GlobiFer Forte recenzia, cena, skúsenosti. Má negatívne účinky?

Človek prijíma železo len prostredníctvom stravy, aj to nie hocijakej. Železo sa nachádza hlavne v hovädzom mäse, v brokolici, v špenáte. Na to, aby sme ho však prijali toľko koľko ho naše telo denne potrebuje, by sme toho museli zjesť až až.

GlobiFer Forte - recenzia a skúsenosti s užívaním

Preto je potrebné železo dopĺňať vo forme výživových doplnkov, akým je aj GlobiFer Forte.

Čo je to GlobiFer Forte?

Pociťujete únavu, rýchlo a ľahko sa zadýchate, trpíte častým búšením srdca, nechutí vám jesť, vypadávajú vám vlasy a lámu sa vám nechty alebo máte závraty? Pravdepodobne vám chýba železo. Doplňte ho prostredníctvom GlobiFer Forte - výživovým doplnkom, ktorý sa stará o vašu správnu hladinu železa.

Prečo GlobiFer Forte?

Pretože je to prírodný doplnok stravy a výživy určený pre skvalitnenie vášho života tak, že vášmu telu dopĺňa železo. Ľahko sa vstrebáva, nedráždi žalúdok a je cenovo dostupný. Nájdete ho v lekárni aj na internete a môžete sa k nemu dostať bez lekárskeho predpisu. To, a ešte oveľa viac sú benefity, ktoré GlobiFer Forte ponúka.

Dôležitosť železa v našom tele

Mnoho pacientov opúšťa ambulancie lekárov s diagnózou chudokrvnosť alebo anémia. Aký súvis má však chudokrvnosť so železom? Chudokrvnosť je vlastne stav, kedy dochádza k zníženiu koncentrácie hemoglobínu (krvné farbivo). Hemoglobín na seba viaže kyslík, ktorý je najdôležitejšou látkou tela . Vďaka železu, ktoré je súčasťou hemoglobínu, dochádza k správnemu a dostatočnému prenosu kyslíka.

Ďalšie funkcie železa:

 • zabezpečuje správny a zdravý vývin plodu,
 • riadi a usmerňuje správnu činnosť organizmu, mozgu, svalov, štítnej žľazy,
 • posilňuje imunitu,
 • telu dodáva energiu,
 • chráni a vyživuje kožu, nechty, vlasy,
 • prispieva k vyššej kvalite spánku,
 • podporuje psychiku,
 • znižuje nervozitu.

Nedostatok železa je veľmi nebezpečným a častým prípadom hlavne v období tehotenstva a počas menštruácie.

Zloženie

Každá tabletka obsahuje hemové železo v množstve 18 mg. Hemové železo je prírodné železo, čo znamená, že telo si z tabletky zoberie železo oveľa rýchlejšie, efektívnejšie a pohodlnejšie ako z nehémového železa. Je 5-7 krát rýchlejšie vstrebateľnejšie a nedráždi žalúdok, nespôsobuje zápchu. Z uvedeného množstva si telo dokáže vziať až 50 % hemového železa, zvyšok, ktorý sa nevstrebe, nespôsobuje nijaké problémy. To sú výhody hemového železa

Účinky

Benefity Globifer Forte vyplývajú z hemového železa, ktoré telu dodáva. Znamená to, že:

 • prispieva k správnej funkcii organizmu,
 • telu dodáva energiu a tak bojuje proti chronickej únave,
 • človeka zbavuje syndrómu ťažkých nôh,
 • prispieva ku kvalitnému spánku, odstraňuje nespavosť,
 • zabraňuje vzniku a prehĺbeniu úzkostných stavov, smútku, depresie,
 • zmierňuje studené ruky a nohy,
 • pomáha predchádzať závratom,
 • posilňuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky,
 • prispieva k správnemu vývinu vášmu ešte nenarodenému dieťatku.

Pre koho je a nie je určený?

GlobiFer Forte je určený hlavne pre ľudí, ktorí trpia nedostatkom železa. Je vhodný pre všetkých nad 12 rokov. Veľmi prospešným je pre ženy, ktoré plánujú graviditu, pre ženy pred menopauzou a v menopauze. Užívajú ho aj športovci pri podávaní vysokých fyzických výkonoch. Prospešný aj pre onkologických pacientov.

Kto by ho nemal užívať?

 • ľudia, ktorí trpia anémiou, ale z iných dôvodov ako z nedostatku železa,
 • tí, ktorí majú poruchu využitia železa,
 • ľudia s nadbytkom železa.

