Zerex Enzemax na trávenie recenzia, skúsenosti, účinky

Problémy s trávením závisia od viacerých faktorov. Môže ísť o stres, zníženú produkciu tráviacich enzýmov, rôzne intolerancie, narušenú črevnú mikroflóru a, samozrejme, zlú životosprávu a nevhodný jedálniček.

Zerex Enzemax na podporu trávenia (recenzia a skúsenosti)

Aj keď vieme, že by sme mali prijímať viac vlákniny, probiotiká, vitamíny, minerály a iné látky prospešné pre naše trávenie, niekedy to jednoducho nejde. Pomôcť si však môžeme prírodnými produktmi, či už bylinnými prípravkami alebo výživovými doplnkami, akým je aj Zerex Enzemax.

Zerex Enzemax za najlepšiu cenu si objednajte ✅ z webu oficiálneho distribútora pre Slovensko.

Čo je Zerex Enzemax

Zerex Enzemax je výživový doplnok, ktorý pomáha, keď radosť z jedla prekazí pocit ťažkého žalúdka, pálenie záhy či plynatosť. Prípravok obsahuje celý rad bylín, ktoré priaznivo pôsobia na trávenie a črevá, pomáhajú vrátiť zdravú tvorbu enzýmov, žlče, podporujú fungovanie pečene a podporujú regeneráciu pri žalúdočných ochoreniach.

Produkt obsahuje čierne korenie, rakytník, psyllium, aloe, púpavu, ostropestrec a chlorellu – a to všetko v jednom prípravku vo forme kapsúl. Namiesto užívania niekoľkých prípravkov a čajov teda stačí užiť dve kapsuly denne. Na rozdiel od liekov ide o produkt na rastlinnej báze, ktorý je veľmi dobre znášaný. Zerex Enzemax teda prináša prírodnú cestu, ako naštartovať trávenie a vrátiť tráviaci trakt do normálu.

Účinky

 • pomáha prinavrátiť zdravé trávenie
 • prispieva k tvorbe tráviacich enzýmov
 • pomáha pri pálení záhy a prekyslenom žalúdku
 • podporuje funkciu tráviaceho traktu a čriev
 • podporuje pravidelné vylučovanie
 • predchádza zápche, hnačke a plynatosti
 • priaznivo pôsobí na pečeň a jej regeneráciu
 • prispieva k správnej funkcii žlčníka a pankreasu

Zloženie

 • Čierne korenie uľahčuje trávenie, podporuje tvorbu kyseliny chlorovodíkovej, predchádza páleniu záhy a priaznivo vplýva aj na črevá. Vďaka látkam, ktoré obsahuje, sa v črevách nehromadí plyn a škodlivé parazity. Čierne korenie pomáha predchádzať vyučovacím problémom, ako sú zápcha alebo hnačka, a navyše organizmus účinne detoxikuje.
 • Rakytník rešetliakový obsahuje obrovské množstvo zdraviu prospešných látok, desiatky vitamínov, minerálov, aminokyselín a esenciálnych mastných kyselín. Podporuje tvorbu tráviacich enzýmov a žlče, detoxikuje, podporuje pravidelné vylučovanie, je účinný pri liečbe žalúdočných ochorení akými sú dvanástnikové vredy.
 • Čierne psyllium je psyllium zbierané s celým semenom aj s obalom, vďaka čomu má množstvo pozitívnych účinkov na trávenie. Pôsobí na tráviaci trakt a črevá, pomáha normalizovať hladinu cholesterolu, je skvelým antioxidantom a prebiotikom. Dokáže pomôcť pri zápche aj hnačke a podporuje pravidelné vylučovanie.
 • Aloe vera je známe všestranným využitím a priaznivými účinkami na ľudské zdravie. Aloe je úžasným pomocníkom aj pri problémoch s trávením a žalúdočných ochoreniach, keďže urýchľuje proces hojenia a liečenia napríklad aj vredov či helicobaktera pylori. Pomáha aj docieliť pravidelné vyprázdňovanie a uľaví pri zápche či hnačke. Pomáha upraviť nechutenstvo i prílišnú chuť do jedla.
 • Púpavka lekárska obsahuje vitamíny A, B, D a D a minerály ako sú vápnik, horčík, železo či draslík. Na ľudské telo pôsobí očistne, pomáha pri ochoreniach žlčníka, pečene a pankreasu, vyplavuje toxíny, prečisťuje črevá, uľaví pri prekyslenom žalúdku, pomôže vrátiť chuť do jedla i zlepšiť celkovú imunitu.
 • Ostropestrec mariánsky je bylinka vychýrená kvôli svojim priaznivým účinkom na pečeň a žlčník. Pri ochoreniach pečene pomáha bunkové pletivo regenerovať a vyplavovať toxíny. V žlčníku podporuje tvorbu žlče a podporuje liečbu žlčníkových kameňov. Odporúčajú sa aj pravidelné detoxikačné kúry ostropestrecom mariánskym.
 • Chlorella pyrenoidosa je skvelým detoxikačným prostriedkom, ktorý črevá potrebujú. V črevách podporuje zdravú mikroflóru a probiotické kultúry, predchádza vredom, zápcham a hnačkám, plynatosti a páleniu záhy. Chlorella pomáha prinavrátiť zdravé fungovanie trávenia a perilstaltiky čriev.

