BioAstin Astaxanthin – recenzia a skúsenosti na antioxidačný doplnok stravy

Športovci, ale i obyčajní ľudia, ktorí chcú zdravšie žiť, hľadajú a užívajú množstvo výživových doplnkov, ktoré im zlepšia zdravie. Často však ide o výživový doplnok, v ktorom sa nachádzajú len nejaké prospešné látky, a preto sú ľudia nútení zakúpiť si viacej doplnkov, z čoho vzniká zbytočne veľa liekových nádobiek, tabletiek a jednoducho povedané, chaos.

Výživový doplnok BioAstin Astaxanthin

Preto vyskúšajte jeden multi-komplexný výživový doplnok, v ktorom nájdete všetko čo vaše telo potrebuje. Takým je aj Bioastine Astaxanthin.

O Bioastine Astaxanthin

Je výživový rastlinný doplnok vo forme kapsúl, ktorý obsahuje prírodný astaxantín. Je 14-krát silnejší ako vitamín E, 65-krát účinnejší ako Vitamín C a zhruba 50-krát silnejší ako chemický astaxantín. Jeho hlavným cieľom je zlepšiť telesný, ale aj duševný stav človeka vo viacerých oblastiach. Funguje na princípe znižovania následkov oxidačného stresu.

Zloženie

Hlavnou zložkou Bioastine je astaxantín, ktorý sa v jednej kapsule nachádza v množstve 4 mg. Čo to vlastne je? Ide o jednu z najsilnejších antioxidantných látok, ktorú obsahujú isté rastliny, ale aj zvieratá.Je to vysoko účinný antioxidant, ktorý v tele výrazne znižuje oxidáciu, ktorá spôsobuje mnohé ochorenia, vrátane rakoviny, ochorenia srdcovo-cievneho systému a mnohé ďalšie. astaxantín, ktorý sa používa v doplnkoch výživy sa získava z morských rias. Ten v Bioastine pochádza z riasy s názvom Haematococcus pluvialis. Prirodzene sa nachádza aj v lososovi, v Pstruhu dúhovom, garnátoch, homároch.

Astaxanthin sa prirodzene vyskytuje aj v potrave

Ďalšie zložky, ktoré Bioastin Astxanthin obsahuje sú:

 • Vzácny šafránový olej 440 mg - ktorý sa už od nepamäti používa na zníženie cholesterolu, posilnenie imunity, trávenia, odstraňuje problémy s dýchaním a pod.
 • Extrakt z riasy Haematococcus pluvialis 90 mg, ktorý prirodzene obsahuje aj vitamín A.
 • Vitamín E - bojuje proti voľným radikálom a bráni vzniku či rozvoju chorôb, prirodzene spomaľuje starnutie, zabezpečuje mladistvý vzhľad pokožky, chráni kožu pred UV žiarením a pred rakovinou.
 • Zmiešané prírodné tokoferoly - zabraňujú oxidácii organizmu.

Účinky Bioastinu Astaxanthin

Pýtate sa prečo práve Bioastin? Pretože obsahuje astaxantín, ktorý má vedecky preukázateľné nasledujúce účinky:

 • bunky chráni pred oxidačným poškodením,
 • spomaľuje proces starnutia, zmierňuje vrásky,
 • spomaľuje rast rakovinových buniek hlavne prsníka a kože,
 • zlepšuje zrak ,
 • znižuje hladinu zlého cholesterolu, čím chráni srdce a čistí cievy,
 • chráni pokožku pred škodlivý UV žiarením a vyživuje ju,
 • má protizápalové účinky a ak k zápalom aj dôjde, pomáha a urýchľuje ich liečbe,
 • podporuje imunitu,
 • je vhodný aj pre športovcov, ktorých trápi tenisový lakeť,
 • zmierňuje syndróm karpálneho tunela,
 • podporuje činnosť mozgu a posilňuje nervový systém,
 • zvyšuje fyzickú kondíciu a výkon,
 • urýchľuje svalovú regeneráciu,
 • odstraňuje bolesť kĺbov a šliach tak, že ich vyživuje.

Dávkovanie

Užívanie tabletiek závisí od toho, či Bioastin chcete užívať na zlepšenie fyzického výkonu alebo si chcete zlepšiť svoje zdravie. Pre športovcov sa odporúča užívať 1 tabletku denne s jedlom alebo 1 tabletku asi 60 min. pred cvičením.

BioAstin Astaxanthin - dávkovanie, účinky, cena, recenzie a skúsenosti

Pri terapeutickom používaní sa odporúča užívať 12 mg, teda 1 tabletku 3-krát denne.

Pre koho áno a pre koho nie je určený?

Tabletky sú určené pre každého muža a ženu, odhliadnuc od veku, ktorí túžia svoje športové výkony posunúť za hranice nemožného a ktorí potrebujú rýchle zregenerovať svoje unavené svaly ako aj posilniť svoje kĺby a šľachy. Pre tých, ktorí potrebujú znížiť škodlivý cholesterol a tak očistiť svoje cievy a posilniť srdce, zlepšiť svoju imunitu, zrak a pod.

