MIG-400 na menštruačné bolesti, bolesť hlavy a zubov – recenzia

Ak vás zaskočí nečaká bolesť, horúčka alebo máte problémy s menštruáciou či so zubom, pred tým, ako zájdete k lekárovi, zvyčajne skúšate domácu liečbu, ktorá zahŕňa aj rýchlu pomoc vo forme voľne dostupných liekov. Jedným takým je aj MIG-400. Možno ho užívate a ani neviete, čo všetko obsahuje, ako účinkuje, na čo si treba dať pozor a pod.

MIG-400 recenzia, skúsenosti

Pravdepodobne ani len netušíte, že MIG-400 môže niekomu poriadne uškodiť. Čo ak ste to práve vy? V našej recenzii nájdete všetko, čo potrebujete o MIG-400 vedieť.

Tabletky MIG-400 s protizápalovým a analgetickým účinkom sú dostupné v ✅ internetovej lekárni Dr.Max.

Čo je to MIG-400?

MIG-400 je liek na krátkodobé zdravotné ťažkosti spojené s vysokou telesnou teplotou, s bolesťami hlavy, s menštruačnými bolesťami, používa sa na bolesť zubov, svalov a pod. Obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré sa vyznačuje protizápalovými a analgetickými účinkami. MIG-400 môžu užívať aj deti do 6 rokov a v núdzových situáciách aj tehotné či dojčiace ženy. Hoci sa zaraďuje medzi lieky s pomerne silnými účinkami, predáva sa bez lekárskeho predpisu v kamenných i v online lekárňach. Vyrába ho firma Berlin-Chemie.

Zloženie MIG-400

Liek MIG-400 obsahuje účinné liečivo ibuprofén. Ten, sa v každej jednej tabletke nachádza v množstve 400 mg, čo je dôvodom, prečo sa v jeho názve nachádza číslo 400.

Zloženie MIGU-400 ďalej zahŕňa:

 • jadro tabletky = kukuričný škrob, bezvodý oxid kremičitý, sodná soľ amylglykolátu (typ A), magnéziumstearát,
 • filmový obal = hypromelóza, magrokol 4000, povidón K 30, oxid titaničitý (E 171).

Účinky

MIG-400 účinkuje takmer okamžite. Zmierňuje príznaky zápalu a snaží sa zápal dostať pod kontrolu, čím bráni jeho rozširovaniu, pomáha znižovať horúčku, utišuje bolesti. Používa sa aj ako súčasť liečby mnohých ochorení, najmä v prvých dňoch, keď je potrebné okamžité zlepšenie stavu, napr. pri chrípke na zníženie horúčky, pri nachladnutí na bolesť hlavy a pod.

✅ Načo všetko sa používa MIG-400?

 • Na zníženie horúčky,
 • na zmiernenie bolesti hlavy,
 • na silné migrény,
 • na bolesť zubov,
 • proti zápalom,
 • na svalovú bolesť po fyzickej aktivite a na bolesť kĺbov,
 • pomáha pri liečbe nachladnutia a chrípky,
 • zmierňuje predmenštruačné problémy a bolesti pri menštruácii.

Kto môže užívať MIG-400 a kto nie?

MIG-400 môžu užívať pacienti, ktorí majú vysokú telesnú teplotu, ktorých trápia bolesti hlavy, ženy, ktoré majú bolesti súvisiace s menštruačným cyklom, deti od 6 rokov a od 20 kg, a v nevyhnutných prípadoch aj ženy, ktoré dojčia alebo sú tehotné.

MIG-400 zloženie, dávkovanie

Vyhýbať by sa mu mali ľudia, ktorí majú alergiu na niektorú zo zložiek v MIG-400, predovšetkým na ibuprofén, tehotné ženy v prvom trimestri, nesmie sa podávať ani deťom do 6 rokov. Samostatnú kategóriu tvoria starší ľudia, ľudia, ktorí majú problémy so žalúdkom a všetci tí, ktorí sa dlhodobo liečia na nejaké ochorenie. Táto skupina by sa mala o užívaní MIGU-400 poradiť so svojím lekárom.

Vedľajšie a nežiaduce účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

MIG-400 je klasifikovaný ako riadny liek, ktorý dostať bez lekárskeho predpisu. Látky v ňom obsahnute nemusia spôsobovať vedľajšie príznaky, ale môžu. Je to individuálne. Medzi najčastejšie sa vyskytujúce patria žalúdočné problémy.

Liek môže byť ovplyvňovaný inými liekmi, napr. liekmi na zrážanie krvi (aspirín, warfarín, tiklopidín), liekmi na vysoký krvný tlak (kaptopiril, losartan...). Pri súčasnom užívaní liekov môže dôjsť k vedľajším účinkom, ako napr. búšenie srdca, nadmerné potenie, vysoký krvný tlak a pod. Preto, ak užívate iné lieky a chcete si z nejakých dôvodov dať MIG-400, informujte sa u lekára, či to váš zdravotný stav a momentálna liečba vôbec dovoľuje.

