O prírodnej kozmetike nielen pre deti porozprávala Lenka Špaldová z Ťuli a Ťuli

Ťuli a Ťuli je ručne vyrábaná prírodná kozmetika z panenských olejov, 100 % prírodných silíc a extraktov, liečivých solí a ďalších prírodných ingrediencií. Ako táto značka a nápad vyrábať prírodnú kozmetiku vznikol?

Lenka Špaldová

Porozprávali sme sa o tom s Lenkou Špaldovou, ktorá sa výrobe prírodnej kozmetiky venuje od roku 2015.

Kedy sa zrodila myšlienka vyrábať prírodnú kozmetiku pod značkou Ťuli a Ťuli?

Ťuli a Ťuli sme začali vyrábať v roku 2015. Náš syn mal vtedy tri mesiace a silný nešpecifikovaný ekzém na tvári hlave a krku. Hľadala som alternatívu k medikamentom. Našla som ju v prírodných rastlinných olejoch a maslách.

Prírodná kozmetika zažíva v súčasnosti boom. Zákazníci čoraz viac uprednostňujú kvalitu pred cenou. V čom je vaša kozmetika výnimočná?

Kvalita ide u nás na prvé miesto. Suroviny sú bio a 100% organické. Balíme do skla.

Prírodný telový píling balený do skla

Prírodná znamená bez chemicky spracovaných či upravených surovín. Žiadna ropa, žiadne emulgátory ani náhrady kvôli objemu. Nepoužívame farbivá ani arómy.

Používate pri výrobe iba prírodné vône? Ktoré patria k najobľúbenejším?

Naše produkty voňajú po olejoch (arganový, olivový, kokosový). Zahustíme ich včelím voskom. Vône sú prírodné silice – parnou destináciou získané z listov či kvetov rastlín. Najpoužívanejšie sú levanduľa ruža medovka. Pre deti lesná jahoda.

Z olejov argánový, jojobový a avokádový. Zlepšujú kvalitu pokožky a keďže idú cez kožu do tela a krvi aj intolerancie.

Okrem klasických produktov na telo a pleť máte v ponuke aj kozmetiku pre deti a tehotné a dojčiace matky. Sú produkty pre mamičky populárne?

Veľa našich výrobkov je úplne vhodných pre deti a tehotné maminy, máme pre nich samostatnú kategóriu Matej Bublinka. Tieto produkty sú obľúbené, najviac Prírodný olej po kúpaní.

Matej Bublinka - produkty pre deti

Aké rastlinné oleje a maslá používate na výrobu svojich produktov?

Pracujeme veľa s rastlinnými maslami. Sú výborne pri suchej a citlivej pokožke. Máme produkty na každú časť tela. Kakaové maslo, mandľové maslo, včelí vosk.

Ekologická stránka vašej kozmetiky sa prejavuje aj v obaloch – balíte do skla. Sú tieto obaly recyklovateľné?

Naše produkty idú do skla a sklo sa zálohuje. Je to kolobeh, ide cestou zero waste. Rovnako to platí pri výrobe a nakladaní s odpadmi.

Ako vznikajú recepty jednotlivých produktov? Využívate metódu pokus – omyl?

Recepty sú moje, ide o kombináciu vlastnej intuície a informácií získaných z internetových kurzov.  Všetko, čo sme vymysleli, vzniklo preto, že sme to doma potrebovali.

Levanduľové produkty Ťuli a Ťuli

Máte ešte nejakú pracovnú túžbu?

Momentálne mám druhú materskú, ktorá ešte trvá. Po návrate do práce mám veľa plánov, niektoré sa už realizujú.

Ďakujeme pekne za rozhovor. Zaujala vás prírodná kozmetika Ťuli a Ťuli a chcete o nej vedieť viac? Napíšte nám svoje otázky do komentárov. Osloviť môžete Ťuli a Ťuli aj priamo prostredníctvom webovej stránky či FB stránky.Publikované dňa: 23.05.2019
Hodnotenie článku:
(88.6%)

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

MUDr. Marianna Bryndzová porozprávala o tom, ako si zlepšiť zrak a čo je pre zdravie očí dôležité MUDr. Marianna Bryndzová porozprávala o tom, ako si zlepšiť zrak a čo je pre zdravie očí dôležité

Michal Leštinský: E-shop Babičkina záhrada je viac ako len BIO obchod Michal Leštinský: E-shop Babičkina záhrada je viac ako len BIO obchod

S Michalom Leštinským z e-shopu BabickinaZahrada.sk sme sa rozprávali nielen o tom, prečo sa rozhodol venovať predaju prírodných a domácich produktov, ale aj o obľúbených produktoch či...

Mikuláš Šranko: Rakytníkové bobule sú skvelým prirodzeným zdrojom vitamínov, antioxidantov a výživných látok Mikuláš Šranko: Rakytníkové bobule sú skvelým prirodzeným zdrojom vitamínov, antioxidantov a výživných látok

Na poľnohospodárskom družstve v Tvrdošovciach už viac ako 10 rokov pestujú rakytníky. S Mikulášom Šrankom sme sa rozprávali o pestovaní rakytníkov, ich výnimočných účinkoch či o tom, v...