O prírodnej kozmetike priamo zo Slovenska s tímom Soaphoria

Soaphoria je prírodná kozmetika priamo zo Slovenska. Vďaka ručnej výrobe a prvotriednym surovinám si zachováva svoju kvalitu, pleť vyživuje a chráni. Základom tejto kozmetiky sú prírodné oleje (spravidla lisované za studena). Neobsahuje ropné deriváty, farbivá, konzervanty či umelé parfumy.

Prírodná kozmetika z medovky

O výrobe prírodnej kozmetiky, pôvode surovín a produktoch sme sa rozprávali so Zuzanou Jurišicovou zo Soaphoria tímu.

„Slovenská prírodná a organická kozmetika, ktorá myslí inak.“ V čom ste iní? Prečo by si mal zákazník vybrať práve vaše produkty?

Našou snahou je v prvom rade ponúknuť zákazníkom kvalitné produkty prírodnej a organickej kozmetiky a tiež dokázať, že prírodná kozmetika nie je luxus pre vyššiu triedu, ale naopak, mala by byť dostupná pre každého, kto sa zaujíma o svoje zdravie či životné prostredie, bez ohľadu na príjmové skupiny. Tiež sa snažíme edukovať verejnosť o vplyvoch rôznych chemických prídavných látok, ktoré sa v kozmetickom priemysle používajú a šíriť povedomie o ich prírodných alternatívach.

Prírodná kozmetika Soaphoria

Okrem toho sú pre nás veľmi dôležité hodnoty, na ktorých zakladáme celú filozofiu nášho pôsobenia. Produkty vyrábame ručne a používame výhradne kvalitné suroviny s overeným pôvodom od certifikovaných dodávateľov a ekologických hospodárstiev, ktoré nie sú testované na zvieratách. Rovnako ani hotové produkty netestujeme na zvieratách a balíme ich výhradne do certifikovaných a recyklovateľných obalov. Aj týmito krokmi sa snažíme chrániť životné prostredie a minimalizovať tvorbu odpadu.

Kto všetko je súčasťou Soaphoria tímu? Aké sú úlohy jednotlivých ľudí?

Tím Soaphoria tvoria mladí kreatívni ľudia, ktorých vášňou je príroda a vyhľadávanie nových alternatív s využitím jej darov. Odborné znalosti vedúcich výroby sú základom jedinečných receptúr, pracovité ruky výrobného tímu zas stoja za kvalitou hotových produktov. Bez ohľadu na individuálne zaradenie však pracujeme všetci s rovnakým cieľom - inšpirovať ďalších k zamysleniu sa nad tým, čo môžeme urobiť pre svoje zdravie, ako aj zdravie našej planéty.

Filozofia Soaphoria tímu

Vaše produkty sú 100-percentne prírodné a balené ekologicky. Snažíte sa takýmto spôsobom chrániť životné prostredie?

Pri našom pôsobení sa, samozrejme, snažíme o čo najvyššiu redukciu množstva produkovaného odpadu a elimináciu dopadu našich činností na životné prostredie. Dokonca aj pri samotnej tlači etikiet používame biologicky ľahko odbúrateľné materiály, či už hovoríme o materiáli etikiet (papier) alebo samotnom tlačiarenskom farbive. Pri balení objednávok je naším výplňovým materiálom papier a nie syntetická bublinková fólia či iné materiály, ktoré vďaka súčasnej popularite internetových obchodov a množstve odoslaných balíkov dennodenne kontaminujú prírodu. Využívame papierový materiál a škatule poskytnuté inými spoločnosťami, ktoré by boli tak či onak znehodnotené a vyhodené ako odpad.

Čo všetko máte v ponuke? Ktoré produkty patria medzi zákazníkmi k najobľúbenejším a ktoré by ste, naopak, odporučili vy?

V našej ponuke majú spotrebitelia možnosť nájsť skutočne široký sortiment produktov pre starostlivosť o pleť, telo, vlasy, ale aj ekologické produkty do každej domácnosti. Pri súčasnom počte produktov v našom portfóliu (cca 400) nie je jednoduché nájsť jednoznačných favoritov. Zákazníci produkty volia obvykle podľa svojich aktuálnych potrieb, či už sa však rozhodnú pre prírodné mydielko, krémový deodorant, tuhý šampón či telové suflé, s nadšením sa k nám vracajú a objavujú ďalšie a ďalšie produkty.

Nechtíková prírodná kozmetika

Za seba by sme odporúčali napríklad produkty Kráľovskej pleťovej rady. Tie boli vyvinuté špeciálne podľa konkrétnych potrieb jednotlivých typov pleti a sme naozaj veľmi šťastní, že si ich rovnako ako my, obľúbili aj naši verní zákazníci.

Odkiaľ pochádzajú bylinky a suroviny, ktoré používate?

Prednostne sa snažíme podporovať lokálnych dodávateľov a suroviny čerpať zo Slovenska. Sú však aj prípady, kedy na Slovensku konkrétne suroviny zohnať nedokážeme, a tak sme nútení hľadať aj v zahraničí. Dá sa preto zjednodušene povedať, že pochádzajú z celého sveta :) Všetkých dodávateľov si však preverujeme a vyberáme na základe našich už spomínaných hodnôt.

Keďže všetko vyrábate ručne, mohli by ste nám prezradiť, ako výroba prebieha?

