Aloe Advance recenzia – šťava má silné účinky. Pozrite si skúsenosti, dávkovanie, použitie

Aloe vera je špicatá sukulentná rastlina so silnými a dužinatými listami, ktorá rastie v suchom a tropickom podnebí v Afrike, Ázie, Európy a na západe Spojených štátov. Existuje viac ako 300 druhov tejto rastliny, ale najznámejšia, ktorú poznáme a používame je Aloe barbadensis známe ako Aloe vera. Oceňovaná je najmä vďaka účinkom na zdravie, krásu a liečebné vlastnosti celkovo.

Aloe šťava Advance - recenzia a skúsenosti

Táto rastlina je známa svojimi liečebnými účinkami už takmer 6 000 rokov. Ľudia túto rastlinu zvykli volať „rastlina nesmrteľnosti“ alebo „ľalia z púšte“.

Navštívte ✅ oficiálny eshop, v ktorom si objednáte produkt Aloe Advance s 30% zľavou! Pri kúpe 2 balení navyše získate dopravu zdarma.

Rastlinný liek

Gél a šťava obsiahnuté v aloe boli odnedávna používané ako rastlinný liek. Používali sa na široké spektrum chorôb – od tráviacich ťažkostí až po kožné problémy. Ale napríklad aj na liečenie rán, pri vypadávaní vlasov a na hemeroidy.

aloe šťava advance - výborné účinky a široké použitie

V súčasnosti nájdeme aloe vo viacerých oblastiach priemyslu – či už v kozmetike alebo pri liečení. Z listov sa získava šťava, ktorá je vhodná na pitie a výťažky z aloe sa používajú do rôznych gélov a mastí. Veľmi účinné je aloe pri úpaloch, preto je prípravok s aloe súčasťou nejednej domácnosti.

Vedeli ste, že: aloe bola prezentovaná egyptským faraónom ako rastlina, ktorá zabezpečí nesmrteľnosť?

Zloženie prípravku

Prípravok Aloe Advance v prémiovej Bio kvalite vyrába česká spoločnosť Advance Nutraceutics. Zložený je zo 100% bio šťavy Aloe vera a z kyseliny citrónovej.

V samotnej rastlinke Aloe vera sa nachádzajú vitamíny B1, B2, B6 a B12, A, C a E. Aloe je zdrojom minerálov ako železo, meď, zinok, vápnik, sodík, draslík, horčík, mangán a chróm. Obsahuje aj kyselinu listovú.

V géli z Aloe vera sú obsiahnuté aminokyseliny, ktoré sú dôležitými stavebnými bunkami. Aloe vera ich obsahuje až 18 z 20, ktoré si telo musí vyrábať svojpomocne.

Enzýmy obsiahnuté v aloe pomáhajú pri trávení a steroly sú dôležité protizápalové látky. Aloe vera ďalej obsahuje antrachinóny, saponíny a lignín.

Všetky látky sa synergicky dopĺňajú a podporujú navzájom čím sa ich účinok len znásobuje.

Produkt nie je dosladzovaný a predáva sa v balení po 1 000 ml. Obsahuje zároveň kúsky dužiny.

Účinky šťavy z Aloe vera

Aloe vera je najúčinnejšie na trávenie a detoxikáciu tela, keďže je antioxidant. Na pokožku má upokojujúci a hydratačný vplyv. Zároveň vyrovnáva pH pokožky.

aloe šťava - účinky, zloženie, použitie, dávkovanie

Aloe vera šťava, ktorú užívame vnútorne, je účinná v týchto prípadoch:

 • napomáha zdraviu ústnej dutine,
 • obnovuje kolagén a elastín,
 • zabezpečuje dennú dávku vitamínov a minerálov,
 • posilňuje vlasy a je účinné proti ich vypadávaniu,
 • posilňuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu,
 • udržuje normálnu hladinu cukru v krvi,
 • účinné pri detoxikácii organizmu,
 • účinné pri nadúvaní a pálení záhy,
 • proti zápalom,
 • proti bolesti z artrídy a reumatizmu,
 • znižuje hladinu cholesterolu.

