Hedelix sirup proti kašľu – recenzia, zloženie, cena. Vhodný pre deti i v tehotenstve

Pri nádche, pri chrípke a aj pri alergii vždy trpia dýchacie cesty. Zápal dýchacích ciest vzniká tak, že pri dýchaní sa do nášho tela dostanú čiastočky prachu, vírusy a sliznica dýchacích ciest sa pred nimi chráni obrannou imunitnou reakciou a tou je zápal. Sprevádzaný je kýchaním, kašľom, teda prejavmi, ktoré by vírus mali z tela dostať von.

Hedelix sirup na kašeľ recenzia

Vhodným pomocníkom pri liečbe sú lieky na kašeľ, resp. na podporu zmeny kašľa a na vykašliavanie choroboplodných látok z pľúc. Hedelix sirup urýchľuje proces hojenia a liečby pri ochoreniach dýchacích ciest.

Hedelix sirup vi môžete jednoducho zakúpiť v ✅ internetovej lekárni Dr.Max.

Hedelix – obsah a zloženie

V sirupe Hedelix sa nachádza len jedna jediná účinná liečivá látka a tou je brečtan, resp. extrakt z listov brečtanu. Už v dávnej histórii sa brečtan používal pri mnohých ochoreniach, ale aj na rýchlejšie hojenie rán. Dodnes je súčasťou tradičnej medicíny v Európe a v Ázii. Vďaka svojim liečivým, silným protizápalovým účinkom sa dnes používa na prípravu rozličných odvarov, obkladov, čajov ako súčasť akupunktúr, masáží a ako extrakt sa podáva aj v infúziách.

Obsah látok na 100 ml sirupu: 0,8 g hustého extraktu z brečtanových listov, extrakčné prostriedky: etanol 50 obj. % a propylénglykol (98:2).

Pridané zložky: hydroxystearoylmakrogol-glycerol, badyánová silica, hydroxyetylcelulóza, sorbitol 70 % roztok (nekryštalizujúci), propylénglykol, glycerol, čistená voda. Neobsahuje alkohol, ale obsahuje sladidlo sorbitol.

Účinky Hedelixu

Brečtan má protizápalové, antiartritické, antioxidantné, protivírusové, antispazmodické, antimikrobiálne a protinádorové vlastnosti. Najčastejšie sa využíva v oblasti dýchacieho systému a respiračných ochorení ako je astma, bronchitída, chronická obštrukčná choroba pľúc, zápal. Používa sa aj v iných oblastiach a to ako šikovný pomocník na odstránenie toxínov z tela a podporu krvného obehu a srdca.

Hedelix obsahuje extrakt z listov brečtanu

Hedelix sa používa ako doplnková liečba pri ochoreniach dýchacích ciest, ale vďaka protizápalovým účinkom brečtanu aj ako hlavná liečba. Hedelix vďaka zložkám, ktoré sa nachádzajú v listoch rastliny (triesloviny, saponíny, jód, glykozid hederín) a v extrakte, má tieto účinky:

  • zvlhčuje sliznicu a mení charakter suchého kašľa na mokrý,
  • podporuje tvorbu a uvoľňovanie hlienu,
  • zmierňuje zápal sliznice,
  • uvoľňuje svaly dýchacích ciest,
  • zlepšuje funkciu pľúc,
  • pomáha pri alergických stavoch, ktoré sú spojené s dýchaním,
  • zlepšuje prietok kyslíka a vzduchu do pľúc,
  • odstraňuje opuch dýchacích ciest,
  • urýchľuje proces liečby bronchitídy, zápalov horných i dolných dýchacích ciest, astmy.

Vyberáme z nášho katalógu

Pre koho je a nie je určený?

Výhodou Hedelixu je, že hoci ide o liečivo, môže sa podávať aj tým najmenším deťom, a to od 0 rokov. Je určený pre všetkých, ktorých trápi kašeľ a majú ochorenie spojené s dýchacími cestami. Nie je vhodný pre tých, ktorí sú alergickí na brečtan alebo na aralkovité rastliny, prípadne majú alergiu na inú zložku v sirupe.

