Michal Leštinský: E-shop Babičkina záhrada je viac ako len BIO obchod

Množstvo ľudí vyhľadáva čoraz viac bio a prírodnú kozmetiku, eko drogériu aj zdravú výživu, pretože chcú žiť viac v súlade s prírodou a byť vďaka tomu zdravší. Jednou z možností, ako to docieliť, je siahnuť po produktoch, ktoré ponúka e-shop BabickinaZahrada.sk.

V e-shope BabickinaZahrada.sk bio a prírodnú kozmetiku, bioprodukty, zdravú výživu i ekodrogériu

S Michalom Leštinským z e-shopu BabickinaZahrada.sk sme sa rozprávali nielen o tom, prečo sa rozhodol venovať predaju prírodných a domácich produktov, ale aj o obľúbených produktoch zákazníkov či zero waste.

Mohli by ste našim čitateľom predstaviť, čím všetkým sa zaoberá váš e-shop?

E-shop Babičkina záhrada je viac ako len BIO obchod. Starostlivo a s vášňou vyberáme to najlepšie pre našich zákazníkov. Nájdete u nás zdravú výživu, liečivé bylinky, alternatívnu liečbu, prírodnú certifikovanú bio kozmetiku, eko drogériu aj slovenský handmade. Nikam sa neponáhľame a s nikým nesúťažíme. Tešíme sa, že sme inšpiráciou nielen pre iné bioobchody, ale aj našich čitateľov, ktorým sa snažíme prinášať hodnotný obsah na našom blogu.

Prečo ste sa rozhodli venovať predaju prírodných a domácich produktov?

Dnešný svet je plný chémie takmer v každej oblasti. Toto nás núti zamyslieť sa a vracať sa naspäť k tomu, čomu od nepamäti verili naši predkovia, a to sú prírodné produkty vyrábané podľa tradičných domácich receptúr. Mnohí ľudia si už našťastie uvedomujú, že cesta s podporou chémie vedie nesprávnym smerom a sami na sebe zisťujú, že produkty, do ktorých sú pridávané umelé prísady, im viac škodia ako pomáhajú.

Prírodné produkty z e-shopu BabickinaZahrada.sk

Povedali sme si, že šíriť osvetu týmto smerom je jeden krok a dostať zdravé produkty do domácností je krok nasledujúci. Naším cieľom je nielen predať, ale najmä sprístupniť zdravé a kvalitné prírodné produkty pre každého, kto chce ísť podobnou cestou ako my. Kto cíti, že zdravie je pre neho prvoradé a má ho iba jedno. Táto cesta je často náročnejšia, ale o to zaujímavejšia a hlavne zdravšia.

Zasnívajte sa na chvíľu a predstavte si napríklad krém, ktorý má čisto prírodné zloženie a nádhernú očarujúcu vôňu. Neviete sa dočkať, kedy ho vyskúšate a keď pri nanášaní zisťujete, aký je jemný a šetrný k vašej pokožke, zažívate pocity, ako keby sa o vás staral tím odborníkov, od ktorých v tej chvíli dostávate jedinečnú starostlivosť. Maznajú vás, hýčkajú, urobia pre vás aj posledné, len aby ste vy boli spokojný... Aj také sú prírodné produkty eshopu BabickinaZahrada.sk.

V ponuke máte potraviny, kozmetiku, handmade výrobky i prípravky z byliniek. Dá sa povedať, že ponúkate všetko potrebné pre ľudí, ktorí chcú žiť zdravo a v súlade s prírodou. Ktorý z vašich produktov je medzi zákazníkmi najobľúbenejší?

Jednoznačne sú to prírodné liečivá. V Babičkinej záhrade odmietame byť otrokmi zázračných chemických látok, neponúkame žiadne čarovné pilulky, ktoré vás zo dňa na deň zmenia život. Často je choroba výsledkom psychickej nestability, stresu, nadmerného zaťaženia, podvedomého odmietania či neprijatia. Alternatívna medicína prináša pomoc pri najrôznejších typoch ochorení – či už ide o bežné prechladnutie alebo ťažšie ochorenia ako žalúdočné vredy, helicobakter či rakovina. A naši zákazníci sa k nám vracajú najmä pre toto, že sú v tejto oblasti veľmi chápaví a nejdú len po povrchu problému, ale snažia sa ísť pod povrch. V poslednej dobe je to tiež veľmi obľúbená téma zero waste a s ňou spojené produkty.

Prírodná kozmetika pre zdravé telo

A ktorý si najviac získal vás?

Nedá sa povedať, že by som mal iba jeden najobľúbenejší produkt. Každý z ponuky produktov v e-shope BabickinaZahrada.sk je niečím iný a zároveň niečím výnimočný.