Áno, naozaj takmer všetky úkony súvisiace s výrobou vykonávame ešte stále ručne a v budúcnosti to ani neplánujeme meniť. Samozrejme, sú procesy, pri ktorých si pomáhame mechanickými strojmi, ručnej práce, ktorá predstavuje jednu z našich základných hodnôt, sa však rozhodneme nemienime vzdať práve vďaka výslednej kvalite hotových výrobkov, ktorú by sme veľkovýrobou nikdy nemohli dosiahnuť. Napríklad aj samotné mydlá pri automatizovanej výrobe „vo veľkom“ strácajú na kvalite.

Olivové mydlá a sprchové gély

Odkiaľ čerpáte inšpirácie pri vytváraní nových produktov?

Inšpiráciou je pre nás ako príroda, tak i každodenný život. Veríme, že i v dnešnom uponáhľanom svete má príroda stále svoje miesto a že najrýchlejšie riešenie nemusí byť vždy najlepšou voľbou. Vyhľadávame preto nové výzvy a vytvárame prírodné alternatívy kozmetických produktov, ktoré nezaťažujú náš organizmus ani životné prostredie. Veľkou inšpiráciou sú pre nás aj naši verní zákazníci. Mnohé produkty, ktoré dnes nájdete v našej ponuke, boli totiž vytvorené práve na základe ich prianí.

Pre koho je určený váš sortiment? Ponúkate kozmetiku len pre ženy, alebo sa nájde niečo aj pre mužov či najmenších?

Myslíme si, že dnes si už z našej ponuky dokáže vybrať každý. Väčšina produktov je určená pre dámy, prípadne sú neutrálne a môžu byť používané ktorýmkoľvek členom rodiny. Nezabúdame však ani na pánov, ktorí u nás taktiež nájdu všetky produkty každodennej potreby. Kozmetické produkty pre detičky sú samostatnou témou. Keďže podliehajú omnoho prísnejším normám a pre uvedenie na trh vyžadujú okrem bežného testovania aj splnenie ďalších kritérií, rozhodli sme sa pre potreby pokožky našich najmenších vytvoriť špeciálnu edíciu s názvom Babyphoria. Mamičky v nej môžu nájsť ako bežné a univerzálne, tak i špecifické produkty, ktoré sú úplne bezpečné pre použitie na citlivú detskú pokožku.

Babyphoria prírodná kozmetika pre deti

Ďakujeme pekne za rozhovor. Patríte k fanúšikom prírodnej kozmetiky a tejto značky? Napíšte nám svoje skúsenosti do komentárov. Ak ste zvedaví na bližšie informácie o prírodnej kozmetike, môžete kontaktovať Soaphoriu cez jej webovú stránku.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

08/04/2019 10:06
Milica

Vyskúšala som od tejto značky niekoľko produktov. Čistiace mydlo na tvár s aktívnym uhlím, šípkový olej či tuhý šampón na mastné vlasy. Produkty sú prírodné, čo je veľké plus, a naozaj účinné. Napríklad šampón dobré pení a výborne umýva, je skladný a sviežo vonia. Mydlo zas skvelo čistí pleť, ale nedráždi pokožku. Šípkový plej používam na rozjasnenie pokožky a zmiernenie vlások a funguje. Som spokojná :-)

11/04/2019 14:39
Lula

Soaphoria je perfektna znacka, mne sadlo vsetko, co som od nich skusila s vynimkou tuheho samponu na mastne vlasy, ktory obsahoval nejake supky (alebo co to bolo), ktore sa mi motali do dlhych vlasov... maju ale super oleje na plet a telo, perfektne peelingy, slahane masielka a kvetove vody. Akurat nedavno som si liecila ranu po pade stavou Aloe Vera od Soaphorie a rana bola zo dna na den viac zahojena... zlate slovenske rucicky!

pozdravujem a zelam kopec uspechov v podnikani

03/05/2019 11:30
Lea

od Soaphorie mam doma viacero kvetinovych vod a olejcekov, skvely vytazok z Aloe vera, vyskusala som viacero peelingov a slahanych masiel a kazde z nich malo cosi do seba :-) je to super znacka a paci sa mi, ze je dostupna aj vo viacerych nakupnych centrach. A uplne najviac super su sklenene obaly (niektore z nich sa dokonca daju vratit a ziskate zlavu na dalsi nakup) - mna ako zero waste positive cloveka toto fakt velmi tesi. Aj zahranicne znacky sa maju co ucit!

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Fonendoskop je pri práci v zdravotníctve nevyhnutný – uvedomuje si to už aj študent strednej zdravotníckej školyFonendoskop je pri práci v zdravotníctve nevyhnutný – uvedomuje si to už aj študent strednej zdravotníckej školy

Práca v zdravotníctve je na Slovensku často podceňovaná. Vyspovedala som študenta Patrika Toneisera, prečo sa dal práve na túto cestu, ale aj to, aké pomôcky sú najdôležitejšie.

O motivačných bambusových kefkách a starostlivosti o ne porozprával Patrik Jakš z MobakeO motivačných bambusových kefkách a starostlivosti o ne porozprával Patrik Jakš z Mobake

Tinka Karmažín: Variť pre deti a motivovať ich v strave je snáď vysoká škola životaTinka Karmažín: Variť pre deti a motivovať ich v strave je snáď vysoká škola života

Tinka Karmažín sa venuje vareniu, pečeniu i zaváraniu a o svoje rodinné recepty sa delí vo svojich knihách i na webstránke. Porozprávali sme sa s ňou o tom, ako sa k vareniu dostala, ako...