Dračia krv Advance recenzia – účinky, užívanie, dávkovanie

Dračia krv je živica stromu Croton lechleri. Názov možno nie je veľmi pôvabný, no táto živica má také účinky ako sila draka. Poznáme ju aj pod názvom drag imuns. Dračia krv je očistný prostriedok vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie.

Dračia krv Advance - recenzia Drag imun Sangre

Croton lechleri je strom, ktorý dorastá do výšky 20-30 metrov a jeho obvod je cca 30 centimetrov. Má svetlozelené srdcovité listy a zelenobiele kvety. Ak sa kôra nareže alebo zodrie, tak z nej vyteká tmavočervená tekutina (pripomínajúca krv). Táto miazga je práve spomínaná dračia krv. Táto tekutina bola prvýkrát popísaná v roku 1600 španielskym prírodovedcom, ale tradíciu má už medzi domorodými kmeňmi juhoamerickej Amazónie. Dračou krvou sa už odpradávna liečili obyvatelia Peru, Mexika či Ekvádoru.

Dračia krv je teda prírodný liek, ktorý má mimoriadne priaznivý vplyv na imunitný systém. Bojuje aj proti plesniam a baktériám. Už od minulosti sa dračia krv osvedčila pri liečení rán a poranení. Keď ňou potriete poranené miesto, tak zaschne a vytvorí sa ochranná vrstva. Preto sa jej pripisuje aj pomenovanie tekutý obväz. Jej účinky sú až tridsaťkrát silnejšie ako penicilín.

Navštívte ✅ oficiálny eshop, v ktorom kúpite Dračiu krv Advance za najlepšiu cenu! Pri kúpe 2 balení automaticky získate aj dopravu zadarmo!

Zloženie dračej krvi

Dračia krv je koncentrát prírodných aktívnych látok, ako sú alkaloidy, proantokyanindíny, flavonoly a diterpény. Obsahuje antioxidanty, taníny, lignan dimetylcedrusin a alkaloid taspín. Taspín je alkaloid s hojivými a protizápalovými účinkami, lignan zase predstavuje najaktívnejšiu zložku živice.

Dračia krv výborná na bradavice, rany, pleť aj herpes

Dračia krv Advance je doplnok so 100% obsahom čistej živice s vysokou koncentráciou aktívnych látok. Neobsahuje konzervačné ani prídavné látky. Je dovážaná priamo z Peru, kde ju zbierajú domorodí indiánski zberači v dažďových pralesoch.

Dračia krv sa predáva obohatená aj o iné bylinky (napríklad zázvor, borovica, konope, pagaštan). Vždy si však prečítajte zloženie a proces výroby, resp. niečo o výrobcovi.

Účinky výživového doplnku

Dračia krv má antimikrobiálne, antibakteriálne, antimykotické a antivírusové účinky. Patrí k najpreskúmanejším rastlinám Peru práve vďaka svojim účinkom a intenzívne sa skúma už od 60. rokov minulého storočia. Používa sa na vonkajšie aj vnútorné použitie.

Vnútorné použitie sa odporúča pri:

 • vredových chorobách žalúdka a dvanástnika,
 • vírusových zápaloch pečene,
 • Crohnovej chorobe,
 • zápaloch tenkého a hrubého čreva,
 • cukrovke,
 • hnačkách,
 • tráviacich problémoch a nadúvaní,
 • liečbe pásového oparu,
 • rôznych vírusových ochoreniach a zápaloch dýchacích ciest, chrípke,
 • pri zápaloch hrtana, mandlí a ústnej dutiny.

Na vonkajšie použitie je v prvom rade vhodná pri drobných poraneniach. Ak sa chystáte do lesa alebo niekde, kde poranenie hrozí, tak je dobré mať malú flaštičku vždy pri sebe, pretože zastavuje krvácanie.

Dračia krv Advance - Recenzie potvrdila účinky

Ďalej je dračia krv na vonkajšie požitie vhodná na:

 • ochranu pred infekciou,
 • urýchlenie regenerácie tkanív,
 • hojenie oparov, áft,
 • zmiernenie uštipnutia hmyzom,
 • vredy predkolenia, hemeroidy, plesne a dermatózy (obklady),
 • hemeroidy,
 • popraskanú pokožku a na kožné defekty.

