Simply You Ocutein Brillant Lutein – recenzie a skúsenosti

Svoje oči často namáhame a preťažujeme dlhodobou prácou pri počítači, častým používaním smartfónov a čítaním pri nedostatočnom svetle. Nášmu zraku však dáva zabrať aj nesprávna životospráva, konzumácia alkoholu a fajčenie.

Recenzia Simply You Ocutein Brillant Lutein 25 mg DaVinci

Toto všetko má vplyv na kvalitu zraku a ostrosť videnia. Namáhaným očiam môžeme pomôcť doplnením vhodných vitamínov, minerálov a látok v strave ale aj v rámci výživových doplnkov. Takýmto doplnkom je aj Simply You Ocutein Brilliant Luteín.

Čo je Simply You Ocutein Brilliant Luteín

Ocutein je prírodný výživový doplnok určený pre výživu a starostlivosť o oči, ktorý zlepšuje kvalitu a ostrosť zraku. Je zložený z látok, ktoré sa nachádzajú v našej strave, no bežne ich neprijímame dostatok. Na naše oči pôsobí škodlivé UV a ionizačné žiarenie, preto potrebujú ochranu pred oxidačným poškodením. Ocutein túto ochranu poskytuje kvôli zloženiu s antioxidantmi a ďalšími látkami.

Vďaka svojmu zloženiu má Ocutein Brilliant Luteín dvojaký účinok. Karotenoidy posilňujú obranný systém oka a chráni bunkovú štruktúru. Antioxidanty zase chránia pred voľnými radikálmi a pomáhajú znížiť poškodenie membrány v šošovke.

Zloženie

  • Luteín. Antioxidant patriaci do skupiny karotenoidov je dôležitou ochranou pre naše oči. Má schopnosť znížiť riziko sivého zákalu až o tretinu. Poskytuje očiam výživu a zlepšuje kvalitu zraku.
  • Vitamín A. Účinný antioxidant podporuje zdravie očí a očnej rohovky. Má vplyv na pigment rodopsín, vďaka ktorému dokážeme vidieť za šera. Je účinný proti rakovinotvorným látkam.
  • Kyselina listová. Pomáha pri bunkovom delení, je dôležitá pre mentálnu vitalitu. Podporuje trávenie aj srdce.
  • Zinok. Minerál, ktorý chráni oči pred oxidačným stresom. Upokojuje nervový systém a podporuje nielen zrak, ale aj čuch a chuť. Chráni pred predčasným starnutím.
  • Meď. Patrí k najsilnejším antioxidantom, zvyšuje odolnosť pred infekciami, podporuje správne fungovanie nervov.
  • Selén. Antioxidant, ktorý ochraňuje pred voľnými radikálmi, ochraňuje bunky, neutralizuje ťažké kovy. Priaznivo pôsobí pri zápalových ochoreniach a zamedzuje procesom starnutia.
  • Fosfatidylcholín. Dôležitý stavebný blok bunkových membrán. Vyživuje nervové vlákna a zvyšuje biologickú dostupnosť a vstrebávanie luteínu.

Dávkovanie a cena

Odporúčané dávkovanie je 1 tobolka denne. Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Cena Simply You Ocutein Brillian Lutein v balení so 120 kapsulami sa pohybuje od 22 do 37 EUR. Okrem toho sú k dispozícií aj balenia po 60 resp. 30 toboliek. Prípravky je možné dostať v kamenných a internetových lekárňach. 

Ďalšie variácie produktu

Skúsenosti s užívaním Ocutein Brilliant Lutein

S týmto produktom má skúsenosti mnoho užívateľom. Niekoľkí ho užívajú na odporúčanie očného lekára kvôli vysokému množstvu luteínu. Prípravok používajú ľudia, ktorí často pracujú pri počítači, šoféri aj ľudia s rôznymi očnými ochoreniami, šedým zákalom, glaukómom, ľudia pred a po operácii očí, ľudia s degeneráciou makuly a zhoršeným zrakom.

Užívatelia spomínajú zlepšenie zraku, ostrejšie videnie, zlepšenie pocitu suchých a boľavých očí. Jedna užívateľka si pochvaľovala, že jej liek pomohol pri regenerácii po častých zápaloch očí. Aj keď nástup účinku sa rôzni, mnohí užívatelia pocítili zlepšenie už v krátkom čase. Ľudia, ktorí zrak často namáhajú pri počítači, pocítili, že únava očí sa nedostáva tak často a rýchlo a že už nepociťujú suché a svrbivé oči.

Užívateľka, ktorá mala problém so zmenou v oku na žltej škvrne udala zlepšenie po mesiaci a pol a uviedla, že vidí lepšie do diaľky. Užívatelia si pochvaľovali aj veľkosť a tvar toboliek, ktoré sa ľahko prehĺtajú. Kým niektorí si cenu vzhľadom na veľkosť balenia a zloženie pochvaľovali, iným sa prípravok zdal pridrahý. Jedna užívateľka však podotkla, že cena v internetových lekárňach môže byť až o 10 EUR lacnejšia než v kamenných lekárňach.

Recenzie a skúsenosti s užívaním Ocutein Brillant Lutein 25 mg na Heureke

Záverečné zhodnotenie

Ocutein je jedným z najkvalitneších produktov poskytujúcich očnú výživu na trhu. Užívatelia oceňujú jeho množstvo luteínu a mnohí uvádzajú pozitívne účinky a zlepšenie zraku. Ocutein obsahuje účinnú zmes karotenoidov a antioxidantov, ktorých sa nám zo stravy nedostáva dostatok, a tým zaručuje ochranu a vyživenie pre oči.

3 kvalitné alternatívyPublikované dňa: 28.10.2019
Hodnotenie článku:
(88.6%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...

Camilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenostiCamilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti

Prerezávanie zúbkov je prvá ťažká kapitola v živote bábätka. Výborným prostriedkom na tlmenie bolesti je   homeopatický tekutý roztok Camilia, po ktorom sa vášmu dieťaťu uľaví.