Weleda Tehotenský telový olej na strie – recenzia, skúsenosti, cena, správne dávkovanie

Strie vznikajú z dôvodu rýchleho natiahnutia kože vplyvom zväčšenia niektorej partie, predovšetkým brucha, zadku, stehien a pŕs. Najčastejšie vzniknú počas tehotenstva, pretože koža nie je schopná sa za tento krátky čas vyrovnať s takými veľkými zmenami.

Weleda Tehotenský telový olej na strie recenzia, skúsenosti

Aby ste sa striám bezpečne vyhli, mali by ste sa o svoju pokožku starať pred, počas a aj po tehotenstve. Pomôže vám s tým napr. Tehotenský telový olej na strie od Weledy.

Weleda tehotenský telový olej na strie si môžete pohodlne zakúpiť v ✅ internetovej lekárni Pilulka.sk.

Weleda olej na strie

Tehotenský telový olej od Weledy pôsobí nielen ako prevencia, ale pomáha zbaviť sa aj existujúcich strií. Obsahuje oleje, ktoré zvláčňujú pokožku, zvyšujú jej elasticitu a vypĺňajú drobné jazvyčky (strie) kolagénom. Nevyvoláva vedľajšie účinky, neohrozuje bábätko, preto je bezpečné používať ho počas celej doby tehotenstva. Vašej pokožke zabezpečí tú najlepšiu a najvyššiu starostlivosť aj pri zhadzovaní kilogramov. Produkt je držiteľom certifikátu NATURE, čo znamená, že ide o prírodnú kozmetiku pre tehotné ženy najvyššej kvality.

Obsah a zloženie

Keďže je tento olej určený na strie v tehotenstve, neobsahuje žiadne syntetické, konzervačné, vonné a farbiace látky. Podstúpil aj prísny dermatologický test, ktorému vyhovel na výbornú. Dôkazom je aj spomenutý certifikát NATURE. Okrem olejov obsahuje aj zmes silíc, ktoré mu dodávajú jemnú vôňu. V oleji sa nachádza:

 • Mandľový olej: Mandle predstavujú bohatý zdroj vitamínov, minerálov a esenciálnych olejov. Olej z nich je populárnou prísadou mnohých kozmetických produktov. Najviac sa využíva na pleť a vlasy, pretože má zvláčňujúce vlastnosti. Obsahuje mnoho vitamínu E, je silným antioxidantom, ktorý chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi UV žiarenia. Používa sa aj na odstránenie strií, na lepšie prekrvenie organizmu, preto je obľúbeným prostriedkom aj v masérskych salónoch.
 • Jojobový olej: Je to antioxidant, má antibakteriálne účinky – ničí plesne, baktérie, ktoré spôsobujú Salmonelu, Kandidu a ďalšie. Reguluje tvorbu mazu, teda podporuje tvorbu kolagénu, urýchľuje hojenie rán, pomáha liečiť psoriázu, ekzémy, znižuje tvorbu vrások a zjemňuje už existujúce vrásky, minimalizuje jazvy.
 • Olej z pšeničných klíčkov: Obsahuje ideálny pomer medzi omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami, vitamín E, K, B, D, A. Tento olej nie je určený iba na vonkajšie použite, ale aj na vnútorné.Vyrovnáva hladiny cholesterolu, znižuje vysoký krvný tlak, očisťuje cievy od nahromadeného cukru, podporuje prekrvenie, znižuje vznik mozgovej príhody a srdcového infarktu. Pri vonkajšej aplikácii sa používa na hydratáciu pokožky, na elimináciu vypadávania vlasov, na lupiny, na celulitídu, na strie.
 • Extrakt z kvetov Arniky horskej: Vhodný je na vnútorné i vonkajšie použitie. Pomáha liečiť aterosklerózu (upchávanie ciev), zápal ciev, uvoľňuje krvné zrazeniny, je prevenciou proti vzniku trombotických stavov ciev. Pri vonkajšom použití sa aplikuje na pokožku, pomáha liečiť akné, opuchy, vredy, uvoľňuje svalový tonus, ale účinkuje aj na zmiernenie kŕčových žíl, reumy.
 • Zmes éterických olejov: Ide o čisto prírodné oleje, ktoré dodávajú tehotenskému oleju ideálnu neutrálnu vôňu a lepšiu konzistenciu, ktorá uľahčuje rozotieranie. Pôsobia uvoľňujúcu, zrelaxujú telo aj myseľ.

