Pampers Aqua Pure vlhčené obrúsky – recenzia, skúsenosti, cena, použitie

Už od prvých dní dieťatka patria k povinnej výbave modernej mamičky aj vlhčené obrúsky. Sú veľkou pomocou pri prebaľovaní, pri utieraní rúk a úst dieťatka pri jedení, mimo domova, v parku či pri cestovaní. Mnoho mamičiek si to bez vlhčených utierok nevie predstaviť.

Pampers Aqua Pure recenzia, skúsenosti

Veľa značiek však používa alkohol a iné dráždivé zložky. Citlivá detská pokožka má však vyššie nároky. A preto vyvinula značka Pampers vlhčené utierky Aqua Pure.

Detské čistiace obrúsky Pampers Aqua Pure si môžete pohodlne zakúpiť v ✅ e-shope feedo.sk.

Vlhčené obrúsky Pampers Aqua Pure – v čom sú výnimočné?

Vlhčené obrúsky od Pampers sa pýšia svojím zložením, ktoré je prispôsobené potrebám a nárokom citlivej detskej pokožky a sú vhodné už pre novorodencov. Utierky sú vyrobené z BIO bavlny, čím poskytujú príjemný mäkký povrch, no zároveň sú dostatočne hrubé a pevné. Na rozdiel od iných vlhkých obrúskov, Aqua Pure neobsahuje žiaden alkohol, ktorý pokožku vysušuje, ale zvlhčuje ich prevažne voda. Tá tvorí až 99 % zloženia.

Zvyšné 1 % tvoria dermatologicky testované látky, ktoré pokožku jemne čistia a udržiavajú neutrálne pH. Aqua Pure neobsahuje ani žiadne parfumy, ktoré by mohli pokožku zbytočne podráždiť. Tieto obrúsky boli schválené aj Európskou spoločnosťou pre pediatrickú dermatológiu, ktorá potvrdila ich vhodnosť pre detskú pokožku. Vlhčené utierky Aqua Pure sú teda vhodné a bezpečné už pre novorodencov a môžu byť použité na utieranie rúčok, nožičiek, zadočku aj citlivej tváričky.

Zloženie

Základ obsahuje je tvorený z BIO bavlnených utierok, ktoré zvlhčuje prevažne voda:

 • BIO bavlna – utierky sú vyrobené z BIO bavlny prémiovej kvality, celulózy a polyesteru, ktoré poskytujú mäkkú a jemnú starostlivosť pre detskú pokožku,
 • voda – prečistená voda tvorí základ obsahuje, a to až 99 %.

Pampers Aqua Pure zloženie

Ďalšie látky v zložení tvoria len 1 % a ich úlohou je jemne čistiť a zároveň zachovať vlhčené utierky bez kontaminácie baktériami a mikroorganizmami:

 • hydrogenovaný ricínový olej PEG-40 – ide o emulgátor, ktorý sa často používa v kozmetike v tekutých čističoch, a dokáže veľmi jemne odstrániť znečistenie z detskej pokožky,
 • kyselina citronová a citrát sodný – slabá kyselina nachádzajúca sa v citrusových plodoch sa často pridáva do mydiel a pomáha udržiavať prirodzenú rovnováhu pH,
 • benzoát sodný – táto sodná kyselina sa vyskytuje v ovocí a bežne sa pridáva do kozmetiky, v ktorej zabraňuje kontaminácii mikroorganizmami; táto látka bola schválená ako bezpečná pre deti,
 • disodium edta – v kozmetike sa používa v kvapalných mydlách na podporu tvorby peny, pomáha udržiavať sviežosť utierok a predchádza mikrobiálnej kontaminácii,
 • sorbitan caprylate ­– používa sa v kozmetike ako jemný emulgátor, ktorý má konzervačné účinky.

Hlavné výhody vlhčených utierok Aqua Pure

Medzi hlavné výhody týchto utierok musíme zaradiť:

 • Komfort, ktorý detičkám poskytuje jemný mäkký povrch z BIO bavlny. Utierky sú tak príjemné na dotyk a vyhovujú detskej pokožke.
 • Minimum chemikálií, žiaden alkohol ani parfumácia. Aj keď niektoré zložky môžu vyvolať podráždenie, ide o minimum prípadov a väčšine detičiek tieto obrúsky vyhovujú.
 • Odolnosť a hrúbka vlhčených obrúskov zas pomôže pri jednoduchom čistení. Obrúsky sa netrhajú, vydržia pri umývaní, a preto mnohokrát postačí na použitie aj jeden obrúsok.
 • Balenie obrúskov je tiež výhodou. Je praktické a kompaktné s plastovým uzáverom, vďaka ktorému vydržia utierky vlhké dlhšie.
 • Napokon treba spomenúť vôňu utierok. Aj keď utierky nie sú parfumované, majú príjemnú vôňu, čo sa o niektorých neparfumovaných výrobkoch nedá povedať.

Vlhčené utierky Pampers Aqua Pure v praktickom balení s plastovým uzáverom

Problém vlhčených utierok Pampers Aqua Pure

Značka Pampers prišla s radom produktov Aqua Pure v snahe vyhovieť ekologickým potrebám svojich zákazníkov a svoje vlhčené utierky sa snažila vytvoriť s čo najmenším množstvom chemikálií. Do svojho zloženia predsa len musela pridať zopár látok, ktoré pôsobia konzervačne, čistiaco a predchádzajú mikrobiálnej kontaminácii. Niektorí zákazníci s nimi však majú problém.

