Kokosový olej Advance recenzia a skúsenosti s bio olejom

Kokosový olej je nasýteným mastným olejom a zaraďujeme ho medzi tuky. Je veľmi kontroverznou témou a často sa o ňom hovorí ako o nafúknutej mediálnej bubline. Tento olej je síce tuk, ale má takisto mnoho pozitívnych účinkov. Ako je to pri každom tuku, tak je potrebný, ale treba ho užívať s mierou.

Kokosový olej advance recenzia

Olej pochádza z kokosov, ktoré rastú na palmách dosahujúce výšku často až 30 metrov. Na jednej palme sa nachádza až 50 kokosových orechov. Kokosový olej sa vyrába extrakciou oleja zo surových kokosových jadier. Kokosový olej je tuhý, no pri zohriatí v ruke alebo ústach sa roztápa. Jeho bod topenia je 25 stupňov. Je odolný voči oxidácii, preto sa odporúča používať aj pri vysokej teplote ako je napríklad vyprážanie. Najviac látok sa v oleji zachová za surova, preto sa odporúča aj takáto konzumácia.

Kokosový olej Advance v súčasnosti nie je v predaji. Jeho dostupnosť môžete sledovať na ✅ oficiálnej stránke predajcu.

Na vonkajšie i vnútorné použitie

Kokosový olej sa veľmi dlho používal na vonkajšie použitie – či už na pokožku, pleť alebo vlasy. Populárny je však aj na vnútorné použitie – na varenie alebo ako doplnok stravy.

Kokosový olej má skvelé účinky

Zloženie BIO kokosového oleja Advance

Kokosový olej sa dá kúpiť ako panenský a ako rafinovaný olej. Hlavný rozdiel spočíva v spôsobe získavania a spracovania kokosovej dužiny. Sekundárne rozdiely sú farba, chuť a vôňa. Účinky na zdravie sú však v oboch prípadoch totožné. Rafinovaný kokosový olej sa spracováva sušením a pri panenskom oleji sa nepoužíva umelé filtrovanie, ktoré je pri rafinovaní občas použité. Pri panenskom oleji sa nevyužívajú žiadne iné prídavné látky. Kokosový olej vo všeobecnosti obsahuje veľmi veľa antioxidantov, ktoré odvracajú z tela voľné radikály.

Zloženie oleja

Kokosový olej obsahuje nasýtené, mononasýtené a polynenasýtené mastné kyseliny. Kokosový olej obsahuje až 86 % nasýtených mastných kyselín, ktoré sú považované za najnezdravšie. Pri ich nadmernej konzumácii zvyšujeme riziko srdcovo-cievnych chorôb. Mononenasýtených kyselín obsahuje kokosový olej 13 %. Ich hlavnou vlastnosťou je to, že znižujú vysoký cholesterol. Na porovnanie – olivový olej obsahuje mononenasýtených kyselín až 78 %. Nasýtené kyseliny v kokosovom olej však nezvyšujú cholesterol. Patria k nim kyselina laurová, kaprylová a kaprinová. Kyselina laurová sa nachádza v zastúpení takmer 50 %. Táto kyselina sa v tele premieňa na tzv. monolaurín, ktorý má protivírusové protiplesňové a antibakteriálne účinky. Kyselina kaprová je najúčinnejšia v zabíjaní kvasiniek typu Candida. Kyselina kaprylová má antivírusové účinky proti HIV, herpesu a antibakteriálne účinky proti chlamýdiám.

Bio Kokosový Olej advance v recenzii obstál

Okrem mastných kyselín však kokosový olej obsahuje veľa iných látok. Z minerálov to je kremík, sodík, draslík, horčík, zinok, fosfor a železo. Z vitamínov je v oleji obsiahnutý vitamín A a E. Kokosový olej obsahuje v neposlednom rade aj vlákninu, ktorá prispieva k detoxikácii organizmu.

Účinky kokosového oleja

Kokosový olej má veľa pozitívnych účinkov. Vyzdvihovaný je kvôli jeho pomoci pri chudnutí. Na jednej strane viacero štúdií potvrdilo, že zvyšuje činnosť metabolizmu a ľudia, ktorí konzumujú aspoň dve lyžice denne, spália denne viac kalórií. Na druhej strane jeho konzumácia kalórie zvyšuje. Preto je mojím odporúčaním konzumovať kokosový olej s mierou a len ako doplnok k ostatným metódam chudnutia. Zároveň spôsobuje pocit „plnosti“, čiže zastavuje chuť na jedlo.

Tuhý kokosový olej

  • Kokosový olej podporuje imunitu.
  • Slúži ako prevencia srdcovo cievnych chorôb.
  • Účinný na pokožku – napomáha k hojeniu rán.
  • Ideálny na suché vlasy a k upokojeniu pokožky (alebo ako vlasový zábal).
  • Účinný v boji s vráskami.
  • Podporuje trávenie.
  • Prečisťuje a detoxikuje organizmus.
  • Má antibakteriálne, antiseptické a proti plesňové účinky.
  • Slúži ako prevencia proti striám.
  • Pomáha pri trávení.

Nežiaduce účinky kokosového oleja

Za najvýraznejší negatívny účinok je považované práve to, že kokosový olej je tuk. Ak by ste to prehnali s jeho konzumáciou, tak sa môže stať kalorickou bombou. Pri predávkovaní takisto hrozia črevné problémy a problémy črevného traktu. Tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča konzumovať len v denne stanovenej dávke, ktorá sa nemôže prekročiť.