Užívanie Hedelixu by mali zvážiť aj tehotné alebo dojčiace ženy. Nie je úplne vylúčené podávať roztok tehotným a dojčiacim ženám, ale ani úplne najvhodnejšie. Aj napriek tomu, že neboli dokázané žiadne komplikácie, ktoré by ohrozili matku alebo dieťatko, tieto ženy by sa mali o užívaní poradiť so svojím lekárom.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Hedelix je roztok vo forme sirupu, ktorý sa vo všeobecnosti znáša veľmi dobre, existujú však veľmi zriedkavé komplikácie, ktoré zahŕňajú:

  • Vedľajšie účinky pri užívaní Hedelixu: veľmi ojedinele sa objavujú tráviace ťažkosti ako nevoľnosť, hnačka, zvracanie. K vedľajším účinkom sa radí aj možná alergická reakcia na niektorú zložku v sirupe, ktorá sa prejavuje dýchavičnosťou, opuchom, začervenaním kože a žihľavkou.
  • Kontraindikácie: alergia, tehotnosť, dojčenie, metabolická porucha v cykle kyseliny močovej
  • Interakcie s inými liekmi: lieky na kašeľ = kodeín, dextrometorfán

Dávkovanie a užívanie

Hedelix sa dávkuje podľa veku. K Hedelix sirupu je pribalená buď odmerka, alebo dávkovacia striekačka. Na oboch pomôckach je vytlačená stupnica, odmerka.

Hedelix je vhodný aj pre najmenšie deti

Hedelix sirup sa môže podávať dospelým a aj deťom nasledovne:

  • Dojčatám od 0 do 1 roka sa podáva v množstve 2,5 ml 1-krát denne
  • Deťom od 1 do 4 rokov 2,5 ml 3-krát denne
  • Deťom od 4 do 10 rokov 2,5 ml 4-krát denne
  • Deti od 10 rokov a dospelí užívajú 5 ml roztoku a to 3-krát denne

V žiadnom prípade neprekračujte doporučenú dennú dávku. Postup, ako roztok natiahnuť do striekačky, nájdete v príbalovej informácii, ktorá sa nachádza v každom balení. Mimochodom, striekačka je výborným pomocníkom ako podávať sirup bábätkám.

Koľko stojí a kde sa dá kúpiť?

Hedelix sa predáva v rozličných prevedeniach, pri ktorých je kľúčová krabička, ktorá je vždy so zelenými prvkami alebo listami brečtanu. Pri baleniach s väčším objemom sa predáva ako sirup a pri tých menších ako kvapky. Cena je priamo úmerná veľkosti balenia. Jednotlivé varianty sirupu stoja okolo 7,50 € (100 ml), resp. od cca 8 do 11 € (200 ml).

Hedelix sa predáva aj v špeciálnom variante, ktorým sú Hedelix šumivé tabletky proti kašľu, ktoré sú balené po 10 kusoch a stoja okolo 5,50 €. Všetky varianty lieku Hedelix sa predávajú bez lekárskeho predpisu a sú dostupné online.

Skúsenosti a recenzie

Slovo Hedelix sa v diskusiách o kašli používa často. Ešte častejšie v diskusiách, kde si mamičky vymieňajú informácie, ktorý sirup je na kašeľ u detí najlepšou možnosťou. Mamičky si ho pochvaľujú, dávkujú ho malým detičkám a dokonca ho niektoré ženy užívali aj počas tehotenstva. Odporúčania sa týkajú hlavne detí, tehotných a dojčiacich žien, ale na heureka.sk sme našli aj skúsenosti, ktoré opisujú dospelí ľudia. V nich niektorí tvrdia, že Hedelix im zabral už po 3 dňoch užívania. Takže, ak to máme zhrnúť, s Hedelixom má väčšina ľudí pozitívne skúsenosti.

