Meda Pharma ArmoLipid Plus na zníženie cholesterolu – recenzia, skúsenosti, zloženie, cena

Vysoký cholesterol dnes trápi aj štíhlych ľudí, ktorí sa zdravo stravujú a majú každodenný pohyb. K zvýšenému cholesterolu prispieva nevhodné stravovanie, prejedanie sa, sedavý spôsob života, fajčenie, časté užívanie liekov, požívanie alkoholu a, samozrejme, genetika a stres. Buďte opatrní, pretože vplyvom vysokého cholesterolu vám môže vypovedať srdce.

ArmoLipid Plus recenzia, skúsenosti

Chráňte svoje srdce – pravidelne chodievajte na preventívne prehliadky, zdravo jedzte, športujte a užívajte ArmoLipid Plus, rastlinný doplnok na reguláciu hladiny cholesterolu.

Výživový doplnok na zníženie cholesterolu ArmoLipid Plus je dostupný v ✅ internetovej lekárni Dr.Max. Získate ho s dopravou zdarma.

Čo je to ArmoLipid Plus?

Tabletky ArmoLipid Plus sú klasifikované ako výživový doplnok, ktorý je zostavený len z prírodných látok. Vyrába ho známa spoločnosť Meda Pharma, ktorá pôsobí už 100 rokov (vznikla v roku 1920 v Nemecku) a produkuje nielen výživové doplnky, ale aj lieky na predpis. Vyrába napr. liek Mestinon, Solcoseryl Dental na afty a vredy v ústnej sliznici, Elidel na atopickú dermatitídu a ďalšie. Ich zoznam si môžete pozrieť na adc.sk.

ArmoLipid PLUS sa skladá zo suchého extraktu Dráča indického, z červenej fermentovanej ryže, z polikozanolu, koenzýmu Q10, kyseliny listovej a astaxantínu. Sú to látky, ktoré podporujú celý kardiovaskulárny systém a komplexne sa starajú o telo a myseľ človeka. Pretože neobsahuje žiadne látky, ktoré sú klasifikované ako liečivo, je voľne dostupný v kamennej a v online lekárni.

Zloženie ArmoLipid Plus

ArmoLipid Plus obsahuje viacero látok, ktoré priaznivo vplývajú na zdravie človeka. Nachádzajú sa v ňom:

 • Dráč indický (Berberis aristata): V Indii sa Dráč preslávil ako účinný prostriedok proti hnačke a črevným problémom. Už v starovekých civilizáciách a v domorodých kmeňoch sa pomocou Dráča indického liečili problémy s pečeňou, konkrétne so žltačkou. V Dráči sa nachádza alkaloid berberín, ktorý disponuje antibakteriálnymi a protivírusovými účinkami.
 • Červená fermentovaná ryža: Fermentovaná ryža je vlastne klasická ryža červenej farby, ktorá priaznivo pôsobí na reguláciu cholesterolu. Tým, že prispieva k očiste ciev, ktoré zbavuje zbytočne veľkého množstva lipidov/tukov a aj cukrov, zvyšuje priechodnosť a pružnosť ciev, a posilňuje srdce. Okrem toho podporuje aj správnu funkciu pečene, čo pociťujú hlavne diabetici.
 • Polikozanol: Je účinný v boji proti vysokému cholesterolu v pečeni, pôsobí teda ako prevencia proti stukovateniu/cirhóze pečene. Nielen pečeň, ale aj cievy chráni pred tukom a zároveň aj pred ukladaným vysokých dávok cukru. Má potenciál znižovať dobrý i zlý cholesterol. Vďaka týmto účinkom sa Polikozanol používa aj v liekoch, ktoré eliminujú vysokú hladinu cholesterolu. Ide o silný antioxidant, ktorý očistou ciev chráni všetky vaše bunky pred škodlivinami a tým ochraňuje aj celé vaše telo.
 • Folát vitamínu B9 (kyselina listová): Folát je prirodzene sa vyskytujúci vitamín B9. Podporuje obličky, reguluje nervovú sústavu, podieľa sa na metabolizovaní bielkovín, tukov a cukrov, je nevyhnutný pre zdravý rast a vývoj, podporuje činnosť mozgu. Ako prevencia môže slúžiť pri chorobách pľúc, hrubého čreva a krčka maternice. Znižuje vysokú hladinu homocysteínu, ktorý zvyšuje riziko infarktu a mozgovej príhody.
 • Koenzým Q10: Je to látka, ktorá sa nachádza v každej bunke. Bunky bez koenzýmu Q10 nedokážu existovať. Potrebujú ho pre energiu, pretože ho využívajú pre svoju funkciu. Človek, ktorý je dobre zásobovaný koenzýmom, je vitálnejší a energetickejší. Koenzým podporuje aj mentálnu stránku, pamäť a ďalšie kognitívne schopnosti. Má antioxidančné vlastnosti, pomáha ničiť aterosklerotické pláty, sú tvorené hlavne lipidmi, ktoré upchávajú cievy a prispievajú k vzniku srdcovocievnych ochorení. Používa sa aj pri liečení neplodnosti, pri cukrovke na predchádzanie alebo zmierňovanie poškodenia nervov a zároveň znižuje aj hladinu cukru v krvi.
 • Astaxantín: Je karoténový pigment, ktorý sa pokladá za silný antioxidant. Bráni vzniku oxidačného stresu, výrazne pomáha znižovať riziko výskytu rôznych rakovín, chráni srdce a cievy pred škodlivinami, posilňuje srdce a znižuje krvný tlak, telu dodáva energiu, zmierňuje bolesť kĺbov a zvyšuje plodnosť mužov. Je súčasťou mnohých liekov na srdce a aj výživových doplnkov na podporu energie, chlapskej plodnosti a na kĺby.

