Mobivenal na ťažké nohy, kŕčové žily, hemoroidy – recenzia

Mobivenal micro je výživový doplnok, ktorý má široké spektrum priaznivých účinkov. Predovšetkým ide o jeden z najpoužívanejších a najefektívnejších výživových doplnkov na trhu. Vo všeobecnosti má Mobivenal protizápalové účinky, znižuje priepustnosť kapilár, zmierňuje opuchy a je vhodný aj pri liečbe kŕčových žíl a hemoroidov. Tablety obsahujú účinné látky, ktoré slúžia i na podporu kardiovaskulárneho systému. Ak chcete vedieť, aké sú účinné látky, ako sa Mobivenal užíva a aké s ním majú ľudia skúsenosti, prečítajte si náš článok.

Mobivenal Micro

Mobivenal je výživovým doplnkom, ktorý patrí medzi tzv. venofarmaká. Obsahuje účinné látky ako hesperidín, diosomín a aescín, pričom ide o látky, ktoré sa bežne nachádzajú aj v našej potrave (pozn. red. citrusové plody). Mobivenal je určený pre ľudí, ktorí vykonávajú fyzicky náročnú prácu, športovú aktivitu a v neposlednom rade aj pre ľudí so sedavejším spôsobom života.

Mobivenal napomáha ku komplexnej ochrane nášho organizmu. Zmierňuje opuchy, spevňuje žilové steny, má protizápalové účinky a zmierňuje príznaky hemoroidov a kŕčových žíl. Vďaka účinným látkam a ich vysokej koncentrácii je Mobivenal micro veľmi účinným medikamentom.

Kompletnú ponuku výrobkov Mobivenal zakúpite v ✅ online lekárni Dr. Max! K nákupu automaticky získavate dopravu zdarma!

Zloženie a účinné látky

Mobivenal obsahuje účinné liečivé látky v mikronizovanej podobe, čo znamená, že zložky sú vysoko koncentrované v malých časticiach. Vďaka tejto vlastnosti sa zlepšuje rozpustnosť látok v organizme, a teda aj ich rýchlejšia účinnosť.

Bolestivé kŕčové žily

Tento výživový doplnok obsahuje predovšetkým tri účinné látky, a tými sú diosomín, aescín a hesperidín. Okrem iného obsahuje Mobivenal aj zložky ako kukuričný škrob, sodnú soľ, oxidy železa, želatínu, mikrokryštalickú celulózu a taktiež extrakty z mastenca a stearanu horečnatého.

 • Diosomín (450 mg) – ide o prírodnú látky, ktorá patrí medzi bioflavonoidy. Bežne sa vyskytuje v citrusových plodoch a účinné zabraňuje tvorbe zápalov. Napomáha pri liečbe chronickej žilovej nedostatočnosti (slabosti), pretože pomáha k pružnosti a pevnosti žilových stien. Napomáha pri liečba hemoroidov, kŕčových žíl a chráni aj pečeň.
 • Hesperidín (50 mg) – opäť látka, ktorá je zastúpená v citrusových plodoch. Ide o falvonoidný glykozid, ktorý vplýva na funkciu cievneho a lymfatického systému v organizme.
 • Aescín (30 mg) – je jednou z najúčinnejších látok, ktorá napomáha k lepšej cirkulácii krvi v kapilárach a lymfatickom systéme. Účinne zmierňuje opuch a zabraňuje vzniku a šíreniu zápalov. Získava sa z prírodných zdrojov, konkrétne sa nachádza v kôre a plodoch pagaštanu konského. Aescín sa radí aj medzi tzv. antiflogistikum.

Účinky Mobivenal micro

Mobivenal ako výživový doplnok dokáže pri pravidelnom užívaní preukázateľne vplývať na naše zdravie. Proces mikronizácie látok zabezpečuje, že po mechanickom rozdrobení častíc na malinké čiastočky sa zvyšuje rozpustnosť látok, a teda aj ich vstrebateľnosť v tráviacom trakte.

 • Spevňuje žilovú stenu a napomáha k jej pružnosti,
 • zlepšuje prúdenie a prietok krvi v kapilárach,
 • zabraňuje tvorbe zápalov,
 • zmierňuje opuch,
 • účinný v boji proti hemoroidom,
 • napomáha pri liečbe kŕčových žíl,
 • zbavuje pocitu ťažkých nôh,
 • účinný ako prevencia voči striám.

Hlavné výhody a nevýhody

Účinné látky, ktoré obsahuje výživový doplnok Mobivenal, zabezpečujú komplexné priaznivé účinky pre ľudský organizmus. Mobivenal ponúka svojim užívateľom hneď niekoľko výhod. Liek je určený pre pacientov od 18 rokov.

Hemoroidy

Výhody

 • Účinnosť overená skúsenosťami pacientov,
 • účinný v boji proti opuchom,
 • aktívne látky (biofalvonoidy),
 • priaznivá cena,
 • liečivo bez lekárskeho predpisu.

Nevýhody

 • Nie je registrovaný ako oficiálny liek.

Dávkovanie výživového doplnku Mobivenal

Odporúčaná dávka je jedna tableta jedenkrát za deň. V žiadnom prípade neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Pre užívaním si prečítajte príbalový leták. Po požití lieku nezabudnite tabletu zapiť dostatočným množstvom vody.

