Recenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosť

Zdravá výživa, rovná sa kvalitné potraviny. Dosť dlho som sa teraz stravoval nepravidelne a nie práve zdravo. Aktuálne sa snažím jesť častejšie alebo aspoň mať určitý počet jedál počas dňa. Nie vždy úspešne. S týmito zmenami súvisia aj mierne tráviace ťažkosti. Nemusím byť úplne konkrétny, no povedzme, že som hľadal vhodný zdroj vlákniny.

Keďže Powerlogy považujem v segmente zdravej a funkčnej výživy za priekopníkov a mám od nich už vyskúšaných niekoľko produktov, pozrel som sa na ich web. Netrvalo dlho a našiel som Powerlogy Upgraded Organic Greens. Tento výživový doplnok je vyrábaný zo zmesi až 7 rastlín/superpotravín a je obohatený aj o probiotiká. Doteraz som poznal len produkty s čistým zdrojom vlákniny jedného druhu. Ako hodnotím jeho účinky po mesiaci konzumácie?

Powerlogy Uprgaded Organic Greens (recenzia a skúsenosti)

Ranná vláknina pomôže aj s trávením

Powerlogy Upgraded Organic Greens mi vo svojej podstate príde ako mix prírody. Má práškovú podobu, v ktorej sú BIO výťažky z konkrétnych rastlín. Pre moje potreby, podpory trávenia, má v sebe Greens vlákninu z jablka a čakanky. Tými najpodstatnejšími zložkami sú však zelené rastliny – brokolica, kapusta, žihľava, zelený jačmeň a superpotraviny moringa, chlorellaspirulina. Je tu aj prírodný zdroj vitamínu C. Musím povedať, že mix týchto zložiek mi príde ako naozaj veľmi nutrične výživná kombinácia. Zároveň zloženie podporuje celkovú imunitu. Neobsahuje lepok ani laktózu.

Mňa potešilo, že namiesto výraznej„trávnatej“ chuti som sa dočkal jemnej pomarančovej dochute. Zo začiatku trocha nezvyk, ale ujde to. Pri zlepšovaní mojej životosprávy mi tento doplnok stravy zaručene pomáha lepšie tráviť a nezaťažuje ani môj žalúdok. Ranné aj denné rituály sa mi tak nejak ustálili. Ja som si prášok pridával len do vody, ale vhodný je aj do smoothie, proteínu alebo nejakej kaše.

Dávkovanie a užívanie

Príprava nápoja je jednoduchá. Stačí vám pohár s vodou (200 až 300 ml), lyžička a napokon Organic Greens. Jedna porcia je 10 g. Stačí následne v pohári zmes rozmiešať a vypiť. Ja som si to ešte trocha uľahčil. Zelenú zmes som si vysypal do šejkra, zalial vodou a rozhrkal. Niekedy som si do nápoja pridal aj trocha citrónovej šťavy, keďže tú som zvyknutý piť ráno. Ranný nápoj som vždy pil nalačno. 300 g balenie je 30 porcií. To je dávka, ktorá mi vydržala presne na 1 mesiac.

Zelený prášok sa skvele rozpúšťa. Poukázať musím aj na chuť nápoja, keďže som si prečítal, že niekomu chuť vyslovene vadila. Väčšina by zrejme čakala typickú trávnatú chuť a arómu sena. Ja sám patrím k ľuďom, ktorý nedokážu vypiť nápoj zo zeleného jačmeňa.

Powerlogy Greens má síce spomínanú príchuť a arómu zelených potravín, ale je oveľa menej výrazná a zároveň je zjemnená chuťou pomaranča. Myslím, že nápoj dokáže vypiť naozaj každý.

Powerlogy Greens - prášok zo superpotravín

Jedna dávka Powerlogy Greens

Cena za top kvalitu

Powerlogy Upgraded Organic Greens stojí bežne 24,90 EUR. Viem, že veľa ľudí asi bude argumentovať, že sa dajú kúpiť lacnejšie vlákniny s obsahom ďalších bylín, extraktov a podobne. Takisto existujú probiotiká s podobnou účinnosťou. Na druhej strane, Powerlogy je pre mňa zárukou kvality a čistého zloženia. Do pozornosti ešte dávam trojbalenie 3x300 g za 67,90 EUR. Pri kúpe samostatných balení by ste platili až 74,70 EUR.

Nebol by som to ja, takže mám pre vás aj tip, ako v Powerlogy nakúpiť výhodnejšie. Oplatí sa totiž sledovať web, pretože na ňom prebiehajú pravidelné akcie a výpredaje. Častokrát sa objaví aj zľavový kupón.

Ak si Powerlogy Upgraded Organic Greens naozaj obľúbite, odporúčam predplatiť si mesačný nákup, kedy máte 300 g balenie za 19,92 EUR. Jednou z možností získania zľavy je aj odber newslettera na hlavnej stránke. K prvému nákupu tak získate 7 % zľavu. (03/2024)

Záverečné zhodnotenie

Na záver už dodám len toľko, že Powerlogy Upgraded Organic Greens odporúčam naozaj každému. Nie len ľudom, ktorí majú problémy s trávením. Je to perfektný a čistý zdroj prírodnej sily, vlákniny, vitamínov, minerálov a enzýmov. Moja mikroflóra je dlhodobo spokojná aj vďaka tomuto doplnku stravy. Trávenie mi funguje ako hodinky. A nie som sám. Veľmi dobré recenzie sú takisto dobrým dôvodom, prečo Organic Greens vyskúšať.

V recenziách bola často diskutovaná chuť. Po pár pohároch som si na ňu jednoducho zvykol. Za iných okolností by bola chuť čisto trávnatá a mdlá, tu je obohatená o jemnú pomarančovú príchuť. Rozpustnosť je veľmi dobrá. Chuť aj cena sú často subjektívne. Cena mne osobne neprekáža. Netvrdím však, že toto je jediný mix účinných rastlín, ktorý môže pomôcť pri trávení alebo pri zlepšovaní životosprávy.

Powerlogy Upgraded Organic Greens - 7 superpotravín s probiotikami

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: MycoSlim Mycomedica – čínske huby (aj) na chudnutie a metabolizmusRecenzia: MycoSlim Mycomedica – čínske huby (aj) na chudnutie a metabolizmus

MycoSlim Mycomedica je zmes liečivých čínskych húb, ktorá podporuje metabolizmus, trávenie a zároveň pomáha udržať si optimálnu telesnú hmostnosť. To, či doplnok pomohol našej...

Recenzia: Moringa Caribbean ANTI-HISTAMIN. Osobná skúsenosťRecenzia: Moringa Caribbean ANTI-HISTAMIN. Osobná skúsenosť

Svoju imunitu posilňujem aj doplnkami výživy. V minulosti som už mal dobrú skúsenosť s doplnkami, ktoré obsahovali výťažky z rastliny moringa olejodárna. Aká je moja skúsenosť s doplnkom...

Recenzia: Revicolin – pri dráždivom čreve a histamínovej intoleranciiRecenzia: Revicolin – pri dráždivom čreve a histamínovej intolerancii

Dlhodobo striedam probiotiká, ktoré mi s mojimi ťažkosťami pomáhajú. Aj napriek tomu sa u mňa z času na čas objavia nepríjemné ťažkosti s trávením. Ako mi pomohol Revicolin?