Neocapil dermálny roztok – recenzia, zloženie, vedľajšie účinky prezradí príbalový leták

Už v mladom veku sa stáva, že ľudia prichádzajú o vlasy. Často to neriešia a pripisujú to zmenám ročného obdobia. Za normálny stav sa pokladá, keď vám denne vypadne okolo 60 vlasov. Ak toto množstvo presiahne 100 vypadnutých vlasov, môže ísť o vážny zdravotný problém, ktorý je potrebné čo najskôr riešiť. Nemusíte sa hneď báť, že máte rakovinu, pravdepodobne ide len o genetickú predispozíciu alebo vplyv stresu, či hormonálnu nerovnováhu. Najlepším krokom je vyhľadať lekára.

Neocapil dermálny roztok na liečbu vypadávania vlasov recenzia

Ak lekár u vás nepotvrdí žiadne vážne ochorenie, s najväčšou pravdepodobnosťou vám odporučí Neocapil, tekutý roztok na obnovenie vlasovej štruktúry. Všetko, čo potrebujete vedieť o Neocapile, nájdete na tomto mieste.

Dermálny roztok Neocapil na obnovu rastu vlasov a zmiernenie vypadávania vlasov v súčasnosti nie je v predaji. Jeho dostupnosť môžete sledovať na stránke ✅ internetovej lekárne Dr.Max.

Neocapil – rýchly prehľad

Neocapil je kožný roztok určený na vonkajšie použitie. Obsahuje liečivo Minoxidil, ktoré podporuje rast vlasov a zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov. Používa sa na lokálnu liečbu straty vlasov u dospelých od 18 rokov, ktorú spôsobuje najmä hormonálna nerovnováha. Účinkuje aj v oblastiach, kde nastali už lysé miesta, teda miesta bez vlasov. Aplikuje sa pomocou rozprašovača na pokožku hlavy 2-krát denne. Je dostupný v kamenných a v online lekárniach bez lekárskeho predpisu. Používajú ho mnohí ľudia na odporučenie svojho lekára. Je určený na dlhodobé používanie.

Zloženie

Neocapil obsahuje len jednu základnú látku a tou je Minoxidil (v množstve 20 mg na 1 mililiter). Ide o liečivú látku, ktorá má preukázateľný pozitívny vplyv pri liečbe vypadávania vlasov. Látka nielenže potláča, resp. tlmí nadmernú stratu vlasov, ona aj podporuje nový rast vlasov na miestach, ktoré sú už lysé. Ak človek nie je alergický a dobre znáša toto liečivo, môže ho používať nepretržite, pretože vyživuje a posilňuje aj existujúce vlasy. O vlasové folikuly sa stará tak, aby stíhali vyživovať celý vlas od korienkov až po konce.

Ďalšie zložky: etanol 96 %, propylénglykol, čistená voda

Účinky dermálneho roztoku

Minoxidil pracuje na základe mechanizmu otvárania draslíkového kanála a na princípe rozširovania krvných ciev. To zlepšuje vyživovanie buniek, ktoré sú súčasťou vlasových folikulov. Folikuly sú tak vo vyšších dávkach zásobované kyslíkom, krvou a ďalšími živinami. Schopnosťou Minoxidilu je aj to, že ak sa už v pokožke nenachádza vlasový folikul, kyslík, krv a živiny v bunkách odlúpnu časti z iného folikulu, ktoré Minoxidil cez enzým sulfotransferázy začne vyživovať. Výsledkom je, takpovediac, staronový, silnejší a lepšie vyživovanejší folikul, z ktorého postupne vyrastá nový vlas. Účinky Neocapilu sú pomalšie v prípade, ak sa na pokožke hlavy nachádzajú už veľké miesta bez vlasov. To však neznamená, že neúčinkuje. V tomto prípade potrebuje len viac času, samozrejme, za neprestajného aplikovania roztoku.

