Femibion 1 – Recenzia. Cena, skúsenosti, zloženie, dávkovanie

Zdravá výživa a správa strava sú témou, ktorou sa je vhodné zaoberať vždy, no predovšetkým v období plánovania tehotenstva a v jeho začiatkoch. V tehotenstve má ženský organizmus väčšie nároky na niektoré vitamíny, minerály a stopové prvky, ktoré žena potrebuje dodať nielen sebe, ale aj plodu.

Balenie Femibion 1 - recenzia, skúsenosti, zloženie, cena

Je to obdobie, kedy vyvážená strava a celkový životný štýl rozhodne o tom, ako sa bude dieťatko vyvíjať. A práve tento začiatok životnej cesty dieťatka je vhodné podporiť kvalitnou výživou v podobe výživových doplnkov pre tehotné ženy.

Cenovo výhodné balenie FemiBion 1 – 56 tabliet zoženiete napríklad v ✅ online lekárni Dr. Max!

Čo je FemiBion 1

FemiBion 1 je výživový doplnok určený špeciálne ženám plánujúcim počatie a tehotným ženám do 12. týždňa tehotenstva. Obsahuje vitamíny, ktoré žena v tomto období potrebuje, aby zabezpečila správnu výživu pre zdravý vývin plodu. Ide najmä o kyselinu listovú, ktorou sa dopĺňajú potrebné foláty.

Foláty sú látky zabezpečujúce látkovú premenu homocysteínu, delenie buniek, krvotvorbu a rast tkanív a buniek plodu. Ich nedostatok môže spôsobiť defekty neurálnej trubice plodu. FemiBion 1 obsahuje aj metafolín, ktorý poskytuje takú formu folátov, ktorú dokáže vstrebať organizmus každej ženy.

FemiBion 1 obsahuje tú správnu kombináciu látok potrebných pre ženy plánujúce počatie a čerstvé tehulky. Namiesto užívania niekoľkých rôznych výživových doplnkov tak stačí užiť jednu tabletu denne spolu s hlavným jedlom a o denný príjem vitamínov je postarané.

Výživa pri plánovaní a v prvých mesiacoch tehotenstva

Pri plánovaní a počas tehotenstva by si žena mala dať ozajstný pozor na to, ako sa stravuje a či plodu zabezpečuje dostatok makro a mikroživín. No najmä mikroživiny je niekedy ťažké prijať len v strave v dostatočnom množstve. Vývin dieťatka si vyžaduje viac než len snahu o zdravú stravu.

Nedostatok niektorých vitamínov, minerálov a stopových prvkov môže mať pre vývin plodu fatálne následky. Aj preto gynekológovia odporúčajú užívať výživové doplnky pre tehotné ženy. Potreby mikroživín sa počas tehotenstva líšia a pri snahe otehotnieť a počas prvého trimestra je potrebné užívať najmä kyselinu listovú, ktorá poskytuje foláty potrebné pre krvotvotbu, delenie bunie a rast tkanív.

V prvom trimestri netreba prehliadnuť ani železo, ktoré je veľmi dôležité pre krvotvorbu, jód, ktorý zabezpečí správny vývin nervovej sústavy, a vitamíny skupiny B, vitamín C, D a E, ktoré majú nezastupiteľné miesto pri vývine plodu a jeho imunitného systému a pomáhajú zmierniť únavu a vyčerpanie v prvých mesiacoch.