Ide konkrétne o benzoát sodný a hydrogenovaný ricínový olej PEG-40, ktoré sú skutočne v malých množstvách pre bežného človeka neškodné, no v niektorých prípadoch môžu spôsobiť podráždenie pokožky. Ide o prípady, keď má dieťa skutočne citlivú pokožku alebo už má na pokožke zadočku zapareniny, vyrážky alebo iné podráždenie. Podobne je na tom aj kyselina citrónová, ktorá je sama osebe slabá a neškodná kyselina, no u niektorých detičiek môže vyvolať jemné pálenie. Tieto chemické látky teda vo väčšine prípadov sú úplne neškodné, no môže sa stať, že u niektorých detičiek vyvolajú podráždenie pokožky.

Vyberáme z nášho katalógu

Cena

Pampers Aqua Pure možno zakúpiť v kamenných aj internetových obchodoch, najmä v drogériách. Cena jedného balenia, ktoré obsahuje 48 ks vlhčených obrúskov, sa v internetových obchodoch pohybuje od 2,10 do 2,90 eura. Cena Aqua Pure vlhčených obrúskov je podľa niektorých zákazníkov o niečo vyššia oproti iným vlhčeným obrúskom, no pri kúpe môžete využiť väčšie, cenovo výhodnejšie balenia, akcie alebo internetové vyhľadávače, ktoré vám ponúknu balenie za najnižšiu cenu.

Väčšie balenia Pampers Aqua Pure sa oplatia viac

Skúsenosti

Pampers je overená značka, ktorá je na trhu už nejeden rok a na ktorú sú ľudia zvyknutí. Táto značka má zákazníkov po celom svete a jej produkty používajú mamičky a oteckovia s veľkou obľubou. Značka Pampers však nie je tradične spájaná so snahou ísť eko cestou a vyhnúť sa vo svojich výrobkoch chemikáliám. Preto bol rad výrobkov Aqua Pure medzi zákazníkmi viac než vítaný.

Vlhčené utierky si zákazníci skutočne nevedia vynachváliť. Na trhu predsa len ešte stále nie je toľko eko výrobkov bez zbytočných chemikálií za pomerne priaznivú cenu. Zákazníci si chvália predovšetkým zloženie – 99 % vody a len 1 % ďalších čistiacich a konzervačných látok, ktoré však neškodia zdraviu dieťatka. Okrem toho sú rodičia nadšení aj tým, aké vlhké sú tieto utierky, skvelo sa používajú pri čistení, majú príjemný mäkký povrch, nie sú parfumované a neobsahujú alkohol.

Recenzie a skúsenosti s vlhčenými obrúskami Pampers Aqua Pure

Kvôli vlastnostiam Aqua Pure vlhčených obrúskov ich zákazníci radi využívajú aj pri novorodencoch a vďaka praktickému uzáveru si ich berú na cesty a mimo domova. Mamička Veronika ocenila, že pre rozmer sú veľmi praktické do kabelky, preto u nej nikdy nesmú chýbať. Zákazníčka Monika zas tvrdí, že obrúsky sú veľmi praktické, ani príliš suché, ani príliš mokré a je rada, že nie sú parfumované.

Väčšina zákazníčok a zákazníkov opisuje, že toto zloženie je na detskej pokožke veľmi dobre znášané, no našla sa aj mamička, ktorá tvrdí, že tieto obrúsky spôsobujú zapareniny na zadočku. Zopár mamičiek si tiež všimlo, že utierky spôsobujú podráždenie vtedy, ak dieťa už vyrážky na zadočku má. Medzi negatíva výrobku zaradila jedna mamička aj rozmer vlhčených obrúskov – podľa nej by bol väčší rozmer vhodnejší a praktickejší. Ako negatívum bolo spomenuté aj množstvo utierok v balení, slabý uzáver a, samozrejme, niekoľko zákazníkov sa sťažovalo na cenu Aqua Pure vlhčených utierok, ktoré sa im oproti ostatným obrúskom zdali drahšie.

Záverečné zhodnotenie

Vlhčené utierky Pampers Aqua Pure sú medzi zákazníkmi obľúbené nielen kvôli značke s dlhoročnou tradíciou, ale najmä vďaka svojmu ekologickému zloženiu. Každá mamička chce pre svoje dieťatko to najlepšie, a preto mnohé siahajú po vlhčených utierkach bez alkoholu, parfumácie a zbytočných chemikálií. A presne to ponúka Pampers Aqua Pure, čo ocenili aj zákazníci. Asi za najväčšiu nevýhodu týchto utierok považujú zákazníci ich cenu v pomere k množstvu 48 ks v balení, no treba podotknúť, že ide o utierky z BIO bavlny a čo najvhodnejším zložením aj pre novorodencov, a teda kvalita sa v tomto prípade musela odraziť aj na cene.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...

Camilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenostiCamilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti

Prerezávanie zúbkov je prvá ťažká kapitola v živote bábätka. Výborným prostriedkom na tlmenie bolesti je   homeopatický tekutý roztok Camilia, po ktorom sa vášmu dieťaťu uľaví.