Physiomer Baby – recenzia, skúsenosti, cena. Dávkovanie prezradí príbalový leták

Tesne po narodení si bábätká zvykajú na nové podmienky, na nový spôsob prijímania potravy, na nové veci, ktorého ich obklopujú. Je to náročný proces, počas ktorého si budujú imunitný systém. Hoci sa snažíte akokoľvek chcete, niekedy je nemožné držať dieťa úplne zdravé. Veľmi často sa stáva, že bábätká majú vplyvom suchého alebo príliš vlhkého vzduchu zapchatý noštek. Vtedy, ale hlavne keď ochorejú, je dôležité poskytnúť im tú najlepšiu starostlivosť.

Physiomer Baby – recenzia, skúsenosti

Pri chrípke a nádche má bábätko plný nos a nevládze dýchať. Svoje nepohodlie dáva najavo plačom. Táto kombinácia sťažuje nielen jeho dýchanie, ale aj spánok, počas ktorého sa budí. Potom je mrzuté, nie je oddýchnuté a je náročné ho znovu uspať. So všetkými týmito problémami, s bezproblémových dýchaním a s rýchlejším uzdravením, vám pomôže sprej do nošteka Physiomer Baby.

Nosový sprej Physiomer Baby si môžete pohodlne zakúpiť v ✅ internetovej lekárni Pilulka.sk.

Čo je to Physiomer Baby a na čo sa používa?

Physiomer Baby je izotonický sprej do nosa určený pre bábätká, ktorý sa predáva už vyše 30 rokov a vyrába sa podľa najprísnejších noriem. Používa sa pri ochoreniach dýchacieho systému, ale aj ako prevenica. Má protizápalové účinky, prečisťuje dýchacie cesty, podporuje imunitný systém. To všetko len vďaka morskej vode, ktorá sa v ňom nachádza v izotonickom pomere, čo znamená, že sprej obsahuje rovnaké množstvo soli ako všetky bunky v tele človeka (9 %). Nevyvoláva vedľajšie účinky, je určený prevažne pre dojčatá, ale môžu ho užívať aj dospelí. Physiomer Baby sa aplikuje do nosa bábätka pomocou špeciálnej hlavice.

Účinky Physiomer Baby

V tomto spreji pre dojčatá sa nachádza 100-percentná morská voda. Jeho hlavným účinkom je upokojenie podráždenej nosovej sliznice. V morskej vode v Physiomer Baby sú zachované vysoké množstvá minerálov a stopových prvkov.

Zabezpečuje čisté dýchanie

Vplyvom morskej vody sa do priestoru nosovej dutiny dostáva morská soľ plná jódu a horčíka. Blahodárne pôsobí na upchaté a zahlienené dýchacie cesty. Physiomer Baby sa stará o každú jednu časť dýchacieho systému (nos, sliznica, hltan a hrtan, pľúca spolu s pľúcnymi cíliami), čím bráni vzniku sekundárnych ochorení, ako je napr. zápal stredného ucha. Voda „prepláchne“ dutiny bábätka, čoho výsledkom je bezproblémové dýchanie.

Physiomer Baby má prírodné zloženie

Lepší spánok

To, že bábätko nie je rušené počas noci plným nosom, vedie aj k lepšiemu spánku a ten zase prispieva k rýchlej liečbe. Najlepším liekom na nachladnutie a chrípku je dlhý a kvalitný spánok. Navyše horčík, ktorý sa prirodzene nachádza v slanej morskej vode, upokojuje nervový systém a podporuje nerušený spánok. Bábätko je tak oddýchnuté a spokojné. Neplače, chutí mu jesť a liečba má podstatne lepší a rýchlejší priebeh. 

✅ Posilňuje imunitný systém

Zloženie morskej vody je podobné ľudskej krvnej plazme, čo znamená, že pri pôsobení v ľudskom organizme nepotrebuje špeciálnu modifikáciu nato, aby sa jej obsah vitamínov a minerálov dostal čo najskôr do krvného obehu a do celého tela. V morskej vode sa nachádza množstvo vitamínov a minerálov, aminokyselín, minerálnych solí a mikroorganizmov, ktoré majú antibiotické a antibakteriálne účinky. Navyše, soľ v morskej vode má dezinfekčné schopnosti, ktoré sa prejavujú v zmiernení nepríjemných symptómov pri prechladnutí, chrípke a bronchitíde.

Ďalšie účinky:

 • Hydratácia nosných dutín,
 • zvyšuje pohyb cílií (štetiniek, ktoré svojím pohybom posúvajú hlien smerom hore, von),
 • zmierňuje opuch nazálnej sliznice,
 • zabraňuje vzniku zápalu stredného ucha,
 • dezinfikuje, čím ničí vírusy a baktérie,
 • rýchlejšie uzdravenie, revitalizácia a regenerácia,
 • zabezpečuje čisté dýchanie a ľahšie zvládanie ochorenia,
 • vyššia obranyschopnosť organizmu,
 • vyššia okysličenosť krvi a zlepšenie krvného obehu,
 • ničím nerušený spánok,
 • zlepšuje dýchanie až o 45 %,
 • zmierňuje všetky príznaky ochorení a alergií, ktoré zaťažujú dýchací systém.

Vyberáme z nášho katalógu

Pre koho je a nie je určený?

