Urinal Sirup pre deti alebo v tehotenstve? Recenzia, skúsenosti, cena

Infekcia močového mechúra je jednou z najbežnejších bakteriálnych infekčných ochorení, ktoré postihuje najmä ženy a deti. Aj keď jej liečba si vyžaduje antibiotiká, na jej prevenciu a ako pomocnú liečbu sa používajú výživové doplnky a šťavy z brusníc. Brusnice dokážu zabrániť množeniu baktérii a ich zachytávaniu v močových cestách.

Výživový doplnok s extraktom z brusníc Urinal Sirup

Na rovnakom princípe účinkuje aj Urinal Sirup – výživový doplnok s extraktom z brusníc.

150 ml balenie Urinal Sirupu získate v ✅ internetovej lekárni Drmax.sk s dopravou zdarma.

Infekcia močových ciest

Infekcia močových ciest je spôsobená baktériou E.coli a ženy postihuje o čosi častejšie než mužov. Medzi príznaky infekcie patrí:

 • časté močenie a pocit potreby močiť,
 • pálivá bolesť pri močení,
 • bolesť v podbrušku,
 • bolesť krížov,
 • krv v moči,
 • tmavší moč,
 • zimnica, horúčka či únava.

Infekcia sa lieči antibiotikami, no popri užívaniu antibiotík môžete pre rýchlejšie vyliečenie urobiť viac:

 • Pite viac vody ako zvyčajne – aj keď močenie páli a je nepríjemné, častým močením sa skôr zbavíte baktérie.
 • Ak je bolesť silná, môžete na zmiernenie bolesti užiť paracetamol.
 • Pomáha pitie šťavy z brusníc alebo užívanie výživových doplnkov z brusníc, vďaka ktorým sa nebudú baktérie zachytávať na stenách močových ciest a ďalej sa rozmnožovať. Podobne pomáha aj vitamín C.
 • Vyhnite sa kúpeľom a nahraďte ich sprchovaním.
 • Nepoužívajte parfumované hygienické pomôcky a sprchovacie gély v intímnej oblasti.
 • Noste spodnú bielizeň z bavlny a prírodných materiálov a vyhnite sa tesným nohaviciam a materiálom, v ktorých sa budete potiť – vo vlhkom prostredí sa totiž baktériám darí.

Čo je Urinal Sirup

Urinal Sirup je výživový doplnok s výťažkom z brusnice veľkoplodej, ktorý slúži ako pomocná liečba infekcie močových ciest a ako prevencia pri častých výskytoch infekcií. Urinal Sirup pôsobí aj antioxidačne, čím chráni bunky pred oxidačným stresom. Sirup je vhodný aj pre deti od 1 roka. Tehotné a dojčiace ženy ho smú užívať po konzultácii s lekárom.

Brusnice sú pri infekciách močových ciest veľmi nápomocné

Urinal Sirup je možné užívať počas antibiotickej liečby, pri prvých príznakoch infekcie močových ciest aj na doliečenie a ako prevenciu. Dávkovanie sa líši v závislosti od veku. Dospelí a deti od 12 rokov užívajú 15 ml sirupu, deti od 3 do 12 rokov 10 ml sirupu a deti od 1 do 3 rokov 5 ml sirupu. Pred užívaním je potrebné sirup pretrepať. Prípravok je vhodné užívať aj dlhodobo.

Zloženie

Účinnou látkou je koncentrovaná sušená šťava z brusnice veľkoplodej. Množstvo dennej dávky pre dospelých (15 ml) zodpovedá 37 500 mg čerstvých brusníc. Štúdie pravidelne potvrdzujú priaznivý vplyv brusníc na močové cesty pri infekciách a zápaloch močových ciest. Brusnice obsahujú vitamíny A, B, C a E, minerály ako draslík, horčík, zinok a proantokyanidíny, ktoré zabraňujú baktériám usadzovať sa v močových cestách. Ďalej obsahujú bioflavonoidy, fenolické zlúčeniny, pektíny, vlákninu, bielkoviny a ďalšie zdraviu prospešné látky.

