Bromhexin 8 kvapky KM – recenzia, účinky, zloženie, cena, skúsenosti

Prechladnutie, chrípka a ochorenia respiračného systému sú často spojené s tvorbou hustého hlienu, ktorý sa hromadí v pľúcach a dýchacích cestách a spôsobuje dráždivý kašeľ.

Bromhexin 8 – kvapky proti kašľu

Pomoc a úľavu od vlhkého kašľa prinášajú mnohé voľnopredajné lieky, medzi ktoré patrí aj Bromhexin 8 – kvapky proti kašľu s dlhoročnou tradíciou.

Kvapky proti kašľu Bromhexin 8 získate v ✅ internetovej lekárni Drmax.sk s dopravou zdarma.

Problém s tvorbou hustého hlienu

Hlien sa tvorí v pľúcach a dolných dýchacích cestách a má v respiračnom systéme ochrannú úlohu. Problém však je, ak sa počas ochorenia jeho tvorba zvýši, konzistencia zhustne a začne robiť problém pri dýchaní a spôsobovať kašeľ. Kašeľ je obranný mechanizmus tela, ktorým sa snaží zbaviť nadmerného hlienu. Nadmerná tvorba hlienu je spôsobená chrípkou, prechladnutím, alergiami, ochoreniami pľúc a dýchacích ciest a ďalšími ochoreniami.

Pri takýchto ochoreniach môžeme mať skutočne pocit sťaženého dýchania a problém s neustávajúcim kašľom. Existuje však niekoľko spôsobov, ako si s hustým hlienom poradiť a zmierniť tak symptómy:

 • Zvýšte príjem tekutín: Vďaka tomu bude telo hydratované a hlien bude o niečo redší, čím si vykašliavanie uľahčíte.
 • Použite zvlhčovač vzduchu: Dýchanie vlhkého vzduchu pomôže pri sťaženom dýchaní a predídete tak aj upchatému nosu.
 • Inhalujte a použite teplé obklady: Zvlhčiť sliznice pomôže inhalácia a naparovanie, no priaznivé účinky má aj prikladanie teplých obkladov na tvár v okolí nosa.
 • Doprajte si horúci kúpeľ: Teplá vaňa alebo sprcha sú veľmi nápomocné – pomáhajú uvoľňovať hlien a prečistiť hrdlo aj nos.
 • Zbavte sa hlienu: Hlienu sa zbavíte, ak ho budete vykašliavať a nezadržiavať ho v dýchacích cestách. Pri fúkaní nosa však na to choďte opatrne, nefúkajte prisilno, inak zvýšite podráždenie.
 • Upravte polohu pri spánku: Pri spánku si vyvýšte hlavu použitím viacerých vankúšov, čím predídete ukladaniu hlienu v hrdle a dosiahnete, aby vás pri spaní nedusilo. To platí hlavne vtedy, ak máte reflux – kyselina v pažeráku zvyšuje produkciu hlienu a problém s kašľom.
 • Použite voľnopredajné lieky: Pri závažných problémoch s tvorbou hlienu určite siahnite po voľnopredajných liekoch ako je Bromhexin 8.
 • Navštívte lekára: To platí najmä vtedy, ak má hlien žltú či zelenú farbu – to značí infekciu. Vtedy je potrebné užívanie antibiotík.

Čo je Bromhexin 8 kvapky KM

Bromhexin 8 kvapky KM patrí medzi voľnopredajné lieky vo forme perorálneho roztoku. Liek je expektorans, mukolytikum, ktorých zrieďuje a skvapalňuje hustý hlien a zabraňuje tak jeho usadzovaniu. Hlien sa potom ľahšie vykašliava. Liek sa užíva pri akútnych i chronických ochoreniach priedušiek a pľúc spojených s porušenou tvorbou a transportom hlienu.

Bromhexin 8 – recenzia kvapiek proti kašľu

Pri užívaní kvapiek je vhodné piť väčšie množstvo tekutín, čím takisto podporíte riedenie hlienu a jeho ľahšie vykašliavanie. Liek je vhodný pre dospelých a deti od 12 rokov.

Užíva sa 3x denne: Dospelí a mladiství od 14 rokov užívajú 23 – 46 kvapiek a deti od 12 do 14 rokov 23 kvapiek. Maximálna dĺžka užívania je 4 – 5 dní, ak lekár nerozhodne inak. Liek je potrebné spotrebovať do 6 mesiacov od otvorenia.

Zloženie

Liečivou zložkou kvapiek je bromhexínumchlorid. 1 ml lieku obsahuje 8 mg liečiva bromhexínumchlorid. Je to mukolytická látka, ktorá sa používa pri ochoreniach spojených s nadmernou tvorbou hlienu, keďže pomáha organizmu zbaviť sa hlienu v dýchacích cestách. Bromhexínumchlorid produkuje látky, ktorá riedia hlien, čím sa ľahšie dostane z pľúc von pomocou vykašliavania. Preto je táto látka častou zložkou sirupov a tabliet proti kašľu a na podporu vykašliavania hlienu.