Zloženie

 • Kyselina listová (vitamín B9) je synteticky vyrábaný vitamín B, ktorý sa v tele premieňa na foláty. Práve tie sú potrebné v počiatočnom štádiu tehotenstva, pretože podporujú delenie buniek, rast tkanív, vývoj centrálnej nervovej sústavy plodu a krvotvorbu.
 • Metafolin je vhodný najmä pre tie ženy, ktorých organizmus má problém so vstrebávaním kyseliny listovej. Foláty z metafolinu dokáže každá žena využiť na 100 %, preto je túto látku dôležité dopĺňať v počiatočnom štádiu tehotenstva.
 • Jód je pre vývoj zdravej centrálnej nervovej sústavy dieťatka nevyhnutný. Má vplyv na celkový, fyzický aj psychický vývoj plodu. Jód je potrebný aj pre správnu funkciu štítnej žľazy a tvorbu hormónov.
 • Tiamín (vitamín B1) dokáže premieňať cukor na energiu, teda je potrebný pre odstránenie únavy a slabosti. Vitamín B1 je kľúčový aj pre vývoj plodu, najmä mozgu, srdca a nervového systému.
 • Riboflavín (vitamín B2) pomáha pri látkovej premene a vplýva na správne fungovanie nervového systému. Podieľa sa na vývine svalov, kostí a nervov plodu. Podporuje rast, zdravie očí, pokožky a tvorbu červených krviniek.
 • Niacín (vitamín B3) sa podieľa na látkovej premene, je dôležitý pre tvorbu energie, odstraňuje únavu a znižuje vyčerpanie. Prispieva k správnemu vývinu srdca, nervovej sústavy, svalov a k zdravému tráveniu a pokožke.
 • Kyselina pantoténová (vitamín B5) sa postará o látkovú výmenu a syntézu cukrov, tukov a bielkovín. Má vplyv na zdravie pokožky, kostí, vlasov a podporuje plodnosť. Je dôležitý pre pamäť, koncentráciu a psychiku, v tehotenstve pomáha odbúravať pocity únavy.
 • Pyridoxín (vitamín B6) je vitamínom, ktorý na začiatku tehotenstva pomáha zmierňovať ranné nevoľnosti, sucho v ústach a únavu. Je dôležitý pre imunitu dieťatka, vývoj nervovej sústavy, svalov a kostí. Má nezastupiteľnú úlohu pri tvorbe protilátok a červených krviniek.
 • Biotín (vitamín B7) sa nazýva aj vitamín krásy, pretože má vplyv na krásne a zdravé vlas, nechty a pokožku. Je významný pri metabolizme makroživín a pomáha udržiavať zdravú hladinu cukru v krvi. Biotín podporuje zdravý vývin a fungovanie nervovej sústavy a prispieva ku kvalitnému spánku.
 • Vitamín B12 prispieva k správnej látkovej premene, podporuje plodnosť a produkciu červených krviniek. Má významný vplyv na vývin a správne fungovanie imunitného systému bábätka.
 • Vitamín C pomáha vybudovať zdravý imunitný systém nielen bábätku, ale podporuje aj obranyschopnosť v tehotenstve. Pre plod je dôležitý kvôli tvorbe kolagénu a podporuje prijímanie a vstrebávanie železa.
 • Vitamín D3 podporuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu. Podieľa sa na delení buniek a vývoji kostry a svalov plodu. Je dôležitý pre nervovú sústavu, vitalitu, odbúranie únavy a pri dojčení podporuje tvorbu materského mlieka.
 • Vitamín E je dôležitý antioxidant, ktorý chráni bunky pred oxidačným stresom. Pomáha budovať zdravý imunitný systém, prospieva tvorbe svalov a ciev a je prospešný pre vlasy, pokožku a sliznice. Vitamín E je dôležitý ako prevencia potratov a podieľa sa na donosení zdravého plodu.

Účinky

 • obsahuje mikroživiny potrebné počas obdobia plánovania tehotenstva
 • poskytuje výživu pre plod v prvých 12. týždňoch tehotenstva
 • poskytuje rýchle doplnenie folátov na začiatku tehotenstva
 • podporuje zdravý vývoj plodu
 • prispieva k správnemu rastu kostry, svalov a nervového systému
 • podporuje správnu látkovu premenu a tvorbu energie
 • znižuje vyčerpanie a únavu
 • podporuje imunitný systém

Cena

Výživový doplnok FemiBion 1 nie je viazaný na lekársky predpis, a preto ho je možné zakúpiť ako v kamenných, tak aj v internetových lekárňach a e-shopoch zameraných na výživu. Jedno balenie obsahujúce 60 tabliet sa na internete cenovo pohybuje v rozmedzí 13 až 22 EUR. Pri odporúčanom dávkovaní 1 tableta denne vystačí balenia na 2 mesiace.

