Recenzia: Arterin Cholesterol – užívanie bez vedľajších účinkov

V tejto recenzii chcem opísať svoju osobnú skúsenosť s výživovým doplnkom Arterin Cholesterol. Po tomto preparáte som siahol z dôvodu vyššej hladiny cholesterolu v krvi. Tento doplnok som si našiel v online lekárni. Oslovili ma pozitívne hodnotenia zákazníkov a takisto fakt, že doplnok stravy obsahuje primárne rastlinné výťažky. Rozhodol som sa teda vyskúšať či pomôže aj mne.

V mojom prípade bol cholesterol (LDL – zlý cholesterol) nad normálnymi hodnotami. Lekár ma vystrašil, že dlhodobo môže vysoká hladina spôsobiť stukovatenie ciev. To ďalej súvisí so vznikom ochorení srdca. Vysokú hladinu cholesterolu lekár pripísal hlavne zlej životospráve. Ruka v ruke s užívaním Arterinu som teda upravil aj jedálniček. Ako a či sa mi podarilo cholesterol znížiť si prečítajte v mojej recenzii.

Veľkou výhodou produktu je fakt, že pri užívaní Arterinu neboli hlásené vedľajšie účinky.

Overené zloženie na boj s cholesterolom

Arterin Cholesterol sú tablety, ktoré obsahujú prírodné extrakty z rastlín, ako bergamot a artičoka. Otvorene, netušil som, že práve tieto rastliny majú na cholesterol pozitívny vplyv. Čakal som skôr nejakú extra účinnú látku. Medzi zložkami je aj vitamín C. Viac som si prečítal o obsahu rastlinných sterolov (fytosteroly), keďže som nevedel o čo ide. V skratke ide o to, že steroly znižujú schopnosť cholesterolu vstrebávať sa v čreve. Tým znižujú jeho hladinu v krvi, pretože sa vylúči v stolici. Týmto spôsobom Arterin Cholesterol redukuje množstvo zlého cholesterolu v tele.

A to môžem potvrdiť. Po vyše 2 mesiacoch od užívania tohto prípravku sa mi hladina cholesterolu pri opakovanej kontrole znížila o niekoľko jednotiek. To potvrdil opakovaný rozbor krvi. V užívaní naďalej pokračujem. Ale jasné, že to nie je len zásluha týchto tabletiek. Takisto za to môže lepšia životospráva – menej vysmážaného, mastného či údeného.

Dávkovanie a užívanie

K dávkovaniu ani nie je veľmi čo dodať, keďže je to úplne jednoduché. Jednu tabletku som užíval vždy po večeri a zapíjal vodou. Ja som mal balenie s 90 tabletami. To mi teda vystačilo na 3 mesiace. V odporúčanej dávke sa uvádzajú 1 až 2 tablety denne. Ja som dávku nezvyšoval, hoci pri vyššej dávke by sa účinok možno objavil skôr.

Tabletky Arterin na zníženie cholesterolu

Cena

Veľké balenie Arterin Cholesterol som kúpil v online lekárni za približne 28,59 EUR. Toto balenie obsahuje 90 tabliet. Väčšie balenie je cenovo výhodnejšie a keďže účinky sa prejavia po dlhšej dobe, je jeho kúpa za mňa rozumnejšia. Menšie balenie Arterin Cholesterol (30 tabliet) stojí približne 12,20 EUR.

Záverečné zhodnotenie

Odkedy som začal Arterin Cholesterol užívať, hladina mi klesla o niekoľko jednotiek. Čo ma teší je, že je to doplnok stravy založený na prírodných extraktoch. Teda žiadna zbytočná chémia. Na trhu je už dlho a má množstvo dobrých hodnotení. Medzi recenziami som našiel aj tie menej pozitívne. Niektorí ľudia bol nespokojní, že aj po úprave stravy a braní Arterinu im cholesterol rástol alebo ostal rovnaký.

Osobne si myslím, že po mesiaci netreba očakávať zázraky a je lepšie v užívaní pokračovať dlhšie. Nejde o liek, na to netreba zabúdať. V mojom prípade sa účinky prejavili po vyše 2 mesiacoch a za Arterin Cholesterol to určite vyhodené peniaze neboli. V užívaní pokračujem, pretože hodnotu cholesterolu ešte nemám ideálnu.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako si správne zmerať krvný tlak + najlepšie tlakomery na domaAko si správne zmerať krvný tlak + najlepšie tlakomery na doma

V článku sa dozviete, ako si vybrať najpresnejší tlakomer a prečo je vôbec pravidelné meranie s presnými výsledkami dôležité pre váš zdravotný stav.

Meda Pharma ArmoLipid Plus na zníženie cholesterolu – recenzia, skúsenosti, zloženie, cenaMeda Pharma ArmoLipid Plus na zníženie cholesterolu – recenzia, skúsenosti, zloženie, cena

Vplyvom vysokého cholesterolu vám môže vypovedať srdce. Čo s tým môžete urobiť? Pravidelne chodievajte na preventívne prehliadky, zdravo jedzte, športujte a užívajte ArmoLipid Pus,...

Ako znížiť cholesterol? Lieky a strava pre dobré hodnotyAko znížiť cholesterol? Lieky a strava pre dobré hodnoty

Cholesterol je tuková látka, nevyhnutná pre správne fungovanie organizmu. To sa odvíja práve od jeho optimálnej hladiny 5,0 mmol/l. V našom článku sa dozviete ako ho v prípade potreby...