4 tipy, ako vybrať spodnú bielizeň, ktorá bude pekná aj zdravá

Spodná bielizeň patrí medzi kúsky oblečenia, ktoré si obliekame každý deň už akosi automaticky. Nepodlieha módnym trendom. Napriek tomu, že si ju púšťame k telu najtesnejšie, nevenujeme jej takú pozornosť, akú si zaslúži.

Ako vybrať spodnú bielizeň? Foto: Budchlap.sk

Jej výber je stále tak trochu tabu. Prinášame vám 4 tipy, vďaka ktorým si spodnú bielizeň zaručene vyberiete.

1. Dôležitá je správna veľkosť 

Spodná bielizeň vám má dobre sedieť a mali by ste sa v nej cítiť príjemne. Je to najspodnejšia vrstva oblečenia. Celý deň je v kontakte s pokožkou. Nesmie vás dráždiť, ani obmedzovať v pohybe. Spodné prádlo je vašou druhou kožou. Musí vám sedieť ako uliate. Pri jeho výbere sa orientujte tabuľkou veľkosti, ktorú majú všetky obchody k dispozícii. Väčšina obchodov skúšanie spodnej bielizne z hygienických dôvodov neumožňuje. Páni sú aj preto väčšinou verní jednej značke. Tej, ktorá im sedí najlepšie. Príliš tesná spodná bielizeň môže znížiť plodnosť a množstvo spermií. Nezabúdajte na to.

2. Materiál, ktorý vydrží 

Spodné prádlo sa väčšinou vyrába z bavlny. Je pohodlná, priedušná a mäkká. Na tele ju skoro vôbec necítiť. A tak to má byť. V mnohých prípadoch je doplnená o elastan. Spodné prádlo je vďaka nemu priliehavejšie a lepšie drží tvar. Spodná bielizeň vyrobená zo syntetických materiálov nie je na každodenné nosenie vhodná. Nevytvára správne prostredie a môže spôsobovať infekciu spojenú so svrbením a pálením.

Pánske maskáčové boxerky. Foto: Budchlap.sk

3. Pre každého sa spodná bielizeň nájde 

Páni to pri výbere spodnej bielizne majú jednoduchšie. K dispozícii majú slipy, trenírky a boxerky. Všetko je to o zvyku. Slipy väčšinou nosia páni vyššej vekovej kategórie. Klasické trenírky sú na ústupe. Sú voľné a pohodlné, páni ich dnes nosia namiesto pyžama. Pyžamo má byť voľné a vzdušné. Trenky také sú. Boxerky sú v súčasnosti najviac v kurze. Nosia ich páni všetkých vekových kategórií. Sú pohodlné a moderné. Mužská postava v nich vynikne najlepšie.

Tip: Prečítajte si čo o vás prezrádza vaše pyžamo. To, v čom najradšej spíte, veľa vypovedá o vašej osobnosti.

4. Funkčná a pekná. Prečo nie

Spodné prádlo patrí medzi neviditeľnú súčasť oblečenia. Napriek tomu sa vyrába v rôznych farbách a motívoch. To, že ho nevidieť, neznamená, že sa vám nemôže aj páčiť. Tmavé farby patria u pánov medzi najobľúbenejšie, ale stále populárnejšie je spodné prádlo vo veselých farbách s vtipnými motívmi. Farbu spodnej bielizne treba prispôsobiť hrúbke a farbe vrchných nohavíc. Najmä v lete. V tmavých slipoch či boxerkách v svetlých nohaviciach príťažlivo vyzerať nebudete.Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Natiahnutý alebo natrhnutý sval – príčiny, príznaky, liečbaNatiahnutý alebo natrhnutý sval – príčiny, príznaky, liečba

Základom natiahnutia či pretrhnutia svalu je preťaženie svalu alebo dlhodobé opakované používanie rovnakej svalovej partie. Tieto zranenia však nie sú identické.

Ako dlho trvá alergická (senná) nádcha – príznaky, test, liečbaAko dlho trvá alergická (senná) nádcha – príznaky, test, liečba

Zdanlivo neškodné ochorenie vie pacienta poriadne potrápiť, znepríjemniť mu každodenné fungovanie až znížiť kvalitu života. Čo je to alergická nádcha, ako sa prejavuje a aké sú možnosti...

Ako znížiť teplotu u detí a dospelých aj bez liekov (zábaly, domáce lieky pri horúčke)Ako znížiť teplotu u detí a dospelých aj bez liekov (zábaly, domáce lieky pri horúčke)

Vyššou teplotou skrátka telo signalizuje, že niečo nie je v poriadku. Vo väčšine prípadov si s horúčkou poradíte aj sami doma za pomoci voľnopredajných liekov alebo aj niektorých...