Výživový doplnok Bioastinu Astaxanthin nie je určený deťom, tehotným a dojčiacim ženám.

Koľko stojí Bioastin Astaxanthin?

Bioastin Astaxanthin je doplnok, ktorý sa nachádza v červenej plastovej fľaštičke s uzatvárateľným vekom. Jedno balenie obsahuje 60 kapsúl so 4 mg astaxantínu a stojí okolo 26,99 €. Na zahraničnom trhu (eBay, Aliexpress) nájdete aj Bioastin Astaxanthin s 12 mg astaxantínu. Užívatelia, ktorý vyskúšali obe varianty však hovoria, že lepšie výsledky nadobudli s tabletkami, ktoré obsahovali 4 mg astaxantínu.

Nežiaduce účinky a upozornenie

Výhodou Bioastin Astaxanthin je, že pri doporučenom dávkovaní nespôsobuje vedľajšie účinky. Problém nastáva v prípade užívania vysokej dávky, kedy sa môže vyskytnúť začervenanie stolice. Samozrejme, že produkt nie je náhrada liekov a nenahrádza ani pestrú a zdravú stravu.

Vaše skúsenosti a recenzie

Ľudia, ktorí užívajú Biostin Astaxanthin si ho pochvaľujú hlavne pre pozitívne účinky, ktoré preukázal posilnením kĺbov a šliach. Dôležité je upozorniť na to, že tento prírodný doplnok netlmí bolesti, ale vďaka redukcii oxidácie postupne zlepšuje stav kĺbov a šliach. Ďalší hovoria o zlepšení imunitného systému, čo sa odzrkadlilo na nízkej frekvencii chorľavosti. Niekto dokonca v recenziách píše, že sa mu podstatne zlepšil zrak a znížil cholesterol.

Recenzie a skúsenosti s užívaním BioAstin Astaxanthin

Hodnotenie

Na základe vašich skúseností a recenzií na internete hodnotíme Bioastin Astaxanthin ako prijateľný výživový doplnok, ktorý denne užívajú športovci, ktorých trápi bolesť kĺbov, šliach a ktorí si tak zlepšujú svoju fyzickú kondíciu. Myslíme si, že aj cena je prijateľná. Jedno 60 kusové balenie vydrží športovcom 2 mesiace a navyše sa nezlepšuje len stav kĺbov, ale znižuje sa aj hladina cholesterolu. To sú často-krát faktory, ktoré posilňujú srdce, hnací motor tela, čo vám môže zlepšiť kvalitu života a predĺžiť život.

Vaše otázky a naše odpovede

Kedy pocítim prvé účinky?

Bioastin Astaxanthin je výživový doplnok, ktorý sa rozpúšťa v tukoch, preto potrebuje určitý čas na prejavenie svojich benefitov. Pri pravidelnom užívaní doporučenej dávky sa prvé účinky objavujú zväčša okolo 2 - 6 týždňa. Samozrejme, že od človeka k človeku je to individuálne.

Môžem získať potrebné denné množstvo astaxantínu z jedla?

Nemožné to nie je, ale na to, aby ste potrebnú dennú dávku (12 mg) dostali do tela, musíte zjesť tak pol kila uvareného lososa, čo nie je najlacnejším riešením.

Musím Bioastin Astaxanthin užívať s jedlom?

Nemusíte, ale keďže sa látka astaxantín rozpúšťa v tukoch, s jedlom sa rýchlejšie vstrebe do vášho tela.

Kedy je najvhodnejšie užívať Bioastin Astaxanthin?

Môžete ho užívať kedykoľvek, ale najlepšie je, ak sa prvá dávka užíva ráno s jedlom.

Kde Bioastin Astaxanthin kúpiť?

Bioastin si môžete zakúpiť z pohodlia vášho domova na internete, ale možno budete mať šťastie a natrafíte na neho aj v kamennej lekárni alebo v predajni s fitness doplnkami.Publikované dňa: 27.08.2019
Hodnotenie článku:
(87.4%)

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?EnzyMAX R – recenzie, skúsenosti, účinky, cena. Ako enzýmy užívať?

Komplex enzýmov, ktoré sú jedným zo základných zložiek fungovania imunitného systému človeka, nájdete v jednej kapsule EnzyMAX R. Počuli ste už niekedy o ňom?

100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena100% Sibírska čaga na posilnenie imunity – recenzia, skúsenosti, účinky, cena

Potrebujete zlepšiť svoju imunitu a udržiavať sa vo forme? Vyskúšajte Sibírsku čagu v 100%-tnom stave v produkte od Superionherbs. V recenzii sa dozviete o jej účinkoch i dávkovaní.

Oscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cenaOscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cena

Oscillococcinum je homeopatický liek, ktorý je vhodný na liečbu nachladnutia a chrípky. Ľahko sa dávkuje, je možné ho podávať deťom aj tehotným. Čo všetko by ste o ňom mali vedieť pred...