Probio-fix - recenzia na probiotický výživový doplnok

Probiotické baktérie, teda baktérie mliečneho kvasenia majú priaznivé účinky na ľudské zdravie. Prípravok Probio-Fix obsahuje 4 miliardy životaschopných baktérií v 1 kapsule, v dennej dávke tak získate až 12 miliárd týchto dobrých baktérií. Vďaka polysacharidovej matrici, v ktorej sú uložené, sa bezpečne dostanú až do črevného traktu.

Probiotiká Probio-fix recenzia

Probiotiká sa v ľudskom tele nachádzajú prirodzene a majú vplyv na zdravie, tieto živé organizmy obnovujú a udržujú rovnováhu črevnej mikroflóry, ktorá býva často narušená pôsobením cudzích látok v tele či zlými stravovacími návykmi. Ak sú prospešné baktérie potlačené a začnú prevládať tie škodlivé, je potrebná na obnovu mikroflóry nová dávka baktérií. Aké probiotické kmene sa v Probio-fixe nachádzajú, kto ho môže užívať či to, aké sú s ním skúsenosti, sa dozviete v článku.

Účinky Probio-fixu

Probiotické baktérie udržiavajú rovnováhu črevnej mikroflóry, redukujú hnilobné baktérie v črevách, majú schopnosť regulovať hladinu cholesterolu a ovplyvňovať imunitu, taktiež pomáhajú pri vstrebávaní minerálov, zlepšujú telesnú odolnosť a funkciu čriev, produkujú vitamíny skupiny B.

Probio-Fix – výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia má pozitívny vplyv na celkové zdravie človeka prostredníctvom obnovy, resp. udržiavania priaznivej črevnej mikroflóry. Skladbu črevnej mikroflóry pomáha preventívne udržiavať a obnovovať, napr. po antibiotickej liečbe.

Probio-fix zloženie

Prípravok Probio-fix obsahuje kombináciu 2 kmeňov baktérií mliečneho kvasenia – laktobacily a bifidobaktérie. Lyofilizované kultúry Lactobacillus acidophilus LA-5 a Bifidobacterium animalis subsp. lactis BB-12 sa v 1 kapsule nachádzajú v počte 4 miliardy.

Okrem toho obsahuje prídavné látky dextrózu, stearan horečnatý, oxid titaničitý, želatínu, a kultivačné médium, ktoré je výťažkom z kvasníc, odstredeného sušeného mlieka, askorbanu sodného, inozitolu, alginanu sodného a glutamanu sodného.

Probiotiká Lactobacillus acidophilus LA-5 a Bifidobacterium animalis sa zvyčajne užívajú spolu, pretože ich kombinácia priaznivo vplýva na črevnú mikroflóru a na metabolizmus.

Najlepšie probiotiká? Skúste Probio-fix

Bifidobacterium animalis podporuje trávenie (najmä u dojčiat), pomáha znižovať riziko vzniku podráždeného žalúdka i redukovať výskyt respiračných ochorení, posilniť imunitnú odpoveď, môže zlepšiť kvalitu pleti a u novorodencov redukovať plač a podráždenosť.

Spolu s probiotickým kmeňom LA-5 môžu podporiť kolonizáciu zdraviu prospešných baktérií v črevách po antibiotickej liečbe a znížiť trvanie žalúdočného podráždenia.

Probiotické baktérie znižujú pH čriev, a keďže kyslejšie prostredie zabraňuje množeniu mnohých choroboplodných zárodkov, ovplyvňujú tak zdravie čriev.

Probio-fix - pre koho je určený, užívanie a cena

Prípravok môžu užívať dospelí a deti od 3 rokov, ktorí potrebujú podporiť rast a urýchlenie obnovy črevnej mikroflóry.

Denne sa odporúča užívať 1 až 3 kapsuly, vďaka čomu môžete do tela prijať až 12 miliárd životaschopných baktérií. Obvyklá dávka je 1 kapsula, 2-3 sú vhodné pri akútnych stavoch. Kapsuly sa užívajú vcelku nezávisle na jedle, treba ich zapiť dostatočným množstvom vody. Pokiaľ ich užívate pri antibiotickej liečbe, mali by ste dodržiavať aspoň dvojhodinový odstup od užitia antibiotík.

Dobré a zlé baktérie v črevách

Probio-fix si môžete zakúpiť v základnom 30-kapsulovom balení alebo vo väčšom so 60 kapsulami. Malé balenie je k dispozícii od približne 9 eur vyššie a veľké balenie je v predaji za 12,40 eura a vyššie.

