúčané dávkovanie sú 2 tablety denne. Tablety stačí zapiť primeraným množstvom vody. Výrobca na obale ani v popise na webovej stránke neuvádza odporúčanie, kedy doplnok stravy užívať. Ja som počas testovania užíval zvyčajne 1 tabletu pred raňajkami a druhú na obed po jedle. Žiadne nežiadúce účinky moringy som nespozoroval ani v prípade užívania tabliet nalačno.

Na základe odporúčaní výrobcom nie je Moringa Advance určená pre tehotné alebo dojčiace ženy. Na základe dostupných recenzií si však dojčiace ženy pochvaľujú účinky tohto preparátu počas dojčenia pri podpore tvorby materského mlieka. Taktiež doplnok stravy nie je určený pre deti do 3 rokov.

Denná dávka Moringa Advance

Zloženie Moringa Advance

Cena

Cena za základné balenie je 14,49 eurMesiac užívania tohto doplnku ma stál necelých 5 EUR. Vyrátal som si, že jeden deň užívania doplnku stojí presne 16 centov, čo je podľa môjho názoru výborná cena, ktorú do svojho zdravia môže investovať hádam každý z nás. Využiť sa dá aj množstevná zľava pri kúpe viacerých balení, takže v prípade pravidelného užívania si možno doplnok zakúpiť do zásoby a ušetriť ešte viac.

Naše hodnotenie

Napriek tomu, že na trhu je dostupných viac preparátov a často sa vedú diskusie o tom, ktorá moringa je najlepšia, na základe dlhodobého užívania mám s týmto doplnkom stravy pozitívne skúsenosti. Samotnú Moringu Advance som užíval bez kombinácie s inými vitamínmi či doplnkami stravy. Primárnym dôvodom testovania tohto produktu bolo jeho prírodné zloženie a informácie o unikátnej superpotravine, ktorou strom Moringa olejodárna je. V mojom prípade bolo tiež motiváciou užívanie kvôli gastroenterologickým problémom so žlčníkom.

Priamy účinok na zlepšenie trávenia síce nemožno s určitosťou potvrdiť, no pocitovo sa moje trávenie zlepšilo. Aj z hľadiska nutričných hodnôt je predpokladom, že extrakt z moringy môže byť pri žalúdočných problémoch vhodným výživovým doplnkom.

V rámci lekárskeho vyšetrenia a krvného obrazu sa u mňa optimalizovala hladina železav krvi, ktorá bola mimo stanovenej normy. Pozoroval som na sebe taktiež ústup príznakov únavy. Osobne mi v prípade doplnku stravy Moringa Advance chýbajú detailnejšie informácie ohľadom obsahu konkrétnych vitamínov a minerálov, ako aj to v akom množstve sú zastúpené. Užívateľ takto vychádza len z informácií, ktoré sa týkajú vlastností rastliny moringy olejodárnej a jej zloženia.

Pozitívne vnímam dostatočný objem základného balenia, pretože 180 tabliet vystačí pri dodržiavanom dávkovaní až 3 mesiace. Oceňujem tiež malé tablety, ktoré sa ľahko prehĺtajú. Taktiež hodnotím kladne samotnú cenu, ktorá je v pomere k obsahu balenia primeraná.

Na základe čistého zloženia produktu a pozitívnych účinkov, ktoré som pocítil počas môjho testovania, môžem ohodnotiť Moringu Advance za jednu z najlepších na trhu.

Moringa Advance - odporučené dávkovanie

Výživový doplnok Moringa Advance


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

Laura K. 22. Jan. 2024

ja som tuto Moringu uzivala pocas dojcenia na podporu tvorby mlieka - hlavne pocas obdobi, kedy som mala pocit, ze uz mlieko stracam. Syna som nakoniec dojcila skoro 2 roky, takze myslim ze pomohla :)

Odpovedať

DM 04. Feb. 2024

vyborny produkt, uzivam ho pravidelne

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?

Hladina cukru v krvi dokáže niekedy prekvapiť. Okrem úpravy stravovania je vhodné užívať výživové doplnky na zníženie cukru v krvi. Jedným z nich je aj Diaben Advance, ktorý vám dnes...

Recenzia: Blendea ostropestrec + rakytník. Organická podpora pečene a správneho tráveniaRecenzia: Blendea ostropestrec + rakytník. Organická podpora pečene a správneho trávenia

Dobre poznám značku Blendea a mala som už možnosť vyskúšať viaceré ich produkty. Preto som si v ich ponuke vyhliadla Ostropestrec s rakytníkom kvôli pomoci s trávením. Ako to dopadlo?...

Recenzia: Probio24 Advance – najlepšie probiotiká na žalúdok?Recenzia: Probio24 Advance – najlepšie probiotiká na žalúdok?

Naše trávenie niekedy nepracuje úplne tak, ako by malo. A vtedy treba siahnuť po kvalitných probiotikách, ktoré vám pomôžu tento problém napraviť. Prečítajte si našu recenziu probiotík...