Vyberáme z nášho katalógu

Dávkovanie a užívanie

Pri užívaní a dávkovaní tabliet MIG-400 treba byť opatrní. Pozor si treba dať na časový odstup medzi jednotlivými dávkami. Pri dávkovaní berte ohľad na váš zdravotný stav, ak je vám lepšie, neužívajte MIG-400 dlhodobo, je určený len na krátkodobé užívanie. Užíva sa v celosti, s dostatočným prísunom vody. Kvôli lepšej znášanlivosti sa odporúča užívať s jedlom alebo krátko po ňom. Dávkuje sa nasledovne:

 • deťom od 6 do 9 rokov, ktoré majú viac ako 20 kg a menej ako 29 kg, sa podáva polovičná dávka, teda 1/2 tabletky v priebehu 24 hod.,
 • deťom od 10 do 12 rokov s hmotnosťou od 30 do 30 kg, sa podáva polovica tabletky. Je možné podávať 2x za deň, t. j. každých 12 hodín,
 • od 12 do 18 rokov sa užíva 1/2 tabletky až 1 celá, maximálna denná dávka sú 3 tabletky za deň, teda podáva sa približne každých 8 hodín,
 • dospelí užívajú 3 tabletky denne, každých 8 hodín, v ojedinelých prípadoch každých 6 hodín, ale denná dávka 3 tabletky sa nesmie presiahnuť.

Za žiadnych okolností neprekračujte maximálne povolené dávkovanie a v prípade, ak sa váš stav nezlepší do 3 dní alebo sa vám pohorší, si MIG-400 už nedávajte, namiesto toho radšej vyhľadajte lekára.

Špecifické opatrenia pri užívaní MIG-400 platia pre starších ľudí a takých, ktorí trpia alebo trpeli niektorými konkrétnymi chorobami (ich zoznam nájdete v príbalovom letáku k MIG-400 alebo na www.adc.sk).

MIG-400 príbalový leták

Balenie a cena

MIG-400 sa predáva v dvoch variantoch a tým je MIG 400 s počtom tabletiek 30 alebo 10.

 • 10-kusové balenie MIG-400 stojí približne do 2 €,
 • za 30-kusové balenie MIG-400 zaplatíte v prepočte okolo 4 €.

Výhodnejšie je balenie s počtom 30 kusov. My určite odporúčame väčšie balenie, pretože MIG-400 je jeden z najpoužívanejších liekov, ktorý v domácnosti určite nájde svoje využitie. Keďže MIG-400 sa dnes používa prakticky ako prvá pomoc pri nachladnutí a chrípke, predáva sa v každej lekárni. Nájdete ho v kamenných, ale aj v internetových lekárňach.

Recenzie a skúsenosti s MIG-400

MIG-400 používa mnoho ľudí, niekto dokonca častejšie ako by mal. Prečo? Na heureka.sk sme sa dočítali, že vám zaberá na čokoľvek. Hovoríte o tom, ako pre vás MIG-400 znamená veľa, v prípade mnohých zdravotných problémov siahate ihneď po ňom. Niekomu zaberie okamžite a niekomu až po chvíli. Na spomínanom diskusnom fóre nájdete aj príspevky, v ktorých niekto hovorí o účinku do 5 min alebo, že ide o jediný liek, ktorý vám zaberie v prípade migrény. Páči sa vám, že ma podstatne dlhú dobu účinkovania ako iné konkurenčné lieky. Mnohí z vás ho používajú namiesto Paralenu alebo antibiotík. V niektorých menej závažných problémoch ste nemuseli navštíviť ani lekára, s MIGOM-400 ste sa z choroby dostali.

Recenzie a skúsenosti s liekom MIG-400

Moje skúsenosti

Ja osobne mám s MIG-400 bohaté skúsenosti. MIG-400 je moja záchrana vždy, keď mám vysokú teplotu a mám migrénu. Som športovkyňa a, pravdu povediac, milujem, keď sa zničím tak, že na druhý deň cítim všetko. Bežne ho používam aj na veľkú svalovú bolesť. Hoci sa to neodporúča, ale užívam ho aj vtedy, keď sa cítim zvláštne, to znamená, že mám pocit, že "na mňa niečo lezie". Hoci mi MIG-400 niekedy zaberie okamžite a niekdy to trvá aj 30 minút, vo finále ma nikdy nesklamal, ja som s ním nemala ani žiadne negatívne skúsenosti a nikdy sa u mňa neprejavili žiadne vedľajšie účinky, ktoré by som si bola všimla. Bez MIG-400 sa z domu nepohnem ani na krok, vždy ho mám pri sebe v kabelke a keď vidím, že sa jeho zásoby míňajú, objednávam výlučne len z internetu.

