Pharma Activ Mumio - kompletná recenzia, vaše skúsenosti a cena v lekárni

Pevné a zdravé kosti sú pre mnohých samozrejmosťou. Nájdu sa však i ľudia, ktorí, bohužiaľ, tieto vlastnosti svojim kostiam priradiť nemôžu. Či už je to kvôli ľahšiemu úrazu, vážnej zlomenine, rôznym zdravotným problémom alebo je dôvodom vysoký vek. Čo by ste povedali na výživový doplnok, ktorý má schopnosť stimulovať bunky k syntetizovaniu väzieb vápnika v kostiach? Pharma Activ Mumio takýto účinok sľubuje.

Pharma Activ Mumio Shilajit

Mumio Shilajit je žlto-hnedá až čierna látka prírodného pôvodu, známa tiež pod názvom slzy hôr, prípadne slzy skál, horská živica. Vzniká v jaskyniach Himalájí usadzovaním, predovšetkým v Kirgizsku, ale i na Kaukaze, Altaji a v Tibete. Ide teda o „prírodou vyrobenú“ kvalitnú surovinu, ktorá regeneruje kostnú hmotu. Výsledkom sú silné kosti a pomoc pri prekonávaní veľkej fyzickej záťaže. Pozitívny vplyv však má i v oblasti imunity, povzbudivo pôsobí na celý organizmus.

K nákupu Pharma Activ Mumio získate v ✅ online lekárni Dr. Max dopravu zadarmo!

Zloženie a účinky

1 kapsula Pharma Activ Mumio obsahuje:

  • 200 mg Mumio (Asphaltum, Shilajit), vo výťažku min. 40 mg kyseliny fulvovej – pomáhajú udržiavať pevnosť kostí (slabé spevňujú, zlomené hoja rýchlejšie) a zdravie kĺbov, podporujú funkciu imunitného systému, mentálne a kognitívne funkcie, metabolizmus tukov a cukrov,
  • maltodextrín, horečnaté soli mastných kyselín (pomocné látky),
  • želatína (obal kapsuly).

Doplňujúca informácia: Kyselina fulvová je prírodná zložka nachádzajúca sa v organickom humuse (vzniká v procese, počas ktorého mikróby rozkladajú organické látky). Má unikátnu schopnosť priťahovať a udržiavať pozitívne a negatívne ióny. Vďaka tomu funguje ako prostriedok na vstrebávanie vitamínov a minerálov, ako prepravca živín či ako asistent pri obnove buniek.

Užívanie a dávkovanie

Podľa odporúčaní výrobcu je maximálna denná dávka stanovená na 1 – 2 kapsuly za deň. Tie je potrebné prehltnúť vcelku a zapiť dostatočným množstvom vody. Aby bol účinok optimálny aj z dlhodobého hľadiska, odporúča sa Pharma Activ Mumio užívať 2 – 3 mesiace. Ak ste po tomto doplnku stravy siahli preventívne, napr. staršia generácia, kúru opakujte 2x za rok.

Mumio v prírodnej forme

Doplňujúca informácia: Doposiaľ neboli zistené žiadne vedľajšie účinky. Pokiaľ neprekročíte hodnotu 400 mg Mumio za deň, nemali by ste pociťovať nežiaduce zdravotné ťažkosti.

Pre koho je, resp. nie je vhodný

  • Je vhodný pre tých, ktorí chcú udržiavať pevnosť kostí alebo regenerovať kostnú hmotu po zlomeninách a úrazoch.
  • Je vhodný pre staršie osoby, unavené, oslabené a vyčerpané.
  • Je vhodný aj pre vegetariánov a vegánov.
  • Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.
  • Nie je vhodný pre deti.
  • Nie je vhodný pre osoby alergické na látky uvedené v zložení prípravku.

Vyberáme z nášho katalógu

Cena

1 balenie obsahuje 60 kapsúl, čo je podľa odporúčaného dávkovania množstvo postačujúce na 1 – 2 mesiace. Cena zaň sa pohybuje v rozmedzí od cca 9 do 16 eur, podľa prebiehajúcich zliav a akcií v lekárňach, eshopoch či špecializovaných predajniach. V porovnaní s konkurenciou tak ide o finančne prijateľnú investíciu do zdravia kostí.