Dračia krv je dobrý prostriedok aj na výplachy ústnej dutiny, kedy účinkuje proti paradentóze, krvácaniu ďasien a kazivosti zubov. Slúži aj ako doplnok protinádorovej liečby, dodáva energiu pri únave a podporuje činnosť sleziny, pankreasu a štítnej žľazy. V neposlednom rade zlepšuje kvalitu kostí a kĺbov.

Dávkovanie a tipy na použitie

Vnútorne sa prípravok užíva ako doplnok stravy (nie ako jej náhrada). Niekoľko kvapiek sa rozpustí vo vode a vypije. Denná dávka predstavuje 10 kvapiek rozpustených vo vode, a to 1- až 3-krát denne. V procese kúry sa odporúča piť dostatočné množstvo tekutín, pretože telo sa detoxikuje.

Dračia krv zloženie, užívanie, dávkovanie

Dračia krv Advance sa dávkuje nasledovne:

 • Pri prevencii alebo na „normálne“ použitie rozpustie 5 kvapiek v 200 ml vody a vypite 1 – 3 krát denne. Po troch týždňoch užívania sa odporúča dať si aspoň týždeň prestávku.
 • Ak používate dračiu krv na kloktanie, tak nakvapkajte 3 – 5 kvapiek do čistej vody a kloktajte. Pri paradentóze nakvapkajte to isté množstvo priamo na zubnú kefku.
 • Pri drobných poraneniach navlhčite kúsok vaty v živici a potierajte ňou priamo postihnuté miesto.
 • Pri vrede predkolenia aplikujte so sterilnou vatou na postihnuté miesto. Na noc ľahko obviažte.
 • Pri očistnej kúre rozpustite 3 – 5 kvapiek v troche vody. Užívajte 1 mesiac, potom je potrebné 3 mesiace urobiť prestávku v užívaní a opakovať.
 • Pri infekcii krku zmiešajte 5 kvapiek v pohári vody a kloktajte. Proti tuberkulóze sú kvapky účinné, ak zmiešate dve kvapky s vlažným mliekom a nápoj pijete raz denne.  

Výživový doplnok je sýtej farby, preto si pri použití dajte pozor na oblečenie, pretože červená farba môže ostať na textílii natrvalo.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Pri užívaní je potrebné dať si pozor na príjem tekutín. Prípravok nesmú užívať deti, tehotné a dojčiace ženy (prípadne sa poraďte s lekárom). Deti môžu prípravok užívať najskôr od troch rokov. Drag imuns neužívajte ani v prípade užívania liekov znižujúcimi imunitnú odpoveď (imunosupresíva). Výživový doplnok neslúži ako náhrada stravy a denné dávky a nesmú presiahnuť.

Cena prípravku

Drag imuns sa najčastejšie predáva vo forme kvapiek. Ako doplnkový tovar sa dá kúpiť v rôznych podobách – či ako krém, sviečka alebo mydlo. Tinktúry sa predávajú po 10, 20, 30 alebo 50 ml. Dračia krv Advance je v balení po 30 ml a kúpiť sa dá za 11,99 eur. Táto cena je pomerne konkurenčná a medzi obdobnými produktami nie sú rozdiely. V kombinácii s rôznymi bylinkami sa tinktúra pohybuje v cenovom rozmedzí okolo 20 eur. Produkty štandardne kúpite v akomkoľvek dobrom elektronickom obchode. Dračia krv sa dá kúpiť aj v lekárňach, no môže sa stať, že budete dlhšie hľadať.

Dračia krv Advance z lekárne má široké využitie

Skúsenosti s používaním

Ako najčastejšia skúsenosť je hodnotená dračia krv práve v súvislosti s drobnými zraneniami a rankami. Je vynikajúcim ošetrujúcim prostriedkom na vonkajšie zranenia, kedy postihnuté miesto stačí potrieť vatovým tampónom a vytvorí sa ochranná vrstva, ktorá ranu lieči a aj ochraňuje pred ďalšími nečistotami. Vyzdvihnuté sú pozitívne účinky ako prevencia obranyschopnosti a imunity. Pozitívny vplyv kvapiek je aj na zuby a ďasná.

