Zerex Vitality Complex – recenzia na vitamíny a minerály pre mužov

Vitamíny a minerály sa bežne vyskytujú v potravinách, ktoré konzumujeme. Nie vždy sa nám však darí prijať také množstvo, aké by sme denne mali. Môžu za to diéty, nedostatok rozmanitej stravy, stravovacie obmedzenia, stres, ochorenia a rôzne iné faktory.

Zerex Vitality Complex - recenzia, skúsenosti, účinky, zloženie, cena

Mať každý deň na tanieri čerstvú a rozmanitú stravu jednoducho nie je vždy možné, no aj napriek tomu sa dá zabezpečiť denný príjem mikroživín. Pomôcť môžu multivitamínové a multiminerálové výživové doplnky. Zerex ponúka jeden špeciálne pre pánov – Vitality Complex.

Čo je Zerex Vitality Complex

Zerex Vitality Complex je multivitamínový a multiminerálový výživový doplnok určený špeciálne mužom, ktorý poskytuje všetky dôležité vitamíny a minerály pre dennú potrebu. Prípravok prináša ten správny vitamínový kokteil s kvalitným výberom tých látok, ktoré sú naozaj potrebné pre zachovanie zdravej kondície, vitality, energie, odbúranie únavy a posilnenie imunity.

Výživový doplnok je vo forme tabliet. Vďaka komplexnému prípravku už nemusíte užívať množstvo tabliet s rôznymi vitamínmi a minerálmi. Stačí užiť 1 kapsulu Zerex Vitality Complex dvakrát denne. Zaručíte si tak príjem vitamínu C dôležitého pre imunitu, vitamínov B prispievajúcich k správnej funkcii psychiky, horčíka dôležitého pre svaly a nervy, vápnika potrebného pre silné kosti a množstvo ďalších vitamínov a minerálov.

Účinky

 • doplnenie všetkých potrebných vitamínov a minerálov
 • komplex mikroživín určený špeciálne mužom
 • zlepšenie imunity a obranyschopnosti
 • zníženie únavy a vyčerpania
 • posilnenie kostí, zubov a ďasien
 • ochrana organizmu pred voľnými radikálmi
 • udržiavanie prirodzenej hladiny cukru v krvi
 • zvýšenie energie a vitality