Physiomer Baby je určený pre dojčatá od 0 do 3 rokov. Keďže produkt obsahuje len morskú vodu, je vhodný aj pre alergikov a pre tehotné a dojčiace ženy. Môžu si ho aplikovať aj dospelí ľudia a deti rôznych vekových kategórií. Hoci je určený pre novorodencov a pre dojčatá, neodporúča sa aplikovať ho skôr ako po 2 týždňoch od narodenia.

Dávkovanie a užívanie

Physiomer Baby sa môže aplikovať deťom aj denne ako prevencia. Pri ochoreniach, ktoré zahlieňujú dýchacie cesty, a pri prevencii sa dávkuje nasledovne:

 • Nádcha, upchatý nos a zápal horných dýchacích ciest (rinofaryngitída) = 4- až 6-krát denne do každej nosnej dierky. Použite okamžite potom, ako sa prejavia prvé príznaky problémového dýchania
 • Prevencia ORL (otorinolaringológia) a pre ľahšie fúkanie nosa = 1- až 2-krát denne

Ako aplikovať Physiomer Baby?

Pred aplikáciou Physiomer Baby si dôkladne umyte ruky. Podávanie (dávkovanie) Physiomer Baby bábätkám sa realizuje pomocou nadstavca so špeciálnym mäkkým hrotom, ktorý sa zavedie do nosa bábätka a stlačí sa. Jemným spôsobom sa uvoľní morská voda do nosovej dutiny priamo k nosovej sliznici. Po zavedení morskej vody do oboch dierok bábätko pravdepodobne niečo vylúči slinami cez ústočká von, keďže nemá ešte dostatočne vyvinutú klapku medzi hltanom a hrtanom, preto chvíľu počkajte. Následne bábätko zdvihnite, ako pri odgrgnutí, aby roztok stiekol smerom dole. Nadstavec pred a aj po aplikácii umyte pod tečúcou vodou.

Izotonický nosový sprej pre bábätká Physiomer Baby

Aké je balenie, koľko stojí Physiomer baby a kde sa dá kúpiť?

Bežne sa cena Physiomer Baby pohybuje v kamennej lekárni od 10 € vyššie. V online lekárňach môžete Physiomer Baby kúpiť aj v akcii za oveľa výhodnejšiu cenu (cca 7 €). Nájdete ho napr. v internetových lekárňach Pilulka a Dr. Max.

Recenzie a skúsenosti s Physiomer Baby

Physiomer Baby mamičky odporúčajú, nemajú s ním žiadny problém – ani s aplikáciou, ani so znášanlivosťou. Bábätkám pekne vyčistí noštek od hlienu a môžu spokojne dýchať. Používajú ho aj dospeláci a tiež si ho pochvaľujú. Mnohí tvrdíte, že ide o najlepší produkt pre bábätká, ktorý uvoľňuje nosové dutiny a jeho cena je v porovnaní s inými podobnými produktmi výhodná.

Recenzie a skúsenosti s nosovým sprejom Physiomer Baby na heureka.sk.

Najčastejšie otázky a odpovede

Kedy sa dostavia prvé účinky?

Prvé účinky sa dostavujú takmer okamžite po užití. Sú to približne 2 min.

Môžu Physiomer Baby užívať aj tehotné a dojčiace ženy?

Keďže je vhodný pre bábätká od 2. týždňa po narodení, je absolútne bezpečný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Aké varianty Physiomer Baby existujú?

Výrobca Physiomer Baby vyrába produkty aj pre staršie deti a pre dospelých. Jednotlivé varianty si viete zakúpiť aj podľa sily tlaku (= hypertonický Physiomer Baby) a aj s pridaným eukalyptom.

Upozornenie

Pred tým, ako začnete používať nosový sprej Physiomer Baby, dôkladne si prečítajte príbalový leták, ktorý je dostupný aj na adc.sk. Physiomer Baby neužívajte, ak už uplynul dátum spotreby, ktorý je uvedený na obale produktu. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosah malých detí. Neprekračujte maximálnu dennú odporučenú dávku.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Je soľ zdravá? Morská, himalájska, lávová, údená soľ – účinky na zdravieJe soľ zdravá? Morská, himalájska, lávová, údená soľ – účinky na zdravie

Soľ je dôležitá nielen pri príprave jedla na zvýraznenie chutí, no má nezastupiteľnú úlohu aj v ľudskom tele. Poďte sa pozrieť, čo za známou skratkou NaCl stojí a odhaliť, čo ste o soli...

Lecitín – účinky na pamäť, chudnutie i na pleť. Aká je cena, užívanie, je vhodný v tehotenstve?Lecitín – účinky na pamäť, chudnutie i na pleť. Aká je cena, užívanie, je vhodný v tehotenstve?

Čo je vlastne lecitín, na čo všetko je prospešný a pre koho je vhodný? Dozviete sa v článku.

Bolesť krížov z prievanu, v tehotenstve, pred menštruáciou – príčiny, cviky, liekyBolesť krížov z prievanu, v tehotenstve, pred menštruáciou – príčiny, cviky, lieky

Bolesť krížov je častým problémom športovcov, ľudí so sedavým zamestnaním i tých, ktorí majú nadváhu. Aké sú príčiny bolesti a ako proti nej bojovať?