Účinky tehotenského oleja od WELEDY

To, že tento olej v sebe naozaj ukrýva potenciál vyriešiť váš problém so striami, naznačujú aj štúdie, ktoré skúmali vplyv olejov, ktoré sa v ňom nachádzajú, na telo. Na to, aby ste čo najviac eliminovali vznik strií, je potrebné zabezpečiť pokožke 3 základné elementy:

✅ Hydratácia

Prvým základným elementom je hydratovať pokožku. Látky obsiahnuté v oleji zvlhčujú pokožku účinným spôsobom – v hĺbke pokožky vytvárajú akúsi bariéru, ktorá bráni pokožke v strate vlhkosti. Tým sa zmenšuje tvorba baktérií a infekcií, ktoré vedú k vzniku strií a aj k celulitíde.

Weleda tehotenský telový olej pokožku hydratuje, prekrvuje a navracia jej pružnosť

✅ Prekrvenie

Vysoký obsah vitamínu E, ktorý sa pokladá za silný antioxidant, bráni v hĺbke pokožky vzniku oxidačného stresu (prekysleniu), ktorému predchádza tvorba toxínov a baktérií. Tieto škodliviny upchávajú cievy, čím sa najväčšie kožné partie (brucho, zadok, stehná) dostatočne neprekrvujú, vznikajú strie a celulitída, čo sú vlastne zápalové procesy lymfatického systému. Vitamín E čistí cievy, vyrovnáva hladiny oxidácie a pokladá sa aj za protirakovinový vitamín, čo je užitočné taktiež pri vystavovaní pokožky slnečnému žiareniu.

✅ Flexibilita

Strie sú vlastne jazvičky, ktoré vznikli ako následok poranenia (roztrhania) pokožky. Tieto ranky sú však také malé, že ich voľným okom nevidíme a vidíme len jazvy po zahojení. Aj v procese zvýšenia pružnosti pokožky, zohráva veľkú úlohu práve vitamín E. Spolu s ďalšími látkami v olejoch produkuje primerané množstvo mazu = kolagénu, čím so zvýšenou hydratáciou zabraňuje vysušeniu pokožky. Kolagén vypĺňa pokožku tzv. pružnou penou, čo spolu s potrebnými živinami a hydratáciou vedie k zvýšenej elasticite, pružnosti pokožky.

✅ Ďalšie účinky

 • Zjemňuje vrásky a strie ,
 • pokožku chráni pred vysušením,
 • pokožku hydratuje až do hĺbky,
 • pôsobí aj ako prevencia proti striám,
 • spevňuje a zvláčňuje pokožku,
 • zvyšuje elasticitu pokožky,
 • prekrvuje lymfatický systém,
 • pomáha zbaviť sa celulitídy.

Pre koho je a nie je určený?

Hoci je olej určený pre každú tehotnú mamičku alebo mamičku po pôrode, môžu ho používať aj ženy pred plánovaným tehotenstvom alebo tie, ktoré podstupujú redukciu hmotnosti. Nie je určený pre tých, ktorí sú alergickí alebo precitlivení na niektorú zo zložiek v oleji.

Vedľajšie účinky, kontraindikácie a interakcie s inými liekmi

Tehotenský telový olej, ktorý je možné používať počas celej doby tehotenstva, musí byť maximálne bezpečný a to ako pre mamičku, tak i pre bábätko. Nežiaducim účinkom je len možná alergická reakcia na niektorú zložku v oleji. Kontraindikácie a interakcie nie sú známe.

