Ozonicon emulgel – recenzia, skúsenosti. Zloženie a užívanie v tehotenstve prezradí príbalový leták

Krémy, gély a ďalšie prípravky na tlmenie bolesti a liečbu zápalu kĺbov a svalov, sú vo veľkej miere žiadané. Mnoho ľudí totiž trpí reumatickými bolesťami alebo má problémy s platničkami či kŕčovými žilami. Na trhu je dlhodobo množstvo prípravkov, ktoré liečbu bolestí sľubujú, no nie vždy účinne zaberajú.

Ozonicon recenzia, skúsenosti

V tomto článku sa dozviete, v čom je Ozonicon iný a aké skúsenosti s používaním majú jeho doterajší zákazníci.

Emulgel Ozonicon je dostupný v ✅ internetovej lekárni DrMax.sk. Pri nákupe nad 29,90 eura budete mať dopravu zadarmo.

Čo je Ozonicon

Na rozdiel od tabliet proti bolesti, Ozonicon sa aplikuje priamo na boľavé miesto a môže tak účinkovať rovno na mieste zápalu či poranenia. Výrobca gélu Ozonicon však tento produkt predstavuje ako niečo viac než bežný gél tlmiaci bolesť kĺbov. Ozonicon označuje za inovatívny medicínsky prostriedok s unikátnym zložením, ktorý si dokáže poradiť s akútnou aj chronickou bolesťou. Výrobca sľubuje rýchly nástup účinky, keďže molekuly účinnej látky dokážu na pokožke rýchlo pôsobiť a preniknúť k svalom či kĺbom, kde si poradia s bolesťou, opuchom i zápalom.

Výnimočnosť tohto gélu spočíva v jeho zložení. Ako už z názvu vyplýva, hlavou zložkou je ozón. Tento plyn sa v medicíne používa dlhodobo, najčastejšie v podobe ozónových injekcií. Ozón je účinný pri chronických bolestiach a zápalových ochoreniach kĺbov, podporuje prekrvenie, spevňuje cievy a pôsobí protizápalovo. Kým ozón sa zvykol používať len priamou aplikáciou lekárom či zdravotníckym personálom, vďaka unikátnej metóde ozonizácie je teraz možné mať ho po ruke aj doma, v podobe gélu.

Ozonicon obsahuje Ozolipoil, látku vytvorenú z ozónu, ktorý sa tejto spoločnosti podarilo stabilizovať za pomoci kyseliny olejovej, kyseliny alfa-lipoovej a acetátu vitamínu E. Tento gél a účinky ozónu preto využijú seniori s bolesťami kĺbov, pacienti trpiaci reumou, s posunutými platničkami, športovci pri regenerácii svalov, ľudia v pooperačných stavoch a mnohí iní. Ozonicon je totiž vhodný pre mladých aj seniorov, aktívnych ľudí, tehotné ženy aj deti.

