Camilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti

Prerezávanie zúbkov je prvá ťažká kapitola v živote bábätka, ktorá sa začína približne v 3 až 6 mesiacoch života. Toto obdobie môže niekedy trvať aj viac ako 8 mesiacov. V niektorých "strašidelných scenároch" aj dlhšie. Aby si bábätko neublížilo vysilením, aby nedošlo k vysokej horúčke a k veľkým opuchom, čo sú tiež symptómy prerezávania zubov, je potrebné sa o chrup dieťaťa starať. 

Camilia perorálny roztok – recenzia, skúsenosti

Výborným prostriedkom na tlmenie bolesti je homeopatický tekutý roztok Camilia, po ktorom sa vášmu dieťaťu a aj vám určite uľaví.

Homeopatický perorálny roztok Camilia si môžete pohodlne zakúpiť v ✅ internetovej lekárni Pilulka.sk.

Camilia – stručný popis

Camilia je perorálny roztok, ktorý sa používa pri problémoch súvisiacich s prerezávaním zúbkov. Obsahuje bylinky, ktoré sú namiešané a spracované homeopatickým postupom, teda tak, aby nijako neohrozili zdravie bábätka. V Camilii sa nachádza Rumanček pravý, Líčidlo americké a Rebarbora. Camilia sa predáva v jednorazových ampulkách, pričom v balení ich je 10 alebo 30. Užíva sa podľa potreby, je možné aplikovať aj niekoľko dávok počas 24 hodín. Prípravok má mnoho pozitívnych ohlasov mamičiek a aj oteckov.

Obsah a zloženie

Na to, aby bol Camilia roztok klasifikovaný ako homeopatický liek, musí spĺňať isté kritériá. Musia sa v ňom nachádzať len bylinky spracované špeciálnym homeopatickým spôsobom (riedené). Prípravok je bezpečný aj pre deti, ktoré majú len 3 mesiace.

 • Rumanček pravý (Chamomilla vulgaris): Rumanček/harmanček má protidráždivé, protizápalové a antimikrobiálne účinky. Upokojuje, upravuje trávenie, znižuje a zmierňuje opuchy, tlmí bolesť. Používa sa aj na zmiernenie koliky u tých najmenších.
 • Líčidlo americké (Phytolacca decandra): Používa sa pri ochoreniach kože, pri problémoch so žľazami, vrátane tých mliečnych, zmierňuje bolesť, stuhnutosť svalov a aj kostí, chrbta, účinne zbavuje ústnu mikroflóru baktérii, ale aj vírusov. Upokojuje, zmierňuje kŕče rôzneho druhu a pod.
 • Rebarbora (Rheum): Má protizápalové  a antibakteriálne vlastnosti, ktoré sa preukázali ako účinné v boji proti stafylokokom, streptokokom, pneumokokom. Podporuje obranyschopnosť človeka. Upokojuje, podporuje zdravie očí, chráni srdce a očisťuje cievy, podporuje mozog a kognitívne schopnosti, zvyšuje peristaltiku čriev, čím napomáha k bezbolestnému vyprázdňovaniu.

Jedna ampulka roztoku (1 ml) obsahuje: Rumanček 333,3 mg riedený v množstve 9 CH, Líčidlo americké 333,3 mg x 5 CH, Rebarbora 333,3 mg x 5 CH (CH – počet riedení podľa homeopatickej tabuľky). Neobsahuje žiadne iné zložky, len čistú vodu.

Účinky Camilie

Camilia má, vďaka špeciálnemu zloženiu a úprave, výborné vlastnosti, ktoré bábätku uľahčia zvládať rast svojich prvých zúbkov. Na čo všetko pôsobí a ako pomáha?

✅ Stop zápalom, opuchom a bolesti

Rumanček má silné antibakteriálne vlastnosti, ktoré sa prejavujú aj v ústnej mikroflóre. Bránia vzniku a šíreniu sa baktérií, ktoré vedú k zápale a k opuchom ďasien. V prípade výskytu baktérií ich rýchlo a spoľahlivo odstraňuje. To je aj dôvod prečo sa dospelým odporúča nielen piť čaj z tejto bylinky, ale aj kloktať odvar. Spolu s Líčidlom americkým poskytuje zubom a ďasnám tu najlepšiu starostlivosť. Líčidlo udržuje zdravé aj dýchacie cesty (hltan,hrtan), pomáha liečiť angínu, zápal hrdla, opuchy lymfatických uzlín.