Neocapil balenie 2+1

Neocapil:

  • tlmí vypadávanie vlasov,
  • zastavuje nadmernú stratu vlasov,
  • vyživuje a posilňuje už existujúce folikuly,
  • podporuje rast nových, zdravých vlasov s pevnými folikulmi,
  • folikuly vyživuje potrebnými živinami, krvou a kyslíkom,
  • účinkuje u všetkých vekových kategórií od 18 rokov, u starších ľudí síce pomalšie, ale predsa,
  • hoci pomalšie, ale zato účinnejšie podporuje rast vlasov aj na miestach, kde sa nachádzajú väčšie miesta bez vlasov.

Pre koho nie je vhodný?

Neocapil nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy a ani pre deti od 18 rokov. Nie preto, že by nejakým spôsobom mohol ohrozovať túto skupinu, ale preto, že pri tejto skupine ľudí neboli vykonané štúdie pôsobenia a účinku. Z podobných dôvodov sa neodporúča užívať ani starším ľuďom nad 65 rokov. Nie je určený ani pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek v Neocapile.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Medzi časté možné vedľajšie účinky Neocapilu patrí: podráždenie kože, svrbenie, ekzém, šupiny. Ak sa u vás prejaví nejaká alergická reakcia, ako sú opuch tváre alebo problémy s dýchaním, okamžite kontaktujte svojho lekára. Urobte tak aj v prípade, ak sa v súvislosti s používaním Neocapilu cítite zle. Ďalšie vedľajšie účinky nájdete na adc.sk.

Dermálny roztok Neocapil – zloženie, účinky

Doposiaľ neboli známe žiadne negatívne vplyvy, pri kombinácii užívania Neocapilu a iných liekov. Ak však užívate nejaké lieky na vysoký krvný tlak, je dobré, aby by ste svoje prehliadky, pri používaní Neocapilu, podnikali častejšie a nezabudnite lekárovi spomenúť, že používate alebo by ste chceli používať Neocapil.

Ak používate iné produkty na podobnom princípe ako je Neocapil, kontaktujte svojho lekára, či je vhodné používať Neocapil súčasne s iným podobným liečivom.

Dávkovanie a užívanie

Neocapil je určený na posilnenie vlasových folikulov (vlasových korienkov). Prostredníctvom rozprašovača sa nanáša na úplne suchú pokožku hlavy. Nanášajte hlavne na miestach, kde ste spozorovali najväší úbytok vlasov. Aplikuje sa 2-krát denne. Na jednu aplikáciu spadá 10 dávok (streknutí), je to aj maximálna dávka v rámci jednej aplikácie a táto dávka zodpovedá 1 ml roztoku. Maximálna denná dávka nesmie prekročiť 2 ml, teda 20 dávok. Po aplikácii si vlasy nesušte fénom a ani neumývajte. Nechajte Neocapil pôsobiť.

Neocapil - balenie a cena

Dermálny roztok Neocapil sa vyrába v tekutej forme, predáva sa v sklenenej fľaštičke s objemom 50 ml. Na pokožku hlavy sa nanáša pomocou rozprašovača. Aj napriek tomu, že obsahuje účinné liečivo, predáva sa bez lekárskeho predpisu. Predáva sa len v tomto jednom variante, teda v 50 ml balení a cena Neocapilu sa pohybuje okolo 18 až 20 €.

Skúsenosti a recenzie

Na portáli heureka.sk sa k Neocapilu vyjadrujú ľudí pozitívne. Ďakujú prípravku za nové vlasy a za záchranu vlasov. Väčšina užívateľov sa k nemu dostala cez odporúčanie svojho dermatológa. Pacienti tvrdia, že je výborný a jediné čo mu vytýkajú, je jeho dlhšie používanie a pomalší nástup viditeľných účinkov. Všetko však chce svoj čas. Radšej si počkajte na nové, silné vlasy a posilnite tie, ktoré vám zostali, akoby ste ich nemali mať vôbec. Buďte precízni pri aplikovaní a starajte sa aj o prísun potrebných vitamínov, látok a minerálov prostredníctvom stravy.

