Najlepšia dezinfekcia na ruky. Je skladom? Pozri ponuku

zavrieť

Faktu masť a čapíky pre tehotné aj deti – skúsenosti, účinky, použitie

Hemoroidy sú zdravotnou komplikáciou, ktorá dokáže človeku znepríjemňovať bežný život. Pre mnohých sú hemoroidy citlivou témou, no ak sa už objavia, samé len tak nezmiznú a je potrebné tento problém riešiť. Našťastie moderná medicína ponúka množstvo spôsobov, ktoré pri takýchto ťažkostiach zaručene pomôžu.

Faktu čapíky a masť na problémy s hemoroidmi

Medzi takúto účinnú medicínu patrí i Faktu masť a Faktu čapíky, ktoré sú účinným medikamentom pri liečbe hemoroidov. A ako sa pri boji s hemoroidmi tento liek osvedčil? Aké s ním ľudia majú skúsenosti? Prečítajte si v recenzii.

Faktu masť aj čapíky sú dostupné v online lekárni Dr. Max. Ak si kúpite oba produkty naraz, budete mať dopravu zdarma.

Hemoroidy

Čo sú to vlastne hemoroidy? Ide o zápal hemoroidných uzlov (žily v konečníku), ktoré má každý jeden človek. Rôzne faktory spôsobujú, že sa v týchto uzloch hromadí žilová krv, ktorá postupne tento uzol zväčšuje. Práve vtedy si hemoroidy začneme všímať, pretože sa začnú tlačiť z análneho otvoru. Prejaviť sa môžu nepríjemným svrbením, pálením či dokonca bolesťami. Uzol žiliek sa ľahko podráždi a môže spôsobiť krvácanie. Ľudovo sa toto ochorenie nazýva ja „zlatá“ žila.

Niekedy je vznik hemoroidov nejasný. Vznikať môžu z rôznych príčin. Najčastejšie je to spôsobené sedavým spôsobom života. Často však ide o pracovné prostredie, ktoré si tento druh aktivity vyžaduje. Vplyv má na toto ochorenie i stres a nervozita.

Kto lieči hemoroidy? Pomôže aj domáca liečba?

Hemoroidmi trpia ako starší ľudia, tak i mladiství. K tvorbe hemoroidov môžu prispieť i zdvíhanie ťažkých bremien, obezita, akútne hnačky a podobne. V takom prípade sa hromadí žilová krv a to podporuje tvorbu hemoroidov. Niektoré prípady sú až také akútne, že si to vyžaduje operačné riešenie. Určite je však lepšie, ak si už pri prvotných príznakoch zabezpečíte správnu liečbu, resp. navštívite lekára a ten vám už povie, v akom štádiu hemoroidy vlastne sú. Niekedy postačí účinná masť, bylinné kúpele alebo čapíky z lekárne.

Príznaky hemoroidov:

 • Svrbenie
 • Pálenie
 • Bolesť pri stolici
 • Krvácanie
 • Opuch
 • Pocit tlaku

Faktu masť alebo čapíky

Faktu je voľnepredajný, neviazaný na lekársky predpis a registrovaný liek v podobe masti alebo čapíkov. Jeho primárnym zámerom je pomôcť pacientom pri liečbe hemoroidov a ochorení konečníka. Obsahuje účinné látky, ktoré pri prvotnej fáze tohto ochorenia pomáhajú zbaviť sa hemoroidov alebo minimálne zmierniť ich príznaky.

Faktu čapíky pomáhajú s hemoroidmi - recenzia

Výrobcom je farmaceutická spoločnosť Takeda Pharmaceuticals Slovakia, ktorá má pôvodné sídlo v japonskej Osake a Tokiu. Ide o veľkú spoločnosť, ktorá je na slovenskom trhu už od roku 1967 a jej produkty sú preverené rokmi skúseností. Aj tým je zaručené, že spoločnosť vyrába účinné medikamenty zamerané na metabolické poruchy, gastroenterológiu, neurológiu a onkológiu. Spoločnosť riadne spolupracuje aj so zložkami slovenského zdravotníctva. Patrí medzi top farmaceutické spoločnosti vo svete, čo je zárukou, že aj produkt Faktu nie je žiadnym podvodným liečivom.

