Recenzia: Minus age Resveratrol proti starnutiu

Starnutie znášam ťažko. Nebudem klamať, oslavu 30-ky som preplakala, lebo som mala pocit, že už to pôjde len dole z kopca. Teraz mám už o pár rokov viac a snažím sa starnutie spomaliť pravidelným cvičením, zdravou stravou i užívaním výživových doplnkov. V redakcii sme vyskúšali niekoľko kolagénov, ktoré majú priaznivý vplyv na pohybový aparát i na pleť, vlasy a nechty, ale napr. aj niekoľko produktov od českej firmy Minus Age. Testovala som už produkt Minus Age NMN (recenziu si môžete prečítať TU), ktorý ma svojimi účinkami milo prekvapil. Teraz som siahla po výživovom doplnku Resveratrol, ktorý je plný antioxidantov.

S pribúdajúcim vekom sa čoraz výraznejšie prejavuje vplyv voľných radikálov na kvalitu pokožky a celkové zdravie. O tom sa už popísalo veľa. Práve antioxidanty majú schopnosť spomaliť starnutie buniek, keďže účinne bojujú proti oxidačnému stresu. Nechcem vás nudiť otravnou teóriou, dôležité jednoducho je začať od istého veku antioxidanty užívať vo vyššom množstve. Stojí Minus Age Resveratrol za vyskúšanie? V recenzii vám prezradím, či tento produkt splnil moje očakávania.

Minus Age Resveratrol (recenzia a skúsenosti)

Čisté zloženie

Z hľadiska zloženia v zásade nie je príliš čo skúmať – dôležitá je jedná látka, a to prírodný resveratrol. Konkrétne ide o trans-resveratrol, teda izomér s hydroxidovými atomámi na opačným stranách molekuly. V preklade: je biologicky dostupnejší. Existuje totiž ešte cis-resveratrol s inou, nestálou bunkovou štruktúrou, ktorý sa pri vystavení UV svetlu mení na trans-resveratrol. Žiadne zbytočné prídavné látky sa v tomto výživovom doplnku nenáchádzajú.

Ako som sa dočítala, resveratrol pôsobí proti starnutiu (aktivuje proteín SIRT1, ktorý predlžuje život buniek), má ochranný účinok na kardiovaskulárny systém, má neuroprotektivne účinky, pôsobi protizápalovo, zvyšuje energetický výdaj a znižuje ukladanie tukov, zlepšuje tiež citlivosť na inzulín. Ako sa teda zdá, jeho účinky sú pre telo povzbudzujúce. Kapsuly z hydroxypropylmetylcelulózy a plnivo v podobe mikrokryštalickej celulózy robia tento produkt vhodný aj pre vegánov. V 1 kapsule sa nachádza 250 mg prírodného trans resveratrolu. Netuším, či je táto dávka dostatočná a koľko antioxidantov denne prijať, ale keďže ide o certifikovaný výrobok, predpokladám, že bude denná dávka postačujúca.

Vplyv voľných radikálov a oxidačného stresu sa síce prejavuje s pribúdajúcim vekom, ale antioxidanty sú vhodné pre ľudí každého veku. Vhodný je preto tento produkt aj pre športovcov, keďže telo vystavené pravidelnej fyzickej aktivite potrebuje antioxidantov viac ako ľudia, ktorí necvičia. Som rekreačný športovec (snažím sa cvičiť aspoň 3x do týždňa) a vyšší vek už mám, takže som bola vhodný adept na testovanie. Minus Age Resveratrol údajne podporuje schopnosť samoobnovy buniek, to neviem potvrdiť, avšak pleť mám vypätejšiu a dokonca sa mi trochu znížil cholesterol. Mierne som schudla, ale to môže súvisieť s cvičením, možno ide o kombináciu cvičenia a resveratrolu.

Dávkovanie a užívanie

Dávkovanie Resveratrolu nemôže byť jednoduchšie – kedykoľvek počas dňa stačí užiť 1 kapsulu. Veľkosť balenia je mierne negatívum, obsahuje totiž len 30 kapsúl. Ide o relatívne malé balenie (iba na 1 mesiac), takže si prírodný antioxidant budete musieť v prípade dlhodobého užívania každý mesiac dokupovať. Nejde o výraznú výčitku, takto balený je aj Minus Age NMN, a vzhľadom na cenu je menšie balenie prirodzene lepšie.

Dávkovanie Minus Age Resveratrol

Zloženie a užívanie Minus Age Resveratrol

Cena

Nie je najnižšia, ale ani najvyššia. Mesačné balenie Minus Age Resveratrol stojí 28,62 eura. Resveratrol sa prirodzene nachádza vo vínnej réve, čučoriedkach, moruši či čokoláde, tento pochádza práve z hrozna.  U certifikovaného a testovaného produktu si môžete byť istí pôvodom a kvalitou, čo danú cenu dostatočne zdôvodňuje. V porovnaní s ďalším premium anti-aging produktom od tejto značky NMN, ktorý stojí 41,07 eura, je cena výrazne nižšia. (05/2024)

Záverečné zhodnotenie

Spoľahlivý antioxidant – tak v krátkosti možno zhodnotiť Minus Age Resveratrol. Čo sa zloženia týka, nemám produktu čo vytknúť. Prírodná látka je len jedna a jej koncentrácia je dostatočná. Hoci sa antioxidanty spomínajú predovšetkým v súvislosti s pribúdajúcim vekom, v skutočnosti ich môžu užívať aj mladšie ročníky. Resveratrol som užívala 1 mesiac a prejavilo sa to na pleti, zhodení nejakého toho kila aj na nižšom cholesterole. Viem, nie je to len o tomto výživovom doplnku, ale celkovo životnom štýle, napriek tomu jeho účinky nemožno odtajiť. Určite odporúčam Resveratrol vyskúšať, za mňa ide o dobrú voľbu.

Minus Age Resveratrol (kapsuly a balenie)


Autor článku

Jana Bašistová

Rada testujem a píšem o beauty doplnkoch, ktoré pomáhajú zlepšovať našu krásu a zdravie. Zaujímam sa o rôzne výživové doplnky a najmä ich zloženie....


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Arterin Cholesterol – užívanie bez vedľajších účinkovRecenzia: Arterin Cholesterol – užívanie bez vedľajších účinkov

Bojujete so zvýšeným cholesterol? Siahnite po výživovom doplnku Arterin Cholesterol, ktorý vám s úpravou jedálnička môže pomôcť. Prečítajte si osobnú skúsenosť nášho redaktora.

Ako si správne zmerať krvný tlak + najlepšie tlakomery na domaAko si správne zmerať krvný tlak + najlepšie tlakomery na doma

V článku sa dozviete, ako si vybrať najpresnejší tlakomer a prečo je vôbec pravidelné meranie s presnými výsledkami dôležité pre váš zdravotný stav.

Meda Pharma ArmoLipid Plus na zníženie cholesterolu – recenzia, skúsenosti, zloženie, cenaMeda Pharma ArmoLipid Plus na zníženie cholesterolu – recenzia, skúsenosti, zloženie, cena

Vplyvom vysokého cholesterolu vám môže vypovedať srdce. Čo s tým môžete urobiť? Pravidelne chodievajte na preventívne prehliadky, zdravo jedzte, športujte a užívajte ArmoLipid Pus,...