Femibion 2 – recenzia, cena, skúsenosti. Ako užívať prezradí príbalový leták

Tehotenstvo je obdobie, počas ktorého by sme sa mali obzvlášť zaujímať o stravu a výživu, ktorú poskytneme nielen svojmu telu, aj hlavne plodu. Vitamíny a minerály, ktoré žena počas tehotenstva potrebuje, sa v jednotlivých trimestroch líšia.

Femibion 2 - Tehotenstvo a dojčenie

Preto je dôležité poznať, kedy čo ženské telo potrebuje a dodať mu to z kvalitných zdrojov. Najprirodzenejším zdrojom mikroživín je potrava, hlavne ovocie a zelenina. No niekedy je ťažké získať týmto spôsobom všetky potrebné látky. Vtedy je dobré staviť na výživové doplnky určené špeciálne tehotným ženám.

Čo je FemiBion 2

FemiBion 2 je výživový doplnok pre tehotné ženy vhodný ako pokračovanie po užívaní FemiBion 1. FemiBion 2 sa užíva od 13. týždňa tehotenstva až do ukončenia dojčenia. Prípravok obsahuje vitamíny, ktoré je potrebné počas tehotenstva dopĺňať a zabezpečiť tak plodu adekvátnu výživu.

FemiBion 2 obsahuje tablety a kapsule. Tabletami si doplníte všetky potrebné vitamíny, najmä foláty z kyseliny listovej, vitamíny B, C, D a E a jód. Kapsule obsahujú omega-3 mastnú kyselinu DHA a vitamín E. Odporúčaná denná dávka je 1 tableta a 1 kapsula, ktoré sa zapijú vcelku a užívajú sa spolu s hlavným jedlom dňa.

Aké vitamíny a minerály je potrebné dopĺňať od 2. trimestra tehotenstva?

V rôznych fázach tehotenstva sa potreby plody aj budúcej mamičky líšia. Od 2. trimestra až po ukončenie tehotenstva je dôležité užívať vápnik, horčík a vitamín D3 pre správny rast kostí a svalov bábätka. Železo je dôležité pre krvotvorbu a prekrvenie tkaniva. Vitamíny B a horčík sa užívajú pre zdravý vývin nervovej sústavy, psychiky i pre zabezpečenie látkovej premeny a tvorbu energie.

Vitamíny C, D3 a E pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom a prispievajú k vývinu zdravého a silného imunitného systému. Najmä na konci tehotenstva je dôležité v strave prijímať aj vlákninu a probiotické kultúry či už z mliečnych výrobkov alebo vo forme probiotík. Vyhnete sa tak zápche. Nezastupiteľné miesto má určite aj jód, ktorý vplýva na vývoj štítnej žľazy ale aj na celkový vývoj plodu. Na vývoj plodu výrazne vplývajú aj foláty, ktoré možno nájsť v kyseline listovej. Dopĺňanie folátov je dôležité od začiatku do konca tehotenstva.

Účinky

 • poskytuje všetky potrebné vitamíny, ktoré plod od 13. týždňa potrebuje
 • správnu výživu poskytuje až do obdobia ukončenia tehotenstva
 • obsahuje foláty potrebné na rast tkanív a delenie buniek
 • foláty obsiahnuté v metafolíne dokáže vstrebať každý organizmus
 • DHA omega-3 nenasýtená mastná kyselina prispieva k vývoju mozgu a zraku
 • podporuje zdravý vývoj plodu a látkovú premenu
 • prispieva k tvorbe energie a zníženiu únavy
 • podporuje imunitný systém

Zloženie

Balenie obsahuje rovnaký počet tabliet a kapsúl, ktoré sa užívajú každý deň. Ich zloženie sa líši. Tablety obsahujú:

 • Vitamín C je pre imunitu kľúčový. Bábätku pomáha budovať silný imunitný systém a v tehotenstve podporuje obranyschopnosť. Je dôležitý aj pre tvorbu kolagénu a podporuje vstrebávanie železa. Vitamín C pospieva aj pokožke, zraku a pomáha predchádzať prenatálnym ochoreniam.
 • Niacín je vitamín B3. Pomáha pri tvorbe energie, čím znižuje únavu a dodáva vitalitu. Pri vývoji bábätka ovplyvňuje vývin srdca, kostí, svalov a tráviaceho traktu. Vitamín B3 je dôležitý pre správne fungovanie látkovej premeny organizmu.
 • Vitamín E ako silný antioxidant ochraňuje bunky pred oxidačným stresom. Pre vývoj bábätka je dôležitý, hlavne pre jeho imunitu, tvorbu kostí a svalov. Vitamín E takisto znižuje možnosť prirodzeného potratu a podieľa sa na donosení zdravého bábätka.
 • Kyselina pantoténová (vitamín B5) ovplyvňuje nervovú sústavu, kognitívne funkcie ako pamäť a koncentráciu, vplýva na psychiku a pomáha pri vyčerpaní a slabosti. Podieľa sa na metabolizme a syntéze makroživín a prispieva k zdraviu vlasov, pokožky a nechtov.
 • Vitamín B6, nazývaný pyridoxín, sa podieľa na tvorbe zdravého imunitného systému bábätka, jeho svalov, kostí a nervovej sústavy. Pyridoxín pomáha tvoriť protilátky a červené krvinky. V tehotenstve pomáha zmierňovať únavu a nevoľnosť.
 • Vitamín B2, riboflavín, je vitamínom významným pri látkovej premene. Pri vývine plodu podporuje rast svalov a kostí, pokožky aj očí. Zabezpečuje zdravé fungovanie nervov a nervového systému a podieľa sa na tvorbe červených krviniek.
 • Vitamín B1 alebo tiamín je dôležitým pre vitalitu a tvorbu energie. Premieňa totiž cukor na energiu a tým prispieva k odbúraniu únavy a vyčerpania. Pri vývoji plodu zohráva významnú úlohu – podieľa sa na vývine mozgu, nervového systému a srdca bábätka.
 • Kyselina listová (vitamín B9) je dôležitá od plánovania tehotenstva až do narodenia dieťaťa. Obsahuje totiž látky zvané foláty, ktoré sa podieľajú na delení buniek, raste tkanív, krvotvorbe a vývoji centrálnej nervovej sústavy. Pre zdravý vývin plodu sú preto kľúčové.
 • Metylfolát, podobne ako kyselina listová, obsahuje foláty. Niekedy sa však stane, že organizmus ženy nedokáže kyselinu listovú spracovať a prijať z nej foláty. Preto bola vyvinutá látka metylfolát, ktorá poskytuje foláty v takej forme, akú dokáže spracovať každý organizmus.
 • Jód slúži prevažne na zdravý vývin centrálnej nervovej sústavy plodu, jeho nedostatok má za následok vážne defekty mozgu a môže viesť k poruchám psychických funkcií. Tento stopový prvok podporuje vývin štítnej žľazy a správnu produkciu hormónov.
 • Biotín,známy ako vitamín B7, podporuje zdravie pokožky, vlasov a nechtov. V organizme sa podieľa na látkovej premene cukrov, tukov a bielkovín, podporuje správne fungovanie nervovej sústavy a udržiava zdravú hladinu cukru v krvi.
 • Vitamín D3 je potrebný pre silný a zdravý imunitný systém, podieľa sa na zabezpečení obranyschopnosti organizmu a vývoji kostí a svalov plodu. Vplýva aj na nervový systém bábätka, pomáha odbúravať únavu a podporuje vitalitu. Vitamín D3 je dôležitý najmä počas kojenia, pretože podporuje tvorbu materského mlieka.
 • Vitamín B12 sa podieľa na budovaní zdravého imunitného systému plodu a prispieva k látkovej premene. Je životne dôležitý, pretože podporuje produkciu červených krviniek a poskytuje správne prekrvenie tkanív. Je dôležitý aj preto, že transformuje kyselinu listovú do aktívnej formy.

Kapsuly obsahujú:

 • DHA je kyselina dokozahexaénová, omega-3 nenasýtená mastná kyselina, ktorú je potrebné od 13. týždňa tehotenstva užívať, pretože telo si ju samo nedokáže vytvoriť. V tomto období je dôležitý vývoj plodu a DHA napomáha ks právnemu vývoju mozgu, očí a zraku bábätka.
 • Vitamín E

Zloženie Femibion 2 pre tehotné ženy

Cena

Prípravok FemiBion 2 je možné zakúpiť bez lekárskeho predpisu. Možno ho dostať v kamenných a internetových lekárňach. Ceny balenia obsahujúceho 30 tabliet a 30 kapsúl sa na internete pohybujú v rozmedzí 18 – 22 EUR. FemiBion 2 je možné zakúpiť aj vo väčšom balení – 60 tabliet + kapsúl. Cena väčšieho balenia sa na internete pohybuje v rozmedzí 40 – 46 EUR.

