Oscillococcinum – homeopatikum na chrípku pre deti i tehotné. Zloženie, užívanie, účinky, cena

Chráňte sa pred chrípkou a nachladnutím skôr, ako vás zastihne nepripravených. Neužívajte antibiotiká počas prvých príznakov, skúste homeopatiu. Homeopatické lieky vám môžu naozaj pomôcť, nemajú vedľajšie účinky, dobre ich znáša tráviaci systém aj celkový organizmus tela a čo je skvelé, bez problémov môžu byť podávané aj malým deťom. Navyše, pre niektorých ľudí, najmä pre tehotné a dojčiace ženy, sú jedinou možnosťou, ako sa liečiť.

Oscillococcinum – recenzie, skúsenosti, cena

Dajte teda šancu Oscillococcinu, ešte skôr, ako vás chrípka a nachladnutie položí do postele.

Oscillococcinum si môžete vo väčšom (30 dávok) i menšom (6 dávok) balení zakúpiť v ✅ internetovej lekárni Dr.Max. Väčšie balenie získate s dopravou zdarma. 

Čo je to Oscillococcinum?

Oscillococcinum je známy homeopatický liek, ktorý vďaka svojmu charakteru možno užívať bez obmedzenia a bez vedľajších účinkov. Pozostáva z extraktu z pečene a srdca kačice Anas barbariae. Ľahko sa dávkuje, je možné ho podávať deťom aj tehotným. Predáva sa vo forme tabliet v ampulkách, je dostupný bez lekárskeho predpisu v kamenných i v online lekárniach. Je to vysoko kvalitný produkt, o čom svedčí aj firma, ktorá ho vyrába. Čo všetko by ste ešte mali vedieť pred tým, ako si ho objednáte?

Výrobca

Homeopatický liek Oscillococcinum vyrába spoločnosť Boiron, ktorá sa zaoberá výrobou homeopatických liekov už od roku 1932. Vznikla na podnet 2 bratov, lekárnikov Jeana a Henriho Boironovcov. Keďže išlo naozaj o vysokokvalitné liečivá, v roku 1965 sa zaradili do francúzskeho liekopisu, neskôr do amerického a v roku 1995 aj do európskeho. Prísne požiadavky na vysokú kvalitu výrobkov neustále pretrvávajú, dokonca sú ešte prísnejšie ako v prvopočiatkoch – kvalitu kontroluje vyše 120 farmaceutov. Cieľom bratov bolo nielen presadiť sa vo svete farmácie, ale dosiahnuť to, aby sa do medicíny začlenili aj homeopatické lieky, čo sa podarilo. To, že ide o overeného výrobcu s najvyššou kvalitou, svedčí aj pôsobenie firmy Boiron vo viac ako 50 krajinách sveta.

Homeopatický liek Oscillococcinum vyrába spoločnosť Boiron

Zloženie Oscillococcinum

Oscillococcinum obsahuje len prírodné látky, bez zbytočnej chémie. Nachádza sa v ňom filtrovaný autolyzát z pečene a srdca kačice Anas barbariae (Kačica pižmová). Čím sa táto látka vyznačuje?

Filtrovaný autolyzát z pečene a srdca kačice, ktorá je známa aj pod názvom Husokačka Barbarie, sa v Oscille nachádza celkovo 200 K (stupeň riedenia), pričom v jednej dávke je 0,01 ml. To, že ide o autolyzát znamená, že látka vznikla samonatrávením, teda čisto len vplyvom vlastných enzýmov tela. Nato, aby sa použila V Oscille, sa upravuje Korsakovovou metódou, ktorej základom je ultra čistá voda. Tak sa látka upraví filtráciou, čím sa očistí a dosiahne tú najvyššiu kvalitu.

Okrem vyššej spomenutej účinnej látky, sa v Oscillococcine nachádzajú aj doplnkové a pomocné zložky sacharóza a laktóza.