Mne je okrem bio kozmetiky, eko drogérie, prírodných liečív, zero waste, výživových a handmade doplnkov, kde sa nachádza obrovské množstvo skvelých a jedinečných produktov srdcu blízka aj kategória racio produktov (zdravé potraviny). Z týchto produktov sa dajú pripraviť vysoko výživné a zdravé jedlá, ktoré sú zároveň liekom nielen pre telo, ale aj pre dušu, a po konzumácii ktorých sa budete cítiť a vyzerať sviežo, mlado, zdravo a budete mať plno energie. Sú to rôznorodé druhy múk, semienka, orechy, hydrofilizované ovocie, jedinečné bio šťavy, výnimočné za studena lisované bio oleje, obilniny či strukoviny.

Racio produkty - zdravé potraviny sa taktiež nachádzajú v ponuke e-shopu

Mnohí z nás často konzumujú polotovary, do ktorých výrobcovia pridávajú rôzne umelé prísady, aby jedlo vydržalo dlho a aby umelo pozdvihli jeho prirodzenú chuť. Toto má, žiaľ, za následok množstvo chorôb a alergií.

Vzniká tak kolotoč lacných nekvalitných potravín a návštevy lekára, čo sa rovná prehnanej a zbytočnej konzumácii liekov.

Kto všetko patrí medzi vašich dodávateľov?

Dodávateľov sa snažíme si vyberať veľmi zodpovedne s dôrazom na kvalitu a výrobné procesy. Mnohí z nich sú naši dlhoroční priatelia a veríme filozofii ich podnikania. Naším cieľom je podporovať čo najviac domácej slovenskej výroby, ktorá vyrába bio produkty s láskou a z lokálnych surovín.

V čom sú podľa vás prírodná kozmetika a prírodné produkty vôbec lepšie a možno účinnejšie ako výrobky dostupné v bežných obchodoch?

V prvom rade ide o to, ako to celé začína, ako je človek nastavený. Či chcem ľuďom poskytnúť skutočne niečo kvalitné a hodnotné alebo mi ide len o zárobok. To často oddeľuje kvalitné produkty od tých nekvalitných. Tlak reťazcov je silný a konkurovať cenovo výhodnejšej veľkoprodukcii je náročné. A vtedy začneme siahať na kvalitu, volíme pri výrobe lacnejšie suroviny. Ale je to len o rozhodnutí. Preto si veľmi ceníme všetkých výrobcov, ktorí si volia náročnejšiu cestu a podarí sa im presvedčiť, že na sebe, vlastnom tele a zdraví sa šetriť neoplatí.

Ekologická a bio drogéria

Veľa z vašich produktov je balených v skle a papierových obaloch. Aký je váš postoj k zero waste? Snažíte sa eliminovať tvorbu odpadov?

Eliminácii odpadu sa v e-shope venujeme od samého začiatku, ešte v dobe, kedy sa o tom až toľko nehovorilo. Keďže v e-shope pracujeme s dosť veľkým množstvom obalového materiálu, aby sme čo najlepšie zabezpečili produkty pri prevoze, snažíme sa čo najviac recyklovať. Neúčtujeme zákazníkom balné, pretože sa snažíme využívať materiály, ktoré k nám prišli, napríklad od dodávateľov. Riadime sa heslom – používame škaredé škatule, šetríme lesy. Veľmi nás teší, že to naši zákazníci registrujú, často sa zastavia u nás v sklade s plným autom rôznych krabíc, ktoré používame ďalej. Jedna pani nám dokonca pravidelne posiela poštou naspäť obalový materiál, ktorý sme použili pri jej objednávkach.

E-shop balí produkty do recyklovaných krabíc

Ďakujeme pekne za rozhovor. Chcete o prírodnej kozmetike a eko produktoch vedieť viac? Opýtajte sa na to v komentároch. E-shop BabickinaZahrada.sk môžete kontaktovať na jeho webstránke, prípadne na Facebooku.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Fonendoskop je pri práci v zdravotníctve nevyhnutný – uvedomuje si to už aj študent strednej zdravotníckej školyFonendoskop je pri práci v zdravotníctve nevyhnutný – uvedomuje si to už aj študent strednej zdravotníckej školy

Práca v zdravotníctve je na Slovensku často podceňovaná. Vyspovedala som študenta Patrika Toneisera, prečo sa dal práve na túto cestu, ale aj to, aké pomôcky sú najdôležitejšie.

O motivačných bambusových kefkách a starostlivosti o ne porozprával Patrik Jakš z MobakeO motivačných bambusových kefkách a starostlivosti o ne porozprával Patrik Jakš z Mobake

Tinka Karmažín: Variť pre deti a motivovať ich v strave je snáď vysoká škola životaTinka Karmažín: Variť pre deti a motivovať ich v strave je snáď vysoká škola života

Tinka Karmažín sa venuje vareniu, pečeniu i zaváraniu a o svoje rodinné recepty sa delí vo svojich knihách i na webstránke. Porozprávali sme sa s ňou o tom, ako sa k vareniu dostala, ako...