Skúsenosti a recenzie

Priemerné hodnotenie Pharma Activ Mumio dosahuje na portáli Heuréka v čase písania recenzie 85 %. Z toho iba 1 zákazník produkt neodporúča, no zároveň uvádza, že z doterajšieho užívania výsledok nevie posúdiť. Zvyšné skúsenosti hovoria v prospech výživového doplnku, a to v súvislosti s posilnením kostí či dokonca imunity.

V internetových lekárňach a diskusných fórach sa užívatelia vyjadrujú podobne. Doplnok stravy odporúčajú najmä na základe rýchlej regenerácie kostí po rôznych úrazoch. Pochvalu dostala aj forma kapsúl, vďaka ktorej je vraj užívanie „chutnejšie“, keďže necítiť samotnú chuť prášku, ako to býva u niektorých prípravkov s obsahom mumia.

Z recenzií produktu:

Pharma Activ Mumio recenzie na heureke

Záverečné zhodnotenie

Mumio je využívané predovšetkým v ajurvédskej medicíne. Aj keď svojím sfarbením pripomína smolu, za účinnú a zdraviu prospešnú látku bolo označené už pred viac ako 3 000 rokmi. Tvorí ho množstvo stopových prvkov, aminokyselín, fosfolipidov, vitamínov a ďalších biologicky aktívnych látok. Nielen preto mu možno prideliť prívlastok vzácne. Keďže sa nachádza v ťažko dostupných miestach a vo vysokej nadmorskej výške, jeho „zber“ je pomerne náročný.

Konkrétnu lokalizáciu si predávajú miestni zberači z generácie na generáciu, pretože často predstavuje základný zdroj ich príjmu. Mumio je tak pre obyvateľov hodnotné z viacerých hľadísk. Predstavuje pozitívny prínos aj pre ľudský organizmus? Alternatívna medicína hovorí jednoznačne. Vedecké skúmanie stále prebieha. Vzhľadom na reakcie zákazníkov, cenu a doposiaľ neprejavené nežiaduce účinky však za vyskúšanie stojí.Publikované dňa: 16.03.2019
Hodnotenie článku:
(91.4%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

18/03/2019 15:06
Lucy

Tento produkt používam dlhodobo preventívne na posilnenie kostí, u mňa funguje. Mumio sme v rodine používali taktiež na liečbu preležanín a pooperačných rán, pri ktorých už nič nepomáhalo. Myslím, že aj cena je dostupná.

18/03/2019 15:08
Saša

Mne Pharma Activ Mumio vyhovuje, pretože je ľahko stráviteľné a vysoko účinné. Mám pomerne slabú imunitu, odkedy som ho však začala užívať, nebývam tak často chorá. Je to navyše prírodná forma vitamínov. Kto nemá rád kapsuly, prípadne sa mu nepáči ich veľkosť, si môže ich obsah vysypať do tekutiny, účinky sú rovnaké.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Čo na bolesť zubov? Cesnak, ocot, Flector alebo Paralen? Čo na bolesť zubov? Cesnak, ocot, Flector alebo Paralen?

Ostrá, pulzujúca alebo tupá bolesť zuba či ešte horšie bolesť viacerých zubov je nepríjemná záležitosť, ktorá vie parádne skomplikovať život človeka.   Čo však robiť v prípade, keď...

Domáce testy na pohlavné choroby Domáce testy na pohlavné choroby

Testy na pohlavné choroby si pacient musí u lekára vyžiadať sám, sú cenovo drahé a na výsledok sa čaká aj niekoľko dní. Prostredníctvom domácich jednorázových testov na pohlavné choroby...

Nadbytok či nedostatok jódu? Skúste riasy Kelp Nadbytok či nedostatok jódu? Skúste riasy Kelp

Jód je dôležitým prvkom – minerálom a predovšetkým dôležitou látkou, ktorú potrebuje náš organizmus pre svoje fungovanie. Aké má jód vlastnosti a funkcie? Ako doplniť v tele jód? Pomôžu...