Zloženie

 • Horčík znižuje pocit únavy a vyčerpania, je dôležitý pre správne fungovanie nervovej sústavy, pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach, stabilizuje krvný tlak, pomáha pri arytmii a zmierňuje svalové napätie a kŕče.
 • Vápnik je možné nájsť najmä v mliečnych výrobkoch a v kombinácii s vitamínom D je dôležitý najmä pre kosti, zuby, ďasná, ale aj vlasy, pokožku a nechty. Ovplyvňuje zdravú činnosť srdca, svalov a nervov a je dôležitý pre zrážanlivosť krvi.
 • Vitamín C je známy hlavne kvôli svojmu vplyvu na imunitu. Okrem toho je aj významný antioxidant, pomáha pri regenerácii, metabolizme niektorých látok a prevencii srdcovo-cievnych ochorení. Je vhodný najmä pri zvýšenej fyzickej záťaži a na jeseň a v zime pre posilnenie imunity.
 • Železo súvisí s krvou a červenými krvinkami, je súčasťou hemoglobínu v krvi a zabezpečuje dostatočné okysličenie organizmu. Železo pôsobí na fyzickú i psychickú vitalitu, odbúrava únavu, spevňuje kosti, nechty a vlasy.
 • Zinok sa často nachádza v prípravkoch na podporu rastu vlasov, nechtov a pre krásnu pokožku. Okrem týchto účinkov ovplyvňuje psychiku a nervovú sústavu, mužom napomáha pri správnej funkcii pohlavnej sústavy a pomáha udržiavať vitalitu a zdravú imunitu.
 • Selén dokáže posilniť imunitu a obranyschopnosť organizmu, dodá energiu, reguluje hormóny štítnej žľazy a má vplyv na plodnosť. Je prospešný pre žalúdok a trávenie, zlepšuje dýchacie a astmatické problémy a má dobrý vplyv na alergie.
 • Chróm sa zvykne užívať pri chudnutí, a to vďaka jeho vplyvu na metabolizmus, reguláciu cukru v krvi a reguláciu dobrého a zlého cholesterolu. Chróm navyše podporuje vitalitu, pomáha pri spaľovaní tukov a pôsobí proti únave.
 • Vitamín D u detí je potrebný pre rast kostí a pohybový aparát, u dospelých a starších ľudí predchádza rednutiu kostí. Vitamín D zabezpečuje zdravie kardiovaskulárneho systému, pomáha udržiavať zdravý krvný tlak, podporuje imunitu a ovplyvňuje metabolizmus niektorých látok v tele.
 • Vitamín B12 je zastúpený najmä v živočíšnej strave a jeho nedostatok sa prejaví zápalmi, poruchami metabolizmu a nervov. Vitamín podporuje krvotvorbu a tvorbu červených krviniek, je dôležitý pre rast a vývoj detí, ovplyvňuje psychiku a nervovú sústavu a podieľa sa na tvorbe energie.
 • Vitamín B6 alebo pyridoxín je pre ľudské telo významným vitamínom, pretože má vplyv na množstvo funkcií. Ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, reguluje hladinu cholesterolu, má na starosti tvorbu a metabolizmus niektorých látok ako sú bielkoviny. Vitamín je významný aj pre psychiku, podporuje pamäť a kognitívne schopnosti.
 • Kyselina pantoténová (vitamín B5) sa podieľa na látkovej premene ako premene cukrov a tukov v tele. Pôsobí na psychiku, pomáha pri zvýšenej psychickej záťaži a strese. Pomáha regulovať hladinu cholesterolu tým, že zabraňuje usádzaniu LDL cholesterolu v cievach. Je dôležitá pre funkciu obličiek a pomáha pri pocitoch únavy.
 • Niacín alebo vitamín B3 pomáha regulovať cholesterol znižovaním hladiny LDL cholesterolu, je účinný ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení, znižuje zápaly a oxidačný stres, napomáha správnej funkcii mozgu a zlepšuje kvalitu pokožky.
 • Vitamín B2 je dôležitý antioxidant, pomáha pri vstrebávaní železa, prispieva k správnemu fungovaniu metabolizmu, je dôležitý pre psychiku a zdravie nervovej sústavy, má vplyv na stres, únavu a pocity vyčerpania. Tento vitamín udržuje zdravie očí, pokožky a slizníc, vlasov a nechtov a má nezastupiteľné miesto v regulácii syntézy hormónov.
 • Vitamín B1 má za úlohu hlavne premieňať sacharidy na energiu, no ovplyvňuje aj nervovú sústavu. Môže vám chýbať v počas psychicky a fyzicky náročnejšieho obdobia a je dôležitý pre psychiku, zmierňuje stres, nervozitu a prináša dobrú náladu. Je dôležitý aj pre kardiovaskulárny systém, podporuje tvorbu žalúdočných štiav a chuť do jedla.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Výrobca na svojej stránke neuvádza žiadne nežiadúce účinky ani upozornenia. Je však dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie (1 kapsula dvakrát denne) a v žiadnom prípade neprekračovať túto dávku.

Cena

Výživový doplnok Zerex Vitality Complex je možné zakúpiť na internete, priamo na stránke výrobcu Zerex. Cena balenia, ktoré obsahuje 120 tabliet, je 19,99 EUR. Pri odporúčanom dávkovaní 2 kapsuly denne vystačí jedno balenie na 2 mesiace.

Skúsenosti

Skúsenosti s používaním tohto prípravku možno momentálne nájsť len na stránke výrobcu Zerex. Všetci užívatelia mali s vitamínovým doplnkom pozitívne skúsenosti. Jakub, ktorý zvykol byť často chorý, zaznamenal zlepšenie imunitného systému. Ján ocenil, že nemusí brať niekoľko rôznych tabliet s vitamínmi a minerálmi, ale na doplnenie všetkých potrebných látok mu stačí jedna kapsula. To si pochvaľoval aj Ladislav, ktorý je spokojný so zložením, najmä s obsahom vitamínov B6 a D a horčíka.

Záverečné zhodnotenie

Vitamínový a minerálový komplex Zerex Vitality Complex je navrhnutý špeciálne pre potreby mužov. Zabezpečuje všetky potrebné vitamíny ako vitamíny C, B a D, a minerály ako horčík, vápnik, zinok a ďalšie. Aj keď produkt ešte nemá mnoho recenzií, tie, ktoré si už stihol získať, sú pozitívne. Užívatelia sú s produktom spokojní a tešia sa zlepšenej imunite a vitalite. Pri cene 19,99 EUR za 120 kusové balenie ide o dobrý pomer ceny, množstva aj kvality.Publikované dňa: 29.11.2019
Hodnotenie článku:
(92.2%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?

Pôst nie je dobre známym pojmom len medzi veriacimi. Svojich fanúšikov si našiel aj medzi milovníkmi zdravého životného štýlu. Aké sú plusy a mínusy postenia sa?

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...