Produkt možno dostať aj vo verzii 30 tabliet za cenu cca 12€.

Skúsenosti

Prípravok FemiBion 1 získal množstvo pozitívnych hodnotení a medzi užívateľkami je obľúbený najmä vďaka svojej komplexnosti. Užívateľky ocenili, že obsahuje všetky vitamíny, ktoré ženy počas plánovania a na začiatku tehotenstva potrebuje a namiesto užívania niekoľkých rôznych tabliet a výživových doplnkovstačí užiť jednu tabletu FemiBion 1 denne.

Mnohým ženám a budúcim mamičkám odporúčal tento výživový doplnok ich gynekológ. Oproti podobným doplnkom obsahuje metafolin – formu kyseliny listovej, ktorú dokáže vstrebať organizmus každej ženy. Niektoré ženy totiž počas tehotenstva zistia, že ich telo nedokáže spracovať kyselinu listovú, a tak nemôžu doplniť foláty inak, ako prostredníctvom metafolinu.

Niektoré ženy si FemiBion 1 pochvaľovali v súvislosti so snahou otehotnieť. Jedna užívateľka ho začala brať na odporúčanie svojho gynekológa a po troch mesiacoch snaženia sa jej podarilo otehotnieť. Podobné skúsenosti s počatím mali viaceré užívateľky. Užívateľka, ktorá mala s počatím problém, sa podelila o svoju skúsenosť, kedy po prvom, neúspešnom tehotenstve začala brať FemiBion 1. S týmto prípravkom sa jej podarilo otehotnieť hneď a neobjavili sa problémy s krvácaním ako v predošlom tehotenstve.

Recenzie Femibion 1 na webe modrykonik.sk

Vedľajšie účinky a upozornenia

V zložení prípravku sa nachádza maltodextrín, ktorý by sa nemal užívať pri zriedkavých dedičných poruchách ako je sacharázo-izomaltázová deficiencia a glukózovo-galaktózová malabsorpcia. FemiBion 1 by ste nemali užívať ani vtedy, ak ste v minulosti zaznamenali precitlivenosť na akúkoľvek zložku prípravku a pri hypertyreóze. Dôležité je dodržiavať odporúčané dávkovanie a neprekračovať maximálnu dávku 1 tableta denne.

Záverečné zhodnotenie

Užívanie výživového doplnku FemiBion 1 je vhodný spôsob, ako sa pripraviť na tehotenstvo a zabezpečiť plodu správnu výživu od prvého dňa počatia až po 12. týždeň tehotenstva, po ktorom možno prejsť na FemiBion 2. S týmto prípravkom má skúsenosť mnoho žien, niekoľké na odporúčanie gynekológa.

Jeho výhodou je najmä doplnenie folátov, ktoré sú v prvom trimestri veľmi dôležité. Okrem kyseliny listovej je možné prijať ich vo forme metafolínu, ktorý dokáže spracovať organizmus každej ženy. Užívateľky si pochvaľujú vyvážené zloženie vitamínov, ale aj pomer ceny a kvality výrobku.Publikované dňa: 23.11.2019
Hodnotenie článku:
(89.2%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...

Camilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenostiCamilia perorálny roztok na zuby – recenzia, zloženie, cena, skúsenosti

Prerezávanie zúbkov je prvá ťažká kapitola v živote bábätka. Výborným prostriedkom na tlmenie bolesti je   homeopatický tekutý roztok Camilia, po ktorom sa vášmu dieťaťu uľaví.