Camilia perorálny roztok na ťažkosti pri prerezávaní prvých zúbkov

✅ Odstraňuje hnačku a tráviace ťažkosti

O rumančeku a rebarbore sa dá povedať, že sú to tráviace relaxanty. Jemným, nenásilným a postupným spôsobom upokojujú tráviaci trakt, zbavia ho baktérií, zápalov, čím odstránia podráždenie a prípadné bolesti s tým spojené. Rumanček sa používa sa ako doplnková liečba pri mnohých gastrointestinálnych problémoch, ktoré zahrňujú: koliky, hnačky, plynatosť, vracanie, zápchu. Je preukázané, že harmanček u detí skracuje priebeh hnačky a koliky.

✅ Upokojuje a zrelaxuje

Homeopatické bylinky v Camilii pôsobia proti stresu, ktorý sa u bábätka v čase rastu zubov zvyšuje. Tým, že tlmia bolesti a ďalšie nepríjemné príznaky, bábätko upokojujú, zbavujú ho strachu a prirodzeným spôsobom navodzujú zdravý spánok. Spánkom to však nekončí. Hojivý proces sa aktivuje ešte viac a počas spánku sa bábätko rýchlejšie regeneruje a uzdravuje. Kombinácia bylín zmierňuje aj potenie bábätka počas spánku, ktoré je tiež zapríčinené vyčerpaním.

✅ Znižuje horúčku

Všetky bylinky, ktoré sa nachádzajú v homeopatiku, sa používajú v domácom prostredí na zníženie príznakov nachladnutia alebo chrípky. Nie je to náhoda, pretože majú antipyretické vlastnosti, teda znižujú horúčku, no zároveň sa v nich nachádza veľký obsah vitamínov, minerálov a iných látok, ktoré dodávajú bunkám silu, energiu a potrebné živiny, ktoré sú práve v tomto období také oslabené.

Ďalšie účinky

 • Upokojuje bolestivé bruško,
 • zmierňuje podráždenie a nervozitu,
 • odstraňuje opuch ďasien a zápal,
 • pomáha zúbkom bezbolestne sa prerezať,
 • znižuje horúčku,
 • pomáha odstraňovať hnačku,
 • urýchľuje hojenie rán, ďasien,
 • odstraňuje krvácanie ďasien,
 • posilňuje imunitu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pre koho je a nie je určený?

Homeopatický roztok Camilia je vhodný pre bábätká, ktoré trápia vyrastajúce zúbky. Môžu ho užívať už od 3 mesiacovNie je určený pre deti, ktoré sú alergické alebo precitlivené na niektorú zo zložiek.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Keďže je užívanie Camilia výrazne ohraničené vekom, v ktorom by dieťa nemalo užívať žiadne lieky, nemusíte sa obávať nejakých interakcií s inými liekmi, potravinami či s mliekom. Čo sa týka vedľajších účinkov, hoci doposiaľ neboli preukázané a hlásené žiadne (ani na fórach sme nenašli), neznamená, že sa nemôžu nejaké vedľajšie účinky prejaviť. Ak spozorujete nejaký vedľajší účinok, ktorý by mohol súvisieť s roztokom Camilia, okamžite kontaktujte lekára.

Perorálny roztok Camilia je vhodný od 3 mesiacov

Dávkovanie a užívanie

Camilia sa dávkuje v prípade problémov, ktoré súvisia s prerezávaním mliečneho chrupu. Užíva sa 2- až 3-krát denne 1 dávka = 1 ampulka, ktorá sa aplikuje priamo do ústnej dutiny bábätka. Maximálny počet dávok je 6 v priebehu 24 hodín. Liek sa používa výlučne perorálne. Celý postup aplikácie od otvorenia až po uschovanie je nasledovný:

 1. Vrecko s ampulkami otvorte a vyberte jednu ampulku.
 2. Ampulku otvorte otočením zúženého konca.
 3. Dieťa posaďte a obsah ampulky jemnými stlačeniami aplikujte do úst dieťaťa.
 4. Vrecko so zvyšnými ampulkami dôkladne uzatvorte a odložte.