Skúsenosti pacientov s užívaním

Medzi ľuďmi je Mobivenal veľmi populárnym doplnkom výživy, ktorého účinky sú preverené množstvom užívateľov. Na trhu je najžiadanejším doplnkom – liečivom s obsahom účinných látok diosomín, hesperdín a aescín. O priaznivých účinkoch lieku nesvedčí len dopyt po ňom, ale takisto pozitívne skúsenosti a komentáre.

Zákazníci a užívatelia Mobivenal hodnotia pozitívne predovšetkým v boji proti hemoroidom a kŕčovým žilám. Starší ľudia alebo ľudia, ktorí sa v práci nachodia Mobivenal vyzdvihujú vďaka jeho schopnosti zbavovať chodidlá opuchov. Zároveň je Mobivenal lacnejší ako iné výživové doplnky s podobnými účinnými látkami. Mnoho starých ľudí ho používa ako prevenciu proti opuchom či kŕčovým žilám.

Zo skúseností ľudí:

Skúsenosti s Mobivenalom heureka.sk

Vedľajšie účinky

V súvislosti s nežiaducimi vedľajšími účinkami treba dodať, že liek nie je vhodný pre deti, tehotné a ani dojčiace ženy. Takisto je potrebné dávať pozor, či nie je jedinec na niektorú zo zložiek alergický.

Mobivenal je stále iba výživovým doplnkom. Nie je náhradou za žiadny registrovaný medikament a takisto nie je náhradou rozmanitej stravy. Pri nadmernom užívaní sa môže dostaviť nevoľnosť a závrate.

Najčastejšie otázky

 • Je Mobivenal vhodný aj pre tehotné ženy?
 • Výživový doplnok Mobivenal nie je vhodný pre tehotné ani dojčiace ženy.
 • Môžu Mobivenal užívať deti?
 • Nie, Mobivenal je vhodný pre užívateľov od 18 rokov.
 • Mobivenal alebo Detralex?
 • Obe liečivá obsahujú rovnaké účinné látky a dokonca aj v rovnakom pomere. Rozdiel je však v klasifikácii liečiv. V prípade Detralexu ide o registrovaný liek, ktorého účinnosť je overená testami a kontrolovanými štúdiami. Pri výživových doplnkoch ako Mobivenal je vykonávaný iba test, ktorý je schopný preukázať iba ich neškodnosť. Mobivenal teda nie je klasifikovaný ako liek, ale ako výživový doplnok. Poradiť sa môžete so svojím lekárom. Cena Mobivenalu je nižšia ako v prípade lieku Detralex.
 • Môžem užívať Mobivenal dlhodobo?
 • Pre dosiahnutie správnych účinkov je vhodné užívať Mobivenal po dobu minimálne 2-3 mesiacov. Je vhodné ho užívať aj dlhodobo bez prestávky.
 • Mobivenal micro a Mobivenal micro simple. Aký je rozdiel?
 • Účinky oboch produktov sú rovnaké, avšak v príapde Mobivenal Micro je pridanou látkou aescín, ktorý je účinný v boji proti opuchom a zápalom. Mobivenal micro simple je doplnkom, v ktorom aescín absentuje. Vhodný je teda pre pacientov, ktorým táto látka spôsobuje alergickú reakciu.

Záver

Problém s kŕčovými žilami, hemoroidmi, časté opuchy nôh alebo si chcete zabezpečiť prevenciu voči týmto symptómom, Mobivenal je vhodným druhom výživového doplnku a liečiva v jednom. Účinné látky ako diosomín, hesperidín a aescín sú pre ľudský organizmus veľmi potrebné. Užívaním Mobivenalu teda rozhodne chybu neurobíte. Navyše ide o výživový doplnok, ktorý má veľmi kvalitné hodnotenia a práve skúsenosti pacientov sú najlepším overovacím faktorom. Poteší aj dostupnosť doplnku v lekárňach či v e-shopoch a pre užívateľov aj priaznivá cena.

Alternatívne produkty

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 02.04.2019
Hodnotenie článku:
(89.6%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

08/04/2019 08:13
Kaja

Kúpila som ho svojej 80-ročnej mame a zatiaľ je s ním spokojná. Dlhé roky má problémy so zápalmi žíl a Mobivenal jej s tým pomáha. Užíva ho už asi 3 mesiace a jej stav sa zlepšil.

08/04/2019 08:19
Adriána

Mám kŕčové žily a tento prípravok mi prieniesol úľavu. Je cenovo dostupný, bez receptu a rýchlo účinkuje. Keďže mám sedavé zamestnanie, problémy s nohami sa u mňa objavujú pomerne často, vždy siahnem po Mobivenale a ochvíľu sa cítim lepšie.

10/09/2019 15:20
Blaži

Kvôli problémom s hemoroidmi som užívala Detralex, ale posledný rok užíval Mobivenal a môžem povedať, že účinok je presne rovnaký a pritom je Mobivenal oveľa lacnejší.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že si chcete do svojej domácnosti zaobstarať ďalšiu, ale menšiu chladničku, ktorá bude doplnková, minibar môže byť to pravé orechové.

Majte krásne a zdravé ruky aj nechtyMajte krásne a zdravé ruky aj nechty

Správna starostlivosť o ruky a nechty zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, aby vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Ako na to sa dočítate v našom článku.

Glykemický index potravín a glykemická záťaž – potraviny s nízkym a vysokým glykemickým indexomGlykemický index potravín a glykemická záťaž – potraviny s nízkym a vysokým glykemickým indexom

Glykemický index je nástroj, ktorý sa často používa na podporu lepšej regulácie hladiny cukru v krvi. Môže pomôcť zvýšiť povedomie o tom, čo si dávate na tanier.