Ekologická domácnosť – vyskúšajte probiotické čističe a živé baktérie

Pohľad na domácnosť sa posledné roky postupne mení. Ľudia si stále viac a viac začínajú uvedomovať, že chemické čistiace prostriedky nie sú pre nich najlepšie. Áno, chémia dokáže zabiť všetky zlé baktérie, ktoré sú potenciálne nebezpečné pre naše zdravie. 

Probiotické prípravky pre domácnosť

Takéto likvidačné prípravky však nie sú selektívne. Jednoducho zabijú všetko živé. Tu je potrebné si uvedomiť, že baktérie sú prirodzenou súčasťou životného prostredia a dokonca aj človeka samostatného. Nadmerná čistota, zabíjanie všetkých baktérií a život v sterilnom prostredí, spôsobuje rôzne civilizačné choroby ako napríklad alergie. Deti potrebujú kontakt s alergénmi, aby si vybudovali primeranú imunitu.

Nebezpečných baktérií je potrebné sa zbaviť, avšak nie za cenu vytvorenia sterilného prostredia. Tradičné chemické čistiace prostriedky predstavujú hrozbu aj z iného pohľadu. Takéto prípravky veľmi často zanechávajú po sebe rôzne rezíduá, teda zvyšky prípravkov alebo ich chemické modifikácie. Chemickými prípravkami sa do životného prostredia dostávajú látky, ktoré nie sú ideálne z pohľadu zdravia človeka. Nemusia byť priamo škodlivé, určite však človeku neprospievajú.

Účinné probiotické čističe do domácnosti

Probiotické prípravky z probiotických mikroorganizmov - čo je to?

Probiotické kultúry mikroorganizmov sa nevyužívajú iba na marketing jogurtov. Využitie dobrých baktérií je ďaleko širšie. Probiotiká v podobe fermentovaných mliečnych výrobkov ovplyvňujú zloženie črevnej mikroflóry a mikrofauny. Princíp je jednoduchý. Keď sa chceme zbaviť nechcených a škodlivých baktérií, pošleme k nim ďalšie baktérie, ktoré zmenia okolité prostredie natoľko, že zlé baktérie v ňom neprežijú.

Veľmi podobne to funguje aj v prípade ekologických čistiacich prostiedkov. Kuchyňa je priestor, v ktorom žijú rôzne baktérie. Niektoré sú dobré, niektoré nám škodia. Probiotické čistiace prostriedky odstránia tieto neželané baktérie bez toho, aby došlo k likvidácii všetkého živého na všetkých povrchoch.

Čo je to ekologická domácnosť?

Ekológia študuje a využíva vzťahy medzi organizmami. Poznatky tejto vedy sa konečne začínajú využívať aj pri bežných veciach, ako je starostlivosť o domácnosť. Ekológovia už dávno spozorovali, že niektoré organizmy nedokážu prežiť za prítomnosti iných. Každý organizmus potrebuje určité podmienky, aby rástol, rozmnožoval sa a prežil.

Čistenie okien ekologickým prostriedkom

Ak ich dokážeme zmeniť, tak sa zbavíme neželaného organizmu. A úplne selektívne a hlavne neškodne. Probiotické čistiace prostriedkyzdravotne absolútne neškodné a bezpečné. Vám a vašim deťom sa pri kontakte s nimi nemôže nič stať. Probiotiká na čistenie sú takisto ideálne pre životné prostredie. Neobsahujú žiadne toxické chemické látky, ktoré by mohli narušiť bežné prírodné procesy.

Ekologická domácnosť je budúcnosť. Čím väčšie poznatky bude mať ľudstvo z ekológie, tým lepšie bude schopné bojovať s nebezpečnými látkami a organizmami vo svojom okolí.

Riešenie odpadov pomocou probiotických kultúr

Áno, dobré baktérie dokážu pomôcť aj s odpadom. Základom každej čistiarne odpadových vôd sú baktérie, ktoré rozkladajú organický odpad. Teraz môžete využiť silu týchto baktérií aj doma. Probiotické prípravky sa využívajú na čistenie upchatých sifónov, na reguláciu žúmp, septikov, riešenie problémov so zápachomči udržiavanie čistoty v domácnosti.

Účinné probiotické čističe do domácnosti


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

20/03/2019 10:00
rasta

eko domacnost su nielen tieto zive potvorky, co tu spominate, ale vsetka eko friendly chemia, ktoru pouzijete namiesto tej z komercnej drogerie.. za posledne 3-4 roky sa objavilo aj na slovensku kopec novych moznosti - od capovanej eko drogerie, cez "zelene" rozlozitelne cistiace prostredky v recyklovanych obaloch az po domace recepty na pracie prasky, avivaze a cistice s pridanim beznych eterickych olejov..

ludom konecne zacina zalezat na zivotnom prostredi a uvedomili si, ze nie je samozrejmost, ze maju cistu vodu, ovzdusie a nezamorenu podu, v ktorej pestuju zeleninu

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...

Camilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenostiCamilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti

Prerezávanie zúbkov je prvá ťažká kapitola v živote bábätka. Výborným prostriedkom na tlmenie bolesti je   homeopatický tekutý roztok Camilia, po ktorom sa vášmu dieťaťu uľaví.