Theraflu recenzia – zloženie, účinky a skúsenosti s prípravkami na liečbu chrípky

Theraflu je známy voľne predajný medicínsky prípravok určený na liečbu chrípky a boj s prechladnutím. V lekárňach ho možnosť dostať v podobe kapsúl, rozpustného prášku alebo v tabletovej podobe.

Theraflu horúci nápoj

Theraflu pomáha pri boji s horúčkou, upchatým nosom či s vlhkým kašľom. Liek obsahuje účinné liečivé látky, ktoré napomáhajú k zbaveniu sa príznakov chrípkových ochorení. Vhodný je pre mužov, ženy i deti od 12 rokov.

Rôzne verzie prípravku Theraflu

Čo je chrípka a chrípkové ochorenia?

Chrípka a chrípkové obdobie sa nám najčastejšie spája s prechodom medzi ročnými obdobiami. Práve zmena klímy je často príčinou zvýšeného rizika respiračných ochorení. Preto sú prechodné obdobia ako leto - jeseň a zima - jar, označované za obdobia chrípkovej epidémie.

Typickými prejavmi sú nachladnutie a ochorenia dýchacích ciest (kašeľ). Ďalším štádiom sú rýchle infekcie, ktoré sa prejavujú zimnicou, horúčkou, bolesťami hlavy, bolesťou svalov – kĺbov či bolesťami hrdla. Chrípka sa vyznačuje vysokou nákazlivosťou.

Muž s chrípkou

Prenos nastáva kvapôčkovou formou, ale nastať môže aj kontamináciou určitých predmetov. Priebeh ochorenia rozdielny v závislosti od jedinca (dieťa, žena, muž, vek...). Typické príznaky trvajú približne 3-4 dni. Následne sa príznaky zmiernia a pretrváva kašeľ a môže vznikať zápal (hrtan, hltan, priedušnice, priedušky). Liečbu chrípky netreba podceňovať. Pri komplikáciách môže spôsobiť pretrvávajúci zápal priedušiek či pľúc.

Liečivé zložky

Theraflu je účinný v boji s chrípkovými ochoreniami, pretože obsahuje veľmi účinné liečivé látky. Konkrétne ide o štyri liečivá, ktoré potláčajú príznaky prechladnutia a chrípky.

 • Paracetamol – je účinný proti bolesti kĺbov, svalov a hlavy (analgetické účinky – proti bolesti). Zabezpečuje takisto pokles telesnej teploty (horúčky).
 • Fenylefríniumchlorid – zmierňuje upchatie nosových dutín a podráždenie sliznice.
 • Feniramíniumhydrogénmaleinát – je antihistaminikum, ktoré znižuje príznaky alergie.
 • Kyselina askorbová – alebo vitamín C, ktorého zvýšená hladina napomáha pri zmierňovaní horúčky.

Účinky prípravku Theraflu

Theraflu nie je prípravok určený na prevenciu voči chrípkovým ochoreniam. Samotné liečivé zložky sú efektívne pri samotných príznakoch chrípkového ochorenia. Využiť ho teda môžete pri príznakoch ako:

 • zvýšená teplota,
 • vlhký kašeľ,
 • kýchanie,
 • bolesť hlavy,
 • bolesť svalov a kĺbov,
 • upchatý nos,
 • tvorba hlienov.

Pri prejavoch týchto príznakov je ideálny liečivý prípravok Theraflu nasadiť okamžite. Už pri prvých príznakoch chrípkového ochorenia môže mať totiž priaznivý vplyv na zmiernenie priebehu samotného ochorenia.

V ✅ online lekárni Dr. Max získate pri kúpe produktov Theraflu v minimálnej hodnote 9,90€ automaticky dopravu zdarma!

Pre mužov, ženy i deti

Theraflu je určený pre dospelých mužov a ženy a pre všetky deti od 12 rokov. Samotné liečivo, či už v podobe tabliet, kapsúl alebo perorálneho prášku by ste nemali užívať dlhšie ako 5 dní. Inkubačná doba chrípkového ochorenia sú 3 až 4 dni. Ak sa príznaky ochorenia zhoršujú a trvajú dlhšie, urobíte dobre, ak navštívite svojho obvodného lekára.

Theraflu na prechladnutie a chrípku

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

V prípade Theraflu neboli hlásené žiadne vedľajšie nežiaduce účinky. Prípadné kontraindikácie, ako hnačka, alergická reakcia, opuch jazyka, sa môžu prejaviť u menej ako 1 užívateľa z 10 a sú veľmi zriedkavé. V prípade, že by sa vedľajšie účinky dostavili, navštívte svojho obvodného lekára.

Dávkovanie a užívanie Theraflu

Nikdy neprekračujte výrobcom odporúčanú maximálnu dávku. V závislosti od formy liečiva, ktoré užívate sa riaďte vždy pokynmi uvedenými na príbalovom letáku. V prípade rozpustného prášku je maximálna denná dávka 3-4 vrecká. V prípade tvrdých kapsúl je maximálna dávka 6 kapsúl denne. Rovnako ja maximum 6 tabliet denne.