Účinky

Výživový doplnok ArmoLipid Plus je zložený z látok, ktoré, v prvom rade znižujú hladinu cholesterolu. Na ujasnenie je však dôležité podotknúť, že tabletky dokážu znížiť zvýšenú hladinu zlého cholesterolu a aj dobrého, pretože obe hladiny musia byť vždy v norme, teda dobrý cholesterol do 5 mmol/l a zlý cholesterol do 3 mmol/l. Na obe hladiny látky pôsobia buď priamo, alebo nepriamo. Nepriamo znamená, že v pozitívnom zmysle ovplyvňujú iné procesy v tele, ktoré vedú k nižšiemu cholesterolu. ArmoLipid Pus má tieto účinky:

✅ Silnejší ako antibiotiká

Niektoré vedecké štúdie preukázali, že látky, ktoré sa nachádzajú v tomto výživovom doplnku, sa správajú podobne ako antibiotiká, s tým rozdielom, že ide o rastlinné zloženie bez vedľajších účinkov. Hravo a rýchlo ničia vírusy, baktérie i plesne. Zabíjajú stafylokoky, streptokoky, chránia črevný systém pred salmonelou, pred baktériou Escherichia coli a pred plesňou Candida albicans.

ArmoLipid Plus nielenže znižuje cholesterol, ale priaznivo vplýva aj na imunitu a pečeň

✅ Očista ciev a úprava cholesterolu

Červená ryža obsahuje kvasinku Monascus purpureus, ktorá zahŕňa monakolín-K, ktorý spolu s polikozanolom reguluje hladinu cholesterolu v cievach. Znižuje hladinu triglyceridov, ktoré pri zvýšení spôsobujú nerovnováhu medzi HDL (dobrým) a LDL (zlým) cholesterolom alebo dobrú hladinu HDL cholesterolu, ale zároveň vysokú LDL cholesterolu. Kyselina listová znižuje homocysteín, ktorého ak je veľa, zásobuje ukladaním tuku zase aterosklerotické pláty, čo vedie k vysokému cholesterolu. Hoci je to dlhý a zložitý proces, uskutočňuje sa tak rýchlo, že behom pol roka môžu byť vaše dobré cievne výsledky zmenené na zlé. Nevýhodou je aj to, že zatukované cievy nebolia. Pôsobením látok v ArmoLipide budete mať svoj cholesterol pod kontrolou.

✅  Podpora mentálnej a telesnej energie

Hlavne koenzým Q10 je silným dodávateľom energie každej bunky. Tým že očisťuje cievy a podporuje vytrvalosť a rýchlosť fungovania buniek, zlepšuje aj prácu buniek v mozgu. Je to spôsobované aj tým, že mozog je lepšie zásobovaný okysličenou krvou. Užíva sa ako prevencia či na spomalenie procesu Alzheimerovej choroby, zmenšuje riziko vzniku mŕtvice. Astaxantín zase dopĺňa túto mentálnu energiu telesnou. Zabraňuje poškodeniu svalov a urýchľuje proces regenerácie.

✅ Detox a antioxidácia

Všetky látky, ktoré sa nachádzajú v ArmoLipide Plus, sú pokladané za silné antioxidanty, ktoré podporujú celkové zdravie človeka. Očisťujú cievy od škodlivín a črevá od nevhodných látok, ktoré človek prijíma v strave. Zlepšujú tak prekrvenie a očisťovanie hrubého čreva, miesta, kde sa vytvára imunitný systém. Všetko na seba nadväzuje, ak si očistíte cievy a posilníte bunky, budete odolnejší voči šíriacim sa chorobám. Úroveň oxidácie bude vždy v norme a oxidačný stres vás nebude ohrozovať. Budete sa cítiť zdravo, šťastne, fit.

