Magne B6 - dve látky nevyhnutné pre ľudský organizmus

Doplnok stravy Magne B6 obsahuje dve látky nevyhnutné pre ľudský organizmus – horčík a vitamín B6. Tieto látky majú okrem iného vplyv na správanie ľudí, ich nedostatok spôsobuje problémy s únavou až vyčerpanosťou.

Magne B6 ampulky recenzia

Prečo by ste mali začať Magne B6 užívať? Dôvodov je hneď niekoľko. O nich i o tom, na čo všetko majú horčík a vitamín B6 vplyv, sa dozviete ďalej.

Magne B6 a jeho varianty

Magne B6 - najsilnejšie magnézium v ampulkách v lekárni

Magne B6 zloženie

V jednej tablete Magne B6 príjmete 470 mg magnéziumlaktátu dihydrátu (horčík) v kombinácii s 5 mg vitamínu B6 (pyridoxíniumchlorid). Ďalšími zložkami sú sacharóza, kaolín, arabská guma, karbomér 934, mastenec, magnéziumstearát, karnaubský vosk, oxid titaničitý E171.

Magnézium i vitamín B6 látky sú pre organizmus veľmi potrebné. Horčík sa nachádza vo vnútri buniek – v kostiach a v takmer všetkých ľudských orgánoch. Má vplyv na elektrickú aktivitu v tele, je potrebný pri detoxikácii pečene, prenose nervových impulzov, teplotnej regulácii, znižuje nervovú dráždivosť. Horčík je dôležitý pre trávenie bielkovín, tukov i sacharidov či pre syntézu RNA a DNA.

Strava bohatá na horčík

Vitamín B6 sa zúčastňuje na mnohých procesoch látkovej premeny, potrebný je pri raste a vývoji kostí a v metabolizme červených krviniek, v kombinácii s horčíkom priaznivo ovplyvňuje jeho vstup do buniek a zotrvanie v nich.

Magne B6

Účinky Magne B6

Vzhľadom na to, že Magne B6 priaznivo vplýva na stres a únavu, mali by ste po ňom siahnuť v prípade, že trpíte nervozitou a podráždenosťou, ak pociťujete miernu úzkosť a únavu či trpíte kŕčmi v tráviacom trakte, búšením srdca, svalovými kŕčmi a tŕpnutím svalov.

Vďaka horčíku a vitamínu B6 Magne B6 prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, krvného tlaku, k normálnej činnosti nervovej sústavy a svalov, normálnej psychickej činnosti a normálnemu stavu kostí a zubov.

Magne B6 - magnézium v ampuľkách zloženie

Magne B6 – pre koho je vhodný, dávkovanie a cena

Tablety Magne B6 sú vhodné pre dospelých a deti nad 6 rokov. Denne sa odporúča užívať 6 – 8 tabliet rozdelených do 2 až 3 dávok. Najlepšie pri jedle, treba ich zapiť dostatočným množstvom vody. Deti by mali užívať 4 – 6 tabliet denne rozdelených do 2 až 3 dávok. Prípravok je vhodný aj pre tehotné ženy, v tom prípade by denná dávka nemala prekročiť 10 mg, teda 2 tablety. Dojčiace ženy môžu užívať maximálne 4 tablety denne.

Staršia žena trpiaca únavou

Je potrebné neprekračovať doporučenú dávku, inak môžu nastať rôzne zdravotné komplikácie, ako napr. pokles krvného tlaku, vracanie, spomalenie reflexov, respiračná paralýzy, dokonca až kóma alebo srdcové zastavenie.

Magne B6 sa predáva v balení s 50 tabletami. Kúpite ho aj bez lekárskeho predpisu vo väčšine lekární za približne 5-6 eur.

Plusy a mínusy prípravku

Keďže nedostatok horčíka má vplyv na psychický stav (jeho nedostatok spôsobuje zvýšenú citlivosť a podráždenosť alebo naopak únavu a ospalosť, mierne poruchy spánku), znižuje nervovú podráždenosť a spomaľuje nervovosvalový prevod (nedostatok spôsobuje svalové kŕče, tŕpnutie, príznaky úzkosti ako sú kŕče tráviaceho traktu alebo búšenie srdca), užívaním Magne B6 môžete tieto príznaky zmierniť.

