Sinupret Akut – recenzia. Príbalový leták, zloženie, skúsenosti

V chladnejšom jesennom období sme náchylnejší na rôzne ochorenia. Potrápiť nás dokáže nielen nádcha či chrípka, ale aj sinusitída a zápal prínosových dutín. Upchatý nos dokáže byť poriadne nepríjemným príznakom.

Sinupret Akut - recenzia a skúsenosti s užívaním

Dutiny sú zanesené hustým hlienom, ktorého sa nie a nie zbaviť. Ten môže spôsobiť zápal a bolesti tváre. Ako si s týmto problémom poradiť? Riešením môže byť prírodný liek Sinupret. Ten je možné dostať v rôznch variáciách ako Sinupret Forte, kvapky Sinupret a Sinupret Akut. V tejto recenzii si povieme viac o poslednom variante.

Čo je Sinupret Akut

Sinupret Akut je liek na rastlinnej báze určený na liečbu akútnych a nekomplikovaných zápalov prínosových dutín. Príčinou zápalu prínosových dutín sú vírusy aj baktérie. Sliznica dýchacích ciest opuchne a človek má problém zbaviť sa hlienu a voľne dýchať. Sinupret Akut obsahuje prírodné látky, ktoré si s týmto problémom dokážu výborne poradiť.

Kombinácia horca, prvosienky, šťaveľa, bazy a železníka dokážu hustý hlien zriediť a umožniť tak jeho vykašliavanie. Sliznice dýchacích ciest zmiernia opuch a upchatý nos povolí. Liek je určený dospelým osobám – neodporúča sa užívanie deťom a osobám do 18 rokov. Liek sa užíva v množstve 1 tableta 3x denne. Maximálna denná dávka sú 3 tablety. Liečba trvá 7 – 14 dní. Ak nedôjde k zlepšeniu alebo sa príznaky zhoršia, je potrebné svoj zdravotný stav konzultovať s lekárom.

Účinky

 • pomáha pri liečbe prínosových dutín
 • vhodný pri nachladnutí a chrípke
 • riedi a uvoľňuje hustý hlien
 • pomáha vykašliavať hlien
 • funguje na čisto prírodnej báze

Zloženie

Účinné látky sú prírodný suchý extrakt z koreňa horca, kvetov prvosienky, šťaveľa, kvetu bazy, železníka lekárskeho.

 • Koreň horca sa používa hlavne pri tráviacich ťažkostiach a ako ochrana a podpora funkcie pečene, no horec tiež podporuje krvotvorbu a má protizápalové účinky. Užíva sa aj pri nachladnutí a chrípke, zvýšenej teplote či bolestiach hrdla.
 • Prvosienka má protizápalové účinky, je bohatá na vitamín C, pôsobí antioxidačne a posilňuje imunitný systém. Prvosienka pomáha zriediť hlieny a tým uľahčuje vykašliavanie. Používa sa na liečbu dýchacích ochorení a má upokojujúce účinky.
 • Šťaveľ je bohatý na vitamíny, minerály a aminokyseliny. Podporuje imunitný systém, organizmus zbavuje škodlivých toxínov, je vhodný pri liečbe a prevencii nachladnutia a chrípky, má regeneračné účinky.
 • Baza obsahuje množstvo vitamínov, najmä vitamín C a vitamíny B. Používa sa pri nachladnutí a chrípke, dýchacích ochoreniach, kašli, bronchitíde a zápale dutín. Pomáha riediť hlien, uľahčuje vykašliavanie a zmierňuje opuch sliznice dýchacích ciest.
 • Železník lekársky sa využíva pri nachladnutí, chrípke a zápaloch. Je účinný pri bolesti hlavy, migréne, zimnici a má upokojujúce účinky. Pomáha pri vykašliavaní a regeneruje sliznicu dýchacích ciest.

Extračná látka je etanol 51 %. Ďalšie zložky súsacharóza, mastenec, uhličitan vápenatý, mikrokryštalická celulóza, maltodextrín, celulóza prášková, hypromelóza, dextrín, akácia sušená striekaním, oxid kremičitý koloidný hydrofóbny, oxid kremičitý hydrofóbny bezvodý, oxid titaničitý, glukóza kvapalná, stearan horečnatý (rastlinný), kyselina stearová, chlorofylový prášok 25 %, hliníkový lak indigokarmínu, karnaubský vosk a riboflavín.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Tak, ako je to pri každom lieku, aj užívanie Sinupretu Akut môže priniesť nežiaduce účinky. K častým vedľajším účinkom patria poruchy žalúdočno-črevného traktu ako nevoľnosť, plynatosť, hnačka, sucho v ústach či bolesť žalúdka. Menej časté vedľajšie účinky sú lokálne reakcie z precitlivenosti ako vyrážky, sčervenanie pokožky, svrbenie pokožky alebo očí a závraty. Napokon zriedkavo vyskytujúce vedľajšie účinky sú vážne alergické reakcie ako opuchnutie pier, jazyka a hrdla a/alebo hrtana so zúžením dýchacích ciest, dýchavičnosť a opuchnutie tváre.

Liek Sinupret Akut nie je vhodný pre:

 • osoby mladšie než 18 rokov
 • osoby alergické na akúkoľvek zložku lieku
 • osoby, ktoré majú alebo mali žalúdočný vred
 • tehotné a dojčiace ženy

Ľudia s gastritídou a s citlivým žalúdkom by mali byť pri užívaní lieku opatrní, užívať ho po jedle a zapiť dostatočným množstvom vody.

Cena

Liek Sinupret Akut je možné dostať bez lekárskeho predpisu. Zakúpiť ho je možné ako v kamenných, tak aj v internetových lekárňach. Cena 20 ks balenia lieku sa pohybuje od 7,50 do 9 EUR.

Skúsenosti

Sinupret Akut sa medzi užívateľmi stretáva s pozitívnym ohlasom. Skúsenosti mnohých užívateľov, ktorí sa rozhodli ohodnotiť účinnosť lieku, sú kladné, liek pri zápale prínosových dutín zaberá, zmenšuje opuch slizníc a pomáha voľnejšie dýchať. Niektorým pacientom tento voľnopredajný liek odporúčali aj ich všeobecní alebo ORL lekári.

Tak, ako aj pri iných variáciách prípravku Sinupret, si užívatelia pochvaľujú prírodné zloženie, znateľný účinok a citeľné uvoľnenie dutín. Jediným problémom, ktorý spomenula užívateľka Sinupretu, je počet tabliet v balení, ktorý sa nezhoduje s dobou užívania. Pri 3 tabletách denne po dobu 7 až 14 dní by bolo výhodnejšie balenie 21 alebo 42 tabliet.

Záverečné zhodnotenie

Sinupre Akut je skvelou voľbou doplnkovej liečbe pri nachladnutí a chrípke spojených so zápalom prínosových dutín. Pozitívom je, že liek je zložený z rastlinných extraktov a že existuje niekoľko variácií produktov – ak niekomu nevyhovujú tablety, môže siahnuť po kvapkách. Tablety sú však neveľké a dobre sa prehĺtajú. Liek Sinupret má množstvo kladných recenzií od užívateľov a v jeho prospech svedčí aj to, že liek často odporúčajú aj samotní lekári.

Variácie produktuPublikované dňa: 15.11.2019
Hodnotenie článku:
(89.4%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?

Pôst nie je dobre známym pojmom len medzi veriacimi. Svojich fanúšikov si našiel aj medzi milovníkmi zdravého životného štýlu. Aké sú plusy a mínusy postenia sa?

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...