Zloženie lieku

Faktu masť a čapíky obsahujú dve rovnaké účinné látky, samozrejme, v inej koncentrácii. Dve účinné látky:

 • Polykrezulén
 • Cinchokaín

Faktu masť obsahuje 50 mg polykrezulénu, 10 mg cinchokaíniumchloridu a okrem toho pomocné látky ako makrogol 400, ktorý tvorí masťový základ, oxid kremičitý (koloidný), čistenú vodu či hydroxid sodný.

Čapíky sú zložené zo 100 mg polykrezulénu, 2,5 mg cinchokaíniumchloridu a okrem toho obsahujú análne čapíky aj tuhý tuk, ktorý zabezpečuje rozpustnosť čapíku, sójový lecitín a mikrokryštalickú celulózu.

Dve hlavné zložky masti a čapíkov majú veľmi efektívne účinky. Polykrezulén pôsobí ako hemostatické a antiseptické liečivo, ktoré zastavuje krvácanie a ničí baktérie. Zbavuje prostredie odumretého tkaniva a zároveň podporuje hojenie drobných krvných vlásočníc. Zároveň Cinchokaín je ako lokálne anestetikum, ktoré tlmí prípadnú bolesť konečníka s veľmi rýchlym účinkom.

Účinky lieku Faktu

Ak sa pýtate čo na hemoroidy, Faktu masť či čapíky sú naozaj účinným prostriedkom pri boji s nimi alebo pre zmiernenie ich príznakov. Faktu masť a čapíky majú nasledovné účinky:

 • Liečia vonkajšie i vnútorné hemoroidy.
 • Zastavujú krvácanie a zmierňujú svrbenie konečníka.
 • Účinkujú aj pri podráždení konečníka (drobné ranky).
 • Sú prevenciou voči zápalom a infekciám.
 • Tlmia nepríjemnú bolesť a pálenie konečníka.

Vedľajšie účinky

Liek bol klinicky testovaný. Užívanie lieku je však dobre prekonzultovať so svojím lekárom. Predovšetkým v prípade alergických reakcií na niektorú z účinných látok. V prípade čapíkov môže nastať alergická reakcia, ak ste alergickí na sójový lecitín a sóju. Ďalšie vedľajšie účinky doposiaľ neboli zistené. Na začiatku liečby sa môže objaviť mierne pálenie, ktoré časom ustúpi.

Čapíky na liečbu hemoroidov

Užívanie a dávkovanie

Liek sa neodporúča deťom mladším ako 15 rokov. Faktu masť i čapíky boli riadne testované a ide o registrované liečivo, avšak klinický test bol vykonávaný iba u dospelých jedincov. Liek je určený pre dospelých mužov i ženy. Takisto sa neodporúča ženám počas tehotenstva, tento jav je však dobré prekonzultovať so svojím lekárom. Liečbu je dobré neprerušovať aspoň po dobu 3 týždňov.

Faktu masť stačí naniesť na postihnuté miesto a snažiť sa čo najviac vmasírovať. V balení je pribalený aj aplikátor, ktorým viete lepšie masť naniesť do oblasti konečníka. Postihnuté miesto natrite aspoň 2-3-krát denne. Masť sa používa predovšetkým pri liečba vonkajších hemoroidov.

Faktu čapíky môžete použiť ráno, večer alebo počas dňa. Čapík zavádzate priamo do konečníka, pričom ho stačí zatlačiť zhruba do hĺbky 3 centimetrov. Stačí aplikovať 2 až 3 čapíky denne. Čapíky sa preferujú predovšetkým pri liečbe vnútorných hemoroidov.

Cena Faktu masti a čapíkov

Prípravok Faktu masť i Faktu čapíky sú bežne dostupné v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Obe alternatívy sú cenovo veľmi podobné. Balenie Faktu masti, ktoré má 20 gramov, stojí približne 5,30 eura a Faktu čapíky, kde sa v balení nachádza 10 čapíkov, vás vyjdú na približne 5 eur. Zakúpiť si môžete aj prostredníctvom online lekárne.

