Kompava Serrapeptase Plus - recenzia na enzýmy proti zápalom

Telo si vie počas svojho života vyrobiť len určité množstvo enzýmov. V strednom veku začína ich počet pomaly klesať, čo spôsobuje, že prípadné poranenia sa hoja pomalšie, organizmus je starnutím menej vitálny. Na to, aby bolo telo energiou nabité, existujú mnohé spôsoby. Dodržiavanie správnej životosprávy v tomto smere nikoho neprekvapí, no i výživové doplnky majú k téme čo povedať.

Kompava Serrapeptase Plus

Serrapeptáza je enzým, ktorého účinky v doplnkoch stravy a liečivách dlhodobo využívajú najmä v zahraničí. Je bežný napr. v liečbe opuchov, pri krvných zrazeninách, zápaloch, zahlienených prieduškách a pod. Dokonca je často využívaný ako alternatívna forma antibiotík. Kedy pomôže jeho užívanie? Má prípravok Kompava Serrapeptase Plus pozitívne ohlasy?

Kúpte si doplnok Kompava SERRAPEPTASE plus v ✅ online lekárni Dr. Max a získate k nemu automaticky aj dopravu zadarmo!

Čo je serrapeptáza?

Serrapeptáza je prírodný, bielkoviny štiepiaci enzým, ktorý produkuje priateľská baktéria z rodu Serratia, žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej (Bombyx mori). Hlavnou funkciou enzýmu je prispievanie k rozkladu a odstráneniu poškodených buniek z organizmu. Uľahčuje odtok zápalovej tekutiny vďaka jej zriedeniu, čím zároveň urýchľuje hojenie tkaniva.

Priadka morušová

Serrapeptáza je silnejšia fibrinolytická látka ako iné známe alkalické alebo neutrálne proteázy (napr. bromelaín, pronáza). Ide o dobre znášanlivú zložku, ktorá v mnohých prípadoch dokáže uľaviť i od bolesti. Vďaka silným protizápalovým účinkom je podľa mnohých lepšou voľbou ako nesteroidné antireumatiká.

Účinky

 • Zmierňuje chronické zápalové ochorenia – rozkladá odumreté časti buniek v organizme, ktoré spôsobujú zápal.
 • Prečisťuje krv od nadmerného množstva fibrínu, ktorý zahusťuje krv a vytvára krvné zrazeniny.
 • Urýchľuje hojenie po zraneniach a úrazoch, ako aj po operáciách.
 • Funguje ako analgetikum na bolestivé miesto zápalu, zároveň blokuje látky, ktoré v ňom spôsobujú opuch.
 • Podporuje obnovu tkaniva, ktoré bolo poškodené pri zápale.
 • Pomáha pri liečbe antibiotikami (rozkladá biofilm tela baktérie).

Doplňujúca informácia: Účinky Kompava Serrapeptase Plus sú prevažne protizápalového charakteru. Kvôli tomu sa tento výživový doplnok odporúča užívať aj pri iných zdravotných problémoch, napr. pri astme, alergiách, vysokom krvnom tlaku, osteoporóze a i. Je dôležité poznamenať, že nejde o doplnok stravy, ktorý uvedené zdravotné ochorenia vyrieši (na to je potrebné užívanie liekov stanovené lekárom), avšak podľa výrobcu dokáže pri liečbe pomôcť alebo ju urýchliť.

Hojenie rany na ruke

Zloženie

 • Enzymická aktivita 250 000 SPU/110 mg účinnej látky v 1 kapsule – skratka SPU sa používa vo vzťahu k účinnosti enzýmom. Účinnosť enzýmu je číslo, ktoré určuje, ako dobre funguje (ako je aktívny). Jej hodnota preto nie je totožná s počtom miligramov, ktorý sa taktiež môže uvádzať pri konkrétnej látke.
 • Inulín – probiotická vláknina, ktorej úloha spočíva „v kŕmení“ priateľských črevných baktérií. Tie následne vytvárajú vitamíny skupiny B, ktoré zlepšujú vstrebávanie enzýmu a jeho maximálne využitie pre organizmus.
 • Acido-rezistenčné kapsuly DrCaps – zabezpečujú využitie funkčnosti enzýmu priamo v tenkom čreve (skôr sa nerozpustia, a tak zabezpečujú jeho ochranu).

Doplňujúca informácia: Enzým sa získava z enterobaktérií Serratia sp. E – 15 v procese kontrolovanej fermentácie. Doplnok stravy Kompava Serrapeptase Plus obsahuje tiež stearan horečný, ďalej hypromelózu a gellanovú gumu, ktoré tvoria obal kapsúl.

Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie je stanovené na 1 kapsulu ráno aj večer nalačno (aspoň pol hodinu pred jedlom). Pripúšťa sa aj alternatíva užívať uvedené množstvo 2 hodiny po jedle. Dôležité je zapiť výživový doplnok dostatočným množstvom vody. Inak by mohlo dôjsť k jeho nedostatočnému vstrebaniu, tým aj k zníženiu požadovaných účinkov.

Cena

Balenie obsahuje 90 kapsúl (celkovo 32 g prípravku, 1 kps = 355 mg všetkých obsiahnutých zložiek), čo je podľa výrobcom odporúčaného dávkovania množstvo na 1,5 mesiaca. Na základe toho si môže každý urobiť vlastný názor, či je cena za Kompava Serrapeptase Plus vysoká alebo nie. Tento doplnok stravy si zakúpite od cca 43 € do 65 €, čo je pomerne veľký cenový rozdiel za ten istý produkt.