Vyberáme z nášho katalógu

Plusy a mínusy

Prijaté baktérie sú vložené do špeciálnej kapsule, ktorá zabezpečuje ich bezpečný prechod tráviacim traktom, čo znamená, že je zaručená ich životaschopnosť až do príchodu na želané miesto. Probiotiká priaznivo vplývajú na črevnú mikroflóru, tým pádom na celkové zdravie človeka.

Užívanie Probio-fix u detí aj v tehotenstve

Výhodou je tiež to, že v súvislosti s užívaním prípravku neboli zatiaľ zistené žiadne vedľajšie účinky. Môže ho teda užívať naozaj každý okrem detí do 3 rokov a osôb, ktoré sú alergické na niektorú zo zložiek prípravku. Tehotné a dojčiace ženy by sa o jeho užívaní mali poradiť so svojím lekárom.

Skúsenosti s Probio-fixom

V prípade, že vás Probio-fix zaujal a považujete ho za možné riešenie svojich črevných problémov, poteší vás, že skúsenosti s ním sú naozaj dobré. Na portáli heureka.sk si užívatelia prípravok pochvaľujú a sú s jeho účinkami spokojní. Ako uviedli, zlepšuje trávenie, podporuje imunitu, ide o super probiotiká, ktoré zredukujú zdravotné problémy.

Z recenzií produktu:

Probio-fix recenzie na heuréke

Prečítať ďalšie recenzie

Rada na záver

Ak si nie ste istí, či vaše problémy pramenia z nerovnováhy v črevnej mikroflóre, mali by ste si zodpovedať niekoľko otázok. Trpíte stresom, rôznymi infekciami, užívate antibiotiká, cytostatiká či imunosupresíva, vaša strava pozostáva predovšetkým z potravín, ktoré sa v tele pomerne dlho rozkladajú a vytvárajú hnilobné baktérie (mäso, vajcia, údeniny alebo vnútornosti), prijímate veľa sladkostí, alkoholu a držíte jednostranne zamerané diéty? Mali by ste určite Probio-fix vyskúšať. Je, prirodzene, dôležité, predovšetkým upraviť stravu a životný štýl, nie všetko sa však dá ovplyvniť.

Probiotiká na udržanie črevnej mikroflóry

Probio-fix môže slúžiť aj ako prevencia pokiaľ ste už črevné problémy mali. Keďže treba zdravé baktérie do tela stále dodávať, môže byť práve Probio-fix jednou z možností.

Probio-fix pre deti, tehotné a dospelých

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 11.02.2019
Hodnotenie článku:
(93.8%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Komentáre

18/02/2019 15:23
Lucka R.

Probio-fix je záruka kvality, neoplatí sa šetriť a kupovať nejaké lacnejšie no name značky. Túto mi poradil gastroenterológ, ku ktorému chodím už roky a plne mu dôverujem. Úpravu zažívacích problémov vidno už po pár dňoch poctivého užívania, treba si však dať naozaj záležať na dodržiavaní dávkovania. Má vraj aj účinok na podporu imunity, treba skúsiť.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Čo pomôže proti zápche u detí aj v tehotenstve? Preháňadlo, lieky, nápoje Čo pomôže proti zápche u detí aj v tehotenstve? Preháňadlo, lieky, nápoje

O zdraví človeka vypovedá aj pravidelná návšteva toalety. Ak v tele človeka, obzvlášť v systéme čriev niečo hapruje, často sa to prejaví v podobe zápchy. Čo je to zápcha, čo ju spôsobuje...

Diéta pri hnačke a zvracaní u detí aj v tehotenstve Diéta pri hnačke a zvracaní u detí aj v tehotenstve

Hnačky, zápchy či iné problémy s trávením trápia čoraz viac ľudí. Ak hnačka nie je vyvolená nejakým vážnejším ochorením, najrýchlejšie sa jej zbavíte vhodnou diétou. Ako by taká diéta...

Črevná chrípka často aj v tehotenstve. Prejavy, príčiny, liečba Črevná chrípka často aj v tehotenstve. Prejavy, príčiny, liečba

Trápi vás hnačka, zvracanie alebo zvýšená teplota či dokonca zimnica? To všetko sú príznaky črevnej chrípky. Pripravili sme si pre vás komplexné informácie o črevných virózach.