Faktu masť je registrované liečivo

Skúsenosti užívateľov

Hodnotenia a skúsenosti užívateľov sú veľmi pozitívne. Ľudia si pochvaľujú okrem výhodnej ceny aj reálnu efektivitu produktu. Mnohým pomohol predovšetkým pri zmierňovaní bolestí, krvácania a svrbenia. Mnohým mamičkám Faktu masť pomohla i po pôrode. Existujú rôzne alternatívy, no Faktu masť a čapíky patria medzi overené liečivá, ktoré si ľudia pochvaľujú. Liek Faktu masť a čapíky napomáhajú zbaviť sa diskomfortu, ktorý im hemoroidy spôsobujú.

Zo skúseností s Faktu:

Skúsenosti s Faktu čapíkmi na heureka.sk

Recenzie a skúsenosti s Faktu masťou na heureka.sk

Najčastejšie otázky

 • Faktu masť a čapíky počas tehotenstva. Môžem ich používať?
 • Tento jav je potrebné prekonzultovať s lekárom. Ten vám Faktu masť alebo čapíky odporučí v prípade, že nijakým spôsobom nebudú mať vplyv na tehotenstvo alebo váš komfort.
 • Faktu masť a čapíky, je možné ich užívanie zároveň s inými liekmi?
 • Šance interakcie v súvislosti s iným liečivom sú v prípade Faktu masti či čapíkov minimálne. Faktu liečivo pôsobí predovšetkým lokálne.
 • Môžu faktu masť používať i deti?
 • Hoci nie je dôvod, prečo by nemohol byť Faktu liek používaný i pri deťoch, liek nebol klinicky testovaný, a preto sa jeho používanie u detí neodporúča. Viac vám však povie sám pediater.

Záverečné zhrnutie

Faktu masť či čapíky sa stávajú veľmi obľúbeným a dostupným liečivom, ktoré ľudia hodnotia veľmi pozitívne. Jeho použitie je možné pri vonkajších i vnútorných hemoroidoch. Ľudom pomáhajú v boji s nepríjemnými príznakmi hemoroidov a zároveň pomáha Faktu liek aj s ich ústupom.

Hoci sa niektorí užívatelia sťažujú, že po aplikovaní masti majú pocit diskomfortu, tomuto pocitu sa vyhnúť nedá. Faktu masť je okrem iného liek zodpovedajúci svojej cene a kvalite. Účinnosť pri pravidelnom aplikovaní sú približne 2 až 3 týždne. Faktu masť i čapíky teda pri hemoroidoch rozhodne pomôžu.

Alternatívne produkty

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 04.05.2019
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

31/05/2019 13:54
Anonym

Prináša okamžitú úľavu. Žiaľ, problémy s hemoroidmi mám kvôli povolaniu a Faktu mi zaberá asi najlepšie. Jediný problém je ten, že mastička je dosť drahá.

31/05/2019 13:54
Miňo

Ja ho používam nielen na hemeroidy, ale aj na herpesy a kútiky a zatiaľ vždy pomohol. Odporúčam.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Doplnkové matrace Dormeo (Silver Plus 4+1, Air, Mirabai, Roll Up Supreme, Renew Natura V2, Renew Eucalyptus) – recenzieDoplnkové matrace Dormeo (Silver Plus 4+1, Air, Mirabai, Roll Up Supreme, Renew Natura V2, Renew Eucalyptus) – recenzie

Ako urobiť svoj matrac ešte pohodlnejším, spríjemniť si spánok, keď musíte spať mimo domu alebo vyhovieť ďalším požiadavkám? Riešenie je jednoduché. Stačí si zakúpiť doplnkový matrac...

Očkovací kalendár 2020: Povinné očkovanie detí (v 3. mesiaci, v 5 rokoch) a dospelýchOčkovací kalendár 2020: Povinné očkovanie detí (v 3. mesiaci, v 5 rokoch) a dospelých

Povinné očkovanie detí a dospelých je stále aktuálne. Kedy, proti čomu a prečo by ste sa mali podľa odborníkov nechať zaočkovať si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

Toto je 5 chýb, ktoré robíme pri používaní umývačky riaduToto je 5 chýb, ktoré robíme pri používaní umývačky riadu

Myslíte si, že umývačku riadu vie používať každý, kto ju v domácnosti má? Omyl! Spísali sme pre vás niekoľko najčastejších chýb, ktoré robíme pri používaní umývačky riadu takmer všetci.