Účinky Oscilla

Liečivo Oscillococcinum sa predáva predovšetkým v čase chrípok a nachladnutia. Znamená to, že najväčší dopyt po Oscille je v mesiacoch október až apríl. Medzi jeho účinky patrí posilnenie imunity a zlepšenie chrípkových stavov či príznakov nachladnutia. Niekedy je už v tomto čase neskoro a liek nezaberie tak, ako by ste čakali, preto navrhujeme užívanie predovšetkým pred chrípkovým obdobím, ako prevenciu. Oscillo sa vyznačuje 3 základnými účinkami, sú to:

✅ Zmierňuje prechladnutie a príznaky chrípky

Zvýšiť účinnosť môžete tak, že si Oscillo nasadíte hneď ako pocítite, že na vás niečo lezie. V prvotnej fáze prechladnutia a chrípky je, pochopiteľne, oveľa účinnejší než v štádiách, keď je choroba už rozvinutá. Podľa vášho zdravotného stavu sa prispôsobuje aj dávku užívania. Účinok by ste mali pocítiť čo najskôr. Ak vám aj možno hneď nezaberie, určite podporí rýchlejšiu rekonvalescenciu a zmierni príznaky. Oscillo črevné kultúry nelikviduje, naopak, posilňuje a vyživuje ich.

✅ Tíši bolesť, horúčku

Medzi hlavné príznaky chrípky, ale aj nachladnutia, patrí zvýšená telesná teplota. Oscillo zaberá aj na tento príznak chrípky a nachladnutia a pomáha znižovať horúčku rýchlo a bez toho, aby zaťažilo tráviaci trakt a organizmus celkovo.

✅ Posilňuje imunitu

Oscillo má prírodné zloženie, ktorého súčasťou nie je žiadna chemická látka, ktorá by negatívnym spôsobom vplývala na zdravie človeka. Práve preto sa odporúča užívať ho aj ako prevenciu. Posilní vašu obranyschopnosť a ak aj ochoriete, príznaky nebudú také silné alebo choroba nebude trvať príliš dlho.

Upozornenie

Oscillococcinum skladujte na suchom a tmavom mieste do 25 °C, mimo dosah malých detí. Spotrebujte do dátumu uvedenom na obale. Nespotrebovaný liek alebo liek po exspiračnej dobe vráťte do lekárne. Neprekračujte maximálnu dennú dávku, ktorá sa odlišuje od štádiá choroby. Ak užívate Oscillo a váš stav sa do 3 dní nepolepší, vyhľadajte lekára. Neužívajte v prípade alergie na ktorúkoľvek zo zložiek Oscilla. Všetky potrebné informácie ohľadne Oscillococcina nájdete aj na adc.sk.

Pre koho je a nie je vhodný?

Veľkým plusom tohto lieku je, že ho môžu užívať aj tehotné ženy alebo ženy, ktoré dojčia. Počas tehotenstva môže byť Oscillo jedinou pomocou na chrípku a nachladnutie, hlavne počas prvých 3 mesiacoch tehotenstva, kedy by tehotné nemali užívať žiadne antibiotiká či lieky, ktoré by mohli ohroziť ich i bábätko. Môže sa podávať aj malým deťom v období batoľaťa. Je vhodný prakticky pre každého, kto nemá alergiu na niektorú zo zložiek v Oscille. Buďte ale opatrní, pretože obsahuje sacharózu a laktózu.

Vedľajšie a nežiaduce účinky

Ide o homeopatický liek, o ktorých je všeobecne známe, že nedisponujú vedľajšími účinkami. Je dobre znášaný všetkými vekovými kategóriami, dokonca nie je žiadny problém ani pri užívaní popri iných liekoch. Jediným negatívnym a vedľajším prejavom Oscillococcina môže byť alergická reakcia na laktózu alebo sacharózu.

Oscillococcinum homeopatikum na liečbu chrípky

Dávkovanie a užívanie

Oscillococcinum je homeopatický liek, ktorý je možné dávkovať aj preventívne, hlavne počas chrípkovej epidémie, kedy sa užíva 1 dávka (celá ampulka piluliek) raz do týždňa. Pri objavení sa prvých príznakov chrípky sa užíva v celkovom množstve 4 dávky, medzi ktorými musí byť 6-hodinový odstup. Počas úplného prepuknutia chrípky, sa užíva 1 dávka ráno a 1 večer približne 3 dni. Ak sa stav pacienta nezlepší do 3 dní, alebo sa ochorenie zhorší, vyhľadajte lekára.

Dávka sa užíva tak, že sa nechá prirodzene rozpustiť pod jazykom. Pri dojčatách je povolené dávku rozpustiť v malom množstve vody a dieťa ju vypije pomocou dojčenskej fľaše. Najlepšie účinky dosahuje, keď sa užíva nalačno, aspoň 15 min. pred jedlom alebo až hodinu po jedle.