POZOR: Pre zachovanie najvyššej možnej sterility pri podávaní si dôkladne umyte ruky a zakaždým aplikujte novú a celú ampulku. Neodkladajte si 1 ampulku na ďalšie použitie!

Aké je balenie, koľko stojí a kde sa dá Camilia kúpiť?

Camilia sa predáva len v tekutej forme a len v 2 prevedeniach: s počtom ampuliek 10 alebo 30. V každej ampulke sa nachádza roztok v množstve 1 ml. Cena Camilie závisí od počtu ampuliek v balení. Cena menšieho balenia sa pohybuje približne od 6 do 7 € , za väčšie balenie zaplatíte okolo 15 €. Camiliu je možné zakúpiť v lekárni, ale aj online v niektorej overenej lekárni.

Recenzie a skúsenosti s Camiliou

Camilia je produkt na zuby, ktorý sa ako jeden z mála môže aplikovať deťom už od 3 mesiacov. To je aj jeden z dôvodov, prečo je oň veľký záujem. Mnoho mamičiek a oteckov s ním má výborné a okamžité skúsenosti. Camilia má dlhoročnú a overenú tradíciu vo viacerých krajinách. Jediné čo, takmer každý rodič kritizuje, je jeho vyššia cena. Je pravda, že je drahší ako iné roztoky a gély na zúbky, ale o to kvalitnejší.

Recenzie a skúsenosti s perorálnym roztokom Camilia

Najčastejšie otázky a odpovede

Od ktorého mesiaca je možné aplikovať Camiliu?

Camiliu možno aplikovať a dávkovať už bábätku, ktoré má 3 mesiace.

Kedy začne Camilia účinkovať?

Camilia sa vyznačuje okamžitým účinkom po aplikácii, približne po 2 min. sa bábätku začne uľavovať.

Je roztok Camilia bezpečný pre všetky bábätká?

Áno je, nemusíte sa obávať. Ide o homeopatický liek, ktorý nie je určený iba bábätkám, ktoré sú alergické na niektorú zo zložiek Camilia.

Môžem Camilia roztok kombinovať s Nurofenom?

Ak má dieťa vysokú horúčku, môžete Camiliu podať s malou dávkou Nurofenu.

Existujú aj iné formy Camilia, napr. Camilia gél?

Camilia sa predáva len vo forme tekutého roztoku, ale existujú produkty, ktoré sú určené na potieranie ďasien detičiek, pri prerezávaní zúbkov. Napr. Calagel gél, Dologel a pod.

Upozornenie

Buďte opatrní pri aplikácii roztoku. Vždy si pred samotnou aplikáciou dôkladne umyte ruky a nepodávajte roztok injekčne. Dbajte na to, aby sa roztok za žiadnych okolností nedostal do očí bábätka. Neprekračujte maximálnu dennú dávku a pred aplikáciou si dôkladne prečítajte všetky informácie, ktoré sa nachádzajú v príbalovom letáku ku Camilia, ktorý nájdete aj na adc.sk.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Gotu kola účinky, skúsenosti, cena. Extrakt, tinktúra, tablety, olej alebo čaj?Gotu kola účinky, skúsenosti, cena. Extrakt, tinktúra, tablety, olej alebo čaj?

Gotu kola má blahodarné účinky na nervovú sústavu, cievy i duševné zdravie. Vraj dokáže omladiť vzhľad aj myseľ a je považovaná za rastlinu večnej mladosti.

Čistenie medzizubných priestorov: medzizubné kefky a dentálne nite – veľkosti, použitieČistenie medzizubných priestorov: medzizubné kefky a dentálne nite – veľkosti, použitie

Čistenie medzizubných priestorov nezaberá veľa času, no predchádzame ním rôznym problémom. Stačí sa naučiť, aké pomôcky si vybrať a ako ich správne používať.

Ozonicon emulgel – recenzia, skúsenosti. Zloženie a užívanie v tehotenstve prezradí príbalový letákOzonicon emulgel – recenzia, skúsenosti. Zloženie a užívanie v tehotenstve prezradí príbalový leták

Na trhu je dlhodobo množstvo prípravkov, ktoré liečbu bolestí sľubujú, no nie vždy účinne zaberajú. V čom je Ozonicon iný a aké skúsenosti s používaním majú jeho zákazníci?