Vedľajšie účinky a upozornenia

Šťava z aloe vera má laxatívne účinky a niektorí ľudia ho užívajú ako preháňadlo. Tým pádom napomáha ku sťahom panvy, čo nie je vhodné ani pre tehotné ani dojčiace ženy. Neodporúča sa ani ľuďom, ktorí majú problémy s obličkami. Pred užívaním sa poraďte s odborníkom. 

Pre deti sa odporúča od dvoch rokov a ideálne zmiešané s inou šťavou. Dávky by mali byť menšie ako pri dospelých ľuďoch, pretože môže nastať alergická reakcia alebo sa objaviť hnačky.

Aloe Šťava Advance - recenzie a skúsenosti

Ak užívate aloe, tak pite viac vody. Šťava vám z tela odplavuje škodlivé látky a detoxikuje, tým pádom je potrebné dopĺňať tekutiny.

Ako pri každom výživovom doplnku – užívanie nepreháňajte a po určitom čase je potrebné dať si prestávku.

Cena šťavy Aloe Advance

Cena za liter šťavy je priamo u výrobcu 11,99 eur (po zľave). Občas ju však nájdete aj za 11,49 eur, ale tiež aj za 14 – 15 eur. Produkt nájdete na internete v lekárenských eshopoch ako aj v kamenných lekárňach. Je voľne dostupný bez potreby lekárskeho predpisu.

Dávkovanie a užívanie šťavy

Odporúčané dávkovanie šťavy je 3-krát denne po 20 až 50 ml. Mala by sa užívať asi hodinu pred jedlom a pred užitím sa šťava odporúča pretrepať. Môžete ju piť aj v kombinácii s inou šťavou a po otvorení ju udržujte v chlade. Spotrebovať by sa mala do jedného mesiaca od otvorenia.

Skúsenosti s produktom

Skúsenosti s produktom sú všeobecne vynikajúce a výsledky sa objavujú už po pár týždňoch. V niektorých prípadoch je šťave vyčítaná chuť – práve preto sa deťom odporúča piť v kombinácii s inou šťavou. Na internete sa dajú nájsť aj články a diskusie, ktoré účinky Aloe vera vylučujú kvôli nepodloženiu výskumami.

Z recenzií Aloe Advance:

Aloe Advance recenzie

Na záver

Pri kúpe produktu alebo produktov z Aloe vera si dajte pozor na výrobcu a kupujte produkty iba od tých overených. Prípadne si pozrite na webe, či má daná spoločnosť referencie, certifikácie a spôsob výroby. Aloe vera má veľa účinných látok a pokiaľ šťavu budete užívať podľa odporúčaného dávkovania, tak vám určite neuškodi a môže len pomôcť.

Aloe vera sa dá kúpiť aj v kapsuliach. Tieto sa odporúčajú najmä pri tráviacich ťažkostiach, jedna kapsula denne.

Alternatívy produktu

Aloe Advance

Aloe vera v kvetináči

Čerstvé Aloe vera

Šťava z čerstvého Aloe vera

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 23.03.2019
Hodnotenie článku:
(89%)

Autor článku

Kaja Mihalovičová

V oblasti PR a reklamy pôsobím už desať rokov. Začínala som vo vlastnom grafickom štúdiu, kde som mala na starosti marketing, textovanie webov a...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?

Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že si chcete do svojej domácnosti zaobstarať ďalšiu, ale menšiu chladničku, ktorá bude doplnková, minibar môže byť to pravé orechové.

Majte krásne a zdravé ruky aj nechtyMajte krásne a zdravé ruky aj nechty

Správna starostlivosť o ruky a nechty zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, aby vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Ako na to sa dočítate v našom článku.