Balenie a cena

Oscillo sa vyrába vo forme tabletiek, ktoré sa nachádzajú v plastových tubičkách. Jedna tubička = 1 dávka. Predáva sa vo viacerých variantoch, pričom zloženie a forma sú stále rovnaké. Odlišuje sa len množstvom dávok v balení. Zaregistrované sú varianty s počtom dávok 3, 6, 12, 18 a 30. Bežne je dostupné len 6-kusové a 30-kusové balenie. Cenová ponuka znie nasledovne:

  • 30-kusové balenie Oscillococcinum stojí okolo 20 až 24 €,
  • cena 6-kusového balenia Oscillococcinum je približne 6 až 9 €.

Výhodnejšie balenie je 30-kusové, tzv. rodinné balenie, ktoré vám postačí na 30 dávok a ušetríte pri ňom až 16 eur.

Kde sa dá kúpiť?

Oscillococcinum nájdete v rozličných kamenných i internetových predajniach. Internetový nákup je určite výhodnejší, pretože poskytuje priestor na porovnávanie jednotlivých cien, z ktorých si môžete vybrať tú najvýhodnejšiu. Oplatí sa napr. v internetovej lekárni Dr.Max, kde za 30-kusové balenie zaplatíte 22,99 €, pričom aj dopravu máte zdarma.

Oscillococcinum príbalový leták

Skúsenosti a recenzie

Oscillococcinum je "liek", ktorý je pomerne obľúbený, dokazujú to aj recenzie. Naznačujú to aj hodnotenia a skúsenosti ľudí napr. na heureka.sk, kde nájdete množstvo recenzií, pričom ani jedna nie je negatívna. Všimli sme si, že ľudia ho ako prevenciu kupujú a užívajú najmä od októbra, ale niektorí ho užívajú aj celý rok. Tvrdíte, že najlepšie účinky má, mimo preventívneho užívania, počas prvých príznakov. Páči sa vám aj možnosť podávať Oscillo malým deťom a spokojné sú aj tehotné a dojčiace ženy. Negatívnou stránkou je vyššia cena, ale napriek tomu si ho ľudia kupujú, pretože účinkuje lepšie ako ktorékoľvek iné lieky.

Recenzie a skúsenosti s homeopatikom Oscillococcinum

Skúsenosti s homeopatikom Oscillococcinum

Najčastejšie otázky a odpovede

Je užívanie Oscilla závislé od jedla?

V podstate nie, ale v príbalovom letáku nájdete odporúčanie, ktoré hovorí, že lepšie je užívať Oscillococcinum nalačno alebo medzi jedlami. Presnejšie, asi hodinu pred jedlom alebo 15 min. po jedle.

Môže sa Oscillococcinum užívať, ak užívam iné antibiotiká na chrípku?

Áno, môžete užívať súčasne antibiotiká a Oscillococcinum. Neboli zistené žiadne negatívne interakcie a kontraindikácie pri tejto kombinácii. Každopádne, odporúčame sa o tom poradiť so svojím lekárom, ktorý vám povie aj to, či by ste mali medzi užívaním antibiotík a Oscillom dodržiavať nejaký časový odstup.

Ako dlho môžem Oscillococcinum užívať?

Výhodou Oscilla je, že ho môžete užívať po celý život. Vaša imunita bude silnejšia a budete odolnejší voči chorobám. Ak ho užívate preventívne, užívajte jednu ampulku týždenne, ak sa u vás už chrípka alebo nachladnutie objavilo, užívajte sústavne 3 dni a ak po 3 dňoch nepocítite zlepšenie, vyhľadajte lekára.

Kedy pocítim prvé účinky Oscillococcina?

Prvé účinky by ste ste mali pocítiť prakticky okamžite. Samozrejme, máme na mysli, že sa vám polepší, klesne vám teplota, budete sa cítiť o niečo silnejší.

Ako je to s Oscillococcinom a alkoholom?

Užívanie Oscillococcina s alkoholom sa neodporúča. Alkohol môže znižovať účinok Oscilla a vzhľadom na to, že ide o drahší produkt, boli by to len vyhodené peniaze. Preto vtedy, keď plánujete požívať alkohol, radšej Oscillo neužívajte.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti

Bioelixier slúži ako prevencia, ale mal by tiež zvýšiť energiu buniek, spomaliť starnutie a priaznivo nakopnúť imunitu. Či k tomu naozaj došlo, vám prezradím v recenzii.

Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)

Recenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunityRecenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunity

Zázvorový shot GymBeam patrí k jednoduchým a cenovo dostupným produktom na podporu imunity. Užíva ho aj náš redaktor Denis, ktorý sa v článku podelil o svoju osobnú skúsenosť.