✅ Ďalšie účinky na zdravie

 • Chráni pred cirhózou pečene,
 • chráni nervový systém,
 • cievy očisťuje nielen odstraňovaním lipidov, ale aj cukrov,
 • chráni a posilňuje svaly a kĺby,
 • urýchľuje svalovú regeneráciu,
 • posilňuje zdravé srdce,
 • prispieva k správnemu metabolizovaniu tukov, cukrov a proteínov,
 • podporuje črevnú flóru,
 • podporuje pamäť a kognitívne procesy,
 • zvyšuje imunitu,
 • celkovo podporuje zdravie človeka,
 • je prevenciou pred mnohými chorobami a ochoreniami.

Vyberáme z nášho katalógu

Kto ArmoLipid môže a nemôže užívať?

ArmoLipid Plus je vhodný pre každého, koho trápi hladina cholesterolu. Lekári ho odporúčajú hlavne pre tých, ktorí majú len miernu odchýlku od zdravých hladín, a zatiaľ nepotrebujú lieky na cholesterol. Hoci sa v príbalovom letáku ArmoLipid Pus nenachádza informácia, ktorá by zakazovala užívať tehotným a dojčiacim ženám tabletky, my to neodporúčame. Presnejšie povedané, nenachádza sa tam žiadne upozornenie pre koho je a nie je vhodný. Tabletky podľa nás nie sú vhodné ani pre deti či osoby do 18 rokov. Tieto osoby ich môžu užívať len po konzultácii s lekárom alebo na vlastné riziko.

Vedľajšie, nežiaduce účinky a interakcie s inými liekmi

Plusom tabletiek ArmoLipid Plus je, že je to výživový doplnok založený na rastlinnej báze. To znamená, že nevyvoláva vedľajšie účinky, resp. len minimálne. Ani výrobca a ani príbalový leták neuvádza žiadne vedľajšie účinky. Tabletky sa znášajú veľmi dobre, ale všeobecne platí, že sa môžu vyskytnúť alergické reakcie alebo problém s trávením.

Kontraindikácie a interakcie nie sú známe. Užívanie ArmoLipid Plus by malo prebiehať tak, že neužívate iné lieky na predpis od lekára. ArmoLipid Plus v takomto prípade môžete užívať len vtedy, ak vám to váš lekár odsúhlasí.

Vážne alergické či vedľajšie účinky neboli pri užívaní nikdy zaznamenané. Ak sa u vás nejaká neželaná reakcia objaví, prestaňte s užívaním. Ak máte pocit, že váš stav vyžaduje lekára, okamžite ho kontaktujte.

Dávkovanie a užívanie

ArmoLipid Plus sa užíva 1 tabletka 1-krát denne. Je to aj maximálna denná dávka, ktorú neprekračujte. Užívajte ju v celosti s dostatočným prísunom tekutiny. Užíva sa nezávisle od jedla, ale keďže obsahuje látky, ktoré sa rozpúšťajú v zdravých tukoch, užívajte ju približne 30 min. po jedle.

ArmoLipid Plus zloženie, dávkovanie

Balenie, vzhľad a cena

ArmoLipid Plus sa predáva v 2 variantoch – v 30- a v 60-tabelotovm balení.  Cena, pochopiteľne, závisí od počtu tabletiek v balení a aj od lekárne, kde si liek kupujete. Orientačné ceny sú nasledovné:

 • ArmoLipid Plus 30 tabliet stojí do 14 €,
 • ArmoLipid Plus 60 tabliet stojí do 30 €.

Skúsenosti a recenzie

Čo sa týka vašich skúseností s ArmoLipid Plus, na heureka.sk sme našli pár vašich príspevkov. Niektorí tvrdíte, že ho užívate na základe odporúčania svojho lekára a že s ním máte pozitívne ohlasy. Problémom pri užívaní nemáte s účinkom, ale s náročným strávením tabletky. Vraj vám zaťaží žalúdok. Čo sa týka mojich skúseností, ArmoLipid užívam už nejaký čas a tiež som mala spočiatku problém so žalúdkom. Postupne som sa naučila, že je lepšie, keď ho užijem asi 30 min. po hlavnom jedle, najlepšie po obede, preto sme aj v tejto recenzii uviedli, že je to najideálnejší čas na užívanie. Mimochodom, k týmto tabletkám som sa dostala tiež na základe odporúčania lekára. Som mladá a štíhla baba a mávala som vyššiu hladinu dobrého cholesterolu, znamená to, že normálna, zdravá hladina by mala byť pod 5,00 mmol/l a ja som mala 7,4. Na testy chodím raz za pol roka a cholesterol sa mi s tabletkami ArmoLipid Plus upravil na 4,6. Musím však podotknúť, že ja som svoje cievy a tým pádom aj srdce, nenechala len "v rukách" týchto tabletiek. Upravila som trochu jedálniček. Namiesto živočíšneho masla jedávam rastlinné, namiesto obyčajnej šunky si kupujem kvalitnú morčaciu šunku s najvyšším obsahom mäsa a minimálnym obsahom tuku, podobne je to aj so syrom.

