Doprava z certifikovanej lekárne zadarmo Ukázať podmienky

zavrieť

Flixonel - recenzia a skúsenosti na sprej proti alergii

Alergia trápi čoraz väčšiu časť populácie. Ak patríte medzi nich a hľadáte riešenie, ako sa zbaviť príznakov sezónnej nádchy, vyskúšajte Flixonel 50 mg. Všetky potrebné informácie o produkte vám ponúkame v nasledujúcich riadkoch. Od účinkov, cez cenu až po možné alternatívy na trhu.

Flixonel 50 mg

Flixonel 50 mg je sprej, ktorý zaraďujeme medzi antihistaminiká. Ide o voľnopredajný sprej do nosa, ktorý obsahujú flutikazónpropionát - kortikosteroid, ktorý má pri každodennom používaní protizápalové účinky. Používa sa na liečbu príznakov sezónnej nádchy a alergických reakcií vyvolaných inými vzduchom prenosnými alergénmi, ako sú napríklad alergény zvierat, roztočov, plesní alebo prachu.

Alergia

Alergia je neprimeraná, až prehnaná reakcia imunitného systému na konkrétnu látku. Keď sa do tela dostane nežiaduca látka, telo reaguje tvorbou histamínu, ktorý potom vo veľkom množstve „pácha neplechu“ v podobe alergických reakcií. Aby sme sa prejavov alergie zbavili, je potrebné užívať antihistaminiká, ktoré bránia nadmernej tvorbe histamínu.

Pre koho je liek určený?

Liek je vhodný pre mužov a ženy nad 18 rokov, ktorí trpia príznakmi alergie. Medzi príznaky patria: kýchanie, slzenie, opuch očí, upchanie nosa, nádcha, vodnatý výtok z nosa a svrbenie nosa.

Účinky:

  • Tlmí príznaky alergie a alergickej nádchy.
  • Pomáha chrániť pred vonkajšími alergénmi, akými sú peľ tráv, kvetov a stromov.
  • Pomáha chrániť pred vnútornými alergénmi akými sú roztoče, alergény zvierat, plesní a prachu.

Zloženie

Hlavná účinná látka Fixonelu je flutikazónpropinát, kortikosteroid, ktorý má pri každodennom užívaní aj liečivé účinky.

Pridané látky: bezvodá glukóza, mikrokryštalická celulóza, sodná soľ karmelózy, fenyletylalkohol, benzalkóniumchlorid, polysorbát 80 a čistená voda.

Ako to funguje?

Vďaka zloženiu dokáže Fixonel blokovať 6 kľúčových látok, ktoré spúšťajú alergiu. Pri vdýchnutí alergénu naše telo bojuje aktiváciou látok, ktoré spúšťajú alergické reakcie. Vďaka použitiu kvapiek utlmíte týchto 6 látok, ktoré telo produkuje a vyhnete sa tak prejavom alergie. Ide o látky histamín, cytokíny, leukotriény, prostaglandíny, tryptázu a PAF.

Muž s alergiou na peľ

Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka sú 2 vstreky do každej dierky 1x denne, najlepšie ráno. Pokiaľ sú prejavy alergie veľmi silné, môžete kvapky aplikovať 2 x denne. Maximálna denná dávka by nemala prekročiť 4 vstreky do každej nosovej dierky. Pred použitím liek dobre pretrepte. Pre dosiahnutie optimálneho účinku sa odporúča užívať liek pravidelne. Pred použitím si pozorne prečítajte príbalový leták.

Na čo si treba dať pozor

  • Pokiaľ ste si liek kúpili bez lekárskeho predpisu, nepoužívajte ho viac ako 3 mesiace.
  • Liek nie je vhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov.
  • Liek nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.
  • Ak po použití lieku vidíte rozmazane, vyhľadajte lekára.
  • Nepoužívajte liek, ak ste precitlivelí na niektorú z obsiahnutých látok.

Dostupnosť a cena

Sprej Flixonel 50 mg je voľnopredajný liek, ktorý môžete zakúpiť v kamenných aj internetových lekárňach. Cena je odlišná v závislosti od predajcu. V priemere za kvapky zaplatíte 13 €. Zaujímavosťou je, že sme zistili, že v niektorých kamenných lekárňach je Flixonel lacnejší ako pri nákupe online, napriek tomu, že väčšinou to býva opačne. Môže však ísť len o prechodný jav na trhu.

Recenzie a skúsenosti

Čo sa týka skúseností užívateľov a recenzií spreja, Fixonel si pochvaľuje drvivá väčšina alergikov. Pomohol im pri sezónnej nádche, uvoľnil upchatý nos, obmedzil kýchanie a odstránil nádchu. Má špecifickú vôňu, ktorú užívatelia označujú ako príjemnú. Užívatelia prejavili vysokú spokojnosť s účinkami, ktoré prípravok sľuboval.

Sprej pomáha zmierniť príznaky alergie, uľavuje od svrbenia a slzenia očí. Na rozdiel od liekov kapsulového typu funguje sprej okamžite. Pomáha priamo na mieste, kde je to žiaduce a potrebné – v nose. Jednoducho sa aplikuje a je dostupný bez lekárskeho predpisu.

Negatívom spreja Fixonel bola najmä cena, ktorá sa užívateľom zdala príliš vysoká, avšak vzhľadom na vysokú reálnu efektívnosť môžeme tvrdiť, že sa doň oplatí investovať. Zaručene sa vám uľaví a sezónu alergií prežijete v pohode. Ak máte celoročnú alergiu, platí to rovnako, Flixonel isto zaúčinkuje a zlepší vám komfort každého dňa.

Z recenzií na produkt:

Flixonel recenzie na heuréke

Možné alternatívy

Na záver

Napriek tomu, že Flixonel nepatrí medzi najlacnejšie lieky na alergiu, musíme povedať, že je naozaj účinný. Pomáha pri alergických reakciách, zmierňuje príznaky alergie spôsobené inhalačnými alergénmi a pomáha pri sezónnych nádchach. Je voľnopredajný a overený používateľmi. Rozhodne vám ho odporúčame minimálne vyskúšať.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 05.02.2019
Hodnotenie článku:
(89.8%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

V tejto kategórií nájdete aj:

Horúce nápoje na liečbu prechladnutia Horúce nápoje na liečbu prechladnutia

Imunoglukan vo forme tabliet či sirupu vám pomôže zlepšiť imunitu Imunoglukan vo forme tabliet či sirupu vám pomôže zlepšiť imunitu

Problémy s imunitou nie sú v súčasnom uponáhľanom svete ničím výnimočným. Našťastie sa imunita dá zlepšiť viacerými spôsobmi. Užívanie imunoglukanu je jedným z nich.

Včelí peľ pozitívne vplýva na ľudské zdravie i psychiku Včelí peľ pozitívne vplýva na ľudské zdravie i psychiku

Včelí peľ má veľmi veľa pozitívnych účinkov nielen na naše zdravie, ale aj na našu psychiku. Viete, prečo by ste ho mali začať užívať?