Hlavnou zložkou Urinal Sirupu je šťava z brusníc s obsahom viacerých vitamínov a minerálov

V močových cestách sa baktérie E.coli zachytávajú na stenách močových ciest, kde infikujú povrch stien a ďalej sa množia a spôsobujú typické príznaky ako časté močenie, bolestivé močenie či zimnicu. Látky obsiahnuté v brusniciach však predchádzajú tomu, aby sa baktérie prichytili a usádzali v močových cestách, čím sa znižuje intenzita nepríjemných symptómov.

Ďalšie pomocné látky sú: invertný sirup, purifikovaná voda a kyselina citrónová ako regulátor kyslosti.

Účinky

 • Slúži ako podporná liečba infekcií a zápalov močových ciest,
 • pomáha pri doliečovaní močových ciest po antibiotickej liečbe,
 • je účinnou prevenciou ochorení močových ciest,
 • zabraňuje baktériám zachytávať sa na stenách močových ciest,
 • predchádza ďalšiemu rozmnožovaniu baktérií v močových cestách,
 • antioxidačné účinky a chráni bunky pred škodlivými voľnými radikálmi,
 • obsahuje aj vitamín D, ktorý účinne posilňuje imunitný systém.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Výrobca Urinal Sirupu neudáva žiadne nežiaduce účinky, treba byť však obzvlášť opatrný, ak ste v minulosti precitlivelo reagovali na akúkoľvek zložku lieku. Pokiaľ vaše ťažkosti pretrvávajú, vyhľadajte lekársku pomoc. Denná dávka sa nesmie prekračovať. Prípravok nie je vhodný pre deti mladšie ako 1 rok a pre diabetikov. Urinal Sirup sa odporúča spotrebovať do 3 mesiacov po otvorení a je potrebné uchovávať ho v suchu a tme, mimo dosahu detí.

Cena

Urinal Sirup je možné zakúpiť v internetových aj kamenných lekárňach. Jedno balenie obsahuje 150 ml sirupu a jeho cena sa v internetových lekárňach pohybuje od 7 do 11 EUR. Keďže denná dávka sa líši v závislosti od veku, jedno balenie vystačí dospelému užívateľovi na 10 dní, dieťaťu vo veku 3 – 12 rokov na 15 dní a dieťaťu vo veku 1 – 3 rokov na 30 dní.

Skúsenosti

S užívaním sirupu má mnoho ľudí pozitívne skúsenosti. Oceňujú ho mamičky, pretože je vhodný aj pre deti a má príjemnú chuť, teda s užívaním nie je problém. Jedna mamička uviedla, že tento sirup je skvelou pomocou pri opakovaných zápaloch močových ciest a výborne účinkuje v kombinácii s probiotikami.

Recenzie a skúsenosti s výživovým doplnkom Urinal Sirup

Užívatelia si pochvaľujú, že rozdiel cítia už po prvej dávke – nepríjemné bolesti sa utlmia a po pár dňoch užívania vymiznú. Urinal Sirup je vhodný aj pri antibiotickej liečbe, vďaka čomu užívatelia uviedli rýchlejšie zlepšenie príznakov infekcií či zápalov, no ďalšia skupina ľudí sirup užíva preventívne už pri prvých príznakoch návratu infekcie, ale aj na doliečenie po antibiotickej liečbe.

Záverečné zhodnotenie

Urinal Sirup je skvelým pomocníkom najmä pre ľudí, ktorým sa často opakuje zápal či infekcia močových ciest. Sirup pôsobí preventívne a má rýchly nástup účinku. Efektívne znižuje príznaky zápalu, čo potvrdili aj recenzie spokojných užívateľov. Najmä mamičky si pochvaľovali fakt, že sirup je vhodný aj pre deti od 1 roka. Sirup obsahuje silný extrakt z brusníc, čím je nielen veľmi dobre znášaný, ale má aj príjemnú chuť. Navyše ho ocení každý, kto má problém s prehĺtaním tabliet.

Variácie produktu na pomoc pri infekcii močových ciest

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?

Pôst nie je dobre známym pojmom len medzi veriacimi. Svojich fanúšikov si našiel aj medzi milovníkmi zdravého životného štýlu. Aké sú plusy a mínusy postenia sa?

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...