Skúsenosti

Výživový doplnok FemiBion 2 si získal veľa priaznivých ohlasov. Mnoho žien ho začalo používať na odporúčanie svojho gynekológa po užívaní FemiBion 1. Užívateľky sú spokojné najmä s komplexným zložením výrobku. Tým pádom im stačí užívať jeden produkt v podobe jednej tablety a jednej kapsuly denne. Nemusia tak siahať po množstve rôznych vitamínov a výživových doplnkov.

Kým jedny hodnotia prípravok za pridrahý, ďalšie si cenu chvália, pretože ju hodnotia v pomere k zloženiu a kvalite výrobku. Budúce maminky sú spokojné, že svojmu bábätku dodávajú všetky potrebné vitamíny pre jeho zdravý vývoj. Niektoré užívateľky zaznamenali aj lepšiu imunitu, počas tehotenstva neboli choré.

Na internete koluje fáma, a to najmä na fórach pre mamičky, že užívaním FemiBionu 2 alebo iných vitamínov pre tehotné sa rodia väčšie bábätka s hmotnosťou 4 kg a viac. Niektoré mamičky sa dokonca nazdávajú, že za väčšiu hmotnosť môže kyselina listová. Takéto mylné domnienky môžu u tehotných žien vzbudiť domnienku, že kyselina listová v tehotenstve nie je potrebná, čo môže mať pre plod fatálne následky. Tak, ako sa nájdu mamičky, ktorých deti mali väčšiu hmotnosť, sa ozývajú aj tie, ktorých bábätka mali pri narodení normálnu váhu. Táto fáma nebola potvrdená a koniec koncov, FemiBion 2 a jemu podobné prípravky dodávajú dieťatku len látky, ktoré potrebujú pre správny a zdravý vývoj.

Recenzie a skúsenosti s užívaním Femibion 2 na heureke

Vedľajšie účinky a upozornenia

FemiBion 2 okrem iného obsahuje maltodextrín, zložku, ktorá by sa nemala užívať pri zriedkavých dedičných poruchách ako je sacharázo-izomaltázová deficiencia a glukózovo-galaktózová malabsorpcia. Prípravok nie je vhodný ani pre tých, ktorí v minulosti zaznamenali precitlivenosť na akúkoľvek zložku prípravku a pri hypertyreóze. Nikdy neprekračujte maximálnu dávku, ktorá je 1 tableta a 1 kapsula denne.

Femibion 2 - dávkovanie, upozornenia

Záverečné zhodnotenie

FemiBion 2 je výživový doplnok, ktorý ženám od 2. trimestra tehotenstva poskytuje všetky potrebné vitamíny. Skúsenosti s týmto prípravkom má už množstvo žien, ktoré jeho zloženie a kvalitu oceňujú. O jeho význame svedčí aj to, že tento prípravok odporúčajú aj gynekológovia. Obsahuje totiž metafolín, vďaka ktorému dostane tehotná žena zaručený príjem folátov. Cena výrobku sa síce niektorým užívateľkám zdá drahšia, no ak vezmeme do úvahy komplex vitamínov, kvalitné zloženie a najmä podporu, akú FemiBion 2 poskytuje pre správny vývin a zdravie dieťatka, ide určite o výhodnú kúpu.Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Natiahnutý alebo natrhnutý sval – príčiny, príznaky, liečbaNatiahnutý alebo natrhnutý sval – príčiny, príznaky, liečba

Základom natiahnutia či pretrhnutia svalu je preťaženie svalu alebo dlhodobé opakované používanie rovnakej svalovej partie. Tieto zranenia však nie sú identické.

Ako dlho trvá alergická (senná) nádcha – príznaky, test, liečbaAko dlho trvá alergická (senná) nádcha – príznaky, test, liečba

Zdanlivo neškodné ochorenie vie pacienta poriadne potrápiť, znepríjemniť mu každodenné fungovanie až znížiť kvalitu života. Čo je to alergická nádcha, ako sa prejavuje a aké sú možnosti...

Ako znížiť teplotu u detí a dospelých aj bez liekov (zábaly, domáce lieky pri horúčke)Ako znížiť teplotu u detí a dospelých aj bez liekov (zábaly, domáce lieky pri horúčke)

Vyššou teplotou skrátka telo signalizuje, že niečo nie je v poriadku. Vo väčšine prípadov si s horúčkou poradíte aj sami doma za pomoci voľnopredajných liekov alebo aj niektorých...