Užívanie a dávkovanie

Užíva sa 1 - 2 tabletky denne. Odporúča sa ho užívať viac ako 3 mesiace, ale jeho užívanie nie je časovo obmedzené. Nie je ani návykový, preto ak sa budete cítiť dobre, môžete ho kedykoľvek vysadiť a znovu nasadiť. Neprekračujte maximálnu dennú dávku.

Koľko stojí GlobiFer Forte?

Jedno balenie stojí okolo 15 €, obsahuje 40 kusov tabletiek umiestnených v plastových blisteroch. Na trhu existujú 2 varianty GlobiFer Forte a to v modrom balení a v červenom, v podstate sa ničím nelíšia len vzhľadom krabičky.

Aké sú skúsenosti s GlobiFer Forte?

Veľa ľudí užíva železo, či už pre krajšie vlasy a pleť alebo pre lepší zdravotný stav. Ľudia, ktorí vyskúšali GlobiFer Forte hovoria o pozitívnych skúsenostiach. Tie sa prejavili hlavne v oblasti prísunu energie, krajších vlasov a nechtov, zníženie akné, ale aj zlepšenia spánku. Ľudia nemajú žiadne problémy s užívaním, nezapeká ich, nespôsobuje tráviace problémy. Dokonca, mnohé píšete, že vám ho odporúča aj gynekológ.

GlobiFer Forte - skúsenosti a recenzie na heureke

Vedľajšie účinky GlobiFer Forte

Pri správnom užívaní vám nehrozia žiadne vedľajšie účinky. Môže zafarbiť stolicu do zelena, ale ide o normálny stav. Pri predávkovaní, prestaňte užívať tabletky a vyhľadajte lekársku pomoc. Prejavy predávkovania sú: žalúdočné problémy, depresia, chronická únava.

Neprehliadnite!

Hoci správna hladina železa je nesmierne dôležitá, vážnejším problémom ako je nedostatok železa, je jeho nadbytok. Telo sa nedokáže zbavovať nadbytočného železa, preto sa usadzuje na orgánoch, ktorým narúša funkcie. Preto to s dopĺňaním železa nepreháňajte.

Vaše otázky

Môžu GlobiFer Forte užívať tehotné a dojčiace ženy?

V príbalovom letáku je uvedené, že tabletky môžu užívať aj tehotné a dojčiace ženy. Totiž neobsahuje žiadne liečivá ani hormóny, dokonca ani lepok či laktózu preto je vhodný aj pre celiatikov.

Môže sa užívať spolu s inými liekmi?

GlobiFer Forte sa môže užívať aj s inými liekmi, pretože vzájomné interakcie tohto výživového doplnku s inými liekmi sú nízke.

Kde sa dá kúpiť?

GlobiFer Forte sa vďaka svojim účinkom a značným predajom dostal už takmer do každej kamennej lekárni. Môžete si ho objednať aj v pohodlí vášho domova, cez internet v niektorej internetovej lekárni (drmax.sk, pilulka.sk, ...)

Naše hodnotenie

Tabletky GlobiFer Forte odporúčame. Myslíme si totiž, že keďže sú vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy, či pre deti od 12 rokov, nemôžu škodiť a ohrozovať vaše zdravie. Nezaťažuje organizmus, hlavne trávenie a ak sa necháme ovplyvniť aj vašimi recenziami a skúsenosťami na fórach, určite by sme sa pre neho rozhodli. Publikované dňa: 05.01.2020
Hodnotenie článku:
(88.8%)

Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Starostlivosť o kožu pri diabete, najčastejšie ochorenia, domáca lekárničkaStarostlivosť o kožu pri diabete, najčastejšie ochorenia, domáca lekárnička

Diabetici trpia kožnými ochoreniami omnoho častejšie než ktokoľvek iný. Starostlivosť o pokožku by mala byť prioritou každého diabetika. V tomto článku sa dozviete, ako by sa mali o...

Je zdravé a bezpečné darovať krv? Podmienky, výhody, regenerácia po darovaní krviJe zdravé a bezpečné darovať krv? Podmienky, výhody, regenerácia po darovaní krvi

O zdravotných benefitoch darovania krvi, ale aj o tom, kto a kde môže krv darovať a ako sa na darovanie krvi pripraviť, sa dozviete v článku.

Saunovanie v tehotenstve, počas choroby, počas menštruácie – ako často, postup, výhodySaunovanie v tehotenstve, počas choroby, počas menštruácie – ako často, postup, výhody

Aký vplyv má saunovanie na organizmus, pre koho nie je sauna vhodná a ako sa obliecť do sauny? To všetko a viac prezradíme v tomto článku.