Najčastejšie otázky a odpovede

Môžem užiť MIG-400, ak som požíval alkohol?

Ak ste požívali alkohol, radšej MIG-400 neužívajte, pretože táto kombinácia mimoriadne zaťažuje tráviaci trakt a negatívne vplýva na centrálny nervový systém, a samozrejme, môže to viesť nielen k vedľajším účinkom, ale aj k ťažkým komplikáciám zdravotného stavu.

Ako dlho môžem MIG-400 užívať a kedy pocítim prvé účinky?

MIG-400 je liek určený na krátkodobé užívanie. Bez pokynov a nariadenia lekára sa dospelým neodporúča užívať viac ako 4 dni a pri deťoch viac ako 3 dni. Účinok nastupuje krátko po užití, všeobecne sa udáva zhruba po 20 minútach. Závisí to od závažnosti vášho zdravotného problému.

Čo robiť, ak mi MIG-400 nezaberie?

Ak ide o dospelú osobu, v prípade, ak doporučená dávka MIG-400 nezaberá, resp. stále sa neobjavuje zlepšenie, neužívajte dvojnásobnú dávku lieku. Počkajte 6 hodín, prinajhoršom 4 hodiny a užite ďalšiu dávku, ale za žiadnych okolností neužívajte dvojnásobnú dávku skôr ako po uplynutí 4 hodín. V prípade neznesiteľnej bolesti alebo vysokej teploty či ďalších problémov určite vyhľadajte lekára.

Načo všetko sa používa MIG-400?

Vzhľadom na to, že liek má protizápalový a analgetický účinok, sa MIG-400 používa na: bolesť zubov, na menštruačné bolesti, na zníženie horúčky, na bolesť hlavy a aj na bolesť kĺbov či svalov.

Existujú nejaké varianty podobné lieku MIG-400?

Samozrejme, medzi alternatívy patrí Ibalgin alebo Paralen, ktorý sa vyrába v rozličných prevedeniach, napr. Paralen GRIP, Paralen EXTRA, Paralen 500 a pod.

Čo je lepšie MIG-400 alebo Paralen?

Ako pre koho. Niekto lepšie znáša a lepšie na neho účinkuje MIG a u niekoho Paralen. MIG-400 má však výhodu v tom, že je ho možné podávať aj deťom od 6 rokov a to orálne. Paralen sa môže podávať deťom až od 9 rokov a aj to len zavedením do konečníka. Navyše, Paralen je proti bolesti a horúčke, ale MIG-400 má aj protizápalové účinky, no na druhej strane, Paralen neobsahuje ibuprofén a MIG-400 áno.

Upozornenie

MIG-400 je liek, ktorý je potrebné skladovať na suchom a tmavom mieste od 15 do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením. Neužívajte v prípade, ak trpíte alergiou na niektorú zo zložiek lieku. Neužívajte po uplynutí exspiračnej doby a v žiadnom prípade neprekračujte maximálne povolenú dennú dávku. Nesmie sa podávať deťom mladším ako 6 rokov. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Neužívajte súčasne s liekmi NSAID (nesteroidné protizápalové lieky) a ani s liekmi, ktoré obsahujú selektívne inhibítory cyklooxygenézy-2. MIG-400 zaťažuje tráviaci systém, preto ho neužívajte nalačno. Pred samotným užitím si dôkladne preštudujte príbalový leták.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Pampers Aqua Pure vlhčené obrúsky – recenzia, skúsenosti, cena, použitiePampers Aqua Pure vlhčené obrúsky – recenzia, skúsenosti, cena, použitie

Vlhčené obrúsky sú veľkou pomocou pri prebaľovaní, pri utieraní rúk a úst dieťatka pri jedení, mimo domova, v parku či pri cestovaní. Vyskúšali sme vlhčené utierky Pampers Aqua Pure.

Alpa Francovka ako bylinný roztok či krém (recenzia) – zloženie, cena, použitieAlpa Francovka ako bylinný roztok či krém (recenzia) – zloženie, cena, použitie

Alpa je súčasťou našich domácich lekárničiek už po celé storočie. Aké účinky má Alpa a ako sa dá všestranne využiť? Dozviete sa v recenzii.

Slnečné okuliare – pánske, dámske, pre deti. Ako vybrať?Slnečné okuliare – pánske, dámske, pre deti. Ako vybrať?

Slnečné okuliare nie sú len súčasťou celkového imidžu, ale tiež dôležitým ochranným prvkom vášho zraku. Ich výberu by ste preto mali venovať dostatočnú pozornosť.