Občas sa môžu vyskytnúť nežiaduce kožné reakcie, bolesti brucha a hnačky. Zväčša je však prípravok veľmi dobre znášaný.

Najlepšie magnézium magne B6

Horčík vo forme citrónanu horečnatého

Magne B6 Forte má podobné zoženie ako Magne B6, obsahuje horčík vo forme citrónanu horečnatého (100 mg v 1 tablete) a vitamín B6 vo forme pyridoxínu hydrochloridu (2 mg). Prípravok prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu psychiky a nervového systému. Znižuje tiež prejavy miernej úzkosti (búšenie srdca či kŕče v tráviacom trakte).

Siahnuť po tomto prípravku môžete, ak trpíte únavou, tŕpnutím končatín, máte problémy so spánkom, cítite sa bez energie, nervózne a podráždene.

Magne B6 Forte je vhodný iba pre dospelých, ktorí trpia nedostatkom horčíka v tele. Vcelku sa užíva 1 tableta 2-krát denne, ktorú treba zapiť dostatočným množstvom vody.

Symptómy nedostatku horčíka

To, že máte v tele nedostatok magnézia, vám napovie hneď niekoľko príznakov. Pokiaľ trpíte dlhodobým stresom, dôvodom môže byť práve tento minerál. Jeho nedostatok sa prejavuje tiež pocitmi úzkosti, depresiami, výkyvmi nálad, poruchami spánku, únavou, ale tiež zažívacími ťažkosťami.

Prejaviť sa môže aj bolesťami hlavy, nevoľnosťami, problémami s koncentráciou, kŕčmi vo svaloch, zhoršenou pamäťou, poruchami správania, zhoršenou svalovou koordináciou či závratmi.

ampulky magnézia - horčíka

Skúsenosti s Magne B6

Neviete, či si Magne B6 zaobstarať? Skúsenosti s ním sú priaznivé, väčšina užívateľov si na portáli heureka.sk pochvaľuje pôsobenie tohto prípravku na svalové problémy i problémy so spánkom. Osvedčil sa aj pri migréne a strese.

Rovnako majú dobré skúsenosti aj s Magne B6 Forte, ktorý prispieva k zníženiu kŕčov, ale aj pri únave a vyčerpaní.

Z recenzií produktu:

Magne B6 recenzie na portáli heureka.sk

Prečítať recenzie Magne B6 Forte

Rada na záver

Podľa skúseností s prípravkom by ste Magne B6 mali určite vyskúšať. Ak vás trápia príznaky nedostatku horčíka, je ako prvá pomoc naozaj vhodný. Okrem toho by ste však mali do svojej stravy zaradiť viac potravín s obsahom tohto minerálu. Vyskúšajte banány, orechy, tmavú listovú zeleninu, celozrnné pečivo či kakao a zemiaky. Dbajte však na to, že alkohol, údeniny či biele pečivo vstrebávanie tohto prvku zhoršujú.

Magne B6 a jeho varianty

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 12.02.2019
Hodnotenie článku:
(93%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Letné kúpanie v jazerách a prírodných nádržiach – aké riziká na nás číhajú? Letné kúpanie v jazerách a prírodných nádržiach – aké riziká na nás číhajú?

S letom prichádza aj čas prázdnin, dovoleniek a pobytov pri vode. Či už sa rozhodneme pre kúpanie v mori, prírodných nádržiach alebo kúpaliskách, každá voľba má svoje pre aj proti. V...

Ako sa zbaviť chuti na sladké? Ako ho obmedziť a prestať jesť? Ako sa zbaviť chuti na sladké? Ako ho obmedziť a prestať jesť?

Sladkému pokušenie prepadne z času na čas každý človek. Taká sladká dobrota vždy poteší. Problém však nastáva, keď prijímame veľké množstvo nezdravých sladkých pochúťok. Zbavte sa chuti...

Inovatívne možnosti liečby psoriázy Inovatívne možnosti liečby psoriázy

Aby ste mali základné informácie o moderných možnostiach liečby psoriázy, ponúkame vám stručný popis oboch inovatívnych liečebných postupov.