Aloe Advance recenzia - šťava má silné účinky. Pozrite si skúsenosti, dávkovanie, použitie

Aloe vera je špicatá sukulentná rastlina so silnými a dužinatými listami, ktorá rastie v suchom a tropickom podnebí v Afrike, Ázie, Európy a na západe Spojených štátov. Existuje viac ako 300 druhov tejto rastliny, ale najznámejšia, ktorú poznáme a používame je Aloe barbadensis známe ako Aloe vera. Oceňovaná je najmä vďaka účinkom na zdravie, krásu a liečebné vlastnosti celkovo.

Aloe šťava Advance - recenzia a skúsenosti

Táto rastlina je známa svojimi liečebnými účinkami už takmer 6 000 rokov. Ľudia túto rastlinu zvykli volať „rastlina nesmrteľnosti“ alebo „ľalia z púšte“.

Navštívte ✅ oficiálny eshop, v ktorom si objednáte produkt Aloe Advance s 30% zľavou! Pri kúpe 2 balení navyše získate dopravu zdarma.

Rastlinný liek

Gél a šťava obsiahnuté v aloe boli odnedávna používané ako rastlinný liek. Používali sa na široké spektrum chorôb – od tráviacich ťažkostí až po kožné problémy. Ale napríklad aj na liečenie rán, pri vypadávaní vlasov a na hemeroidy.

aloe šťava advance - výborné účinky a široké použitie

V súčasnosti nájdeme aloe vo viacerých oblastiach priemyslu – či už v kozmetike alebo pri liečení. Z listov sa získava šťava, ktorá je vhodná na pitie a výťažky z aloe sa používajú do rôznych gélov a mastí. Veľmi účinné je aloe pri úpaloch, preto je prípravok s aloe súčasťou nejednej domácnosti.

Vedeli ste, že: aloe bola prezentovaná egyptským faraónom ako rastlina, ktorá zabezpečí nesmrteľnosť?

Zloženie prípravku

Prípravok Aloe Advance v prémiovej Bio kvalite vyrába česká spoločnosť Advance Nutraceutics. Zložený je zo 100% bio šťavy Aloe vera a z kyseliny citrónovej.

V samotnej rastlinke Aloe vera sa nachádzajú vitamíny B1, B2, B6 a B12, A, C a E. Aloe je zdrojom minerálov ako železo, meď, zinok, vápnik, sodík, draslík, horčík, mangán a chróm. Obsahuje aj kyselinu listovú.

V géli z Aloe vera sú obsiahnuté aminokyseliny, ktoré sú dôležitými stavebnými bunkami. Aloe vera ich obsahuje až 18 z 20, ktoré si telo musí vyrábať svojpomocne.

Enzýmy obsiahnuté v aloe pomáhajú pri trávení a steroly sú dôležité protizápalové látky. Aloe vera ďalej obsahuje antrachinóny, saponíny a lignín.

Všetky látky sa synergicky dopĺňajú a podporujú navzájom čím sa ich účinok len znásobuje.

Produkt nie je dosladzovaný a predáva sa v balení po 1 000 ml. Obsahuje zároveň kúsky dužiny.

Účinky šťavy z Aloe vera

Aloe vera je najúčinnejšie na trávenie a detoxikáciu tela, keďže je antioxidant. Na pokožku má upokojujúci a hydratačný vplyv. Zároveň vyrovnáva Ph pokožky.

aloe šťava - účinky, zloženie, použitie, dávkovanie

Aloe vera šťava, ktorú užívame vnútorne, je účinná v týchto prípadoch:

 • napomáha zdraviu ústnej dutine,
 • obnovuje kolagén a elastín,
 • zabezpečuje dennú dávku vitamínov a minerálov,
 • posilňuje vlasy a je účinné proti ich vypadávaniu,
 • posilňuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu,
 • udržuje normálnu hladinu cukru v krvi,
 • účinné pri detoxikácii organizmu,
 • účinné pri nadúvaní a pálení záhy,
 • proti zápalom,
 • proti bolesti z artrídy a reumatizmu,
 • znižuje hladinu cholesterolu.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Šťava z aloe vera má laxatívne účinky a niektorí ľudia ho užívajú ako preháňadlo. Tým pádom napomáha ku sťahom panvy, čo nie je vhodné ani pre tehotné ani dojčiace ženy. Neodporúča sa ani ľuďom, ktorí majú problémy s obličkami. Pred užívaním sa poraďte s odborníkom. 