Zloženie

 • Ozolipoil – Ide o kombináciu kyseliny olejovej a ozónu s kyselinou alfa-lipoovou a acetátom vitamínu E. Kyselina olejová je mononenasýtená mastná kyselina nachádzajúca sa prirodzene v tukoch, ozón je prírodný antioxidant, ničí mikroorganizmy a patogény, kyselina alfa-lipoová je látka so silnými antioxidačnými účinkami, ktorá podporuje detoxikačné procesy v tele, a vitamín E pomáha liečiť zápaly a jeho antioxidačné účinky pomáhajú pri liečbe reumatických bolestí.
 • Výťažok z kvetu Arnica montana – Ide o bylinku, ktorá podporuje obranyschopnosť, pomáha udržiavať zdravie kĺbov, podporuje obehovú sústavu, pomáha pri modrinách a odreninách. Je silný antioxidant a podporuje detoxikačné procesy v tele.
 • Výťažok z koreňa Harpagophytum Procumbens (čertovho pazúra) – Táto rastlina sa roky využíva pri liečbe reumatizmu a bolestí. Pôsobí regeneračne, obsahuje množstvo antioxidantov, spevňuje cievy a pomáha prekrvovať svalstvo. Má protizápalové účinky a odporúča sa aj pri dne, artritíde a ďalších ochoreniach.
 • Výťažok z listov Ribes Nigrum (čiernej ríbezle) – Aj keď ríbezľu poznáme skôr ako chutné ovocie, v medicíne je známa ako silný antioxidant, ktorý pôsobí protizápalovo a dokáže telo zbaviť nadbytku kyseliny močovej. Táto rastlina sa používa aj na liečbu reumy, tlmenie bolestí a kŕčov.
 • Glycerín – Je to látka, ktorá sa bežne nachádza aj v našej pokožke. V medicíne aj kozmetike sa bežne používa v krémoch či géloch.
 • Bromelain – Používa sa proti opuchom, znižuje zrážanlivosť krvi a podporuje zdravie kĺbov a svalov. Má regeneračné schopnosti a je potrebný aj pre podporu imunity.
 • Pantenol – Často sa používa v kozmetike kvôli svojim hydratačným a regeneračným vlastnostiam. Prispieva k hojeniu rán a zápalov a je používaný predovšetkým na liečbu kožných ochorení.
 • Mentol – V krémoch a géloch sa neraz používa vďaka svojim chladivým a osviežujúcim účinkom. Navyše má príjemnú a povzbudzujúcu vôňu.
 • Glukozamín – Je dôležitý pri liečbe osteoartritídy, znižuje bolesť a zápal kĺbov. Zároveň pomáha zlepšiť pohybové schopnosti kĺbov v procese zápalu.
 • Hydrolyzované glykozaminoglykány – Používajú sa hlavne v kozmetike. Majú regeneračné schopnosti, podporujú elasticitu, hydratáciu a regeneráciu rán, jaziev a kožných ochorení.

Ozonicon emulgel na liečbu bolesti

Účinky

Ozonicon je gél, ktorého hlavným účinkom je tlmenie chronických aj akútnych bolestí spôsobených osteoartritídou, traumatického a reumatického pôvodu. Hlavná zložka gélu, ozón, dokáže výrazne pomôcť pri regenerácii rán, zlepšiť metabolizmus buniek a má dezinfekčné a protizápalové vlastnosti. Rastlinné zložky prípravku majú zase silné protizápalové účinky, obsahujú množstvo antioxidantov a chránia chrupavky a bunky pred poškodením. Ozonicon gél možno použiť pri:

 • bolestiach krčnej chrbtice
 • bolestiach svalov
 • poúrazových stavoch a liečbe
 • problémoch s kŕčovými žilami
 • spevňovaní ciev
 • bolestiach kĺbov a kolien
 • bolestiach spojených s posunutými platničkami
 • hojení rán (pozor, nevhodný na otvorené rany)
 • a ďalších chronických i akútnych bolestiach

Vyberáme z nášho katalógu

Použitie

Gél Ozonicon sa používa veľmi jednoducho. Je určený len na vonkajšie použitie a natiera sa priamo na boľavé miesto. Prípravok je potrebné dobre vmasírovať a nechať pôsobiť. Ozonicon má rýchly nástup účinku a bolesť zvykne úplne vymiznúť do niekoľkých dní. Výhodou je, že vďaka svojmu zloženiu možno Ozonicon používať aj pri ultrazvuku a elektroforéze. Gél je možné použiť 2 – 3x denne až do úplného vymiznutia príznakov, pokiaľ lekár neurčí inak.

Pozor, pri dlhodobom užívaní gélu na konkrétnom mieste môže vzniknúť precitlivenosť. V takom prípade sa odporúča liečba prerušiť a ďalšie používanie konzultovať s lekárom.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Väčšina medicínskych prípravkov je spojená aj s vedľajšími účinkami a kontraindikáciami. V prípade gélu Ozonicon však neboli doposiaľ zaznamenané žiadne vedľajšie účinky, precitlivenosť či alergické reakcie. Ozonicon nepoužívajte, ak ste v minulosti zaznamenali precitlivenosť či alergickú reakciu na akúkoľvek jeho zložku. Pokiaľ by ste sa pri užívaní prípravku stretli s akýmikoľvek vedľajšími účinkami, liečbu prerušte a poraďte sa so svojím lekárom. Gél je možné použiť aj u tehotných žien a detí, no nie je vhodný pre deti mladšie ako 2 roky.

Prípravok vždy skladujte na tmavom a suchom mieste mimo dosahu detí a gél po použití vždy dobre uzatvorte. Pokiaľ zistíte, že má gél poškodený obal, je po exspirácii alebo bol otvorený dlhšie ako 6 mesiacov, takýto prípravok naďalej nepoužívajte.

