Forfemina – recenzia prípravku na odvodnenie organizmu

Výživový doplnok Forfemina podporuje odvodnenie organizmu. Pokiaľ vás trápi zadržiavanie vody v tele a opuchy dolných končatín, určite by ste mali tento prípravok vyskúšať. Telo zadržiava vodu v dôsledku nepravidelného pitného režimu či zdravotných ťažkostí. Možno ste o tom nevedeli, ale zavodnené telo môže byť aj príčinou vašej nadváhy.

Výživový doplnok Forfemina

Bylinný prípravok Forfemina je v boji so zavodnením účinným pomocníkom. O jeho zložení a účinkoch sa dozviete v článku.

Formfeminu za akciovú cenu momentálne zoženiete v online lekárni pilulka.sk!

Zloženie prípravku Forfemina

Výživový doplnok obsahuje extrakty z pŕhľavy, brusnicový prášok, zinok a prášok z jablčného octu.

    • Brusnica veľkoplodá (80 mg v 1 kapsule) obsahuje glykozid Arbutín, ten sa v tele štiepi na hydrochinón a v prípade alkalického moču prechádza urologickým traktom a účinne pomáha odstraňovať mikroorganizmy. Brusnica napomáha k udržaniu zdravia močového ústrojenstva – má priaznivý vplyv na celý močový systém, prispieva k zdravým močovým cestám a pomáha znižovať množstvo patogénnych baktérii v močovom ústrojenstve.
    • Extrakt z pŕhľavy dvojdomej (50 mg) je vhodný na prečistenie tela, najmä na prečistenie krvi. Podporuje vylučovaciu funkciu obličiek, pôsobí močopudne a napomáha s vylučovaním toxínov z tela. Odbúrava ich a organizmus (najmä pečeň a črevá) detoxikuje. Pŕhľava je nápomocná aj pri produkcii žlči a usmerňuje činnosť žlčníka, vhodná je na posilňovanie pohybového aparátu a udržanie pružných svalov, kĺbov a šliach.
    • Jablčný ocot (50 mg) priaznivo vplýva na látkovú premenu, dokáže odbúravať z tela toxíny, pomáha s trávením a zmierňuje chuť do jedla, čím prispieva k odbúravaniu tukov, pôsobí aj ako antioxidant.

Jablčný ocot

  • Vďaka obsahu rastlinných výťažkov prispieva Forfemina k zdraviu močových ciest a podporuje vylučovaciu funkciu obličiek, čiže napomáha pri odstraňovaní nadbytočnej vody z tela a zároveň podporuje vylučovanie toxických látok z tela. Prípravok pomáha zabraňovať opuchu dolných končatín, ktorý je spojený so zadržiavaním vody v organizme.
  • Zinok (12 mg) prispieva k správnej syntéze bielkovín a k správnej látkovej premene mastných kyselín, sacharidov a makronutrientov. Je dôležitý k udržaniu zdravých vlasov a nechtov.

Pomocník v boji proti zavodneniu

Zavodnenie organizmu je stav, kedy sa v tkanivách, dutinách alebo v obehovom systéme nahromadí voda. Zvyčajne sa to prejavuje opuchmi dolných končatín, členkov a rúk. Zavodnenie je bežné v tehotenstve, trpia ním aj málo aktívni ľudia či osoby, ktoré sa nezdravo a nevyvážene stravujú.

Práve nezdravá životospráva (nevyvážená strava a príjem potravín s vysokým obsahom soli) je najčastejšou príčinou zadržiavania vody v tele. Dôvodom môžu byť aj hormonálne problémy a užívanie hormonálnej antikoncepcie. Prebytočná voda sa dá z tela vylúčiť len prostredníctvom zdravého močového systému a pomocou správne pracujúcich obličiek.

Priveľa soli v strave

Zadržiavaniu vody v tele zabraňuje pravidelný pohyb a telesná aktivita. Ak sa hýbete dostatočne a aj napriek tomu máte problémy s opuchnutými nohami, siahnite po prípravku Forfemina, ktorý vás dokáže tohto problému zbaviť.

Účinky prípravku

Hoci je Forfemina určená primárne na odvodnenie, teda odstránenie prebytočnej vody z tela, má aj iné pozitíva. Okrem zabezpečenia odstránenia vody z tela dokáže podporiť udržanie stabilnej hmotnosti, vyčistiť organizmus od rôznych škodlivín, eliminovať opuchy a zabrániť celulitíde.