Neodporúčajú sa (a ani v diskusiách) užívať v tehotenstve a pri dojčení. Niektoré kvapky môžu užívať deti od troch rokov, niektoré nie, záleží od daného výrobku. Prípadne sa poraďte s lekárom.

Ja osobne s prípravkom skúsenosti nemám. Podľa dostupných naštudovaných materiálov som však presvedčená, že kvapky by mali byť súčasťou každej domácej lekárničky. Takisto je vhodné mať kvapky pri sebe, keď cestujete na dovolenku, prípadne do hôr.

Alternatívy produktu

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 04.04.2019
Hodnotenie článku:
(86%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Komentáre

Šárka 08. Apr. 2019
Dračia krv je vhodná pri rôznych problémoch, takže u nás doma je povinnou výbavou lekárničky. Používam ju ako dezinfekciu na kožu, v prípade chrípky na kloktanie a pomáha aj pri bolestiach žalúdka. Jej chuť síce nie je bohvieaká, ale dá sa na ňu časom zvyknúť.

Odpovedať

Milka 08. Apr. 2019
Dračiu krv, hoci nie túto značku, používam už dlhé roky. Osvedčila sa mi proti virózam a používam ju aj na zmiernenie alergií. Vždy si dám po troch týždňoch užívania pauzu, aby si telo na ňu nezvyklo. Kamarátka ju používa na bradavice, ale či to aj účinkuje, neviem.

Odpovedať

Silvia 07. May. 2019
Napíšem svoju skúsenosť s Dračou krvou. Mala som problémy s Helikobakterom Pylori, po každom najedení sa, som kašľala jak nenormálna. V novembri 2018 mi bol HP zistený, lekár mi nasadil dve antibiotiká a Nolpazu. Počas liečby antibiotikami som pravidelne brala aj Chioskú Mastichu, no bohužiaľ, necítila som sa nijako lepšie. 2. januára 2019 som išla na gastroskopiu a o dva týždne na to pre výsledky, ktoré boli opäť pozitívne na Helikobaktera. Doktor mi nasadil ďalšie tri antibiotiká, z ktorých mi bolo príšerne zle a navyše, ani tie nezabrali. Nevedela som už, že čo mám robiť, tak som sa poradila s predajcom produktov v Bio obchode. Ten mi odporúčil Dračiu krv, ktorá má (podľa neho) priame liečebné účinky na Helikobaktera. Nikdy predtým som o tej Dračej krvi nepočula, ale tak povedala som si, že ju vyskúšam. Veď ublížiť mi aj tak nemôže, keďže je to prírodný produkt. Tak som vysadila Chioskú Mastichu, ktorá mi aj tak nepomáhala a pravidelne som si začala kvapkať Dračiu krv do vlažnej vody. Počas jej užívania som sa začala cítiť omnoho lepšie a dokonca som prestala kašľať. Hlavne kvôli tomu, že mi prestal kašeľ som cítila, že niečo je na dobrej ceste. Po dobratí druhej fľaštičky som znovu išla na vyšetrenie. O dva týždne nato mi lekár oznámil, že Helikobakter bol konečne eradikovaný. Bola som hrozne šťastná. Dračiu krv som potom odporúčila aj mojej známej, ktorá mala podobné problémy so žalúdkom ako ja a je mi doteraz za to vďačná, pretože sa už môže konečne normálne najesť, bez toho, aby jej bolo po jedle zle. Musím skonštatovať, že tá Dračia krv je skutočný zázrak.

Odpovedať

MackaB. 16. Aug. 2019
mne pomohla vyliečiť lichen ruben planus, lisaj ktorý som mala v ústach a ktorý bol podľa vsemoznych článkov nielen na nete neliečiteľný. je to zázrak prírody.

Odpovedať

Vladimír 24. Feb. 2020
Má niekdo skúsenosti či Dračia krv pomáha alebo potláča zvýšený cukor teda diabetes ll?

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?

Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že si chcete do svojej domácnosti zaobstarať ďalšiu, ale menšiu chladničku, ktorá bude doplnková, minibar môže byť to pravé orechové.

Majte krásne a zdravé ruky aj nechtyMajte krásne a zdravé ruky aj nechty

Správna starostlivosť o ruky a nechty zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, aby vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Ako na to sa dočítate v našom článku.