Za iné negatívum by som považovala výsledky štúdie označenej profesorom Bruceom Fifeom ako die-off efekt. V princípe ide o to, že ak sa kokosový olej používa na liečbu plesňových infekcií, môže nastať stav, kedy olej zabije príliš veľa hubových organizmov. Toto môže uvoľniť do tela nežiaduce toxíny. Následky sa môžu objaviť v podobe chrípky, ktoré však po pár dňoch zmiznú.

Bio Kokosový olej Advance - veľké balenie v akcii

Kokosový olej nie je vhodný pre ľudí s vysokým cholesterolom. Tento olej je síce bezpečný, no ľuďom s týmto problémom sa neodporúča z jednoduchého už spomenutého dôvodu – je to tuk.

Cena a kde sa dá kúpiť

Cena kokosového olej Advance je 11,99 eur za 1 000 ml oleja. Vzhľadom na vysokú bio kvalitu práve recenzovaného výrobku je cena veľmi prijateľná. Olej sa dá kúpiť na internete, v eshopoch, ale aj v kamenných obchodoch. V kamenných obchodoch môže byť cena trochu vyššia, preto si pred kúpou urobte prieskum na internete. Cena kokosového oleja závisí najmä od výrobcu a od kvality oleja. Všeobecne platí, že väčšie balenie – alebo kúpa viac balení naraz – je výhodnejšia.

Kokosový olej v tuhom skupenstve a čerstvý kokos

Kokosový olej v sklenej nádobe

Dávkovanie kokosového oleja

Vo všeobecnosti platí, že užívať olej by sa malo podľa písomnej informácie na príbalovom letáku. Na vonkajšie použitie, ako aj na vnútorné použitie. Ako doplnok výživy sa odporúča užívať dve lyžice oleja. Kokosový olej je najideálnejšie užívať ako náhradu masla alebo oleja v kuchyni. Pri kokosovom oleji však platí užívanie nepreháňať. Pri predávkovaní môže spôsobiť črevné problémy a jeho efekt stráca pozitívne účinky a nastupujú negatívne účinky tukov (vysoký cholesterol, kalorická „bomba“). Kokosový olej existuje aj vo forme kvapiek alebo krému. Odporúča sa však extra panenský bio olej bez prídavkov iných látok, rastlín alebo byliniek.

Kokosový olej Advance

Kokosový olej Advance v súčasnosti nie je v predaji. Jeho dostupnosť môžete sledovať na ✅ oficiálnej stránke predajcu.

Skúsenosti s užívaním

Kokosový olej je ako superpotravina veľmi vhodný na prípravu rôznych sladkých jedál a do kuchyne všeobecne. Veľa ľudí ho používa na varenie alebo do studenej kuchyne. V prípade suchej alebo podráždenej pokožky je vhodný na vonkajšie použitie. Takisto je osvedčený v boji s vráskami a vhodný na popraskanú pokožku. Ženy využívajú kokosový olej aj na strie po tehotenstve.

Kokosovému oleju Advance je pripisovaná navyše krásna kokosová vôňa a použitie vhodné či zvonka alebo zvnútra. Odporúča sa aj na vysušenú detskú pokožku. Špecifickou skúsenosťou, ktorú som našla v rôznych recenziách, je použitie kokosového oleja do kávy.

Kokosový olej je na jednej strane považovaný za superpotravinu, na strane druhej ho niektorí ľudia zatracujú. Odborníci sa nevedia zhodnúť. Samotní ľudia ho však užívajú a jeho účinky si pochvaľujú. Pri kokosovom oleji by som osobne dodržiavala dve zásadné veci – užívajte iba bio panenský kokosový olej a užívajte ho s mierou. V tom prípade bude pre ľudské telo len prospešný.

Zo skúseností s Kokosovým olejom Advance:

Skúsenosti s kokosovým olejom Advance heureka.sk

Podobné produkty

Galéria obrázkov

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 18.04.2019
Hodnotenie článku:
(91.8%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Komentáre

22/05/2019 13:24
Marry

Olej má príjemnú vôňu aj chuť, vyhovuje mi, pretože sa dá použiť na varenie a aj na kozmetické účely. Ľahko sa vstrebáva a príjemne vonia, moja pokožka je po ňom skutočne hebká. Vyhovuje mi viac ako bežné krémy.

22/05/2019 13:29
Radka

Súhlasím, okrem multifunkčnosti ale treba vyzdvihnúť aj cenu, ktorá je viac než dobrá. Tiež ho používam nielen v kuchyni (oceňujem, že nezvyšuje cholesterol) a osvedčil sa mi aj na vlasy a zuby. Keďže sa ľahko vstrebáva, občas ho používam na masírovanie - pokožku mi vždy zjemní.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Prírodný olej z čiernej rasce – účinky, cena, užívanie. Vhodný je na pleť i na vlasyPrírodný olej z čiernej rasce – účinky, cena, užívanie. Vhodný je na pleť i na vlasy

Olej z čiernej rasce má množstvo priaznivých zdravotných účinkov. Všetko podstatné o tomto liečivom oleji vám prezradíme v článku.

Bodliakový olej na pečeň i vlasy – cena, účinky, použitie, skúsenostiBodliakový olej na pečeň i vlasy – cena, účinky, použitie, skúsenosti

Bodliakový olej je považovaný za najúčinnejší prírodný liek na liečbu pečene. Okrem toho má pre organizmus aj mnohé ďalšie pozitívne prínosy.

Hroznový olej na pleť i vlasy – dávkovanie, použitie, cena, skúsenostiHroznový olej na pleť i vlasy – dávkovanie, použitie, cena, skúsenosti

Hroznový olej  –  zázrak alebo podfuk? Pozrite sa, čo hroznový olej skutočne dokáže, a v čom vám až tak nepomôže.