Recenzie a skúsenosti s výživovým doplnkom ArmoLipid Plus

Najčastejšie otázky a odpovede

Ako dlho sa má užívať?

Úprava hladín cholesterolu nie je záležitosťou jedného dňa ani týždňa a niekedy možno ani mesiaca či mesiacov. Je to dlhodobý proces, ktorý sa upravuje postupne, cieľavedome a systematicky. ArmoLipid Plus je určený na dlhodobé alebo dlhšie užívanie. Minimálna dĺžka užívania je 1 mesiac. Užívanie podporte športom, stravou.

Kedy pocítim prvé účinky?

Prvé účinky pocítite v priebehu prvého mesiaca, nečakajte však výborné krvné testy ohľadne cholesterolu. Možno po prvom týždni spozorujete len, že máte viac energie, v druhom týždni zase, že ste odolnejší voči chorobám, v treťom sa menej zadychčíte a pod. Nejde o účinky, ktoré sa hneď odzrkadlia na želanej hladine tukov a cukrov v krvi, ide o komplexnejšie účinky, ktoré nakoniec povedú tam, kam chcete. Navyše, ak užívanie posilníte vlastným úsilím, budete v cieli oveľa rýchlejšie.

Uskutočnili sa na ArmoLipid Plus nejaké štúdie?

Áno, uskutočnilo sa ich niekoľko. Hneď v roku 2007, ako bol ArmoLipid Plus uvedený na trh, sa uskutočnila štúdia, ktorá skúmala vplyv doplnku na znižovanie hladiny cholesterolu. Odvtedy sa ich uskutočnilo ešte niekoľko, a výsledky boli viac než uspokojivé.

Ako užívať ArmoLipid Plus?

Na užívaní tabletiek nie je nič náročné, užívajú sa v celosti, každý deň 1 tabletka. Nemusíte ich užívať v závislosti od jedla. My však podľa vlastných osobných skúseností odporúčame užiť dávku po jedle, asi 30 min., aby sa lepšie vstrebali a zároveň nezaťažili žalúdok.

Upozornenie

ArmoLipid Plus je len výživový doplnok, ktorý nenahrádza pestrú a rozmanitú stravu či zdravý životný štýl. Pre lepší účinok by ste sa mali zamyslieť nad svojím životom a urobiť drobné pozitívne zmeny, za ktoré sa vám vaše telo poďakuje. Tabletky skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote, chráňte ich pred vlhkom alebo slnkom. Neužívajte, ak už uplynul dátum uvedený na obale, a samozrejme, neprekračujte maximálnu dennú dávku (1-krát denne).

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Dominika Hamarová

Volám sa Dominika Hamarová a mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku. Vo voľnom čase sa venujem zdravému životnému štýlu a športu...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ako znížiť cholesterol? Lieky a strava pre dobré hodnotyAko znížiť cholesterol? Lieky a strava pre dobré hodnoty

Cholesterol je tuková látka, nevyhnutná pre správne fungovanie organizmu. To sa odvíja práve od jeho optimálnej hladiny 5,0 mmol/l. V našom článku sa dozviete ako ho v prípade potreby...

Tabletky, bylinky a čaje na zníženie hladiny cukru v krviTabletky, bylinky a čaje na zníženie hladiny cukru v krvi

Hladinu glukózy v krvi udržuje v optimálnom množstve hormón inzulín. Ak je jeho hladina nižšia, hladina cukru v krvi sa zvyšuje. V našom článku vám poradíme čo brať  na vysoký cukor.

Krémy a lieky na kŕčové žily na nohách. Domáca liečba fungujeKrémy a lieky na kŕčové žily na nohách. Domáca liečba funguje

Trápi vás pohľad na nohy s kŕčovými žilami? Potom si prečítajte náš článok, v ktorom nájdete cenné rady ako sa ich zbaviť. Pomôžu nielen lieky, ale aj obľúbené krémy.