 • Užívanie vo forme kapsúl, tabliet či prášku vo vreckách.
 • Nie je vhodný pre deti do 12 rokov. V prípade kapsúl nie je vhodný pre deti a dospievajúcich do 16 rokov.
 • Kapsuly Theraflu by nemali užívať ľudia s hmotnosťou nižšou ako 50 kg.

Cena za Theraflu

V závislosti od formy prípravku sa líši aj cena. Tá sa pohybuje od 5 do 10 eur. Cena Theraflu závisí od toho, akú formu liečiva preferujete a taktiež od veľkosti balenia, ktoré si vyberiete. Liek je voľne predajný, bez predpisu, v ktorejkoľvek lekárni.

Theraflu zloženie nápoja

Skúsenosti užívateľov

Mnohí z užívateľov si pochvaľujú predovšetkým jeho rýchly účinok. Takisto potešia rôzne formy liečiva (tablety, kapsule, prášok). Prijateľná je takisto i cena.

Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že Theraflu už pri prvých prejavoch nachladnutia účinkuje veľmi rýchlo a zbaví vás nádchy skôr, ako sa dostaví vážnejšie štádium vírusového ochorenia. Rovnako tak účinne uľaví od bolesti hlavy.

Z recenzií produktu:

Recenzie na Theraflu na heureke

Zhodnotenie na záver

Theraflu sa stáva viac ľudovým liečivom, ktoré pomáha pri boji s chrípkou a pri prechladnutí. Jeho účinné látky napomáhajú zmierneniu už pri prvotných symptómoch ochorenia. Liek nie je určený na liečbu samotného ochorenia, ale zmiernenie jeho príznakov. Liečivé účinky sú zabezpečené vysokou koncentráciou účinných látok. Z hľadiska účinnosti ide o jednu z najlepších alternatív na trhu.

Skvelé je to, že na Theraflu nepotrebujete žiadny lekársky predpis. Ide o voľne predajné liečivo určené pre ženy, mužov i deti od 12 rokov. Užívanie je jednoduché a v prípade práškovej formy ocení užívateľ i príjemnú citrónovú príchuť.

Rôzne verzie prípravku Theraflu

Najčastejšie otázky a odpovede

 • Je užívanie Theraflu vhodné i počas tehotenstva?
 • Užívanie akejkoľvek formy prípravku Theraflu počas tehotenstva sa neodporúča.
 • Môžu Theraflu užívať aj deti?
 • Theraflu nápoj a tablety sú určené pre deti od 12 rokov. Kapsuly sú odporúčané pre deti a dospievajúcich od 16 rokov s hmotnosťou nad 50 kg.
 • Je Theraflu účinné ako prevencia voči chrípkovým ochoreniam?
 • Nie. Theraflu je účinným liečivom až pri prejave prvých symptómov ochorenia.

Dostupné alternatívy

Dostupné variácie Theraflu

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 09.03.2019
Hodnotenie článku:
(96.6%)

Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Komentáre

10/03/2019 14:24
Kamil

Theraflu beriem vždy, keď sa u mňa objavia príznaky prechladnutia či chrípky a vždy rýchlo zaberie - silné zlepšenie pocítim takmer okamžite. Pre mňa ide o preverený produkt, ktorý nielen pomáha, ale ešte aj chutí. Netreba pri každom zakašľaní či soplení hneď behať k lekárovi. Ja osobne ho odporúčam.

11/03/2019 14:55
Júlia

Theraflu mi zabral pri chrípke, keď už som sa cítila naozaj na zomretie. Naprílad z Coldrexu ma napína. Prípravok Theraflu sa mi zdá jemnejší a aj chutnejší.

17/03/2019 20:06
Daniel

Theraflu a Coldrex ma uz par krat vytrhli pri zacinajucej chripke, je to pecka. Pri prvych priznakoch si zalejem, vypijem horuce a na druhy den som takmer fit. Nie uplne vzdy to pomoze, ale tak je dobre ho mat vzdy po ruke. Statisticky u mna DOBRE!

19/01/2020 12:25
Martin G

obsahuje rakovinotvorné farbivo E110, na zdravie!

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Otužovanie v zimnom období v ľadovej vode má výhody. Pozri postupOtužovanie v zimnom období v ľadovej vode má výhody. Pozri postup

Otužovanie je zdravá a jednoduchá metóda, ktorú môžete vykonávať aj doma. Aké sú skutočné účinky otužovania, ako sa s otužovaním začína a čo musíme urobiť pre to, aby sme si zlepšili...

BioAstin Astaxanthin – recenzia a skúsenosti na antioxidačný doplnok stravyBioAstin Astaxanthin – recenzia a skúsenosti na antioxidačný doplnok stravy

Čistička vzduchu do bytu – recenzie chvália s HEPA filtrom, UV lampou, ionizátoromČistička vzduchu do bytu – recenzie chvália s HEPA filtrom, UV lampou, ionizátorom

Ak vás kvalita vzduchu u vás doma trápi, možno by vám mohla pomôcť nová čistička vzduchu. V našom článku vám poradíme pri jej výbere. Čítajte a dozviete sa všetko podstatné.