Recenzie a skúsenosti s dermálnym roztokom Neocapil

Naše skúsenosti

Používam Neocapil už asi rok. Odporučila mi ho endokrinologička. Mám riedke, jemné vlasy, ktoré mi hocikedy začali vo veľkom padať. Krvné testy, MR mozgu a aj samotnú štítnu žľazu mám relatívne v poriadku. Keďže sa nič vážne nezistilo, odporučila mi lekárka Neocapil a som s ním veľmi spokojná. Vidím zlepšenie a to najviac pri česaní a po ručnom prechádzaní si po prameňoch vlasov. V ruke a na kefe mi už nezostáva toľko vlasov, ako predtým. Veľmi sa z toho teším, pretože ja som už na vlasy vyskúšala naozaj čokoľvek a odkedy používam toto, s ničím už radšej ani neexperimentujem.

Podľa môjho názoru je nevýhodou, že ho nemôžu používať tínedžeri a tehotné či dojčiace ženy. Hlavne v týchto obdobiach sa mení hormonálna štruktúra tela, začínajú sa prejavovať aj hormóny, ktoré doteraz "spali". Tieto zmeny sa často prejavujú aj na úbytku veľkého množstva vlasov.

Najčastejšie otázky a odpovede

Ako dlho sa má používať Neocapil a kedy uvidím prvé účinky?

Neocapil je určený na dlhodobé používanie. Odporúča sa ho používať minimálne po dobu 3 mesiacov. My odporúčame používať ho dovtedy, pokým neuvidíte zlepšenie a ešte aj dlho potom, aby sa efekt poriadne zafixoval. Zastavenie vypadávania vlasov pocítite približne po mesiaci. Nárast nových vlasov trvá podstatne dlhšie, zhruba 3 mesiace. Každopádne, je to individuálne, niekto môže uvidieť zmenu až po odporúčaných 3 mesiacoch a niekto už po mesiaci. U mladších mužov a žien je účinok lepší a viditeľný rýchlejšie.

Kde sa dá Neocapil kúpiť?

Neocapil si môžete zakúpiť v kamenných predajniach, ale aj prostredníctvom internetu. Overeným predajcom je online lekáreň drmax.sk, pilulka.sk alebo mojalekaren.sk.

Je vhodný pre deti a tehotné ženy?

Neocapil nie je vhodný pre deti, tehotné a ani pre dojčiace ženy. Neodporúča sa ani ľuďom nad 65 rokov.

Upozornenie

  • Pred tým, ako začnete používať Neocapil alebo pred tým, ako si ho zakúpite, si dôkladne preštudujte čo najviac dôveryhodných informácii o tomto liečive. Okrem tejto podrobnej recenzie si prečítajte aj písomnú informáciu, príbalový leták k Neocapilu, ktorý nájdete na adc.sk.
  • Neocapil je kožný roztok. Vzhľadom na to, že obsahuje liečivo, neprekračujte dennú maximálnu dávku 2 ml roztoku, čo činí 20 dávok (streknutí).
  • Je dôležité, aby ste si po aplikácii ruky a aj ďalšie miesta, kde sa Neocapil nechcene dostal, poriadne umyli studenou vodou.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Vitamíny na vlasy s biotínom Bloom Robbins Love is in the hair (účinky a skúsenosti)Recenzia: Vitamíny na vlasy s biotínom Bloom Robbins Love is in the hair (účinky a skúsenosti)

Hoci som ešte mladá žena, taktiež som sa nevyhla problému s výrazným padaním vlasov. Preto som sa rozhodla siahnuť po tak ospevovaných jednorožcoch od Bloom Robbins. Ako sa mi osvedčilo...

Recenzia: Vitamíny na vlasy pre mamičky od Bloom RobbinsRecenzia: Vitamíny na vlasy pre mamičky od Bloom Robbins

Trápi vás vypadávanie vlasov po pôrode? Potom skúste užívať vitamíny na vlasy pre mamičky :) Bloom Robbins vás očarí nielen skvelým zložením, ale aj hravým dizajnom a výbornou chuťou.

Recenzia: Powerlogy Upgraded Collagen Complex OrangeRecenzia: Powerlogy Upgraded Collagen Complex Orange

Dnes vám predstavíme kolagén Powerlogy, ktorý si získal srdce aj našej redaktorky. Aké sú jeho účinky na organizmus a prečo sa ho oplatí vyskúšať?