Doplnkové matrace Dormeo (Silver Plus 4+1, Air, Mirabai, Roll Up Supreme, Renew Natura V2, Renew Eucalyptus) – recenzie

Dostatočne dlhý a kvalitný spánok je základom pre deň plný energie a produktivity. Jedným zo základných faktorov pre dobrý spánok je pohodlný matrac. Ako urobiť svoj matrac ešte pohodlnejším, spríjemniť si spánok, keď musíte spať mimo domu alebo vyhovieť ďalším požiadavkám?

Doplnkový matrac Dormeo

Riešenie je jednoduché. Stačí si zakúpiť doplnkový matrac.

Obľúbené doplnkové matrace Dormeo

Čo je a na čo slúži doplnkový matrac

Doplnkový matrac je matrac, ktorý sa ukladá navrch bežného matraca, za účelom spríjemnenia spánku z rôznych dôvodov. Nejde o klasický matrac, jeho hrúbka sa líši, najčastejšie sú to matrace s hrúbkou 3 až 7 cm. Doplnkové matrace sa používajú bežne v domácnostiach, napríklad na vytvorenie príjemného a mäkkého lôžka na spanie pre hostí, spríjemnenie spánku na gauči či staršej posteli, sú vhodné na chatu či internát, ak viete, že tamojšia posteľ vášmu komfortu nevyhovuje, no môžete si ich so sebou vziať aj vtedy, keď plánujete spať mimo domu a neviete, akú kvalitu postele očakávať.

Doplnkový matrac Dormeo Roll Up Supreme

Doplnkový matrac slúži aj ako ochrana hlavného matraca, a to pred opotrebovaním, zašpinením, baktériami či roztočmi. Takýto matrac je vhodný pre ľudí s problémami a bolesťami chrbtice, ktorí potrebujú extra podporu, mäkší alebo tvrdší matrac než majú doma. Doplnkový matrac využijú aj ľudia s alergiami, astmou a ochoreniami dýchacích ciest, ktorí potrebujú antialergický matrac, no nemusia hneď vymieňať celý matrac, stačí si dokúpiť vrchný matrac. Existuje veľa druhov doplnkových matracov, ktoré sa prispôsobujú rôznym potrebám individuálnych ľudí, stačí si vybrať ten, ktorý vyhovuje vám.

Pre koho sú doplnkové matrace určené

Doplnkové matrace môže využiť skutočne ktokoľvek, no ocenia ich najmä:

 • alergici,
 • astmatici,
 • ľudia s bolesťami chrbtice a krčnej chrbtice,
 • ľudia s bolesťami kĺbov,
 • ľudia s ďalšími zdravotnými problémami pre zlepšenie komfortu a kvality spánku,
 • ľudia trpiaci nadmerným potením,
 • ľudia, ktorí potrebujú lepšiu termoreguláciu pri spánku,
 • študenti bývajúci na internátoch,
 • tí, ktorí často cestujú,
 • tí, ktorí sú často na služobnej ceste,
 • tí, ktorí musia dočasne spať na gauči alebo nekvalitnom matraci,
 • tí, ktorí potrebujú tvrdší alebo mäkší matrac,
 • tí, ktorí sa chystajú stanovať alebo ich čakajú iné outdoorové aktivity,
 • tí, ktorí chcú ochrániť hlavný matrac pred zašpinením či zápachom,
 • ktokoľvek, kto si chce spríjemniť a skvalitniť spánok.

Z čoho sú vyrábané

Doplnkové matrace Dormeo sú vyrábané z vysokokvalitných materiálov, ktoré zaručujú nielen komfort, ale aj oporu pre jednotlivé časti tela. Niektoré matrace sú kombináciou viacerých materiálov a vrstiev. Jadro doplnkových matracov Dormeo je najčastejšie tvorené pamäťovou penou. Tento materiál je obľúbený hlavne kvôli jej štruktúre, flexibilite a odolnosti. Pena sa dokáže veľmi dobre prispôsobiť tvaru tela, no zároveň ho podporuje a dodáva pocit bez tiaže. Pena je zároveň odolná a dokáže znovu získať svoj tvar. Ocenia ju ľudia s bolesťami kĺbov a chrbtice, pre ktoré tento materiál vytvára výbornú oporu.

Dormeo využíva niekoľko typov pamäťových pien, najčastejšie Ecocell, ktorá má veľmi dobré podporné vlastnosti. Ďalšia obľúbená pena je pena Formacell, ktorá sa veľmi dobre prispôsobuje telu a vytvára pevnejší, no flexibilný povrch. No využíva aj ďalšie materiály a technológie. Vlákna Tencel dokážu zmierniť a absorbovať pohyb, čo znamená, že ak sa vedľa vás partner prevaľuje na druhý bok, vy tento pohyb nepocítite. Tkanina 3D Airmesh zase zaručuje dobrú priedušnosť, vzduch teda dokáže cirkulovať a matrac si udrží sviežosť a dobrú hygienu.