Zloženie a obsah účinných látok v Zerex Enzemax

Cena

Výživový doplnok Zerex Enzemax je možné zakúpiť priamo ✅ na stránke Zerex alebo u jeho distribútorov. Jedno balenie obsahuje 60 tabliet. Cena balenia je 19,90 EUR, pričom vystačí na 1 mesiac.

Skúsenosti

Kto hľadá recenzie na produkt Zerex Enzemax, na internete narazí len na tie, ktoré zanechali užívatelia priamo na stránke Zerex. Užívatelia v týchto referenciách zanechali pozitívne hodnotenia, s produktom sú spokojní a zaznamenali zlepšenie trávenia. Užívateľ Tomáš mal problémy najmä po konzumácií ťažkých jedál, no s užívaním Enzemaxu problémy prestali. Iný užívateľ prípravok používa preventívne na pečeň, hlavne po víkendoch. Šimon zas zaznamenal tráviace ťažkosti s pribúdajúcim vekom, no vďaka Enzemaxu vníma zlepšenie. Okrem účinku si užívatelia pochvaľujú aj kombináciu byliniek v zložení.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Výrobca na svojej stránke neuvádza žiadne nežiadúce účinky v spojitosti s užívaním produktu ani iné upozornenia. Opatrní by však mali byť tí, ktorí v minulosti zaznamenali alergickú reakciu alebo precitlivenosť na akúkoľvek zložku prípravku. Dôležité je dodržiavať odporúčané dávkovanie, ktoré je 1 kapsula dvakrát denne. Kapsuly je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Záverečné zhodnotenie

Keď sa objavia problémy s trávením, každý hľadá cestu, ako dostať ťažkosti čo najskôr pod kontrolu. Kým niekto siahne hneď po liekoch, iný preferuje bylinné a rastlinné prípravky. Zerex Enzemax je prírodným riešením pre každý preťažený žalúdok. Lieči silou prírody, komplexom rokmi overených bylín, ktoré pozitívne vplývajú na tráviaci trakt, črevá, žlč aj pečeň. Aj keď nedisponuje množstvom recenzií, tie, ktoré si už získal, sú pozitívne. Pomáha pri trávení ťažkých jedál, ale pôsobí i preventívne na celý tráviaci trakt.Publikované dňa: 07.01.2020
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Celiakia – varovné príznaky, prejavy, diétaCeliakia – varovné príznaky, prejavy, diéta

Celiakia je závažné autoimúnne ochorenie, ktoré postihuje 1 % populácie, a vedie k poškodeniu tenkého čreva. Aké sú varovné signály celiakie, dá sa toto ochorenie liečiť a ako vyzerá...

Na čo sa používa probiotikum Hylak forte? Cena, dávkovanie, recenzia, skúsenostiNa čo sa používa probiotikum Hylak forte? Cena, dávkovanie, recenzia, skúsenosti

Vedeli ste, že stav vašej pokožky závisí do veľkej miery od toho, v akom stave sú vaše črevá? probiotiká Hylak forte vám pomôžu pri rozličných gastroenterologických ťažkostiach.

Domáci test na celiakiuDomáci test na celiakiu

Celiakia sa zaraďuje medzi autoimunitné ochorenia a prejavuje sa pri konzumácii lepku (gluténu). Viete, aké možnosti máte pri zisťovaní, či máte alebo nemáte celiakiu?