Ďalšie pomocné látky sú feniklová silica horká, anízová silica, levomentol, tymiánová silica, silica mäty piepornej, eukalyptová silica, sacharóza, polysorbát 80, etanol 96 %, kyselina chlorovodíková 36 %, dihydrogénfosforečnan draselný, dodekahydrát hydrogénfosforečnanu sodného a čistená voda.

Účinky

 • Pomáha pri ťažkom vykašliavaní hustých hlienov,
 • hlien mení na redší, rozpúšťa ho, čím pomáha jeho lepšiemu vykašliavaniu,
 • uvoľňuje dýchacie cesty a zlepšuje dýchanie,
 • zmierňuje a lieči kašeľ spôsobený nadmernou tvorbou hlienu,
 • pomáha pri akútnych i chronických ochoreniach spojených s nadmernou tvorbou hlienu.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Tak ako všetky lieky, aj Bromhexin 8 kvapky KM môžu spôsobovať nežiaduce účinky, aj keď sa neprejavia u každého. Medzi menej časté nežiaduce účinky patria: nevoľnosť, bolesť brucha, vracanie, hnačka, horúčka, alergická reakcia (dušnosť). Medzi zriedkavé nežiaduce účinky patria: reakcie z precitlivenosti, vyrážka, žihľavka.

Silnejšou verziou sú kvapky proti kašľu Bromhexin 12

ďalšie nežiaduce účinky sú: anafylaktické (alergické) reakcie vrátane anafylaktického šoku, angioedému (rýchlo sa rozvíjajúci opuch kože, podkožnej sliznice alebo podsliznicových tkanív) a svrbenie, závažné kožné nežiaduce reakcie, vrátane multiformného erytému, Stevensovho-Johnsonovho syndrómu/toxickej epidermálnej nekrolýzy (život ohrozujúce ochorenie s odumieraním a odlupovaním kože) a akútnej generalizovanej exantematóznej pustulózy (závažná kožná reakcia prejavujúca sa kožným výsevom).

Liek je kontraindikovaný a nesmie sa používať pre:

 • tehotné a dojčiace ženy
 • deti do 12 rokov
 • pacientov závislých od alkoholu (pretože obsahuje alkohol)
 • pacientov s bronchiálnou astmou alebo s inými ochoreniami respiračného systému (pretože obsahuje levomentol, silicu mäty piepornej a eukalyptovú silicu, ktoré môžu spôsobiť bronchokonstrikciu pri inhalácii)

Liek Bromhexin 8 kvapky KM obsahuje alkohol (41 obj % etanolu), preto môže ovplyvniť pozornosť a schopnosť riadenia a obsluhy strojov.

Cena

Bromhexin 8 kvapky KM sú voľnopredajným liekom, ktorý bez lekárskeho predpisu možno dostať v kamenných i internetových lekárňach. Cena sa líši v závislosti od veľkosti balenia. V internetových lekárňach sa cena 50 ml balenia pohybuje od 3 do 6 eur. Väčšie, 100 ml balenie možno dostať od 5 do 9 eur. Najlacnejšie je malé, 20 ml balenie v cenovom rozmedzí 2 – 3 eur.

Skúsenosti

Užívatelia Bromhexinu 8 nechávajú kladné recenzie a vyjadrujú spokojnosť s užívaním tohto lieku. Liek je na slovenskom trhu známy už pomerne dlho, preto mnohí hovoria o dlhoročnej spokojnosti a kvalitou kvapiek – k užívaniu lieku sa teda v prípade ťažkostí vracajú. Pochvaľujú si jeho účinok, pomoc pri liečbe kašľa a pri ťažkostiach s vykašliavaním hlienu. Kladne hodnotia najmä rýchly nástup účinku a zaznamenané zlepšenie, no za zmienku stojí aj možnosť vybrať si veľkosť balenia, aké vám vyhovuje či ďalšie alternatívy kvapiek Bromhexin 8.

Skúsenosti s kvapkami Bromhexin 8

Bromhexin 8 kvapky proti kašľu recenzia

Záverečné zhodnotenie

Bromhexin je značka, ktorá je nielen na slovenskom trhu známa už roky. Za ten čas si Bromhexin získal dôveru a mnoho ľudí sa k jeho užívaniu pri návrate ťažkostí vracia. V recenziách sa vyjadrujú spokojní pacienti, podľa ktorých liek zaberá rýchlo a účinne. Tento liek, ako mnohé sirupy či kvapky proti kašľu, obsahuje látku bromhexínumchlorid, ktorá si dokáže efektívne poradiť s nadmerným hustým hlienom a zmierniť tak nepríjemné príznaky.

Rôzne podoby prípravku Bromhexin na pre uľahčenie vykašliavania


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

14/02/2020 10:45
maria

tieto kvapky si pamatam este z detstva a vzdy mi pomohli. Dakujem za pripomenutie, ked budem najblizsie chora, urcite si ich kupim

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?

Pôst nie je dobre známym pojmom len medzi veriacimi. Svojich fanúšikov si našiel aj medzi milovníkmi zdravého životného štýlu. Aké sú plusy a mínusy postenia sa?

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...