Goji šťava advance recenzia - účinky, dávkovanie, skúsenosti aj cena

Dodržiavanie pitného režimu je nutnosťou a malo by byť aj samozrejmosťou. Čo tak doplniť ho o šťavu získanú z ovocia goji, ktoré si naozaj zaslúži prívlastok zdravé? Dôležitosť sa pripisuje nielen samotným plodom, ale aj spôsobu získavania a zachovania aktívnych látok z nich, s dôrazom na zachovanie kvality. Goji šťava Advance tieto parametre spĺňa.

Goji advance šťava BIO

Bobuľovité plody červenej farby, ktorých chuť môže pripomínať kombináciu sušených hrozienok a brusníc, to je goji, rastlina známa tiež pod názvom kustovnica čínska. V tradičnej čínskej medicíne boli jej účinky využívané ešte pred naším letopočtom, v súčasnosti je aj v našich končinách vyhľadávaná ako doplnok stravy, a to vďaka bohatému „vitamínovému“ zloženiu.

Goji šťavu kúpite v oficiálnom ✅ eshope výrobcu nutraceutics.sk!

Zloženie

Obsah Goji šťavy Advance tvorí neprisladzovaná šťava z plodov kustovnice čínskej, a to v 100% prírodnej BIO kvalite bez farbív a konzervantov. Šetrné pasterizovanie a stáčanie do tmavých fliaš napomáha k uchovávaniu látok bohatých na živiny, akými sú vitamíny (napr. niekoľkonásobne viac betakaroténu ako mrkva, vitamínu C ako pomaranč), minerály, bielkoviny, sacharidy, aminokyseliny, karotenoidy či flavonoidy.

Účinky

Goji je kvôli jedinečnej nutričnej hodnote zaradené medzi tzv. superpotraviny. Blahodarné účinky na organizmus sú nasledovné:

  • pomoc v boji proti voľným radikálom – vystupuje v úlohe antioxidantu, aj preto je označovaná ako elixír života (spomaľuje starnutie organizmu)
  • podpora imunity, antibakteriálne účinky
  • znižovanie vysokého krvného tlaku a zlepšenie krvotvorby
  • optimalizácia trávenia a metabolizmu (nie je liekom na chudnutie, ako to mnohé internetové zdroje uvádzajú, no dokáže proces chudnutia zefektívniť)
  • do istej miery stimulovanie plodnosti a potencie (sexuálna vitalita)
  • do istej miery zlepšenie niektorých kožných problémov (napr. psoriázy)

Vedľajšie účinky: Ak nebudú dodržané maximálne denné dávky kustovnice čínskej v podobe šťavy (aj v inej forme), môžu sa vyskytnúť nežiaduce účinky, ako napr. problémy s trávením alebo kardiovaskulárnym systémom.

Užívanie a dávkovanie

Počas užívania neprekračujte výrobcom odporúčané dávky, ktoré sú stanovené na 30 ml 2x denne. Skôr ako Goji šťavu Advance nalejete do pohára, pretrepte obsah fľaše.

Užívanie Goji šťavy Advance

Môžete ju užívať neriedenú alebo ju zmiešať s vodou či ovocným džúsom. Nápoj skladujte v tme a chlade, po otvorení v chladničke. Spotrebujte do 1 mesiaca.

Pre koho je, resp. nie je vhodná

  • Nie je určená pre deti do 3 rokov.
  • Nie je určená pre tehotné a dojčiace ženy.
  • Pokiaľ máte nízky krvný tlak, užívate lieky na cukrovku alebo riedenie krvi, o užívaní sa poraďte s lekárom.
  • Je vhodná iba ako výživový doplnok, nie náhrada pestrej a vyváženej stravy.

Cena

1 liter Goji šťavy Advance vyrobenej v Nemecku stojí cca 19 €. Toto množstvo pri odporúčanom dávkovaní vydrží približne polovicu mesiaca. Z hľadiska dlhodobého užívania tak nejde o najlacnejšiu záležitosť. Odpoveď na otázku, či uvedená cena stojí za sľubované účinky, sa z individuálnych dôvodov bude líšiť. Treba však poznamenať, že v rovnakej kategórii a za rovnaký objem nájdete šťavy z goji s vyššou cenou.

Goji šťava Advance v akcií

Skúsenosti a recenzie

Na šťavu z goji sme nenašli žiadne negatívne recenzie, mínusové hodnotenia sa nenachádzali ani v diskusných fórach. Zákazníci v eshopoch a internetových lekárňach označujú daný produkt za 80% - 100% -ný a majú s ním iba pozitívne skúsenosti. Podľa niektorých je, dokonca, výživový doplnok v podobe nápoja praktickejší na užívanie kvôli jeho lahodnej chuti.

Goji totiž môžete nájsť aj vo variácii sušených plodov, tabliet, oleja, na vonkajšie použitie vo forme pleťového krému či telového mlieka. V uvedených príkladoch sa môže líšiť spôsob získavania „goji živín“, ktoré nepochádzajú výhradne z plodov, ale tiež zo semienok tejto rastliny.Publikované dňa: 15.03.2019
Hodnotenie článku:
(86.8%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

15/03/2019 09:06
Michal

S manželkou užívami Goji už dlhšiu dobu a už pár zím prežívame vďaka tomu bez komplikácií. Keďže prášky veľmi nemusíme, šťave dávame prednosť. Táto od Advance nám vyhovuje chuťovo i účinkami.

15/03/2019 13:14
Jaro

S rodinou užívame goji šťavu pravidelne a imunita sa zlepšila. Ja sa cítim veľmi dobre, zlepšil sa mi aj tlak. Ide o kvalitný a chutný výrobok a pre starších ľudí má určite niečo do seba.

18/03/2019 12:43
Timea

Odkedy som začala piť šťavu z Goji, zlepšila sa mi imunita i pleť. Mám ju čistejšiu a vyzerá zdravo. Táto vitamínová bomba má skvelú chuť a je v bio kvalite. Pozitívne účinky sa prejavia už po krátkom užívaní. Ja osobne ju užívam po celý rok, nielen na jeseň či v zime.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Aloe Advance recenzia - šťava má silné účinky. Pozrite si skúsenosti, dávkovanie, použitie Aloe Advance recenzia - šťava má silné účinky. Pozrite si skúsenosti, dávkovanie, použitie

Aloe vera je rastlina oceňovaná najmä vďaka účinkom na zdravie, krásu a liečebné vlastnosti celkovo. Aké sú účinky a skúsenosti s prípravkom Aloe Advance? Všetko podstatné vám prezradíme...

Modin recenzia a skúsenosti s antidepresívom obsahujúcim ľubovník bodkovaný Modin recenzia a skúsenosti s antidepresívom obsahujúcim ľubovník bodkovaný

Úzkostné stavy zažíva čoraz viac ľudí, nehovoriac už o nervozite a strese. Pomôcť im môže prírodný výživový doplnok Modin. Predstavíme vám jeho účinky, poradíme, pre koho je vhodný a aké...

Enzycol DNA recenzia - zloženie, účinky a skúsenosti Enzycol DNA recenzia - zloženie, účinky a skúsenosti

Simply You Enzycol DNA je doplnok výživy s patentovaným komplexom CleanUP TM, ktorý pomáha predovšetkým osobám  s poruchami modulácie metabolizmu kyseliny močovej . Aké sú skúsenosti ľudí?