Ozonicon príbalový leták

Cena

Gél Ozonicon možno zakúpiť v kamenných aj internetových lekárňach. Jeho predaj sa neviaže na lekársky predpis. Cena 100 g gélu Ozonicon sa v internetových lekárňach pohybuje v rozmedzí od 12 do 18 eur. Okrem ekonomickejšieho 100 g balenia však možno zakúpiť aj menšie 50 g balenie. Jeho cena sa v internetových lekárňach pohybuje v rozmedzí od 9 do 14 eur. Väčšie balenie sa oplatí z cenového hľadiska, menšie zas vtedy, ak si gél kupujete prvý raz, resp. ak máte menšiu spotrebu, alebo ako menšie cestovné balenie.

Recenzie a skúsenosti

S gélom Ozonicon má skúseností už viacero užívateľov, ktorí zanechávajú takmer výhradne pozitívne recenzie. Väčšine gél pomohol a utíšil bolesti aj vtedy, ak im iné gély a krémy nezaberali. Krém vraj zaberá na reumu, bolesti kĺbov, kolien i dlhodobých bolestí. Niektorí užívatelia vyjadrili spokojnosť aj preto, že mnohé iné produkty im pri bolesti nezabrali, no s gélom Ozonicon nastal účinok okamžite. Bolesť vraj od začiatku stlmí a po niekoľkých dňoch úplne vymizne.

Recenzie a skúsenosti s emulgelom Ozonicon

Záverečné zhodnotenie

Ozonicon predstavuje unikátny medicínsky prípravok na tlmenie bolestí a zápalu spôsobených reumou, chronickým alebo akútny pôvodom. Jeho jedinečnosť spočíva práve v jeho zložení – ozón sa na liečbu týchto ťažkostí používa už roky, no keďže ide o prchavý plyn, doposiaľ nebola možná jednoduchá a rýchla aplikácia v pohodlí domova. Stabilizovaním ozónu touto technológiou vznikol gél Ozonicon, ktorý jednoduché používanie umožňuje. Doterajší zákazníci majú s gélom skutočne pozitívne skúsenosti a nedajú naň dopustiť, keďže nie všetky produkty na tieto ťažkosti účinne zaberajú. Veľkou výhodou tohto produktu je jednoznačne aj kombinácia ďalších účinných látok, ktoré posilňujú zdravie chrupaviek, kĺbov, celkového organizmu a pôsobia protizápalovo. Plusom je rozhodne aj to, že výrobok nemá doposiaľ žiadne známe vedľajšie účinky, je bezpečný, veľmi dobre znášaný a vhodný aj pre deti a tehotné ženy.


Autor článku

 Stanislava Havrilová

Moje záľuby sa vždy točili okolo kreatívnych činností a jazyka. Bavilo ma kresliť, maľovať, písať a učiť sa cudzie jazyky. Aj to ma doviedlo k...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Karpálny tunel – príznaky, diagnostika, liečba, prevencia + cviky na karpálny tunelKarpálny tunel – príznaky, diagnostika, liečba, prevencia + cviky na karpálny tunel

Máte sedavé zamestnanie, často a dlhodobo pracujete s myškou a klávesnicou? Trápi vás brnenie v prstoch, opuch či bolesť zápästia? Môže ísť o syndróm karpálneho tunela.

Detoxikácia organizmu – strava, vhodné produkty, vedľajšie účinky. Ako vplýva na chudnutie?Detoxikácia organizmu – strava, vhodné produkty, vedľajšie účinky. Ako vplýva na chudnutie?

Cítite sa slabí a neustále unavení? Trápi vás stres, časté ochorenia a výkyvy telesnej hmotnosti? Možno aj u vás nastal čas na detox.

Je soľ zdravá? Morská, himalájska, lávová, údená soľ – účinky na zdravieJe soľ zdravá? Morská, himalájska, lávová, údená soľ – účinky na zdravie

Soľ je dôležitá nielen pri príprave jedla na zvýraznenie chutí, no má nezastupiteľnú úlohu aj v ľudskom tele. Poďte sa pozrieť, čo za známou skratkou NaCl stojí a odhaliť, čo ste o soli...