Forfemina – pre koho je určená, dávkovanie a cena

Z názvu to zrejmé byť nemusí, prípravok môžu užívať nielen dospelé ženy, ale aj muži, ktorí hľadajú pomoc so zmiernením ťažkostí spojených so zavodnením, prípadne chcú podstúpiť detoxikáciu organizmu. Forfeminu by nemali užívať tehotné a dojčiace ženy a ani deti a dospievajúci.

Detoxikácia organizmu pomocou vody s citrónom

Užíva sa 1 kapsula denne, je dôležité ju zapiť dostatočným množstvom vody. Neodporúča sa piť tesne pred užitím alebo po ňom kávu. Pokiaľ máte problémy s vysokým krvným tlakom, konzultujte užívanie tohto prípravku s vaším lekárom. Hoci neboli zaznamenané žiadne nežiaduce účinky, myslite na to, že ide len výživový doplnok, ktorý by nemal byť náhradou pestrej a vyváženej stravy.

Mesačné balenie s 30 kapsulami je dostupné za približne 7 eur.

Skúsenosti s užívaním Forfeminy

Najmä ženská populácia trpiaca zadržiavaním vody si prípravok pochvaľuje, o čom svedčia viaceré pozitívne hodnotenia užívateľov na portáli Heureka. Väčšina žien bola s užívaním prípravku spokojná a potvrdila, že sa dostavili želané výsledky. Niektoré sa zverili s tým, že si všimli, že chodia častejšie na malú potrebu. Len niektoré zmeny s odvodňovaním nepocítili.

Z recenzií produktu:

Forfemina recenzie na heuréke

Prečítať ďalšie recenzie

Plusy a mínusy prípravku

Forfemina podporuje detoxikáciu organizmu, keďže obsahuje rastlinné výťažky, ktoré pozitívne vplývajú na močové cesty a funkciu obličiek. Pomáha brániť vzniku opuchov dolných končatín a priaznivý vplyv má aj na celulitídu, prípravok pomáha tiež k udržaniu normálnej telesnej hmotnosti.

Prípravok nie je určený pre každého. Deti a osoby alergické na niektorú zo zložiek obsiahnutých v prípravku by ho určite nemali užívať. Tehotné a dojčiace ženy by mali užívanie prípravku konzultovať s lekárom. Hoci nie sú známe žiadne negatívne prejavy spojené s užívaním tohto prípravku, u niekoho môžu vyvolať bolesti hlavy.

Forfemina slim aj na chudnutie

V prípade, že skutočne máte problém so zavodnením organizmu, prípadne potrebujete účinne detoxikovať, mali by ste Forfeminu vyskúšať. Do svojho každodenného programu by ste však mali zaradiť aj viac pohybu a dať si pozor na svoj jedálniček, vďaka tomu sa v budúcnosti zavodneniu organizmu vyhnete.

Ak chcete aj schudnúť, vyskúšajte produkt s upraveným zložením. Obsahuje látky, ktoré pomáhajú stabilizovať telesnú hmotnosť.Publikované dňa: 09.02.2019
Hodnotenie článku:
(90.2%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Letné kúpanie v jazerách a prírodných nádržiach – aké riziká na nás číhajú? Letné kúpanie v jazerách a prírodných nádržiach – aké riziká na nás číhajú?

S letom prichádza aj čas prázdnin, dovoleniek a pobytov pri vode. Či už sa rozhodneme pre kúpanie v mori, prírodných nádržiach alebo kúpaliskách, každá voľba má svoje pre aj proti. V...

Ako sa zbaviť chuti na sladké? Ako ho obmedziť a prestať jesť? Ako sa zbaviť chuti na sladké? Ako ho obmedziť a prestať jesť?

Sladkému pokušenie prepadne z času na čas každý človek. Taká sladká dobrota vždy poteší. Problém však nastáva, keď prijímame veľké množstvo nezdravých sladkých pochúťok. Zbavte sa chuti...

Inovatívne možnosti liečby psoriázy Inovatívne možnosti liečby psoriázy

Aby ste mali základné informácie o moderných možnostiach liečby psoriázy, ponúkame vám stručný popis oboch inovatívnych liečebných postupov.