MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x10 ks
(85%)
MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x10 ks

Zloženie, užívanie, účinky

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Je to protizápalový a bolesť utišujúci liek (nesteroidové protizápalové liečivo, NSAID) s horúčku znižujúcimi (antipyretickými) vlastnosťami. Liek sa používa na symptomatickú liečbu: miernej až stredne silnej bolesti horúčky Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a deti od 12 rokov (s telesnou hmotnosťou > 40 kg): jednotlivá dávka je ½-1 tableta (200-400 mg ibuprofénu). Maximálna denná dávka je 3 tablety (1 200 mg ibuprofénu). Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 6 hodín. Deti vo veku 6-12 rokov: dávkovanie závisí od telesnej hmotnosti alebo veku, v zásade jednotlivá dávka predstavuje 7-10 mg/kg telesnej hmotnosti po maximálnu celkovú dennú dávku 30 mg/kg telesnej hmotnosti. Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 6 hodín. 20-29 kg (6-9 rokov): jednotlivá dávka je ½ tablety (200 mg ibuprofénu); celková denná dávka je 1 a pol tablety (600 mg ibuprofénu) 30-39 kg (10-12 rokov): jednotlivá dávka je ½ tablety (200 mg ibuprofénu); celková denná dávka je 2 tablety (800 mg ibuprofénu) Liek je určený na krátkodobé použitie. Ak ťažkosti u detí a dospievajúcich pretrvávajú dlhšie ako 3 dni a dlhšie ako 3 dni pri liečbe horúčky a 4 dni pri liečbe bolesti u dospelých, je potrebné navštíviť lekára. Spôsob použitia Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, prehĺtajú sa celé s dostatočným množstvom tekutiny počas jedla alebo po jedle. Deliaca ryha umožňuje deliť tabletu na dve rovnaké dávky alebo slúži na uľahčenie podávania, tablety sa však nesmú hrýzť ani drviť. Upozornenie Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. Pri krátkodobej liečbe nie je potrebné prerušiť dojčenie. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). Liek je kontraindikovaný u detí pod 20 kg telesnej hmotnosti (mladších ako 6 rokov). Starších pacientov treba vzhľadom na profil nežiaducich účinkov starostlivo monitorovať. Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene. Opatrnosť sa odporúča u pacientov s astmou alebo alergickým ochorením. Opatrnosť sa vyžaduje pri užívaní lieku okamžite po väčších chirurgických zákrokoch. V prípade ochorenia ovčími kiahňami (varicelou) sa odporúča prerušiť užívanie lieku. Pri užívaní lieku vo vyšších dávkach sa môžu objaviť nežiaduce účinky, ktoré majú vplyv na centrálny nervový systém (únava, závraty) a môžu znížiť schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Nepiť alkohol. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť ). Účinné látkyibuprofén

Viac informácií ...

Recenzie a skúsenosti

Chcete vedieť, čo si o MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x10 ks myslia ostatní, aké majú s produktom skúsenosti a aké sú na tento produkt ✅ recenzie? Chcete vedieť, či je cena 1,99€ tá najnižšia alebo môžete produkt zohnať inde lacnejšie? Overte si to na porovnávači cien » Heureka MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x10 ks

Zoznam článkov


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s MIG-400 tbl flm 400 mg (blis.) 1x10 ks spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

Alternatívy

IBALGIN FAST

IBALGIN FAST
3,89 €