Recenzie a skúsenosti s Hedelixom

Hedelix a moje skúsenosti

Hedelix som teraz nedávno doužívala. Väčšinou mi na kašeľ dávala lekárka Solmucol, ale aby si moje telo naň nezvyklo, predpísala mi Hedelix. Musím povedať, resp. napísať, že mne sa Hedelix užíval lepšie ako Solmucol. Hedelix som len odkrútila, dala na lyžičku a zjedla, ale pri Solmucole som potrebovala šálku, lyžičku na miešanie a koľkokrát aj teplú vodu, aby sa prášok rozpustil. Hedelix sa v porovnaní so Solmucolom užíva ľahšie, resp. jeho užitie nevyžaduje žiadnu prípravu. Čo sa týka účinku, bola som spokojná. Už po prvom dni som cítila, že sa suchý kašeľ zmenil na vlhký, tzv. mokrý kašeľ. Kašeľ úplne ustúpil po 4. dni. Mimochodom, ak som si dala Hedelix pred spaním, počas noci ma vôbec nedusilo. Preto dávam 9 bodov z 10. Jeden bod strhávam pre časté dávkovanie.

Najčastejšie otázky a odpovede

Kedy pocítim účinky Hedelixu?

V príbalovej informácii k Hedelixu je uvedené, že zlepšenie by ste mali pocítiť do 7 dní, ale podľa vašich skúseností sa vám uľavilo už oveľa skôr. Na heureka.sk opisujete, že zaúčinkoval už do 3 dní. Samozrejme, závisí to od počiatočného stavu, veku pacienta a aj od dodržiavania liečebných pokynov od lekára.

Môžu Hedelix užívať aj tehotné, dojčiace ženy alebo deti?

Hedelix je sirup určený aj pre deti. Hedelix v tehotenstve nie je úplne zakázaný, ale o jeho užívaní sa odporúča porozprávať so svojím lekárom. Čo sa týka Hedelixu a dojčenia, je to podobne ako pri tehotenstve.

Aké varianty Hedelixu existujú?

Hedelix sa predáva vo forme sirupu, ale aj ako kvapky. Novinkou je špeciálna forma lieku, a to sú Hedelix šumivé tabletky, ktoré sa rozpúšťajú vo vode.

Upozornenie

Hoci je Hedelix úplne bezpečným liekom, pred jeho užitím si dôkladne prečítajte príbalový leták k Hedelixu, ktorý nájdete aj na adc.sk a to ku všetkým variantom. Skladujte ho na suchom a tmavom mieste, mimo dosah malých detí. Ak fľaštičku otvoríte, mala by sa spotrebovať do 6 mesiacoch, ak to tak nie je, odovzdajte liek do lekárne. Neužívajte po dátume exspirácie. Ak nepocítite zlepšenie do 7 dňoch užívania, navštívte lekára.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Starostlivosť o kožu pri diabete, najčastejšie ochorenia, domáca lekárničkaStarostlivosť o kožu pri diabete, najčastejšie ochorenia, domáca lekárnička

Diabetici trpia kožnými ochoreniami omnoho častejšie než ktokoľvek iný. Starostlivosť o pokožku by mala byť prioritou každého diabetika. V tomto článku sa dozviete, ako by sa mali o...

Je zdravé a bezpečné darovať krv? Podmienky, výhody, regenerácia po darovaní krviJe zdravé a bezpečné darovať krv? Podmienky, výhody, regenerácia po darovaní krvi

O zdravotných benefitoch darovania krvi, ale aj o tom, kto a kde môže krv darovať a ako sa na darovanie krvi pripraviť, sa dozviete v článku.

Saunovanie v tehotenstve, počas choroby, počas menštruácie – ako často, postup, výhodySaunovanie v tehotenstve, počas choroby, počas menštruácie – ako často, postup, výhody

Aký vplyv má saunovanie na organizmus, pre koho nie je sauna vhodná a ako sa obliecť do sauny? To všetko a viac prezradíme v tomto článku.