Doplnkový matrac Dormeo Mirabai 4+1

O hygienu a čistotu sa stará aj CleanEffect ochranná vrstva, ktorá sa nachádza v niektorých matracoch, a je dôležitá najmä pre alergikov a astmatikov. Dokáže totiž predchádzať roztočom, baktériám, ďalším neželaným mikroorganizmom a zápachu. Skvelé ochranné vlastnosti má aj vrstva Silver Plus, ktorá chráni proti roztočom a baktériám, ale aj kvasinkám a mikrohubám. Mäkká pena Formacell je všitá do poťahu a je známa pre svoju výbornú prispôsobivosť. Matrac má pevnejší povrch a je vhodný pre všetkých s problémami s chrbticou, pretože jej poskytne kvalitnú oporu. Niektoré matrace sú vybavené aj vodeoodolnou vrstvou, ktorú ocenia najmä rodičia malých detí či outdooroví nadšenci.

Poťahy matracov by mali byť snímateľné, aby sa dali jednoducho oprať a udržiavať. Sú vyrobené z rôznych materiálov ako polyester, polypropylene (zabezpečuje vodeodolnosť), lyocel (Tencel) a niektoré sú vybavené aj protišmykovými bodmi, kvôli lepšiemu zachyteniu matraca.

Ako si vybrať ten správny matrac

Pri výbere matraca by vás malo zaujímať niekoľko parametrov. V prvom rade je však potrebné zamyslieť sa nad tým, kde všade chcete svoj matrac využívať. Základným parametrom je určite rozmer – niektoré doplnkové matrace majú možnosť výberu rozmeru, iné sú dostupné len v jednej veľkosti. Pre niektorých môže byť zaujímavá aj hrúbka – ak matrac použijete navrch postele alebo gauča, môže vám postačiť tenší, 3 cm matrac, no aj ho chcete používať priamo na zemi, napríklad pri stanovaní, siahnite po hrubších, 6 – 7 cm matracoch.

Doplnkový matrac Dormeo Silver Plus 3

Hlavný materiál v doplnkových matracoch Dormeo je zväčša ten istý – pamäťová pena. No zamerajte sa aj na doplnkové vrstvy a materiály. Astmatici a alergici by sa mali presvedčiť, či má matrac ochrannú vrstvu, ktorá chráni pred roztočmi, baktériami, mikróbmi a zabraňuje zápachu, no tiež by mal mať odnímateľný poťah, pre jednoduchšie čistenie. Ľudia, ktorým je v noci vždy horúco a majú problém s nadmerným potením, by sa mali zamerať na vrstvu, ktorá pohlcuje zápachy, má termoregulačné vlastnosti a privádza do matracu dostatok vzduchu. Matrac by sa mal dať jednoducho čistiť vďaka odnímateľnému poťahu.

Ak chcete matrac používať aj vonku, uistite sa, že má vodoodolnú vrstvu. Ak máte v pláne matrac so sebou často nosiť, napríklad pri cestovaní alebo dochádzaní na internát, ubezpečte sa, že sa jednoducho skladuje, má prenosné pútko a dá sa stiahnuť suchým zipsom alebo sťahujúcou šnúrkou. V neposlednom rade rozhoduje určite aj cena, no nenechajte sa oklamať, drahší neznamená vždy lepší, a zamerajte sa skôr na atribúty, ktoré od svojho matraca požadujete v kombinácii s dostupnými referenciami.

Zhrnutie

Doplnkové matrace Dormeo sú skvelým pomocníkom v situáciách, kedy vám váš matrac alebo lôžko nevyhovujú, či už ide o prechodné lôžko, lôžko pri cestovaní alebo potrebujete zabezpečiť hypoalergénnosť, lepšiu termoreguláciu, podporu či mäkkosť. Dormeo poskytuje širokú ponuku matracov, ktoré skvalitnia váš spánok aj v prípade, že výmena základného matraca je pridrahou záležitosťou.

Top doplnkové matrace DormeoPridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Pampers Aqua Pure vlhčené obrúsky – recenzia, skúsenosti, cena, použitiePampers Aqua Pure vlhčené obrúsky – recenzia, skúsenosti, cena, použitie

Vlhčené obrúsky sú veľkou pomocou pri prebaľovaní, pri utieraní rúk a úst dieťatka pri jedení, mimo domova, v parku či pri cestovaní. Vyskúšali sme vlhčené utierky Pampers Aqua Pure.

Alpa Francovka ako bylinný roztok či krém (recenzia) – zloženie, cena, použitieAlpa Francovka ako bylinný roztok či krém (recenzia) – zloženie, cena, použitie

Alpa je súčasťou našich domácich lekárničiek už po celé storočie. Aké účinky má Alpa a ako sa dá všestranne využiť? Dozviete sa v recenzii.

Slnečné okuliare – pánske, dámske, pre deti. Ako vybrať?Slnečné okuliare – pánske, dámske, pre deti. Ako vybrať?

Slnečné okuliare nie sú len súčasťou celkového imidžu, ale tiež dôležitým ochranným prvkom vášho zraku. Ich výberu by ste preto mali venovať dostatočnú pozornosť.