Pre deti sa odporúča od dvoch rokov a ideálne zmiešané s inou šťavou. Dávky by mali byť menšie ako pri dospelých ľuďoch, pretože môže nastať alergická reakcia alebo sa objaviť hnačky.

Aloe Šťava Advance - recenzie a skúsenosti

Ak užívate aloe, tak pite viac vody. Šťava vám z tela odplavuje škodlivé látky a detoxikuje, tým pádom je potrebné dopĺňať tekutiny.

Ako pri každom výživovom doplnku – užívanie nepreháňajte a po určitom čase je potrebné dať si prestávku.

Cena šťavy Aloe Advance

Cena za liter šťavy je priamo u výrobcu 11,99 eur (po zľave). Občas ju však nájdete aj za 11,49 eur, ale tiež aj za 14 – 15 eur. Produkt nájdete na internete v lekárenských eshopoch ako aj v kamenných lekárňach. Je voľne dostupný bez potreby lekárskeho predpisu.

Dávkovanie a užívanie šťavy

Odporúčané dávkovanie šťavy je 3-krát denne po 20 až 50 ml. Mala by sa užívať asi hodinu pred jedlom a pred užitím sa šťava odporúča pretrepať. Môžete ju piť aj v kombinácii s inou šťavou a po otvorení ju udržujte v chlade. Spotrebovať by sa mala do jedného mesiaca od otvorenia.

Skúsenosti s produktom

Skúsenosti s produktom sú všeobecne vynikajúce a výsledky sa objavujú už po pár týždňoch. V niektorých prípadoch je šťave vyčítaná chuť – práve preto sa deťom odporúča piť v kombinácii s inou šťavou. Na internete sa dajú nájsť aj články a diskusie, ktoré účinky Aloe vera vylučujú kvôli nepodloženiu výskumami.

Z recenzií Aloe Advance:

Aloe Advance recenzie

Na záver

Pri kúpe produktu alebo produktov z Aloe vera si dajte pozor na výrobcu a kupujte produkty iba od tých overených. Prípadne si pozrite na webe, či má daná spoločnosť referencie, certifikácie a spôsob výroby. Aloe vera má veľa účinných látok a pokiaľ šťavu budete užívať podľa odporúčaného dávkovania, tak vám určite neuškodi a môže len pomôcť.

Aloe vera sa dá kúpiť aj v kapsuliach. Tieto sa odporúčajú najmä pri tráviacich ťažkostiach, jedna kapsula denne.

Alternatívy produktu

Aloe Advance

Aloe vera v kvetináči

Čerstvé Aloe vera

Šťava z čerstvého Aloe vera

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 23.03.2019
Hodnotenie článku:
(89.2%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Biele škvrny na nechtoch u detí, dospelých a v tehotenstve. Príčiny a liečba Biele škvrny na nechtoch u detí, dospelých a v tehotenstve. Príčiny a liečba

Pozastavili ste sa niekedy nad tým, prečo sa vám robia biele škvrny na nechtoch na rukách? Čo presne tieto škvrny znamenajú a ako za ich zbaviť, aby ste mali opäť krásne nechty, vám...

Ako vybrať kliešťa, aby hlavička kliešťa nezostala v koži Ako vybrať kliešťa, aby hlavička kliešťa nezostala v koži

„Ako vybrať kliešťa?“ Práve toto je najčastejšia otázka v prípade, že kliešťa si na svojom tela skutočne nájdeme. Čo keď sa nepodarí kliešťa vybrať? Ako vybrať kliešťa mačke alebo psovi?...

Krvácanie z nosa nielen u detí – príčiny, liečba, vitamíny Krvácanie z nosa nielen u detí – príčiny, liečba, vitamíny

Čo je dôvodom krvácania z nosa? Ide o bežnú záležitosť? Kedy treba vyhľadať lekára? O dôvodoch krvácania z nosa i o tom, ako ho zastaviť, sa dozviete v článku.