Dvojbalenie Tehotenského telového oleja na strie Weleda

Dávkovanie a užívanie

Tehotenský olej od Weledy môžete pokojne, bez akýchkoľvek obáv, používať hneď, ako sa dozviete, že čakáte bábätko. Je neškodný, takže ho môžete aplikovať už od začiatku tehotenstva, vrátane prvého trimestra. Starostlivosť o pokožku sa odporúča realizovať 2- až 3-krát denne. Krúživými pohybmi olej treba aplikovať na tie partie, na ktorých je pokožka mimoriadne namáhavá. Olej nanášajte na zvlhčenú pokožku, najlepšie po kúpeli. Aplikujte až do 3. mesiaca po pôrode.

NÁŠ TIP: Ak plánujete otehotnieť, odporúčame s kúrou pomocou tohto oleja začať už pred samotným otehotnením. Vaša pokožka bude o to viac pripravená.

Aké je balenie, koľko stojí a kde sa dá kúpiť?

Cena tehotenského telového oleja od Weledy sa pohybuje od 14 do 18 € za 100 ml balenie. Overeným a spoľahlivým predajcom je napr. online lekáreň pilulka.sk, drmax.sk alebo mojalekaren.sk.

Skúsenosti s Weleda Tehotenským telovým olejom

Tehotenský telový olej od Weledy sa teší pozitívnym recenziám. Mamičky si pochvaľujú jeho konzistenciu (olej podľa nich vôbec nie je mastný a ľahko sa rozotiera), príjemnú vôňu, ale aj účinky. Pri pravidelnom používaní dochádza podľa mnohých mamičiek k zvýšeniu elasticity pokožky a aj eliminácii vzinku strií.

Recenzie a skúsenosti s Weleda Tehotenským telovým olejom na strie

Ja osobne som olej používala počas chudnutia. S klesajúcou hmotnosťou išli ako prvé "dole" prsia, na ktorých mi zostali strie. Olej som si aplikovala na prsia, na zadok a na stehná vždy ráno po rannom behu a sprche a večer, tiež po sprchovaní. Olej pomohol a používam ho doteraz, ale podotýkam, že ja som sa mojej pokožke precízne venovala a olejom som ju masírovala niekedy aj 15 min. Odporúčam ešte prijímať zvýšené množstvo čistej alebo minerálnej vody.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Od ktorého mesiaca mám začať používať tehotenský olej?

Tehotenský telový olej Weleda sa odporúča používať už od prvého mesiaca tehotenstva, až po 3. mesiac po pôrode. Odporúčame používať ho aj v čase redukcie hmotnosti a aj pred tehotenstvom. Nič tým nepokazíte, práve naopak, vaša pokožka bude elastickejšia.

Kedy začne Weleda Tehotenský olej účinkovať?

Účinok sa prejaví u každého individuálne a vo veľkej miere závisí od počiatočného stavu pokožky. Ak ešte nemáte strie a aplikujete Tehotenský olej Weleda podľa návodu (2- až 3-krát denne na vlhkú pokožku), potom je riziko vzniku strií nízke. V prípade, ak vám už strie vyskočili, neprestávajte s nanášaním oleja.

Je Weleda Tehotenský olej bezpečný aj pre ešte nenarodené dieťatko?

Tehotenský olej je pre bábätko absolútne bezpečný, pokiaľ nie ste alergická na niektorú zo zložiek v oleji.

Môžem si aplikovať olej na prsia aj keď dojčím?

Ak dojčíte, môžete bez obáv naďalej používať tehotenský olej, ale nepoužívajte ho bezprostredne pred dojčením.

Upozornenie

Produkt skladujte na suchom a tmavom mieste, chráňte pred priamym slnečným svetlom a myslite na to, že efekt je viditeľný po dlhodobom používaní. Ak olej nanášate na prsníky, aplikujte ho po dojčení a nie krátko pred ním. Lepší účinok dosiahnete, ak budete prípravok používať na zvlhčenú pokožku po kúpeli.


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Avita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženyAvita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženy

Recenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a detiRecenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a deti

Nedostatok železa občas zaskočí snáď každého z nás. Ako a či pomohol tento výživový doplnok vám v dnešnej recenzii rada prezradí naša redaktorka.

Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?

Počas dojčenia je potrebné prijímať zo stravy viac energie a zamerať sa aj na to, aby bol jedálniček kvalitný a bohatý na živiny. Pnúkame vám niekoľko tipov a informácií, ako na...