Recenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunity

V súvislosti s jeseňou a zimou sa často hovorí o posilňovaní imunity. V skutočnosti by však mala byť téma imunity aktuálna celý rok. Ak vám totiž v decembri po chrípke, druhej angíne a tretej nádche napadne, že máte slabú imunitu, zrejme to tak bude. Pracovať na jej posilnení však bolo treba už dávno predtým. Ja som osobne zástancom toho, že ju treba budovať celoročne. Okrem toho, že ja sa starám o svoje zdravie z hľadiska stravy a pohybu, podporujem imunitu vitamínmi – doplnkami výživy.

K nim radím aj produkt z tejto recenzie. Už dlhšiu dobu sa u nás v rodine osvedčili zázvorové shoty od GymBeamu. A to napriek tomu, že nechutia okrem mňa nikomu. V súvislosti so zázvorovým shotom sa v zásade všetko točí okolo účinkov ďumbiera, ako sa zázvor nazýva. Čím je zázvorový shot tak špeciálny?

GymBeam Zázvorový shot (recenzia)

Zázvorový shot – účinky a výrazná chuť

Ak budem opisovať účinky, ktoré zázvorvý shot má, tak v zásade ide o účinky zázvoru samotného. Ginger shot od GymBeamu totiž obsahuje až 60 % koncentrátu zázvorovej šťavy. Preto je aj chuť tak extrémne palivá a nevyhovuje každému. Zvyšok obsahu je doplnený citrónovou šťavou (vitamín C), čo dodáva výraznú kyslosť a následne kokosovou vodou s medom, tá ostrú chuť zjemňuje a nápoj prisladzuje. Chuť by som celkovo opísal ako štipľavú a hrejivú, no nie vyslovene pikantnú.

Musím zdôrazniť, že GymBeam ginger shot sa vyrába technológiou studeného lisovania. Teda, žiadna surovina sa pri odšťavovaní nezahrieva a zachované sú všetky účinné látky.

Všeobecne sa o zázvore vie, že okrem posilňovania imunity má silné protizápalové účinky, pomáha pri tráviacich ťažkostiach (nafukovanie, hnačka, nevoľnosť) a detoxikuje organizmus. Znižuje aj hladinu cukru v krvi. Mne osobne zázvorové shoty pomohli aj pri bolestiach hrdla či hlienoch. Subjektívne vnímam, že moja imunita aj skrz účinky zázvoru je vyššia. Dobrou vzorkou sú aj môj otec a sestra, ktorým taktiež užívanie tohto produktu dlhodobo pomáha. Osobne si nemyslím, že deti takéto niečo dokážu vypiť, no pár kvapiek do čaju vadiť určite nemusí.

GymBeam Zázvorový shot 9 ks

Zázvorový shot na podporu imunity od GymBeam

Dávkovanie a užívanie

Ja pri užívaní preferujem dať si jeden shot denne alebo obdeň vždy nalačno. Napríklad pred raňajkami. Nezapíjam ho ani si ho nemiešam s iným nápojom. Pred vypitím ho odporúčam pretrepať, keďže som odpozoroval, že v sklenenej fľaštičky sa na dne zbierajú usadeniny.

Moja sestra a otec si ho napríklad prilievajú do vlažného čaju alebo len do čistej studenej vody, keďže štipľavá chuť im nevyhovuje. Len zdôrazním, že zázvorové shoty nepijem celoročne. Väčšinou po nich siahnem v priebehu jesene alebo začiatkom zimy, práve aby som posilnil svoju imunitu.

Cena

Ja si už objednávam zvyčajne väčšie balenie 9x50 ml. V praktickej krabičke máte 9 fľaštičiek shotu v skle. Mimochodom balenie do malých fľaštičiek sa mi dosť páči – stojí 14,50 EUR. Skôr ako si však kúpite celé balenie, stojí za to najskôr vyskúšať objednať si jednu fľaštičku, ktorá vyjde na 1,80 EUR. Za menej peňazí tak zistíte či vôbec niečo takéto dokážete piť. Je ťažko povedať, ako dlho vydrží jedno balenie. V mojom prípade to bolo viac ako 2 týždne, pretože som ho pil každý druhý deň.

Inak pre tých, ktorým by chuť čistého zázvoru príliš prekážala, odporúčam siahnuť po zázvorovom shote s rakytníkom alebo kurkumou. Ich chuť je o niečo jemnejšia a cena v zásade totožná.

Záverečné zhodnotenie

Ja som nikdy so zázvorom nemal problém. Obľuboval som aj zázvorové čaje. Rozumiem však, že nie každému bude zázvorový shot chutiť. Za mňa je však ginger shot od GymBeamu skvelý spôsob ako podporiť svoju imunitu. Určite ho odporúčam piť hlavne pred obdobím, kedy sa vyskytuje viac respiračných a infekčných ochorení.

Páči sa mi spôsob balenia s viacerými kusmi. Aj to, že je shot tak koncentrovaný a že sú suroviny šetrne lisované za studena. Pozitívnou vlastnosťou sú za mňa hlavne účinky zázvoru na zdravie. Celkovo ho tak môžem odporučiť naozaj každému, kto ostrú chuť zázvoru znesie. Ak nie, môžete skúsiť pripraviť si slabší domáci zázvorový shot. Na internete je dostupných množstvo receptov.

Balenie 9 ks zázvorových shotov GymBeam

Zloženie Zázvorových shotov GymBeam

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Jakub Konrád

Písaniu sa venujem už zopár rokov. Dáva mi možnosť vzdelávať sa v oblastiach, o ktoré by som sa pravdepodobne ani nezaujímal. Okrem toho milujem...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)

Recenzia: Avita vitamín C liposomal plus – tekutá sila na podporu imunityRecenzia: Avita vitamín C liposomal plus – tekutá sila na podporu imunity

Lipozomálny vitamín C v tekutej forme je vhodný na doplnenie nedostatku tohto vitamínu, ale aj na posilnenie imunity v sychravých dňoch. Prečítajte si recenziu nášho redaktora, ktorý...

Recenzia: Enterina – účinné probiotiká pre deti i dospelýchRecenzia: Enterina – účinné probiotiká pre deti i dospelých

Črevná viróza sa objaví skôr či neskôr v každej rodine. Preto je dobré poznať aj účinné lieky a probiotiká, ktoré pomôžu črevnej mikroflóre. Takými sú aj probiotiká Enterina, ktoré sú...