Kompava Serrapeptase Plus

Pre koho je, resp. nie je vhodný

 • Pre mužov a ženy, ktoré trpia zápalovými ochoreniami.
 • Pre osoby, ktoré potrebujú urýchliť hojenie rán po úrazoch a operáciách.
 • Pre ľudí, ktorým sa v tele vytvárajú krvné zrazeniny.
 • Pre ženy s menštruačnými bolesťami, bolesťou prsníkov, s cystickou fibrózou prsníkov.
 • Pre osoby, ktoré potrebujú zmierniť bolesť pri uvádzaných zdravotných ťažkostiach.
 • Pre tých, ktorí majú astmu, vysoký krvný tlak, cukrovku typu II a diabetickú polyneuropatiu, sklerózu multiplex, osteoporózu, reumatoidnú artritídu.
 • Pre deti mladšie ako 14 rokov.
 • Pre tehotné a dojčiace ženy.

Recenzie a skúsenosti s užívaním

V čase písania recenzie dosahovali zákaznícke hodnotenia Kompava Serrapeptase Plus na portáli heuréka 89 %. Užívatelia kladne hodnotili účinky, mínusy boli udelené za cenu prípravku. Našli sa i takí, ktorí produkt hodnotili v čase, keď ešte nebolo možné objektívne posúdiť výsledky. Celkovo však skúsenosti ľudí vyznievajú v prospech výživového doplnku.

V iných e-shopoch boli reakcie veľmi podobné a prevažne pozitívne. Na diskusných fórach už pomer áno verzus nie nebol taký jednoznačný. Kritika sa týkala opäť ceny, ale najmä podozrení, že ide iba o marketingový ťah. Či sú tieto oprávnené, necháme posúdiť vás. Viac recenzií nájdete pri produktoch na nižšie uvedených webových stránkach. Pripájame prehľad niektorých z nich (prepisy sú citáciou, bez ohľadu na pravopisné a gramatické chyby).

„Produkt som začala užívať kvôli dlhoročným problémom s opakujúcimi sa vaginálnymi mykózami a konečne som našla niečo, čo mi pomáha. Výskyt mykóz sa výrazne zredukoval, ak aj mám mykózu (napr. po užívaní ATB), jej priebeh je oveľa rýchlejší. Celkovo urýchľuje hojenie a zápalové procesy. V porovnaní s podobným Wobenzymom – netreba užívať tak veľa tabliet, pri tomto prípravku stačí 1 denne, je možné užívať ho dlhodobo a je aj cenovo výhodnejší. Ja som maximálne spokojná.“ (Overený zákazník, heureka.sk)

„Serapeptázu som začala užívať kvôli cca 5 cm veľkej entometriálnej cyste na vaječníku, ktorú mám už asi rok a neviem nijako docieliť jej zmenšenie. Cysta sa mi asi po mesiaci užívania serapeptázy konečne zmenšila o 1 cm ! Veľmi sa teším a dúfam, že časom mi zmizne úplne. Tento výživový doplnok môžem iba odporúčať, hoci nepatrí medzi najlacnejšie. Účinok, ktorý vyvoláva, určite za tie peniaze stojí.“ (Mária, kompava.sk)

„Ja serapeptázu používam už 5 mesiacov a neviem si ju vynachváliť. Znížila mi vysoký krvný tlak a ešte aj migrény sa mi zlepšili.“ (Janulka5, varecha.pravda.sk)

„Mne ju posielala vnučka z Anglicka, keď ešte nebola u nás dostupná. Veľmi drahý prípravok a prakticky po využívaní asi ročnej dávky som nezaznamenala žiadny prevratný efekt...“ (Helica, varecha.pravda.sk)

Z recenzií produktu:

Kompava Serrapeptase Plus recenzie na heureke

Kompava Serrapeptase Plus recenzie na stránke kompava.sk

Kúpte si doplnok Kompava SERRAPEPTASE plus v ✅ online lekárni Dr. Max a získate k nemu automaticky aj dopravu zadarmo!Publikované dňa: 07.03.2019
Hodnotenie článku:
(91.6%)

Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Komentáre

15/03/2019 14:40
Lyda

Serrapeptase Plus som začala brať kvôli opakujúcim sa vaginálnym mykózam a je to niečo, čo mi konečne zabralo. Keď sa teraz mykóza aj objaví, jej priebeh je rýchlejší. Produkt sa jednoducho užíva - stačí 1 tableta denne - a možno ho užívať dlhodobo. Navyše urýchľuje hojenie a zápalové procesy, som s ním veľmi spokojná.

15/03/2019 14:43
Martin

Je naozaj účinný proti zápalom a upravuje aj trávenie. Bol som milo prekvapený, že zabral rýchlo. Aj cena je v pohode.

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Čo na bolesť zubov? Cesnak, ocot, Flector alebo Paralen? Čo na bolesť zubov? Cesnak, ocot, Flector alebo Paralen?

Ostrá, pulzujúca alebo tupá bolesť zuba či ešte horšie bolesť viacerých zubov je nepríjemná záležitosť, ktorá vie parádne skomplikovať život človeka.   Čo však robiť v prípade, keď...

Domáce testy na pohlavné choroby Domáce testy na pohlavné choroby

Testy na pohlavné choroby si pacient musí u lekára vyžiadať sám, sú cenovo drahé a na výsledok sa čaká aj niekoľko dní. Prostredníctvom domácich jednorázových testov na pohlavné choroby...

Nadbytok či nedostatok jódu? Skúste riasy Kelp Nadbytok či nedostatok jódu? Skúste riasy Kelp

Jód je dôležitým prvkom – minerálom a predovšetkým dôležitou látkou, ktorú potrebuje náš organizmus pre svoje fungovanie. Aké má jód vlastnosti a funkcie? Ako doplniť v tele jód? Pomôžu...