Zloženie, užívanie, účinky

Liek s obsahom horčíka sa používa najmä: pri poruchách svalovej a srdcovej činnosti spôsobených nedostatkom horčíka, ako sú kŕče v lýtkach, tetánia (svalové zášklby) alebo angína pektoris (bolesť v hrudníku vyvolaná prechodným nedostatočným prekrvením srdca), pri nedostatku horčíka následkom jednostrannej výživy alebo užívania rôznych liekov (antikoncepčné a močopudné prípravky alebo preháňadlá), pri alkoholizme, pri nedostatočnej kompenzácii zvýšenej potreby horčíka (obdobie dojčenia alebo počas stresu). počas tehotenstva (pri riziku predčasného pôrodu, preeklampsii), pri niektorých poruchách srdcového rytmu spôsobených najmä predávkovaním digitalisovými glykozidmi, pri ateroskleróze.   Spôsob použitia Dávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí: Úvodné dávkovanie je 2 tablety 3x denne počas prvého týždňa liečby, potom sa dávkovanie upraví na 1-2 tablety 1 až 2x denne. Dávkovanie je individuálne, riadi sa podľa závažnosti nedostatku horčíka, prípadne jeho potreby. Tablety sa užívajú nezávisle od jedla a zapíjajú sa malým množstvom tekutiny. Upozornenie: Dĺžka liečby je minimálne 6 týždňov. Liek sa môže užívať aj dlhodobo. V poslednom trimestri tehotenstva sa môže liek užívať len po konzultácii s lekárom. V prípade súčasného nedostatku vápnika je potrebné najskôr upraviť deficit horčíka a až potom sa môže podávať doplnkový vápnik. Účinné látky orotát horečnatý dihydrát (horčík)

Viac informácií ...

Recenzie a skúsenosti

Chcete vedieť, čo si o MAGNEROT 100 tabliet myslia ostatní, aké majú s produktom skúsenosti a aké sú na tento produkt ✅ recenzie? Chcete vedieť, či je cena 10,99€ tá najnižšia alebo môžete produkt zohnať inde lacnejšie? Overte si to na porovnávači cien » Heureka MAGNEROT 100 tabliet

Zoznam článkov


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s MAGNEROT 100 tabliet spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

Alternatívy