Doprava z certifikovanej lekárne zadarmo Ukázať podmienky

zavrieť

Ekologická domácnosť pre vaše zdravie a bezpečie

Pohľad na domácnosť sa posledné roky postupne mení. Ľudia si stále viac a viac začínajú uvedomovať, že chemické čistiace prostriedky nie sú pre nich najlepšie. Áno, chémia dokáže zabiť všetky zlé baktérie, ktoré sú potenciálne nebezpečné pre naše zdravie. 

Probiotické prípravky pre domácnosť

Takéto likvidačné prípravky však nie sú selektívne. Jednoducho zabijú všetko živé. Tu je potrebné si uvedomiť, že baktérie sú prirodzenou súčasťou životného prostredia a dokonca aj človeka samostatného. Nadmerná čistota, zabíjanie všetkých baktérií a život v sterilnom prostredí, spôsobuje rôzne civilizačné choroby ako napríklad alergie. Deti potrebujú kontakt s alergénmi, aby si vybudovali primeranú imunitu.

Nebezpečných baktérií je potrebné sa zbaviť, avšak nie za cenu vytvorenia sterilného prostredia. Tradičné chemické čistiace prostriedky predstavujú hrozbu aj z iného pohľadu. Takéto prípravky veľmi často zanechávajú po sebe rôzne rezíduá, teda zvyšky prípravkov alebo ich chemické modifikácie. Chemickými prípravkami sa do životného prostredia dostávajú látky, ktoré nie sú ideálne z pohľadu zdravia človeka. Nemusia byť priamo škodlivé, určite však človeku neprospievajú.

Účinné probiotické čističe do domácnosti

Probiotické prípravky z probiotických mikroorganizmov - čo je to?

Probiotické kultúry mikroorganizmov sa nevyužívajú iba na marketing jogurtov. Využitie dobrých baktérií je ďaleko širšie. Probiotiká v podobe fermentovaných mliečnych výrobkov ovplyvňujú zloženie črevnej mikroflóry a mikrofauny. Princíp je jednoduchý. Keď sa chceme zbaviť nechcených a škodlivých baktérií, pošleme k nim ďalšie baktérie, ktoré zmenia okolité prostredie natoľko, že zlé baktérie v ňom neprežijú.

Veľmi podobne to funguje aj v prípade ekologických čistiacich prostiedkov. Kuchyňa je priestor, v ktorom žijú rôzne baktérie. Niektoré sú dobré, niektoré nám škodia. Probiotické čistiace prostriedky odstránia tieto neželané baktérie bez toho, aby došlo k likvidácii všetkého živého na všetkých povrchoch.

Čo je to ekologická domácnosť?

Ekológia študuje a využíva vzťahy medzi organizmami. Poznatky tejto vedy sa konečne začínajú využívať aj pri bežných veciach, ako je starostlivosť o domácnosť. Ekológovia už dávno spozorovali, že niektoré organizmy nedokážu prežiť za prítomnosti iných. Každý organizmus potrebuje určité podmienky, aby rástol, rozmnožoval sa a prežil.

Čistenie okien ekologickým prostriedkom

Ak ich dokážeme zmeniť, tak sa zbavíme neželaného organizmu. A úplne selektívne a hlavne neškodne. Probiotické čistiace prostriedkyzdravotne absolútne neškodné a bezpečné. Vám a vašim deťom sa pri kontakte s nimi nemôže nič stať. Probiotiká na čistenie sú takisto ideálne pre životné prostredie. Neobsahujú žiadne toxické chemické látky, ktoré by mohli narušiť bežné prírodné procesy.

Ekologická domácnosť je budúcnosť. Čím väčšie poznatky bude mať ľudstvo z ekológie, tým lepšie bude schopné bojovať s nebezpečnými látkami a organizmami vo svojom okolí.

Riešenie odpadov pomoc probiotických kultúr

Áno, dobré baktérie dokážu pomôcť aj s odpadom. Základom každej čistiarne odpadových vôd sú baktérie, ktoré rozkladajú organický odpad. Teraz môžete využiť silu týchto baktérií aj doma. Probiotické prípravky sa využívajú na čistenie upchatých sifónov, na reguláciu žúmp, septikov, riešenie problémov so zápachomči udržiavanie čistoty v domácnosti.

Účinné probiotické čističe do domácnostiPublikované dňa: 31.07.2012
Hodnotenie článku:
(90.2%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Čo na zubný kameň? Pasta, škrabka aj dentálne špáradlá Čo na zubný kameň? Pasta, škrabka aj dentálne špáradlá

Esteticky i zdravotne nepríjemná záležitosť – zubný kameň netreba podceňovať. Prečo sa tvorí? Ako ho odstrániť? Ktoré prípravky sú dobrou voľbou? Fungujú domáce recepty?

Bachove kvapky na depresiu a úzkosť nielen pre deti Bachove kvapky na depresiu a úzkosť nielen pre deti

Ak prežívate náročné životné obdobie a doliehajú na vás negatívne pocity a myšlienky, nemusíte hneď siahať po liekoch na upokojenie. S rôznymi nepríjemnými zmenami nálad vám môže pomôcť...

Vitamín D - nedostatok má účinok na vlasy aj imunitu. Ako ho užívať Vitamín D - nedostatok má účinok na vlasy aj imunitu. Ako ho užívať

Vitamínu D nepôsobí pozitívne iba na kosti, ale je zodpovedný za správne fungovanie mnohých procesov v ľudskom tele. Prezradíme vám, ako zistíte, že máte nedostatok vitamínu D a ako ho...